reklama
Země: Polsko Polsko

Polské majáky

Chci letos projet polské pobřeží a navštívit všechny majáky. Našel jsem stránky polských turistů, kde jsem se dočetl, že mají nějaké turistické odznaky a jeden z nich je právě za trasu přes všechny majáky. Chtěl bych ten odznak jako suvenýr, když už tu trasu stejně pojedu, ale na email mi neodpověděli, nemáte s turistickými odznaky v Polsku někdo zkušenost? Ty stránky jsou nahttp://szczecin.pttk.pl/odznaki/latarnie.php

[ Zpět ]
Datum: 18.03.2008
Autor: MarekD
  • Re: Polské majáky

         

    Ahoj! Předem se omlouvám, že z mého příspěvku se o odznacích nic nedozvíš, ale chtěla jsem ti napsat, že se mi líbí náplň Tvojí cesty - jet po majácích musí být zajímavé a romantické!
    Držím palce, ať nějaký info seženeš, poláci jsou hodně turistický národ. Já osobně bych teda jela i bez vidiny odznaku, ale chápu, že kdyby něco bylo ...
    Napadlo mě, že si často "čteme" na stránkách polských cykloturistů http://www.koloroweru.pl/ zkus jim napsat, třeba by něco věděli.
    Jo a ještě jsem chtěla napsat o mých kamarádech, kteří hodně cestují po ČR vlakem a mají takový sešitek, do kterého si na každém nádraží, kde se ocitnou, nechávají dávat razítka. Mají krásná razítka ze všech možných koutů naší země a různé historky při jejich získávání. Já jsem třeba vůbec nevěděla, že na nádraží nějaká razítka je možno dostat (a zadarmo!) - je mi to sympatické daleko víc, než komerční turistické známky. Škoda jen, že nádraží, kde je možné potkat zaměstnance ČD ubývají :-(

    [ Zpět ]
    Datum: 18.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Polské majáky

           

      sdílím tvůj názor na komerční turistický známky... když člověk vynásobí cenu známky jejich počtem, tak se dostává na brutální částku...
      razítka jsou osobnější, člověk musí někoho požádat, domluvit se, a tak... ne jen ukázat a zaplatit
      při delších cestách jsem sbíral razítka na hranicích (do pasu - prostě jsem si o něj řek), ale pak mi to zhatil schengen :)

      [ Zpět ]
      Datum: 27.11.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Polské majáky

             

        To tě přece nemůže odradit, navštiv místní pohraniční policejní stanici a když budeš dostatečně neodbytnej a prudit, tak určitě dostaneš nejedno razítko a možná i kulatý se znakem :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 28.11.2010
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Polské majáky

         

    Dobrý nápad. My jsme jeli taky poslkým pobřežím. Jen jestli můžu poradit, fouká tam docela vítr. Z 12 dní jsme zažili jednou bezvětří:) Doporučuju jet od západu na východ. Vítr fouká stále stejným směrem, a ti co to jezdí naopak, nebývají moc nadšení:) Když už fouká, tak je třeba toho využít.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.03.2008
    Autor: Jane
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Polské majáky

         

    Ahoj, tvůj nápad mne zaujal (plánoval jsem podobnou trasu a majáky navštěvuju rád) a tak jsem jim volal. Slíbili, že pošlou takovou knížečku, kam se sbírají razítka. Neposlali...
    Takže jsem se stavil letos při kolojízdě podél Odry do Swinoujscie a přímo u majáku se dá koupit tato knížečka za 5 zlotých. 5.9.2008 odjíždím znovu na trasu podél Baltu a tak zjistím více.....pokud ještě zájem trvá :-) Podařilo se mi pouze zjistit, že jsou tři odznaky - bronzový, stříbrný a zlatý a to podle počtu navštívených majáků. Odznaky se vystavují po schválení ... příslušným způsobem vyplněné knížečky se posílají na jejich centrálu. Jsou tam určité podmínky. Pokud je zájem, můžu sdělit.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2008
    Autor: martin58
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Polské majáky

           

      Projet polské majáky od západu na východ se chystám ještě letos, podle času a počasí buď v půlce září, nebo na přelomu září a října, takže zájem o informace trvá. Protože se mi nijak neozvali, pustil jsem to z hlavy a jedu i bez sbírání razítek. Chci začít ve Swinoujscie, takže jestli tam na majáku tu knížečku prodávají, tak si ji koupím, byl by to prima suvenýr. Díky a zdravím.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2008
      Autor: MarekD
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Polské majáky

         

