reklama
Země: Česko Česko

Cyklotrasy v NPČŠ

Včera na vyjížďce jsem narazil na nové povolené cesty v NPČŠ. Konečně, už jsem letos ani nedoufal, nakonec se Čembí úsilí vyplatilo. Jsou povolené čtyři nové cesty v délce cca. 14 km - rozšíření je tedy o nějakých 40%. Bohužel ta nejzajímavější, k Panenské jedli, zatím ne, prý zasahuje příliš hluboko do NP - část je po hranici I.zóny - snad příště? Všechno jsou široké zpevněné cesty od asfaltu po šotolinu, místy je podkladem přírodní pískovec. Prudká stoupání jsou samozřejmostí :o).
Dvě jsem si hned projel, od strážců co hlídkovali Na Tokání jsem se dozvěděl, že značení se teprve dodělává a někdy na začátku prázdnin chce ředitel NP slavnostně "stříhat pásku".
Takže pokud se někdo chystá sem na sever, jsou to tyhle:
- Mlýnská cesta (ŽTZ) od Hřenska - Tří pramenů (odb.k Pravčické) na Meznou. Označená je jako 21A.
- ŽTZ od Jetřichovic na Tokání Haťovým dolem, od Zatáček neznačená lesňačka - koňotrasa, značné stoupání. Prodloužení trasy 3076.
- Z Tokáně nad Doubici (k První bráně) - koňotrasa, bude asi taky č.3076.
- Pokračování od Doubice lesem před Kyjov
Z Jetřichovic.

[ Zpět ]
Datum: 20.06.2010
Autor: PepikW
  • Re: Cyklotrasy v NPČŠ

         

    Že bych po mnoha letech také jednou vyrazil na jih? Díky za aktuální informace.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2010
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotrasy v NPČŠ

         

    Oficiální přestřižení pásky už je naplánované:
    http://www.npcs.cz/slavnostni-otevreni-novych...

    Pokud se sejde pár zájemců, můžeme si udělat vyjížďku po nových trasách a nejhezčích místech obou parků (50-80km podle chuti).

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2010
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklotrasy v NPČŠ

           

      Budu zrovna v jiných horách. :(

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2010
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotrasy v NPČŠ

         

    Včera jsme to tedy "slavnostně" otevřeli - hádejte kdo "slavnostně" jako první píchnul....... :o)))
    Trasu z Jetřichovic na Tokáň doporučuju obráceně, nahoru v tom včerejším vedru to bylo fakt na infarkt, ještě horší pak přes Kozí hřbet (tlačením vpřed) za Tokání.
    Podle ředitele NP je tohle první krok, až dokončí těžbu na Táborovém ostrohu, snad povolí i jízdu k Panenské jedli a pak dolu do Zadních Jetřichovic (za rok?).

    http://decinsky.denik.cz/zpravy_region/narodni...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2010
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotrasy v NPČŠ

         

    Člověk míní, příroda mění.....
    Dneska jsem jel "zkontrolovat" trasy a na té nejlepší nové, z Jetřichovic na Tokáň (třetí foto v úvodním příspěvku), už není co kontrolovat. Nebýt zbytků štěrkoasfaltu, člověk by nepoznal, že tudy kdy vedla silnička.
    Chvíli jsem tam postál, pokoukal ............. a skoro bych to nechal tak - je to docela pěkná soutěska (trochu mi to s tou vodou připomělo Slovenský Ráj).

    PS. jo a ať mi ještě někdo zkusí připomenout erozi způsobenou cyklisty :o(

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2010
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklotrasy v NPČŠ

           

      Zaplať Pán Bů´, že to neodneslo tebe!

      [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2010
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklotrasy v NPČŠ

           

      Tak takhle si predstavuju tu spravnou cyklostezku! Nesla by ta Modranska taky nejak upravit? ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2010
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklotrasy v NPČŠ

             

        Hmmm, od krasobruslařů bys měl pokoj určitě :-)

        Upravit ? Až zas budou stavět ty hliníkový stěny proti velký vodě, tak sežeň partu přičinlivejch ze Žižkova... :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2010
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklotrasy v NPČŠ

               

          U nas v Nuslich by se taky nekdo nasel... ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 10.08.2010
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

347 cyklistů (20 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024