reklama

Sbalte si oblečení, člun a vyjeďte na kolo

Příroda a několikadenní jízda na horském nebo trailovém kole s minimem vybavení. Zní to jako z pohádky? Vítejte ve světě bikepackingu. Vyjeďte za hranice civilizace a nechte se pohltit silou přírody.

Přejezdy hor a toulky krajinou daleko od ruchu města a davů lidí získávají stále větší oblibu. Na kole navíc dokážete zdolat větší vzdálenosti než pěšky a otevírají se vám tak široké možnosti, jak probádat krajinu okolo sebe. Vyzkoušeli jste už bikepacking?

Zvolte správné vybavení

Bikepacking spojuje vše, co očekáváte od vícedenní turistiky – svobodu, klid, nocování v krajině a objevování. Výhodou této aktivity a dobrodružství v jednom je to, že si ji užije vlk samotář i rodina s dětmi. Záleží jen na tom, jak náročnou a dlouhou trasu zvolíte. Vyrazit můžete na víkend nebo měsíc, do hor i na zpevněné cesty.

Základem bikepackingu je minimalismus. Cestujete na kole, proto s sebou nemůžete táhnout kufry plné oblečení nebo kosmetiky. Budete si muset vystačit se systémem několika brašen a batohů, které připevníte na rám kola a sbalíte do nich jen to nejnutnější. Zároveň se ale nemusíte omezovat až příliš. Kolo rozhodně uveze i několik desítek kilogramů. Pamatujte ale, že čím těžší zátěž na kolo umístíte, tím horší jízdní vlastnosti a ovladatelnost budete muset řešit.

Na kolo sbalíte klidně i nafukovací loď

Bikepacking je o objevování nových míst a lokalit jak blízko vašeho domova, tak klidně i na druhé straně světa. A když už se rozhodnete vydat na delší cestu, můžete jízdu na kole skloubit i s jízdou na vodě a užít si ještě více adrenalinu.

Na trhu najdete nafukovací čluny z gumy, které jsou lehké a zároveň je snadno sbalíte do přepravního vaku. Ten pak lehce upevníte ke kolu nebo hodíte na záda. Můžete se tak jednoduše přemisťovat z místa na místo a užít si přírodu naplno i díky troše pádlování. Ideálním parťákem je v tomto případě nafukovací kajak TWIST od GUMOTEXU, který váží jen 9 kilogramů a jeho velikost po sbalení odpovídá většímu školnímu batohu.

Gumové čluny mají výhodu v tom, že jsou vyrobené z odolného materiálu a jsou zároveň dostatečně prostorné, aby uvezly všechno potřebné vybavení jako je spacák, stan nebo batoh se základním oblečením, ale i kolo. Firma GUMOTEX navíc vyrábí nafukovací čluny z kaučukového materiálu bez PVC, takže s nimi budete přírodě ještě o kousek blíž. Představte si pak ten západ slunce, kdy pohodlně ležíte ve svém člunu, kolo opřené o strom a jediné, co slyšíte, je zvuk praskajícího dřeva z ohně.

Tipy na bikepackingové trasy

V České republice i po světě existuje spousta trailů, na které se můžete vydat. Vyrazit můžete například do kaňonu Labe na Děčínsku. Nejprve si užijete perfektní výhledy a jízdu lesem přes Růžovou vyhlídku, až sestoupíte dolů k Labi. Tam pak nafouknete svůj člun a pustíte se po proudu.

Pokud vás láká spíše zahraničí, perfektní stezky najdete hned na Slovensku. Za zmínku stojí Lúčanská hřebenovka nebo Slovenské Rudohorie. Další trasy jsou pak všude po světě. Oblíbené jsou nejen horské hřebenovky, ale také extrémy jako jsou pouště nebo traily za polárním kruhem. A pokud budete chtít, i tam můžete svůj nafukovací člun vzít. Lodě od GUMOTEXU vydrží mrazy až do –40 stupňů Celsia. 

- inzerce -, 03.06.2019
Blogy

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po souběžně vedené železnici přehnala krásná nová souprava osobního vlaku. A hned jsem si odpověděl. Protože ještě vloni tady jezdili klasické vagony a nastupovat do vlaku s kolem po schůdkách…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

 ()
Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy, sepsat to po pár měsících, prostě staré zážitky vytlačí nové, z paměti se vytrácí detaily a zůstane jen něco jako „pocit".A tím pocitem z posledních etap je zklamání, únava, bolest a…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

 ()
Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i zajíc, který vyskočil z pole před autem. Teplota neklesá pod třicítku ani po čtvrté hodině - ideální jet se tak akorát smočit někam k rybníku, ale to víte, kolo je kolo. Už cestou z práce…
JohnyB | 18.09.2019

Znova ve Vysokých Tatrách na kole i pěšky 2019

 ()
Stejné výchozí místo jako vloni, ne že bychom neradi objevovali nové lokality, ale když se nám někde líbí, rádi se tam vracíme. Náš loňský pokoj s terasou a výhledem na kostel v Nové Lesné je volný přesně začátkem srpna, kdy potřebujeme odjet z města a konečně přestat bušit celé dny do klávesnice,…
HMS | 02.09.2019

Miladatlon 2019 - skoro na bedně

 ()
Oproti loňsku jsem letos moc závodů nestihl, triatlonů bylo jen pár a zatím žádný kvadriatlon. Zkoušet závodit na inlinech se mi po nedávném přistání na asfaltu moc nechtělo a tak zbývala možnost vyrazit do Ústí nad Labem na závod Miladatlon. Trasa 500 m plavání, 2 km pádlování, 20 km kolo a 5 km…
Jrr | 01.09.2019

O čem se mluví:

NEcyklo Co vás zaujalo 219. před 4 minutami
Technické rady Přehřívání kotoučových brzd dnes v 13:23
Ostatní – cyklo Sedlo a prostata dnes v 08:14
NEcyklo Nejlepší vtip 42. dnes v 06:04
Co právě posloucháte? včera v 22:59
Co právě čtete III. včera v 21:16
Co vás zaujalo 218. včera v 18:42
Elektrokola Vhodné pláště silný e-bike včera v 10:46
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

319 cyklistů (16 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019