reklama
Země: Česko Česko

Jak na Smrk?

Mohl by mi někdo poradit nejvhodnější cestu v létě s kolem a v zimě s běžkami na Smrk v Jizerských horách od Předělu, resp. z křižovatky Na Písčinách?

[ Zpět ]
Datum: 07.01.2012
Autor: Quatsch
  • Re: Jak na Smrk?

         

    Ahoj před pěti lety, jsem jezdil do Nového města pod smrkem, a popravdě si za boha nemohu vzpomenout kudi jsme tam chodily. Ale letos se hodlám tam vrátit a projet si to na kole.

    Takže také budu rád za informace kudy kam na smrk.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2012
    Autor: Ozzák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na Smrk?

         

    Na kole i na běžkách máš jedinou možnost (pokud teda nechceš s kolem/lyžema na rameni Nebeským žebříkem). Dojedeš na Tišinu, nahoru kousíček Věžní stezkou, doleva vrstevnicově na Vlašský hřeben, po něm zas na Věžní a nad Žebřík. Pak už je to na vrchol jen poslední stoupáček po modré.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2012
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na Smrk?

           

      z Tisiny je od leta nove udelana cesta,takze neni uz tak kamenita.hezka cesta na Smrk je take z Harrachova po zelene pres Orle

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2012
      Autor: HMS
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na Smrk?

           

      z Tisiny je od leta nove udelana cesta,takze neni uz tak kamenita.hezka cesta na Smrk je take z Harrachova po zelene pres Orle

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2012
      Autor: HMS
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na Smrk?

           

      z Tisiny je od leta nove udelana cesta,takze neni uz tak kamenita.hezka cesta na Smrk je take z Harrachova po zelene pres Orle

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2012
      Autor: HMS
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na Smrk?

           

      Na běžkách chodím většinou nebeským žebříkem, ale kolo bych tam tlačit nechtěl. ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2012
      Autor: vokaty
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na Smrk?

         

    Děkuji všem!

    [ Zpět ]
    Datum: 08.01.2012
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na Smrk?

           

      Na Smrk jsme se na běžkách dostali po Nebeském žebříku (nutno sundat lyže) a dolů tak, jak to popisuje Pepik W. Na lyžařské mapě je zakreslená ještě alternativa po Vidlické cestě a pak vzhůru po polské hranici. Rozhledna na Smrku je otevřená i v zimě.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2012
      Autor: Zbyněk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na Smrk?

         

    Jak se tam dostat nevím, ale pokud mám dobré informace, tak se tam s kolem nesmí.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.01.2012
    Autor: m
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na Smrk?

           

      Nevim jak na nějakej jinej smrk, ale na Jizerskohorskej neni problém. Zákaz je jen na modré turistické od vrcholu ke Streitovu obrázku (stejně bys tam místy kolo nesl jako na nebeským žebříku). Ani směrem do Polska na druhý vrchol Smrek a dál trejlíkem přes sedlo Lacznik na Stóg Izerski žádný zákaz neni. JH jsou CHKO, takže můžeš na všechny cesty na kterých není výslovný zákaz.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2012
      Autor: PepikW
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na Smrk?

           

      Smí se s kolem i na ten v Jeseníkách, akorát cesta je taky dost kamenitá z obou stran. Sjezd směrem Petříkov je hodně ošklivý, ale možná už je upravený, nebyla jsem tam skoro 3 roky. Tenhle v Jizerkách je v pohodě, jak píše PepíkW.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.01.2012
      Autor: HMS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak na Smrk?

             

        Jo, ty myslíš ten Smrk v Jeseníkách, co je nejvyšší kopec Rychlebských hor? :-)))
        No a v Beskydech je Smrk taky.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.03.2012
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na Smrk?

         

    Tak už jsem na něm konečně byla. Dnes na běžkách ze Souše, Nebeským žebříkem nahoru, Věžní stezkou dolů, ale tou se jelo dnes blbě - trochu rozoraný zmrzlý sníh. Ale jinak stopy pěkné, počasí parádní.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2012
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na Smrk?

           

      Slušná štreka ze Souše. Jinak z té Souše se na běžkách kromě silnice na Smědavu dá využít i spojnice na Knížecí cestu označovaná jako Darrská cesta. Upravují to myslím až od loňské zimy. Hlavně dolů to tudy pěkně jede :-).

      [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2012
      Autor: Zbyněk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na Smrk?

         

    Tak už nic. Jsem chtěl napsat že nejlíp s kapesníkem.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2012
    Autor: rainbow
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

394 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024