reklama
Země: Francie Francie

Korsika

Na Korsice už jistě všichni byli, takže díky za dobrý tip na cestovku, která to opravdu dělá spolehlivě, nejlepší jsou zkušenosti osobní.

[ Zpět ]
Datum: 10.01.2011
Autor: apple
  • Re: Korsika

         

    Na Korsice jsem byla v roce 2001 a tehdy jsme jeli s Adveturou. Skvěle koncipovaný zájezd - střídaly se zátěžové a odpočinkové dny.
    Jen termín nám vyšel blbě - v červenci tam bylo na umření.
    Přišli jsme k tomu ale jak slepý k houslím - tehdy jsme měli jet do Skotska, ale prvně se objevila nemoc šílených krav, a všechna zajímavá území, kudy jsme měli projíždět, byla uzavřena. Byl to zájezd jen pro naši skupinu a tak jsme se s Adventurou domluvili na změně cílové destinace. S termínem už hnout, bohužel nešlo.

    Tady je history
    http://www.bbcc.cz/hist/2001/0630Korsika
    /history/common/History.htm
    a fotky
    http://www.bbcc.cz/hist/2001/0630Korsika...
    (tehdy ještě nebyla digitální technolgie, takže fotky jsou skenované...).

    [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2011
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Korsika

         

    Lepší je květen nebo červen. Byli jsme tam v roce 1996 tři rodiny s šesti dětmi od 8 - 12 let, ale bez cestovky, na divoko. Pro ty děti ideální prostředí, v horách žádný provoz a mírná stoupání a klesání po vrstevnicových silničkách. Na konci června bylo ještě přijatelně, někdy i chladno, začátkem července se však dost oteplilo. Pořádný vichr jsme tam taky zažili.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2011
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Korsika

           

      Příjemně je tam i v září...

      [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2011
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Korsika

             

        A to září je podle mě lepší než květen/červen, protože je navíc i hodně teplé moře na koupání.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.01.2011
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Korsika

               

          V červnu se taky dalo koupat, záleží též, jestli nepřijdou nějaké studené spodní proudy, jako jsme to zažili na francouzkém pobřeží jednou koncem července. Zase na jaře je tam větší klid než v září a je to tam zelenější než po suchém létě. A nakonec - Korsika je o něčem jiném, než koupání v moři.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.01.2011
          Autor: Karel-ch
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Korsika

                 

            Já na koupání ani moc nejsem, ale krátké podvečerní vykoupání v moři po dojeté etapě bylo super na protažení po kole.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.01.2011
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Korsika

                   

              Na osvěžení po dni na kole právě potřebuješ studenou vodu. Teplá tě jedině dorazí.

              [ Zpět ]
              Datum: 11.01.2011
              Autor: Karel-ch
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Korsika

                     

                Tak to si asi předsvaujeme dost jinak pojem teplá. Teplá je tak 35st.+
                Moře v září na Korsice je na osvěžení pořád studené až až.
                Já když jsem unavený po náročnější vyjížďce, tak bych v příliš studené akorát zmrznul a vůbec bych tam nevlez.
                Těch cca 22st. nebo kolik to moře mělo bylo na osvěžení velmi příjemných. A přelom květen/červen mívá tak 18-19st.

                [ Zpět ]
                Datum: 12.01.2011
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Korsika

                       

                  Podle přezdívky bys měl mít raději spíš tu studenou...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 12.01.2011
                  Autor: Karel-ch
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Korsika

                       

                  V tý květnový nebo červnový vodě bych měl asi zástavu. Jak nemá voda 27 a víc, drkotám zuby a modrám. Asi už špatná termoregulace.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 13.02.2011
                  Autor: abernathy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Korsika

         

    V žádným případě tam nejezdi v červenci a srpnu.
    Sleduji dlouhodobě co tam vyvádějí české cestovky a ještě jsem neviděl nějakou známku toho, že by snad kousek trasy vedly mimo asfalt. Takže s tím počítej.

    Ovšem pro tvrdý bikery:
    http://www.seracjoe.de/html/korsika.html

    [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2011
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Korsika

           

      Ono s terénem je to tam těžké. Ten se dá jezdit pouze v některých částech ostrova. A tedy pokud to má být koncipováno tak, že se projede větší část ostrova, tak je to nutné jet po asfaltu.
      I přesto, že preferuju terén, tak se mi Korsika jetá po asfaltu opravdu líbila.

      A kombinovat to také není ideální. Pokud je to pojaté jako asfaltová akce, tak to pojedu na jiném kole než kdyby se jel terén.

