reklama
Země: Česko Česko

cyklo-uzavírky

Stalo se vám, že jste jeli po pocyklostezce a po chvíli tam byla zátarasa a museli jste se vrátit? Toto se mi nedávno přihodilo. Zdolání cíle bylo zmařeno, když jsme narazili na zátarasu na cestě s nápisem, že je vjezd (i vstup) zakázán. Bylo to zrovna pár kilometrů před cílem... (V okolí probíhala stavba a cyklostezka zřejmě díky ní vzala nebo vezme za své... Nešlo to obejít.)
Je spousty serverů s dopravními informacemi a uzavírkami silnic. Nestálo by za to zřídit cyklistickou variantu?

[ Zpět ]
Datum: 02.10.2012
Autor: mári
  • Re: cyklo-uzavírky

         

    A můžeš říct, kde se ti to stalo?!?

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklo-uzavírky

           

      Bylo to v Opatovicích na Pardubicku. Staví se tam silnice a vše bylo rozkopané. Obejít to fakt nešlo, vypadalo to, že cyklotrasa vzala za své... Jestli jí po stavbě obnoví, jest otázka...

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2012
      Autor: mári
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklo-uzavírky

             

        Tam teď finišují s dostavbou připojení k dálnici. Myslím, že po dokončení to bude zase normálně průjezdný. Během stavby to bývalo z některého směru nastřídačku uzavíraný i pro auta.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.10.2012
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo-uzavírky

         

    Naprostou většinu uzavřených silnic na kole projedeš, v nejhorším kritické úseky obejdeš. Už jsem párkrát stavbama projížděl a nikdy jsem neměl problémy, dokonce i se stavebním strojem uhnuli abych mohl volně projet.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklo-uzavírky

           

      Připomenu akorát dvě výjimky potvrzující tohle "pravidlo".
      Jedna byla v Holandsku kousek pod Rotterdamem, kde význačná cyklotrasa a cyklostezka vedoucí k majáku na pobřeží byla nekompromisně zatarasená plotem. Za ním probíhala výstavba obřího přístavu a pobřeží jsme holt museli hledat jinde.
      Druhá byla dost humorná. Když jsme po cca 150 km a 3000 m nastoupaných dojeli do Frýdštejna a chtěli už jen sjet dolů k autu, tak tam byla cedule se zákazem. Tak jsme si řekli, že to nějak obejdeme. Spustili jsme se z toho prďáku a až skoro dole nás čekalo překvapení. Totálně vybagrovanej můstek i s širým okolím a z naší strany hluboká strž... Takže zpátky asi 100 m výškových do Frýdštejna a pak ještě objížďkou další podobný kopec nahoru. Teprv potom dolů a domů.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.10.2012
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo-uzavírky

         

    Většinou jezdím po silnicích, už proto, že některé cyklostezky jsou pro mne úzké, a pokud jede někdo v protisměru, hodně se provoz zbrzdí. S uzávěrou cyklostezky jsem se setkal dvakrát, a v obou případech v úseku u Trojského kanálu. Jednou jsem, abych nepřekážel, projel mimo úsek stavby šíleným marastem (snad 15 cm bláta), podruhé jsem se zbaběle vrátil, i když vrstvu vody jsem odhadoval jen na 20 až 30 cm, ale nechtěl jsem si nabrat do bot. Na silnicích naopak uzavírky používám, neboť je radost se projet po silnici nikým neohrožován (naposledy o jednom víkendu z Benešova až do Kolína, v místě uzávěry nebylo živáčka). S tím serverem to nevidím moc reálně, na rozdíl od silnic, kde je zřejmě povinnost uzavírku někam nahlásit, se s cyklostezkami asi nikdo zabývat nebude.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2012
    Autor: drak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklo-uzavírky

           

      Něco podobného se mi stalo v srpnu mezi Milevskem a Petrovicemi, opravovali tam most. Taky prázdná silnice, pohoda, ale most jsem musel obejít po rozbahněném poli.
      Bylo to na hranici krajů, a proto tam nějaký provizorní přechod pro pěší vůbec nezřizovali, jak bývá leckde zvykem. Mezi kraji nikdo přeci pěšky nechodí.
      I některé vlaky končí na hranici kraje.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2012
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklo-uzavírky

             

        to mi vrtá hlavou...
        Jak se dá most obejít? Navíc po poli...
        To byl most přes pole???

        [ Zpět ]
        Datum: 03.10.2012
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklo-uzavírky

               

          Bylo to tady: 49°31'56.914"N, 14°21'10.640"E
          Jen nějaká strouha, ale dost hluboká a most byl právě úplně odstraněn.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.10.2012
          Autor: Karel-ch
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo-uzavírky

         

    Ve Švédsku mají objížďky jako pro auta, ale chytrý z nich nejsem... :-D

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo-uzavírky

         

    Stalo se mi to jednou v Holandsku, bylo to totálně zabarikádované. Směr objížďky tam byl, ale pak mi trvalo asi hodinu bloudění, než jsem se dostal zpět na správnou cestu.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2012
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklo-uzavírky

           

      Stalo se mi to letos několikrát. Připadá mi to taková móda. Nevím, jestli to berou, že to cyklisti nerespektují nebo že kvůli cyklistům nemá značení cenu.

      V srpnu to bylo hned za Žernosekama, objet to šlo.

      Dva měsíce je uzavřena cesta v lese na zkratce z A1 od Kyjského rybníka nad zahrádkami pod Průmyslovou, kde spadl shnilý strom. Městská policie tam dala pásku a strom zatím nikdo neodklidil. Asi se čeká, až sám odhnije. Samozřejmě je to uprostřed cesty, ale dá se to přelézt.

      Naposledy mne tuto neděli vytočil zavřený Karlštejn kvůli vinobraní, přitom na začátku červené turistické při vjezdu do lesa nic nebylo. Tam to obejít nešlo, ale nakonec jsem je ukecal a nechali mne to projít.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2012
      Autor: MiBo
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklo-uzavírky

             

        Takhle mě nas.ali v Telči. Chtěli jsme si prohlédnout domy na náměstí a ona pouť! Ukecat se nenechali a přes blbý stánky byl ještě blbější výhled na architektůru :o/
        No a lidí jak o pouti ...

        Přesto se nedalo nevšimnout si značného chátrání celé lokality :o(

        [ Zpět ]
        Datum: 03.10.2012
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklo-uzavírky

               

          Já na tohle narazil letos v saském městečku Mittweida. Z jednoho směru to můj německý průvodce ukecal - potřebovali jsme centrem jen projet. Když jsme se pak vraceli tak se zachoval zcela neněmecky - protože jsme byli na kopečku nad výběrčími vstupného tak se prostě rozjel a nezastavil.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.10.2012
          Autor: petrp
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cyklo-uzavírky

                 

            Dobré. Taky jsem to zvažoval na tom Karlštejně, ale díra v zátarasu byla úzká a výběrčí poněkud hmotný. Nechtěl jsem mu skončit v náručí a na útěk nevypadal.

            [ Zpět ]
            Datum: 03.10.2012
            Autor: MiBo
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

410 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024