reklama
Země: Česko Česko

Z Ostravy do Olomouce a zpět

Kdo poradí nejlepší trasu cyklostezskou,ev. mírným terénem z Ovy do Olomouce? Pojedu (42 let, letos nasedám poprvé, jinak jezdím dle chutí 20 - 50 km, za loňský rok jen cca 1000 km), se synem (15-fyzicky velmi zdatný, s čímž já jsem letos opravdu na štíru). Doporučíte nějaký kemp po cestě pro ev. přespání?
Díky za rady. Vyjíždím asi tento čtvrtek z Havířova

[ Zpět ]
Datum: 20.07.2010
Autor: sesemka
  • Re: Z Ostravy do Olomouce a zpět

         

    Zkusil jsem zadat vyhledání trasy Havířov-Olomouc na mapy.cz ve variantě pro kolo. Okolí Ostravy moc neznám, tam to neposoudím, ale na Olomoucku to našlo dobrou trasu, mimo hlavní silnice a provoz, takže vyhledávač na mapy.cz zdá se být použitelný.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2010
    Autor: MarekD
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Ostravy do Olomouce a zpět

           

      Ano, díky, okolí Ovy znám zase já dobře, jen jsem se pokoušela získat zde nějaké osobní poznatky z cest ... díky M.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2010
      Autor: sesemka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Ostravy do Olomouce a zpět

         

    Ahoj, znám to jen ze Starého Jičína, jeli jsme tuším ze Suchdola nad Odrou, tak jestli ti ten kousek pomůže...
    Do Hustopeč po 5, provoz skoro žádný (víkend), pak směr Hranice na Moravě. Nejeli jsme ale přes Němetice, než začne silnice stoupat dá se uhnout do pole, pak se najede zase na asfalt a vyjede se někde mezi Kamencem a Skaličkou. Jeli jsme s naloženým Croozrem a tyčkou. Pak přes Ústí do Teplic n.B. V Hranicích je kemp, celkem příjemný, čistý. Z Hranic jsem jeli do Lipníka lesy kolem Helfštýna (tj. pořád 5) - podle mě je to hezčí než polem kolem Bečvy. Stačí vystoupat na Zbrašov a pak se cesta jen vlní lesem, skvělý sjezd dolů do Týna a podél Bečky. V Oseku bych uhla na Veselíčko, Svrčov, Výkleky (koupací lom) a pak Velký Újezd (dobrá zmrzlina) a s tama vede nová cyklostezka (ale teda podél silnice) do Velké Bystřice odtud podél Bystřičky do Olomouce. Nebo přes Tršice, to je skoro jedno....záleží taky kam v Olmiku se přesně chcete dostat.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2010
    Autor: jutka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Ostravy do Olomouce a zpět

           

      ahoj
      prosím tě je to průjezdné z těch hustopeč kolem bečvy na kamenec? v mapě to mám označené jako trasu.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2010
      Autor: jindřich
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Z Ostravy do Olomouce a zpět

             

        Jeli jsme to vloni. Cykloserver tvrdí, že je to sjízdné pro MTB mezi Bečvou a těma rybníkama, ale to nám místní tvrdili, že je to nesjízdné a přes Bečvu prý není most, aby ses dostal do Kamence. My přejeli Bečvu jakoby na Němetice a někde v těch místech, jak je psáno "Pod Doubravou" jsme uhli ze silnice. Kus se jelo polem, ale celkem pohodová široká cesta, potkali jsme několik cyklistů.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2010
        Autor: jutka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Ostravy do Olomouce a zpět

           

      Děkuji moc za info, supr, hezké, informativní a poučné !!!

      [ Zpět ]
      Datum: 22.07.2010
      Autor: sesemka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

319 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024