reklama
Země: Česko Česko

Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

Mohli byste mi dát nějaký tipy na přijatelné penziony na Šumavě? Vpodstatě mi je jedno kde, Šumava zas není tak velká, ale nejraději někde Modrava, Kvilda, Borová Lada, Kubova Huť, Horní Vltavice, Pernek - není podmínkou.
Přijatelné = noc do 300,-, možnost kuchyňky, sprcha, kolo pod zámkem. Jinak klidně solidní turistickou ubytovnu, jde mi o přespání, uvaření kafe a polívky a sprchu, od rána do večera jsem mimo.
Jde mi o vaši vlastní zkušenost s tím kterým ubytovacím zařízením, ne si vyhledat něco na internetu a pak jet do neznáma.
Díky :-)

[ Zpět ]
Datum: 08.12.2009
Autor: Airline
  • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

         

    Vyssi brod - chaticky v campu. Ve dvou jsme ji v kvetnu dostali za 100,-. Jen nevim, jestli dohromady, nebo na osobu. ;-)

    http://www.baronuvmost.wz.cz/ - tady jsme trceli 2 dny kvuli pocasi. Skvele. Sice v tehle rocni dobe nedelali snidane a vecere, ale kdyz zjistili, ze s sebou nemame jidlo, donesli nam za smesnou cenu velkou bednu.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.12.2009
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

         

    Ve Straznem - hotel na namesti - vlastne jeste nemeli sezonu a kvuli pocasi nas nechali prespat. Porce v restauraci se nedaji snist. ;)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.12.2009
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

           

      To vaří tak hrozně?;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 08.12.2009
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

         

    Já si vždycky něco vyhledám na internetu, a pak jedu do neznáma;-)
    Už jsem vyzkoušel:
    http://www.zlatalada.cz
    Malý barák, nemá společenskou místnost, tedy je tam večer klid, jinak je nový a pěkně vybavený za tu cenu.
    http://www.sumava.net/antygl/
    Kemp, možnost ubytování v budově, mrňavé pokoje.
    http://www.apartmany-bubenicek.cz/
    Pěkná zahrada s grilem, jinak je v Srní akorát hotel, žádná normální hospoda.
    http://arnika.webnode.cz/
    Na konci Modravy, ubytování je se snídaní.
    http://www.modrava.com/lyer/
    Naproti přes silnici od Arniky, malinké pokoje, kuchyňka společná na patře, vržou schody a slyšíš všechny sousedy. Před penzionem veliký gril. Půjčovna vozíků a kol.
    http://www.sumavanet.cz/penzionpupik/
    Stejný majitel jako Modrava (tzn. gril a půjčovna). Novější, hezký, velký, ale trošku dražší.

    Mě osobně se nejvíce líbí Arnika, je to zároveň hospoda, máš to se snídaní, slevu na ostatní jídla, jen si objednáváš a zaplatíš to před odjezdem. S kolem přijedeš do předsíně a tam ho necháš stát (stejné je to ještě naproti v Modravě, v ostatních je vždy nějaká garáž či kůlna bokem).

    [ Zpět ]
    Datum: 08.12.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

         

    http://www.penzionsumava-kubovahut.cz/

    osobne vyzkouseno.doporucuju

    [ Zpět ]
    Datum: 08.12.2009
    Autor: Hrabe-X
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

         

    Mám několik adres na místa na Šumavě, Horní Vltavice, Horní Planá, a kolem Lipna. Jestli máš zájem, pošlu Ti to mailem, to bys mi musel napsat, neb já ho neznám, telefon, jména. Jsou to vesměs ubytovny, ale dost luxusní a levné na Šumavu, do 300,- skoro všude jsem byla, takže je to vyzkoušné

    [ Zpět ]
    Datum: 08.12.2009
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

         

    Na šumavě mohu doporučit Kobilnici jinak pro kolaře zajímavý typ na výlety najdeš na www.blatsky-dvur.eu/stranka/voda.php adresa poněkud krkolomná, ale stojí to za to!

