reklama

For Travel 2010: již 3. ročník s bohatým Cestovatelským festivalem!

Blížící se 3. ročník veletrhu cestovního ruchu proběhne od 18. do 21. 3. 2010 v Pražském veletržním areálu Letňany. Standardní nabídka cestovních kanceláří se ve srovnání s loňskem ještě rozšíří o sortiment sportovního vybavení, potřeb pro kempování i turistiku.

Foto: For Travel, ABF

Rozroste se i nabídka rekreačních objektů vhodných pro individuální dovolenou, například o Poutní hotel Křemešník, Rezidenci Nové Hrady, Holiday Park Liščí Farma, Camping Frymburk, Camping Bucek a JAF – Lipno.

Návštěvníky jistě potěší také nabídka lázeňských, relaxačních a wellness pobytů v Léčebných lázních Jáchymov či ve Slovenských liečebných kúpelích Piešťany a Smrdáky. Mezi dalšími přihlášenými vystavovateli si zaslouží zmínku společnost CHERRY TOUR, která příznivcům karavanů poskytuje výběr kvalitního kempinkového ubytování v Chorvatsku. Cestovní kancelář AMERICA TOURS zase nabídne zájemcům pobytové i poznávací zájezdy do zemí Severní, Střední i Jižní Ameriky. A příznivci individuálních pobytů si mohou vybrat u společnosti Interhome pronájem v jednom ze 46 000 rekreačních domů a bytů v Evropě i USA. 

Dobrým tipem pro nevšední zážitek bude i návštěva expozice společnosti Hausbóty Bockl, která Vám umožní pronájem hausbótu bez nutnosti vlastnit lodní průkaz a umožní vám jedinečný zážitek z plavby po kanálech Francie, Anglie, Irska, Skotska, Německa, Itálie, Holandska, Polska, Portugalska či Belgie.

Svou výstavní premiéru budou mít vystavovatelé: Vítkovice Tours, Neckermann, Aeolus, Natour, Alpina, Datour, Redok Travel, Prosperita Travel, Czech Holidays a další, kteří návštěvníkům nabídnou nejen široký výběr z oblíbených dovolenkových destinací na Slovensku, v Itálii, Řecku, Chorvatsku, Bulharsku, Černé Hoře, Maďarsku, Španělsku, Slovinsku, Německu, Rakousku, ale dokonce i z mnoha exotických destinací.

Na veletrhu budou zastoupeny také regiony (Olomoucký kraj a Vysočina) s nabídkou letních i zimních aktivit pro celou rodinu a prezentacemi památek UNESCO, wellness programů či venkovské turistiky.

A podobně pestrý a bohatý letos bude i doprovodný program. Na vysokou oblibou předchozích cyklů přednášek, promítání a diskusí se známými cestovateli chce navázat především Cestovatelský festival, který proběhne ve víkendových dnech 20. – 21. 3. 2010. Zde vám nabízíme několik horkých tipů ze sobotního programu pořádaného portálem Cestovatel.cz a nedělního cyklu přednášek a promítání pořádaných časopisem Travel Digest.

Z doprovodného programu

Sobota:

 • Blanka Müllerová ze společnosti Orbis Link nás vezme na plavbu zaoceánskou lodí.
 • Petr Čermák, odborník na cestování vlakem, vás pozve na cestu napříč Švýcarskem slavným Ledovcovým Expresem.
 • Zuzana Churanová ze Španělské centrály cestovního ruchu zase předloží tip na zajímavou výpravu s poutníky po Svatojakubské cestě do Santiaga de Compostela.
 • Daniel Hagen bude vyprávět o lodích a vydáme se s ním na plavbu po holandských kanálech a jezerech.
 • Barbora Lišková nás pozve na toulky čarovnou Indií, na jejichž konci vystoupí orientální tanečnice.
 • Sylva Santarová ze zastoupení Kenya Tourist Boardu vás vezme k moři, do velkoměst, ale především na safari – do ráje divokých zvířat, který nemá na světě obdoby!

Neděle:

 • Tomáš Peterka (Západ USA) se pochlubí s postřehy a fotkami z cest po západní části USA.
 • Robby Kubáň (Krajní meze: Indie, Ladakh) zase zprostředkuje své poznatky z indické země Ladakh ležící v údolí řeky Indu a obklopené himálajskými vrcholky.
 • Daniel Balcar (Expedice PAPUA – Nová Guinea) s Expedicí Papua 2008 absolvoval pochod do oblasti ostrova Nová Guinea zvané Irian Jaya. Vyprávění i výstava slibují svědectví o tom, jak žijí lidé, kteří dosud nepoznali výdobytky moderní civilizace.
 • Marek Audy (Cesta na Jenisej – Rusko, Sibiř) popíše Sibiřskou tajgu jako pusté místo bez lidí a jeden z posledních svobodných kusů planety, kde vás nikdo hledat nebude.
 • Kristina Studená (Cestou k lidem – Rumunsko) představí český Banát v Rumunsku jako kouzelné místo čítající několik českých vesnic, kde naši krajané hovoří původní češtinou, dodržují tradiční zemědělství a používají původní řemesla. 
 • Josef Habrovec (potápění v Patagonii – Argentina) prostřednictvím svých fotografií zprostředkuje své zážitky z potápění v ledovém oceánu s kosatkami a tučňáky i obtížně dostupný svět pod vodní hladinou.
 • Ondřej Mužík (Žigulíkem do Mongolska) odvypráví plán tří smělých studentů s 22 let starým vozem Lada 2104. Na konci 22000 kilometrů po čtvrt roce putování výprava dorazí do Mongolska, kde proběhne předání symbolického daru místním školáčkům.
 • Jiří Kráčalík představí Mezinárodní festival outdoorových filmů spolu s ukázkami toho nejlepšího z programu festivalu.
 • Martin Loew (Irsko: nejnovější digitální dia show) na závěr festivalu předvede své unikátní záběry a zprostředkuje své zážitky ze severní poloviny Smaragdového ostrova.