    Tak jsem se vrátil z týdení cesty po Polských majácích, navštívil jsem jich 14, což jsou téměř všechny, vynechal jsem jen v Gdaňsku, velkoměstě s nechutným množstvím aut a lidí. Kdyby někdo měl zájem o podrobnosti, mohu poslat na email.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.09.2008
    Autor: MarekD
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Polské majáky

           

      Já bych zájem určitě měl, ale raději to dej někam na web, ať to nemusíš posílat všem. ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2008
      Autor: Suchoj
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Polské majáky

           

      Já bych měl také zájem.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (zazvur)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Polské majáky

           

      Pošli :-)
      prosím ...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy* ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Polské majáky

         

    Takové ty praktické informace napíši sem a během dlouhých podzimních večerů dám nějaké fotky na web, asi napíši i nějaké cestopisnější povídání:-)
    Jel jsem vlakem do Swinoujscie, kde je nejzápadnější maják, odtud na kole po pobřeží až na Hel (asi 500 km), z Helu jsem přejel vlakem do Gdaňska, odtud na kole do Krynice Morské (asi 60km), kde je nejvýchodnější maják a zpět a potom z Gdaňska vlakem. Celkem asi 620 km na kole, 1500 km vlakem. Cestování vlaky v pohodě a levné. Cesta přes celé Polsko i s kolem vyjde na cca 70 zlotých, rozhodně se vyplatí koupit jízdenky až v Polsku, v mezinárodní pokladně u nás vyjdou téměř na dvojnásobek. Také se mi osvědčilo, že jsem měl rychlíky nalezené a vytištěné z internetu (www.pkp.pl), protože paní podle toho zadávala jízdenku do počítače:-) a nemusel jsem se pracně domlouvat kam a přes co chci jet. Ve vlaku je většinou vagón pro kola.
    Navštívil jsem 14 majáků, vynechal jsem majáky v Gdaňsku a v Sopotech, protože to jsou velkoměsta s odpovídající hustotou dopravy, tak se mi nechtělo jezdit těmi plnými ulicemi. Většina majáků je otevřených, dá se vyjít nahoru, vstupné bylo většinou 3 zloté. V mimosezónu byla nevýhoda, že otvírací doba některých majáků byla kratší (od 11 do 17 hodin), takže jsem je nestihl otevřené. Sortiment prodávaný na pokladnách majáků není jednotný. Na některých majácích se dá koupit certifikát s razítkem majáku, kam napíší vaše jméno a datum návštěvy, až asi na osmém majáku měli "passport", kde měl každý maják svou stránku a do kterého se sbíraly razítka. Na dvou majácích prodávaly papírové slepovánky majáků. Jen ta razítka měli na všech majácích.
    Cestování mezi majáky mě vedlo většinou pár kilometrů od pobřeží, kde byla krajina podobná jako u nás (pole, vesnice) a jen malá část cesty vedla podél pobřeží, kde byly borové lesy, písečné duny, kde se dalo odbočit na pláž k moři.
    Jinak je zbytečné s sebou vozit zásobu potravin od nás, v každé i sebemenší vesnici je obchod s potravinami, které stojí zhruba stejně jako u nás. Také by se dalo jet bez stanu, nebo věcí na spaní venku, protože téměř v každém domě na pobřeží nabízí volné pokoje, te%d po sezóně za cenu 30-50 zlotých, kemp přijde na 10-20 a v lese je to zadarmo:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2008
    Autor: MarekD
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Polské majáky

         

    Tak nějaké povídání i s fotkami jsem dal na blog:
    http://marekdostal.blog.idnes.cz/c/53115/Cestou...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.10.2008
    Autor: MarekD
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Polské majáky

         

    Tak já jdu taky "na to".
    Teda mým cílem/trasou nejsou majáky, takže zdaleka nenavštívím všechny, ale pár jich, doufám, navštívím.

    info na www.adamek.cz/kolo/okolo-polska

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Polské majáky

           

      Tak přeji šťastnou cestu a málo vody! Teda ty z nebe.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2011
      Autor: HonzaK
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Polské majáky

             

        diky :)
        Voda z nebe bohuzel byla (a obcas i od kamionu), ale prezil jsem:)
        (a ted jsem po nekolika hodinach u googlu mozna nasel bundu na priste :) )


        a info pro ostatni - zarodky informaci o ceste jsou na uz uvedeny adrese u me na webu

        [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Mazurská jezera na kole

 (CK Cyklotur)
05.08.2024, 7 dní
11 440 Kč
cyklistický Autobusem

Kouzelná Mazurská jezera na kola

 (CK Hoška Tour)
24.08.2024, 8 dní
11 250 Kč
cyklistický Autobusem

Podél Baltu na kole

 (CK Cyklotur)
30.08.2024, 7 dní
11 920 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

360 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024