reklama
Země: Španělsko Španělsko

Autopista ve španělsku

Ahojte cyklisté, chtěla jsem se zeptat, zda někdo nejel na kole z Málagy na Gibraltar. Jsou tam 2 dálnice a nevím jestli to mohu vzít po té spodní. Nechce se mi to těžce objíždět. A mám ještě 1 dotaz. Jaké se dají ve Španělsku sehnat bomby na vaření /myslím tím kartuše/. A ve kterém obchodě? Děkuji za odpovědi.

[ Zpět ]
Datum: 17.02.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (tony4)
  • Re: autopista ve španělsku

         

    Ahoj. Autovia nebo jak se jmenujou neni nic pro kola, to jestlise tam smi nikdo nevi, nekteri spanele nam rikali ze ano jine ze ne, kazdopadne je na techto silnicich vedoucich podel more dost provoz. My nakonec na Gibraltar nestihli dojet, ale chteli jsme jet po vedlejsich silnicich. Kartuse je docela problem, napichovaco kempingaz maj obcas i v zelezarstvi nebo u benzinky, sroubovaci maji v decatlonu, ale jen male. My vezli cca na 6 tydnu 5 velkych ssebou z domova. nejake info http://tskpraha.net/kolotoulky/

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2008
    Autor: štrudlas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: autopista ve španělsku

           

      Tony4 letí letecky, takže ssebou nemůže vzít do letadla ani kus. Právě řešíme, zda jdou ty šroubovačky vůbec sehnat. A ty velký:).

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony4)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: autopista ve španělsku

         

    Neznám úsek z Malagy na západ, resp. znám jen jeho začátek u Malagy a je to hrozné. To není cesta pro kola. jedeš mezi obrovskými hotely nebo skleníky o provozu ani nemluvě. Obecně toto platí o celém pobřeží (Alméria - Malaga). Pěkné má být Cabo de Gata. Jinak je nerozum tudy jet na kole ) a pak si stěžovat na auta (viz i Páleníčkovi v Cykloturistice.
    Udělal bych to takto (bez mapy, z hlavy):
    Z Malagy jako od letiště bych najel na cestu do vnitrozemí (přes Alhaurin?), do Rondy.Ještě daleko před pasem co je před Rondou jde sjet z asfaltu a nádhernou lesní cestou se dostat jako k té velké hoře co je u Rondy (cca 1 - 2 dny mimo asfalt). Z Rondy jde jet po malých silničkách přes krásné vesnice a točil bych to na Jeréz. Jsou tam na cyklisty zvyklí a jede se tam bezvadně. Ale i tam se najde cesta přímo přírodou.
    Vyzkoušel bych, kde se Tvůj záměr shoduje s TRANSANDALUSIÍ (http://www.transandalus.org/). Ta je ovšem pro horská kola.Takže se silničním kolem na ní opatrně. Nicméně pro Tebe budou ty silničky okolo Rondy naprosto nádherné. Němci tam jezdí trénovat od února. Nejezdi tam v létě!

    Pokud hodláš tahat vařič (je to tam vcelku zbytečné, kromě vyloženě cest terénem dostaneš jídlo všude), tak v železářstvích (pozor na otevírací dobu) mají ty modré kartuše na napichovací, staré bluety. Vařič tohoto typu by se tam dal i koupit.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: autopista ve španělsku

         

    Ahoj,jel jsem to třikrát a jednou mě tam sejmulo auto.Pořád se to zastavuje hotelama jak u bláznů a sakra hustý provoz.Kus jsem jel po dálnici,normálka mě tam poslali poliši,ale jakmile se dalo sjet tak mě vyšoupli a potom kličkuješ.Spát se dá u moře,ale hluchej má výhodu při tom rambajzu.Fouká většinou od jihu,bomby nevím,vařím na benzín.Jel jsem vždy z domova a vracel se přes Portugalsko.Dvakrát na lehokole.Vyraž,než to bude jedna ulice.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (leho ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: autopista ve španělsku

         

    Připojuji se k názoru, že je nejlépe velmi rychle zapomenout na cestu po španělských dálnicích a autovia. Alespoň by to měly udělat slabší povahy. Je pravda, že se tomu někdy nelze vyhnout, ale proč po nich jezdit záměrně! Z vlastní zkušenosti z loňska mohu potvrdit, že je lépe pobřeží mezi Malagou a Gibraltarem objet již doporučovanou trasou na Rondu. ta je sice dost turistiky profláknutá, ale jinak celá oblast "bílých vesnic" stojí za vidění (Grazalena, Ubrique a pod.). Pak dál na Jimena de la Frontera a odtud se dostat severně od San Roque, asi tak naproti letovisku Sotogrange je u "autovie" kemp, a kousek za ním odbočka přímo na Gibralrar. Podél autovie je v tomto úseku "via servicio" - původní silnice. Jinak objet celý ten záliv do Algercias a dál na Tarífu je také dost obtížné. Kartuše - jen napichovací, se nejlépe kupují ve větších kempech a přípořských oblastech, sehnat je ve vnitrozemí i s podporou místních, velmi ochotných obyvatel, je téměř nemožné. V Malaze, kousek za letištěm je vesnice San Julian ( na Torre Molinos) a za ní směrem k moři je nákupní středisko sportovních potřeb, tam ji zaručeně mají! Skret

    [ Zpět ]
    Datum: 30.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Skret)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Menorca na kole

 (CK Extrem Tour)
15.05.2024, 8 dní
19 880 Kč 15 880 Kč
cyklistický Letecky

Andalusie na kole

 (CK Extremtour)
18.05.2024, 9 dní
17 670 Kč
cyklistický Letecky

Mallorca na kole: Svěží vítr

 (CK Bondo)
19.09.2024, 11 dní
28 940 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

332 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024