    [ Zpět ]
    Datum: 08.12.2009
    Autor: JirkaJech
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

         

    Děkuji za tipy všem :-), něco je trochu mimo (Baronův most - Novohradky), ale to nevadí, HMS - s Tebou se zkontaktuji (předpokládám, že se potkáme na besídce), čas mám - chci to až na pozdní jaro 2010.
    Díky :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.12.2009
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

           

      Jaro 2010 - žádná Třeboň?
      :)

      [ Zpět ]
      Datum: 10.12.2009
      Autor: mira.l
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

           

      NZ. Hlavně pak dej vědět kdes byl a jaký to tam bylo:o)

      [ Zpět ]
      Datum: 10.12.2009
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

           

      Taky chci jed na Šumavu skus pročíst tohle.
      http://www.wagnerovi.cz/view.php?nazevclanku=... Tak si to nějak představuji

      [ Zpět ]
      Datum: 10.12.2009
      Autor: Pepa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

         

    Tady si třeba něco vybereš
    http://www.vrstevnice.com/odkazy2/ubytovani/cr...

    Osobně velmi a to velmi doporučuji Blanický mlyýn mezi Volarama a Prachaticema. Jak tam vaří, to je jedna báseň.
    Majitelem je jakýsi Rakušák (ale počeštělý) a řeknu ti, ten si teda potrpí na to, aby jídla bylo dost a fakt kvalitní.
    Navíc je to naprosto suprová základna pro výlety, event. není problém někam popojet vláčkem či autem.

    Pak mám osobně odzkoušené Cihelny. Ty také nejsou špatné.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.12.2009
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

         

    Já byl v létě tady: http://www.travelguide.cz/cz/ubytovani/hotel...

    Ceny jsou sice od čtyř stovek, ale doporučit určitě mohu :)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.12.2009
    Autor: Ladik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

         

    Turistické ubytování na Nových Hutích je to šikovný střed na spoustu cyklo tras.Chata komplet vybavená parkování zdarma večer táboráček,točí pivo cena 200.-noc pokoje 2 až 6 lůžek,tel 388434118

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2010
    Autor: krteknh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

           

      By mne zajímalo, jak dlouho jsi tam byl ubytovanej, když to tam tak dobře znáš:-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

             

        Nebyl ubytovanej. Chata u krtka a pise o tom krtek...
        No, propaguje nesmyslne drahe ubytovani. My v okoli sehnali levneji.
        A jako "stred na spoustu cyklotras" bych si vybral taky jine misto.
        A kdyz se koukam na jejich fotky na webu, je 200 za noc vazne prehnane. Takhle narvani nebyli ani japoncici na lodich za 2. svetove. Nechtel bych tam byt v techto vedrech. Hlavne vydrit ze zakazniku prachy a pak jich 6 ulozi do 7 m^3. Vydychano v takovem pokoji bude za 30 minut. Ted sedin v *** hotelu na pokoji sam a muzu se tu zblaznit. Do cca stejne mistnosti dle fotek krtci narvou 4 lidi. Smrad potu a beznadej...
        KRTKU, DIKY ZA VAROVANI!

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2010
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

               

          No ja přesně vím o koho jde, proto se ptám:-)))) Ale to je na dlouhé vyprávění.

          Ale jinak máš s tou japonskou lodi pravdu:-))))

          [ Zpět ]
          Datum: 12.07.2010
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

                 

            JA to psal jen proto, aby to vedeli i ostatni - hlavne nahodni navstevnici - aby nenaleteli sizunkovi a vydriduchovi.

            Tak - a ted jeste zapremyslim na temi propagovanymi oleji - i kdyz se mi nechce rovnou lhat... 8-)

            [ Zpět ]
            Datum: 12.07.2010
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

               

          jenom bych to upřesnil. s těma pokojema máš pravdu samá postel a mezi něma ulička do které se musí bokem. společné sociály ze sedmdesátých let (od té doby bez úprav podle toho jak vypadají( na cca 40 lůžek asi 4 záchody. pokud si chcete dát oběd, musíte jít do jíného penzionu kde mají restauraci.to nemluvím o tom že z pokojů v prvním patře se jde do sprchy v suterénu. byl sem tam tedy lonský rok, ale pochybuji že by se tam do letošního roku něco změnilo a ani to nehodlám zjištovat, když je kolem spousta jiných na podstatně leší úrovni

          [ Zpět ]
          Datum: 12.07.2010
          Autor: turysta
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

                 

            Stačí jít naproti-penzion u lanovek,polopenze,domácí strava,spokojenost.
            V letě je holt na Šumavě velký převis nabídky na ubytování.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.07.2010
            Autor: ondrach
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

         

    Čau Airline, no můžu doporučit penzion Střecha, Kubova Huť. Byl jsem tam cca 4 dny a ubytování celkem příjemný. Pokoje asi jako na Křivoklátě, ráno snídaně ve stylu švédských stolů, společná sprcha taky celkem šla. Ale cenu za noc si nepamatuju:( Přidávám foto. A chtěl jsem se zeptat trochu mimo - jak jsi to vyřešil s bolestí ruky (jiné vlákno)?