 Toto vše můžete „zažít" a ještě mnohem více v rámci doprovodného programu veletrhu cestovního ruchu FOR TRAVEL. Ten je i v roce 2010 zařazen pod FOR FAMILY - soubor veletrhů pro rodinu, bydlení a volný čas, které pořádá společnost ABF.

Informace pro návštěvníky


Plánek výstaviště – pro zvětšení klikněte na obrázek.

Termín a místo konání: 18. - 21. března 2010, PVA Letňany

Otevírací doba:
10.00 – 18.00 (18. - 20. 3. 2010)
10.00 – 17.00 (21. 3. 2010)

Ceny vstupného:
základní vstupné: 120 Kč
děti do 6 let: zdarma
žáci, studenti, důchodci, ZTP: 60 Kč
vstupné při registraci po internetu: 60 Kč
rodinné (2 dospělí + 2 děti): 250 Kč
parkovné: 100 Kč

Podrobné informace najdete na: www.for-travel.cz.

Fotogalerie

For Travel, PR, 27.02.2010
Blogy

Belánské Tatry a okolí – srpen 2021

 ()
Už jsem skoro zapomněla balit na dovolenou a psát blog se mi vlastně ani nechtělo, ale pak jsem si uvědomila, že až opravdu nebudu nikam jezdit, tak se popis dovolené bude hodit. V době Covidové jsem prošlapala pohorky, praskla podrážka, tak když bylo jasné, že zase jedeme do Vysokých Tater a budu…
HMS | 10.09.2021

O kouzelné holčičce

 ()
Vyrazili jsme k moři, v autě celou cestu překáželo moje kolo. Manželka ho považuje za zbytečnou komplikaci. Jenže v kopcích, co rostou u moře, je to ve vedru na kole sado-maso, to mám rád, chci zase vidět moře z výšky. A chci ho vidět ze sedla, ne z auta. Cestou jsme se zastavili na Mont Ventoux,…
šíravník | 09.09.2021

Vez mě dál, Esko má 02 – Kanál, jezy a potrubí

 ()
Technické památky u Mělníka. 29. 8. 2021 Poslední prázdninovou neděli chci strávit na kole. Počasí je však velmi nejisté a nezdá se mi rozumné cestovat s kolem přespříliš daleko. Chci trasu s návratem k nějaké konečné pražského metra. Chci však také vidět nějaká zajímavá - pro mě - místa. Volba…
Favorit1970 | 30.08.2021

Vez mě dál, Esko má 01 – Pískovny u Neratovic

 ()
Voda přede mnou, voda nade mnou. 7. 8. 2021 Obsah: KPČ A IVČ.Za Ďáblicemi si držte kšiltovku, jedeme z kopce.Lom Kojetice.Vodojem Kojetice.Neratovice.Pískovna MlékojedyKřenecké jezero - OvčáryPři návratu do kopečka nevržou mi kolečka. Ale řetěz od písku.Miškovice - alea iacta est.Kbely - stehna -…
Favorit1970 | 08.08.2021

Dámská 2021, aneb suchou nohou mezi mraky 15.7. až 18.7. 2021

 ()
čtvrtek 15. 7., společně najeto 60 km, 228 m Plány pro letošní Dámskou byly skromné, vlastně ani hranice jsme překročit nechtěly. Po loňské cestě podle Mže jsme opět plánovaly řeku nebo možná i řeky dvě. Ploučnici a kousek Kamenice, jenže Covid zase rozhodoval za nás, dlouho se nevědělo, kdy a za…
HMS | 27.07.2021

O čem se mluví:

Ostatní – cyklo Jaké to bylo 114 dnes v 02:45
NEcyklo COVID... tak teda ještě znova dnes v 02:40
Nejlepší vtip 48 včera v 21:53
Elektrokola Nová bateria Bafang M 500 včera v 21:03
NEcyklo Co vás zaujalo 247 včera v 20:40
Cestování na kole Znovu, kam, už víte včera v 19:59
Technické rady Jak spojit více GPX souborů včera v 15:45
NEcyklo Mám Covid19 včera v 08:28
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

153 cyklistů (6 přihlášených)

Belánské Tatry a okolí – srpen 2021

Už jsem skoro zapomněla balit na dovolenou a psát blog se mi vlastně ani nechtělo, ale pak jsem si uvědomila,…
HMS | 10.09.2021

O kouzelné holčičce

Vyrazili jsme k moři, v autě celou cestu překáželo moje kolo. Manželka ho považuje za zbytečnou komplikaci.…
šíravník | 09.09.2021

Vez mě dál, Esko má 02 – Kanál, jezy a potrubí

Technické památky u Mělníka. 29. 8. 2021 Poslední prázdninovou neděli chci strávit na kole. Počasí je však…
Favorit1970 | 30.08.2021