reklama
Země: Česko Česko

Jednodenní výšlap po Šumavě

Můžete mi prosím Ti z Vás kteří máte zmapované cyklostezky na Šumavě napsat jaká trasa je nejlepší - nejzajímavější? na celý den bez ohledu na obtížnost do 100 km. Startovat budu ve Vimperku.. Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 30.01.2011
Autor: Ovecka
  • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

         

    http://www.bilastopa.cz/index.php?option=com...

    Doporučení tras záleží na tom jaký bude sníh, jaká teplota atp. Ale kilo za den je opravdu na chcípnutí.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2011
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

           

      myslím v létě :) a maximálka na jeden den... díky za komentář...

      [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2011
      Autor: Ovecka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

         

    To je snad celkem jednoduchý, vezmu mapu, kouknu do ní a vidím, Kubova Huť, Lenora, Strážné, Borová Lada, Kvilda, Modrava, Stachy a Vimperk. Když to zhruba spočítáš a budeš mít pocit, že to je málo, tak si něco málo někde přidáš.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2011
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

           

      Také bych úplně nezavrhoval výlet v kombinaci s vlakem třeba do Nové Pece.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2011
      Autor: ViktorA
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

         

    V lete bych doporucil Polednik, ale pres zimu je asi rozhledna zavrena...

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2011
    Autor: E-Ryc
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

           

      Zakladatel tématu chtěl "nejlepší a nejzajímavější". A tady bych si s tím Poledníkem dovolil nesouhlasit, resp. nedoporučil bych ho asi zrovna v tomhle smyslu.
      Já jsem si to myslel taky, že se letos v létě přesunu do oblasti západně od Kvildy. Modrava, Srní, Prášily nebo tam někam. A mimo jiné si vyjedu na Poledník, jednak abych viděl tu obludnost, co tam stojí:) a taky abych se pokochal rozhledem z rozhledny. Ale... nepřesunu a nepokochám, ono totiž dohromady nebude zřejmě čím, nemám v úmyslu jezdit cca týden někde, kde je k vidění spousta suchých mrtvých stromů, stačí se podívat na seznamu na mapy, zvětšit si tu fotomapu a uvědomit si, že ty fotky jsou nevímjak starý, ale dva roky asi jistě. Od tý doby se nic nezlepšilo, naopak. Nedávno se mi dostala do ruky knížka s leteckýma fotkama Šumavy, z nichž většina byla nafocená na podzim 2009. A je to docela síla. Jen tak pro zajímavost jsem si vzal jednu mapu Šumavy a v oblastech, kde jsou po Kyrillu a kůrovci obrovský holiny o rozlohách desítek hektarů, jsem si tužkou dělal kruhy. Jsou to obrovský už téměř souvislý plochy, kde kdysi býval les.... Jen tak namátkou, když to vezmu od západu:Ostrý, Svaroh, Jezerní Hora, Polom, Debrník, Ždánidla, právě Poledník a okolí Prášilského jezera, Modravské slatě, Roklan, Luzný, Malá a Velká Mokrůvka - tady je to v porovnání se "zelení lesa" na tur. mapě snad nejhorší, Černá Hora, Stráž, Siebensteinkopf a ... to by asi stačilo. Poslední dobou je ale ohrožená třeba i Stožecká skála...
      Což mě přivádí na myšlenku, má někdo nějaký aktuální fotky z tý oblasti, byl tam někdo ze zdejších třeba v létě 2010?
      A ještě pro autora tématu: Ve Vimperku jsem strávil dovolenou v r. 2009 a 2010, na rajčeti mám hafo fotek, třeba by posloužily jako případná inspirace pro nějaké výlety.
      Mě se třeba moc líbila oblast severně od Vimperka, je to taková pěkná zvlněná krajina s překvapivě krásnýma asfaltovýma cestama a minimem turistů. Ale třeba i okolí Kubovy Hutě a Boubín. když se vydaří počasí, je nádherně na Bučině a Knížecích Pláních.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2011
      Autor: mira.l
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

             

        Bučinu, Knížecí Pláně, pramem Vltavy, Smrk apod. turisticky exponovaná místa bych osobně vypustila.
        V těchto lokalitách je už dneska cyklisty a turisty přehuštěno tak, že tato místa ztrácejí své kouzlo...
        Kdo si chce tahle místa v klidu projet, pak jedině mimo sezónu - a to jak mimo sezónu cyklistickou, tak mimo sezónu běžkařskou :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 01.02.2011
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

               

          Ty jsi dobrá. Lákej tam lidi mimo sezonu a ztratí to kouzlo i mimo sezonu:-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 01.02.2011
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

                 

            Ajaj, tak to jsem zdejší čitatele podcenila...
            Když jsem to psala, tak jsem si říkala, že snad nikomu nedojde, že se to tím pádem zužuje na dva víkendy na podzim a dva na jaře takže riziko, že by se tam v tu dobu nahrnuli je mizivé :o)))

            No tak nic, tak Ovečko, šup na Pláně :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 01.02.2011
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

                   

              A stejně má být ty dva týdny neskutečně hnusně...Ovečko, šup na Pláně :o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 01.02.2011
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

                   

              S tou mimosezónou máš 100procentní pravdu. Když jsme byli před léty v dubnu v peloponéském Epidauru, byli jsme tam sami dva. Já fotil a manželka na mě zezdola šeptala.

