reklama
Země: Francie Francie

Francie, Vercors

Ahoj.
Chceme cyklisticky projezdit silničky v pohoří Vercors pod Grenoblem. Má někdo typ na vhodně položený kemp? Případně nějaké vychytávky v této oblasti.
Díky.

[ Zpět ]
Datum: 12.02.2011
Autor: nomad
  • Re: Francie, Vercors

         

    Ovládáš-li francouzštinu:
    http://www.isere.pref.gouv.fr/
    ... snad ti to pomůže ...
    8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2011
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Francie, Vercors

         

    Tak tuhle oblast mám výhledově v plánu už asi tři roky :-) a stále se k tomu nemůžu dostat. Snad příští rok v září. Normálně spíme v kempech pod stany, v tomhle případě bych ale zvolil ubytování pod střechou někde v těchto vesnicích: St. Julien en Vercors, Chapelle en Vercors nebo St. Martin en Vercors. Odtud by se daly dělat hvězdicové cyklovýlety klidně celý týden. Oblast mám už celkem nastudovanou, takže zítra zkusím nahodit nějaké tipy na zajímavá místa. Vlastním taky mapu zahrnující Vercors, takže ji můžu naskenovat a poslat mailem, pokud máš zájem.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2011
    Autor: Zbyněk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Francie, Vercors

           

      Dík za info. Nejspíše zvolíme kemp v St. Martin en Vercors. Určitě bych měl zájem o nabízenou mapu. Prosím na mail: [email protected].
      !!!!! Prosba všem. Prý je uzavřen úsek staré soutěsky Grands Goulets a může se pouze novým tunelem. Mohou do tunelu kola? Smí se tedy stará část projít alespoň pěšky nebo s kolem?
      Díky za případné odpovědi. Petr.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.02.2011
      Autor: nomad
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Francie, Vercors

             

        Ta informace ohledně Grand Goulets je pro mě novinkou. Podařilo se mi zjistit jen tolik, že je to zavřené i pro pěší a tunel je pro cyklisty průjezdný. jestli je to ale uzavřené dočasně kvůli rozsáhlým opravám nebo trvale v důsledku padajícího kamení a sesuvů netuším. Možná i tak by to šlo projet. Třeba kolem soutěsky Piavy pod San Stéfano di Cadore je stará silnice taky uzavřená, ale projet na silničních kolech šla.
        Grand Goulets je možná nejzajímavější a nejkrásnější z celého Vercors, takže by bylo škoda se o něj připravit. Dalšími tipy jsou soutěsky Laval, Bourne a Nan, Route des Ecouges, Col du Mont Noir, Tunnel du Mortier úplně na severu, na jihu pak sedla Bataille a Rousset + silničky na centrální náhorní plošině. Škoda, že se nedá projet centrální hřeben. Na východ od něj je několik zřejmě docela scénických sedel, objezd pohoří by ale vyšel na nějakých 200 km.

        Mapu jsem poslal na mail, tady je seznam kempů + další informace o Vercors:

        http://www.vercors.com/fr_FR/gt-campings-229.html

        [ Zpět ]
        Datum: 13.02.2011
        Autor: Zbyněk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Francie, Vercors

               

          Tady jsou dva odkazy s uzavřenou starou silnicí. Nedávno jsem na nějakém moto webu viděl fotky zoufalých motorkářů u masivní mříže na staré cestě ve směru ze zhora dolů. Teď to ale nemohu již najít. Byl to tuším nějaký německý web.Bohožel neznám jazyky a tak nemám možnost zjistit nějaké informace přímo u francouzů. Jinak díky za mapu a za typy. Už se těšíme, jedeme v červnu.

          http://4.bp.blogspot.com/_L8bDOwrBbBY/THGoh...+barr%C3%A9e+des+grands+goulets.jpg

          http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vercors-routes.gif

          [ Zpět ]
          Datum: 14.02.2011
          Autor: nomad
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Francie, Vercors

               

          Opravuji odkaz na ten druhý obrázek, je to mapa s uzavřenou silnicí.
          http://iguide.travel/illustrations/Vercors-10.png

          [ Zpět ]
          Datum: 14.02.2011
          Autor: nomad
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Francie, Vercors

         

    Vloni jsem touto oblastí projížděl a našel jsem perfektní kemp v Cogninu. Je to na levém břehu Isére pod kopcema. Pokud budeš přijíždět od Grenoblu po hlavní tak před kostelem vlevo, po cca 100 metrech zase vlevo. Je to rodinný kemp na kraji městečka, označený byl jen papírovejma šipkama. Jedna noc já,kolo, stan, el. přípojka, 5 éček vč. teplé vody ve sprchách. Kemp byl v půlce července skoro prázdný a majitelka,tamní učitelka fajnová. Jen jsem jí musel vysvětlit, že u nás se neříká da ,ale ano a že nejsme Rusko!! Jestli tam pojedeš tak jí pozdravuj od toho blázna na ležáku co jel z Wídně přez Marsei do Benátek.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.02.2011
    Autor: Jerguš
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Francie, Vercors

           

      Ještě fotky kempu.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.02.2011
      Autor: Jerguš
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem

Provence a Azurové pobřeží

 (CK Frčíme)
07.06.2024, 10 dní
18 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

392 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024