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2010
    Autor: flint
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

         

    Jestli jedeš s partou, můžete si pronajmout tuhle chaloupku:
    http://www.sumavskachalupa.cz
    Je to ve Zdíkově, kousek od turistických výletních cílů (Kvilda, Zadov, Churáňov...), kola se dají zamknout do garáže, jsou tam dvě sprchy, dvě kuchyňky, pohoda.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

         

    Chata KČT v Prášilech. Levně, kuchyň, velká kapacita. Ale místo se tam zamlouvá dost dlouho dopředu.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2010
    Autor: vvaclav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

         

    Hledáte klidné ubytování na Šumavě, kde byste zažili krásnou dovolenou na kole, dovolenou pro celou rodinu s dětmi nebo jen aktivní relaxaci v malebné šumavské přírodě?

    Pak je tu právě pro Vás rodinný penzion Dobík. Jeho umístění přímo na cyklostezce nedaleko Lipna v obci Pasečná přímo vybízí cyklisty a turisty k zastavení a načerpání nových sil na další cestu na kole po Šumavě. Rádi u nás přivítáme i golfisty, nohejbalisty a jiné sportovce, nedaleko penzionu Dobík se nachází plně vybavené a moderní golfové hřiště.

    Chráněná krajinná oblast a národní park Šumava je pastvou pro oči milovníků přírody, rájem houbařů a turistů, ať se jedná o rodiny s dětmi, hledající přírodní památky, hrady a zámky, nebo o aktivní turisty, kteří se sem vydávají za sportem. Ať patříte do kterékoli z těchto skupin, rádi Vám poradíme, kam vyrazit, kterou cyklotrasou se vydat, nebo na které přírodní a historické památky se podívat.

    Ubytování v penzionu Dobík uspokojí návštěvníky všech věkových kategorií. Celý penzion je kompletně zrekonstruovaný. K dispozici máme celkem osm prostorných pokojů o celkové kapacitě 26 lůžek. Na všech pokojích je zavedena satelitní televize a balkon.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2010
    Autor: jirikolda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

         

    Loni v létě jsem byl 14 dní v Penzionu Jiřičná, kousek od Petrovic, asi 10 km od Sušice. Přes Hartmanice nahoru na Šumavské Pláně.
    Asi 330 Kč na osobu, na kola zamykatelná garáž, restaurace, sociálky na pokoji.
    Pokud chceš levně, zkus Penzion Svatobor, z první republiky, jen natřený, sociálky pro sedm pokojů :o) a kolo ti nékam strčí.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2010
    Autor: Dusi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

         

    Ahoj,

    já jsem byla cez léto taky na šumavě, a můžu doporučit tento pensiónek - http://vyhlidka.hotel.cz/. Je tam bazén, večer se griluje, hudba, prostě pohoda jak má být.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2010
    Autor: Janka0
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

           

      To jste se sem registroval (-a, -o) kvůli tomuto jedinému příspěvku? ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.11.2010
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

         

    Je to sice okraj Šumavy - mezi Prachaticemi a Volarama, ale jak tady vaří...
    Jmenuje se to Blanický mlýn
    http://www.blanicky-mlyn.cz/

    Ubytování je průměrné, ale je tam čisto a příjemně. Ovšem kuchyň naprosto suprová a 100% domácí. Když máš hovězí polévku s nudlema, tak si můžeš být jist, že tahle polívka nemá o pytlíkovce a instatních nudlích ani ponětí. Majitelem je rakušák a ten si to pečlivě hlídá. Neznám nikoho, kdo by tady zhubnul...

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2010
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporučte, prosím, ubytování na Šumavě :-)

           

      hmm, tak další z míst, kam raději NEPOJEDU... :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 01.11.2010
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

665 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024