      A pak to obrovské množství trnů. Z těch se defektí často i na asfaltu, v terénu pak o hodně horší.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2011
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Korsika

             

        Pojmenoval si přesně jednu greenhornoskou chybu - koncipují trasu tak abys "projel celý ostrov" a jedou proto po asfaltu, touristé o))
        Mrkni na tu trasu na odkazu.
        Já tam byl před 20 lety a jen pěšky, na té GR, tak to nemám tak ve voku.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.01.2011
        Autor: mirekbik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Korsika

               

          My jsme tam s partou v horách kde byl terén občas malý kousek někam nakouknuli a celkém pěkné trasy terénem by se tam určitě nějaké našly.

          Pokud bych ale chtěl opravdu pěkný bikový zájezd do terénu do zahraničí, tak bych rozhodně nejel na Korsiku a jel úplně někam jinam (blíže v Evropě je spousta míst, kde jsou terény lepší, je to blíže a navíc se dá občas i využít lanovka, což mi při akci s hodně terénem když se vezmou fully s vyšším zdvihem nepřijde tak od věci; není nutné vyjíždět vše, ono hodně technických sjezdů unaví dostatečně).

          A když jedu na Korsiku, tak mi to jetí po asfaltu vůbec špatné nepřijde. Více etap v místech, kde terén nepřicházel v úvahu (to jsou místa s tím jejich nízkým hustým porostem, kde nevedou žádné cesty) bylo opravdu parádních, třeba ty po pobřeží.

          Samotného mi překvapilo, jak se mi ten zájezd i přes asfalt líbil. Na dovolenou na bike jezdím každý rok na 4-5 týdnů, takže opravdu hodně. Asfaltovou akci jsem před tou Korsikou ale už více let žádnou nejel a nechal jsem se přemluvit manželkou a moc od toho nečekal.
          Docela mi bavily i ty dlouhé asfaltové sjezdy v horách.

          Jen bych určitě nebral ani na ten asfaltový zájezd silničku, dost silnic je tam v dost bídném stavu.
          Já to jel na biku na celopevňáku.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.01.2011
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Korsika

                 

            A ty různé části ostrova mají rozdílný charakter, takže je to zajímavé projet jeho větší část.
            Na ten odkaz jsem kouknul, ale podrobně to neprojdu, němčinu já moc nepobírám (tedy spíš téměř vůbec), početl bych si jedině anglicky.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.01.2011
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Korsika

                 

            Nebyl tam moc hustý automobilový provoz? To ale hrozí asi jen o prázdninách.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.02.2011
            Autor: Kubajs
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Korsika

                   

              Hodně záleželo na tom kde. Byla místa směrem do hor po vedlejších silničkách, kde za dvě hodiny neprojelo ani jedno auto.

              A pak přesný opak, třeba hlavní tah podél pobřeží, tam byl provoz opravdu hustý a jedno auto za druhým.
              Po tom hlavním tahu jsme jeli na dvou odlišných místech vždy po 20km (většina lidí se tomu vyhnula, jednou jsme to měli 35km navíc na start když jsme jeli přímo z kempu a ostatní se vezli tenhle kus s tou hlavní autobusem a jednou to bylo zase posledních 20km do kempu, kde se zase hodně lidí svezlo autobusem) a taky se to dalo přežít.

              Většinou to bylo něco mezi tím, celkově to docela šlo, i když jsem čekal ten provoz ještě o něco menší.

              Hodně tedy bude záležet co se přesně jede, možností je tam hodně a nebyl jsem ve všech částech Korsiky.

              [ Zpět ]
              Datum: 13.02.2011
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Korsika

           

      Ten terén je tam dost divokej, vždy, když jsme se chtěli podívat mimo silnici, tak to bylo na pěšárnu.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2011
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Korsika

         

    Hodně záleží jaký to má být typ zájezdu. Některé cestovky to mají se spaním třeba na dvou místech a z těch se vždy popojede kousek autobusem. V téhle variantě může autobus ještě etapy zlehčit, že někdy se startuje etapa na kopci. Já jel s Intertransem tenhle způsob v roce 2009 (měli to dohromady s Loudou).

    Takže se třeba jela jedna 80km etapa (tedy jak kdo, autobus některé nabral i dříve, někteří jsem dojížděli až do kempu), která měla na kole 1200m nastoupáno, ale 2300m naklesáno (autobus nás vyvezl na začátku do sedla a končilo se u moře v kempu).

    Zájezd byl dost snadný, většinou etapy kratší kolem 40-50km a převýšení pod 1000m. Díky tomu jsem tuhle akci odjezdil 9 dní s jedním volným dnem (na náročnějších akcí běžně dávám více volných dnů).
    My jsme si v naší partě několikrát tak 15-30km přidávali (někdy jsme třeba jeli už z kempu, když autobus těch 30km odvezl na start).
    A nejtěžší etapu jsme jeli jen doporučenou bez autobusu ve volný den. Ta měla 80km a 1800m nastoupáno. Tuhle etapu většina účastníků vynechala a měli jiný program bez kola.