              [ Zpět ]
              Datum: 03.02.2011
              Autor: Karel-ch
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

               

          Pravda je, že když jsem tam byl prvně v r. 2009 tak bylo značně hnusně a za celý den jsem potkal tak max. 20 lidí, a loni tam bylo "poněkud vícero" :) lidí, ale jak jsem napsal výš, pokud vyjde počasí, a to mi loni vyšlo, tak je tam krásně. Myslím, že mě to neodradí od toho se tam zase za nějakou dobu podívat.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.02.2011
          Autor: mira.l
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

             

        Děkuji Ti za článek který si věnoval problematice Šumavy.. věřím tomu co píšeš a přizpůsobím tomu trasu..

        [ Zpět ]
        Datum: 02.02.2011
        Autor: Ovecka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

             

        Na těch Prášlilech a Poledníku jsem byl v květnu 2007. Tehdy to tam po té kalamitě nebylo ještě ani z poloviny vytěžené. Vytěžené dříví bylo vyskládané do výškypodél celé cesty na Poledník v délce také kolem 500m až do výšky čtyřpatrového domu. Někde najdu doma fotku a dam jí sem. A říkám, ani z poloviny neodtěženo to popadané.... Když jsme si odskočili na Prášilské jezero, byly kolem dokola doslova pláně měsíční krajiny bez stromu a kopce holé jako dětská prdelka.:-( Otřesný pohled....Pochybuji, že tam za tři roky narostl nový vzrostlý les....

        [ Zpět ]
        Datum: 04.02.2011
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

               

          Právě, ty letecký fotky z knížky, o který jsem psal výš, vypadaly dost hrozivě.
          Za ty tři roky les jistě nenarost, to jen kůrovec se ponasnažil zase o něco víc....

          [ Zpět ]
          Datum: 06.02.2011
          Autor: mira.l
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

         

    Sám Šumavu nemám ještě projetou,ale nejlepší je vypsat si nej... cíle lokality,seskupit tipy od ,,domorodců" a pak si už trasu doplánovat :-),vždy je lepší být trošku připraven a obeznámen s okolím jakříct ,,vlastní iniciativou"

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2011
    Autor: robbe-tu
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

           

      jo naprosto souhlasím :) ty tipy od domorodců můj dotaz nejlépe vystihuje :) ale těch domorodců tu asi moc nebude :) Jak napsal Lelek nakole tak ta trasa vypadá dobře pokud jí má projetou jdu do toho.. teda až na jaře :)

      [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2011
      Autor: Ovecka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

             

        Ta trasa není nijak zvlášť náročná, teda pro někoho kdo je alespoň rtochu zvyklý jezdit po kopcích, tak když budeš mít chuť a vyjde ti to, můžeš si udělat odbočku na navrhovaný Poledník, uvidíš sám.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.01.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

               

          Moc díky za tip už si to tu píšu :) jo koukal jsem že nějakých 86km tu tvojí trasu jak si psal.. když uberu z časových důvodů úsek Vimperk - Lenora jsem na nějakých 66km.. Jsem zvyklej jezdit za den tedy lehčím terénem kolem 100km.. tak uvidíme.. výškový profil není všude tak hroznej.. dost se asi jezdí po vrstvenici spíš..

          [ Zpět ]
          Datum: 31.01.2011
          Autor: Ovecka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

                 

            Také si dovolím pár postřehů:
            jak psal ViktorA nade mnou-Nová Pec jako východisko není špatná, Oproti Modravě,Srní,Poledníku, Kvildě.... řekl bych že je tu klidněji. Několik let jsem jezdil na Antýgl- známý tam provozoval hotýlek, než ho přivedl "zu grunt".. :-(
            Pak jsem několik let jezdil nahoru na Šluknovsko, Českosaské Švýcarsko.
            Loni na podzim jsem si byl zase připomenout Šumavu, a pokud muhu říci-oblast Lipna a dál na sever je -aspoň pro mě- líbivější(ale záleží na vkusu)

            [ Zpět ]
            Datum: 31.01.2011
            Autor: shurty
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

                   

              Lipno a okolí je můj letošní vážný kandidát, uvítám nějaké postřehy a tipy;).

