reklama
Země: Česko Česko

Okolo Ašského výběžku - dámská

Zase se chystáme vyrazit na naši „dámskou jízdu“ tentokrát ve třech a okolo Ašského výběžku. Původní plán byl dojet k prameni Ohře/Eger, ale je to na samostatný výlet, takže jsme trasu upravily a chceme se co nejvíc držet hranic. Začínáme 21.7. v Chebu, podle mapy tam je značená na Německé straně červená, snad bude sjízdná, po naší straně to vypadá na zpevněnou cestu nebo dokonce lesní asfaltku. Chceme se podívat k mostu Evropy u Mlýnského vrchu a potom také na Trojmezí, kde je nejzápadnější bod ČR, osada s pouze několika obyvateli a hraniční kámen s označením I/1 z roku 1844. Dojet bychom měly do Stříbrné u Kraslic, kde budeme spát. Další den, pokud tohle kopcovité houpání přežijeme, bychom chtěly jet zase co nejvíc podle hranic po krušnohorské magistrále až na Boží dar a zpět asi přes Pernik, protože musíme dojet do Karlových Varů. Hrubý odhad kilometrů na každý den je 80 – 100 km, a protože jsme „dámy“ tak preferujeme spaní v posteli a teplou sprchu, takže ubytování máme předem zajištěno.
Píši to sem proto, kdyby se náhodou někdo chtěl na kousek cesty přidat a třeba nám ukázat nějakou místní zajímavost, kterou jsem z mapy nevyčetla. Vzpomínám si, že podobnou trasu jela vloni lucierut a určitě i další. Když jsme jely, tuším v roce 2009 okolo Šluknovského výběžku průvodce nám dělali petrp a pepíkw a dodnes na to moc rády vzpomínáme, doufám, že i oni si občas vzpomenou :-)

[ Zpět ]
Datum: 11.07.2012
Autor: HMS
  • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

         

    Ahoj :-), byl jsem v té oblasti na 5 dnů v roce 2010, ale "radit" si nějak netroufám - přece jenom to byla na nějaké poznání krátká doba. Nicméně mám vzpomínku na malinkatý městečko Horní Blatnou - takové šedivé, jako kdyby tam válka skončila před týdnem... Naopak Boží Dar - z mého pohledu hnus, lezou tam němčourům do zadku jak nevím co.
    Hanko, zaujala mě ta Tvoje dovolená v Jizerkách - jestli máš chvíli, pošli mi obálku - kde jste byli ubytováni, ceny, a stručně kde jste tak pojezdili. Dík :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2012
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

           

      Tobě se dá poslat obálka? tak jsem jí tedy poslala. Ten Boží dar je jenom kvůli tomu, že je to nejvyšší kopec, ale netrvám na něm, navíc je to po silnici a zpátky taky, takže to určitě přehodnotíme.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.07.2012
      Autor: HMS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

             

        Obálku si můžu přečíst až doma, tady se k ní nedostanu.
        Nic nepřehodnocuj, byl to můj pohled na věc, Tobě se to bude třeba líbit.
        Jinak stojí za to vyjet nahoru na Klínovec (v dezolátním stavu, ale krásné výhledy) a pak přejet na vedlejší Fichtelberg, který je naopak hezky udržovaný.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.07.2012
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

               

          Prosim tě, už mlč! Nebo nás tam HMS požene a to už bych fakt skončila vyčerpáním někde v pangejtu. I takhle toho budu mít plný brejle. Hanka je rozježděná z Jizerek, zatímco já si babičkovala v Leogangu.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.07.2012
          Autor: Burajda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

                 

            Jo tak Ty jseš jedna z těch tří?
            Ale ty panoramata opravdu stojej za to je vidět :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 11.07.2012
            Autor: Airline
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

                   

              Viděla jsem je loni. Holkám to v případě zájmu barvitě SLOVNĚ popíši.

              [ Zpět ]
              Datum: 11.07.2012
              Autor: Burajda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

                     

                Ale víš, jak to je: do stejné řeky dvakrát nevstoupíš!
                Loni byla panoramata jiná než jsou letos... :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 11.07.2012
                Autor: Airline
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

                     

                no tak vidíš, žádnou mapu nepotřebujeme, když to máž odjeté a věř mi, že pokaždé je po cestě něco nového, minumálně ten kopec jedeš pomaleji nebo rychleji :-) Taky jsme to registrovala, že se dá přejet na druhou stranu a ještě přidat pár metrů navíc, ale aby nám maminka ještě dala večeři, takže Lenka bude mít povolenou jednu rychlou kešku a povalíme do KV :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 11.07.2012
                Autor: HMS
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

         

    Prosím ještě mám dotaz, je nutná rezervace kol na trase Praha - Cheb? je to R760 a má vůz pro přepravu zavazadel včetně kol, rezervace je možná, tak nějak to mají napsané.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2012
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

           

      Pokud je rezervace možná, tak není nutná, ale na tvém místě bych si ji udělala. Je to jistota, že ti kola vezmou.
      jo a ještě si zjisti, zda není na trase výluka. Za poslední dva roky se tahle trať opravovala a výluky tam byly.
      My kvůli tomu předloni skončili ve Stříbře. Ani pokladní na hlaváku mi nic neřekla a klidně mi prodala jízdenky s kolem až do Mariánek, bestie...