    Bohužel Intertrans už ten zájezd změnil a teď místo 13 dnů (což bylo těch 9 dní tam) je už jen 10 dní (a to je jen 6,5 dne tam). A ještě k tomu už mají termín jen přelom květen/červen, ten v září (já byl v září) už nemají vůbec.

    Těch 13 dnů včetně cesty je podle mě takové minimum, na které tam má smysl jet. Cesta je hodně únavná a na dva dni, takže když už se tam vláčet, tak na delší dobu.
    Já bych jel klidně i na 16 dní (od soboty do neděle 10 pracovních dní), ale to nikdo tak dlouhé nedělá.
    V té předělané podobě už ten zájezd od Intertransu doporučit nemůžu.

    A některé to zase mají etapově, kdy se každý den spí jinde. Tahle druhá varianta bývá náročnější a to i na najeté kilometry a hlavně se jede vždy nezávisle na počasí.
    Výhodu to má v tom, že se jezdí méně autobusem.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2011
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Korsika

           

      A i v září tam některé dny umí být vedro. Měli jsme až na jeden deštivý den parádní počasí.

      Nejteplejší den etapa podél pobřeží bylo kolem 35st. ve stínu a k 50st. na sluníčko.
      Ostatní dni ale bylo příjemněji, většinou kolem 26-30st. ve stínu dole u moře a pak příjemných 20st. nahoře v horách (jednou jsme měli v horách nahoře i k 15st.).

      červenec/srpen tam musí být peklo, na kolo zcela nevhodně.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2011
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Korsika

             

        Zlaté Beskydy... :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 11.01.2011
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Korsika

               

          Joo,na Drtiči asfalt opravdu není :-))

          [ Zpět ]
          Datum: 12.01.2011
          Autor: robbe-tu
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Korsika

           

      A ještě doplním provoz. Úplně zázračné to tam už není. Vždy dle konkrétní silnice, tedy od silniček kde auto během hodiny neprojelo auto žádné až po některé s větším provozem.
      A pak je tam jedna nejhlavnější podél severního pobřeží a pak podél východního pobřeží směrem na jih. Tady je provoz opravdu velký. 2x 20km jsme ale i po téhle projeli (to už bylo jen navíc oproti standardnímu plánu cestovky, abychom vynechali jednou autobus na začátku etapy a jednou při dojezdu).

      A ve sjezdech auta v horách auta pěkně brzdí (naštěstí nás většinou pouštěli).

      [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2011
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Korsika

           

      Ty zájezdy jsou zkráceny kvůli lidem, kteří na ně jezdí. Málokdo se totiž dnes může uvolnit z práce na delší dobu než týden.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2011
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Korsika

             

        U těch 10 denních, které jsou na 5-6 dnů dovolené (dle odjezdu ten první den) tohle chápu. I když je otázkou, jestli pak má cenu jezdit někam, kde z 10ti dnů jsem 4dny v autobuse. Já kdybych mohl jet pouze na týden, tak pojedu někam blíže, kde bude cesta jen první a poslední den.

        Moc ale nechápu, proč se najde ne tak málo 12-13 denních, které jsou na 8-9 dní dovolené a žádný 16-17 denní, který by už přidal jen ten 10tý den dovolené navíc. Tady by rozdíl už byl minimální.
        Nebo jestli to je tím, že dost lidí už nechce jezdit na tak dlouhou akci? Nevím.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.01.2011
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Korsika

         

    já tam byl s Kudrnou-stan+polopenze a myslím, že to dělají dobře. Je tam krásně, letos jedu na kole Prokleté hory- Kosovo, Albánie. Albánie už podruhé-také krásné, ještě téměř nedotčené

    [ Zpět ]
    Datum: 18.01.2011
    Autor: piďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Korsika

           

      U kudrny mi jen přišlo, že ty největší kopce jel nahoru.
      Třeba dokopec z Porta - my těch 30 km jeli ze sedla dolů k moři, kdežto "Kudrnáči" to šlapali od moře vzhůru...
      Ale to jsou prkotiny...

      [ Zpět ]
      Datum: 23.01.2011
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Korsika

         

    S CA Jenda (a možná i s někým jiným) se dostaneš s kolem do Livorna (IT), sedneš na trajekt Corsika ferries nebo Mobby a jseš na Korsice. Na místě můžeš stanovat kdekoliv (je to ale oficiálně zakázané) nebo v kempech. Nejlepší čas je posledních 14 dní v srpnu, ještě i prvních 14 v září je OK. Jen ty dny se hodně zkracují. Na kole jsem to tedy nejel, ale 2x pěšky/stopem vyzkoušeno.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2011
    Autor: foxi101
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Korsika

           

      CA Jenda má na stránkách že jihoalpskej bus 2011 nejezdí, až za rok zase, tak bacha. Dost jsem byl překvapenej.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.01.2011
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem

Provence a Azurové pobřeží

 (CK Frčíme)
07.06.2024, 10 dní
18 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

338 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024