              [ Zpět ]
              Datum: 31.01.2011
              Autor: mira.l
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

                     

                Takový pohodový výlet z Horní Plané je k Plešnému jezeru, pěkná cesta, od jezera se musí zase dolů a přes bývalý přechod se dojede k sousedům do Rakouska a pak už po vrstevnici téměř pořád z kopce po jech cyklo R27 se zase vrátíš k Lipnu někde na úrovni Dolní Vltavice. Dá se využít přívoz nebo jezero zase objíždět. S přívozem nám comp ukázal 70 km, projeto v červnu 2008 a zrovna byla zima, vlny jak na moři a lilo. I taková je Šumava, ale je tam krásně a cesty nádherné a ještě pořád málo lidí.

                [ Zpět ]
                Datum: 03.02.2011
                Autor: HMS
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

                       

                  Ještě pořád málo lidí?!?
                  Proboha kde?!?
                  Vždyť je to tam jak o procesí...

                  Osobně jsem Šumavu ze svých cílů už škrtla - je tam na můj vkus příliš přelidněno a přitom jsou u nás jiné krásné lokality, které jsou, naštěstí, turisty opomíjeny.
                  Jsem velmi ráda, že se mi podařilo Šumavu poznat ještě před tím, než začala být vyhledávaným cyklistickým a turistickým rájem...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 03.02.2011
                  Autor: radka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

                         

                    Zrovna ta Stožecká část Šumavy je poměrně málo navštěvovaná. A centrální Šumava? Shodou okolností jsem ji navštívil minulý týden. Třeba na zmiňované Knížecí Pláně jsem z Borové Lady potkal 4 lidi, z Plání na Bučinu nikoho, z Bučiny na Kvildu asi 10 lidí, z Horské Kvildy na Antýgl jednoho, od Vchinicko-tetovského kanálu (Rokyty)na Modravu ani jednoho... Na Yukonu bylo pravda lyžařů víc (asi 30), ale byla už pokročilá hodina a taky pátek. Když jsme před dvěma lety jeli z Modravy na Poledník, potkali jsme za celý den jednu asi pěti-člennou skupinu. O víkendech to bude samozřejmě horší, ale kdo taky jede na dovolenou na dva dny, že?

                    [ Zpět ]
                    Datum: 03.02.2011
                    Autor: Zbyněk
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

                           

                      No počkej počkej, my se tady ale bavíme o sezóně.
                      Jak to vypadá mimo sezónu, o tom pssssst nebo tam ty túristi nalezou rovněž... :o)))

                      A že by kolem Stožce byl klid, to by si mě teda rozesmál. Pokud si pamatuji, tak parkoviště je tady každý den plné. Vždyť je tady začátek běžeckých tratí a navíc je to kousek do Nové Pece a na kanál a vůbec - je to jeden z velmi dobře položených bodů, když chceš na pár dní vyjet na Šumavu a pojezdit po okolí :o)))

                      Hele a to jsi jim tam jel na kole rozjíždět běžkařské stopy?!?
                      To tě asi museli milovat :o)))

                      [ Zpět ]
                      Datum: 04.02.2011
                      Autor: radka
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

                             

                        Tak konec ledna je snad na horách vrcholná sezóna stejně jako uprostřed léta. To ostatní raději ani nebudu komentovat.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 04.02.2011
                        Autor: Zbyněk
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

                               

                          Vrcholná zimní sezóna na horách je, když vypuknou ve školách jarní prázdniny. Konec ledna a ještě ve všední (tj. běžný pracovní den) nelze považovat za vrchol zimní sezóny. To tedy pardon!

                          [ Zpět ]
                          Datum: 04.02.2011
                          Autor: Burajda
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

                       

                  Když už tady debatujete o těch mimosezonách a množství lidí, tak bych měl jeden tip: nedávno, v polovině ledna jsem navštívil nejvýchodnější část Pyrenejí a konečně se mi podařilo splnit bobříka samoty. Za asi 35 hodin jsem totiž nepotkal, ani z dálky neviděl jediného člověka.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 04.02.2011
                  Autor: Karel-ch
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

                       

                  Díky za tip, zvážím to:).

                  [ Zpět ]
                  Datum: 06.02.2011
                  Autor: mira.l
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

         

    Našel jsem nový motiv pro trasu na Šumavě. Jen musím přiznat, že nevím, kde to bylo. Tomu člověkovi by se tam měl postavit pomník:

    http://vaclavkral.blog.idnes.cz/c/175432/Barry...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2011
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jednodenní výšlap po Šumavě

           

      Bylo to pod Novou Pecí a tehdy měli hodně velké štěstí, protože z Volar tam vyjelo otéčko se 14 mm kanonem a rozkazem střílet, jenomže naštěstí pro všechny nedojeli, zmagořený velitel tak řval na řidiče aby tam byli včas, že ten v nervozitě to v zatářce poslal rovně do lesa a tam se je nějak zašprajcli. Nikomu se celkem nic nestalo a včasné nedojetí nějak okecali. Ono to nebylo poprve ani naposled, něco podobného zkusili asi o dva roky později a tehdy tam s otéčkem taky nedojeli včas, pro změnu se jim do cesty postavil kostel s dvěma svatými, ti to sice nepřežili, ale ostatní v pohodě :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.02.2011
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

328 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024