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

             

        Musím v tomhle pochválit HAFAS (německý IDOS), tam když je plánovaná výluka, tak u vyhledaného spojení svítí vykřičník a organizace výluky je popsána v poznámkách. Tohle + čísla kolejí při přestupu je pro plánovaní docela pěkná vlastnost.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2012
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

             

        nějakou výluku jsem našla, ale týká se to jiné trati, někam na Březnici, tenhle rychlík nebyl jmenován, mezi výlukovými. Právě, že jsem nikdy rezervaci nedělala a že byl třeba vlak do Děčína taky dost nacpaný a kola v pohodě.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2012
        Autor: HMS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

               

          Já jsem si zvykla rezervaci dělat, mám ráda jistotu a klid. Je to ale na tobě, pokud znak kola (kufru) není v obdélníčku, pak rezervace povinná není.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.07.2012
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

               

          Já bych si rezervaci udělal....

          Dřív, když se na to nehrálo (nebyly rezervace), tak se kolo do toho nákladového vagonu někam dostalo. Teď jsem se již několikrát setkal s tím, že si nádražáci hráli na důležité a prostě že kolo vzít nemůžou, protože mají rezervace (kola nakládali třeba někde dál). Naštěstí nešlo o mne. Když narazíš na fajn nádražáka, není problém, i když má plno. Ale spoléhej se na to....:-(

          [ Zpět ]
          Datum: 12.07.2012
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

         

    Velmi často si na to v dobrém vzpomenu. Naposledy včera při cestě přes Křečany.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2012
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

           

      my tenkrát slibovaly Pavlíně, že se někdy vrátíme, docela by mne zajímalo, jestli tam ten penzion ještě je Oáza se tuším jmenoval?

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2012
      Autor: HMS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

             

        Právě cestou okolo toho poutače si na vás vzpomenu. Jestli penzion ale opravdu funguje, jestli z něj nezbyla jen ta cedule u cesty, to netuším.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2012
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

         

    Ašský výběžek a Krušnohorskou magistrálu jsme jeli loni. Ráno na rozhlednu nad Aší (Háj) a odpoledne na nejzápadnější výběžek. Příroda je tam nádherná a všude pohodlný cesty, větš. bývalé signálky.
    Do Krušných hor jsme jeli zkratkou přes německý výběžek, do Lubů a Kraslice. Dělali jsme si odbočky po rozhlednách. Poblíž městečka Rotava je zajímavý čedičový útvar (my ho nenašli). Spali jsme ve Stříbrné, kam jsme dorazili až po tmě. Odtud na Rolavský vrch a údolím Rolavy do Nových Hamrů - to doporučuju, je tam fakt nádherně. Odtud rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu (kola nechat dole u cesty, nahoru je to po šutrech a kořenech a dost prudký). Pernink, Blatenský vrch a Boží Dar. Okolí je krásné, ale přes léto je tam docela pusto a všechno zavřený. Pak jsme sjeli do Měděnce, kde je minimuzeum a prohlídky bývalé důlní štoly a blízko skály. Někde u silnice je i vzpomínková cedule, zde totiž stál ten ústav proslavený jako Requiem pro panenku. Z ústavu už nezbylo nic, snad jen někde vstupní brána, ale tím si nejsem jistá. Dál jsme si odbočili do Hory Sv. Kateřiny na rozhlednu. Pak přes přehradu Fláje do Cínovce - vrchol je taky moc pěkný.Pak rozhledna Děčínský Sněžník a Děčín.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.07.2012
    Autor: karasín
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

           

      Díky, my budeme také ve Stříbrné spát na faře :-, jen mne zaujala jejich nabídka ubytování, není v tom nic jiného. Bohužel dál do Krušných se pouštět nebudeme, protože musíme dojet do K.V. kde zase spíme. Nějakou rozhlednu asi navštívíme, ale pokud jde o mne, nevyhledávám je.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.07.2012
      Autor: HMS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Okolo Ašského výběžku - dámská

         

    děkuji za radu, že si máme rezervovat kola, opravdu se všichni dneska odpoledne asi rozhodli jet do Chebu, takže vlak ve dvě odpoledne už rezervaci nebral ve středu. Takže máme rezervaci až na 16:00, snad alespoň počasí bude příznivé a bouřky a deště budou jen na východě :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2012
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

400 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024