reklama
Země: Německo Německo

Elbe Radweg

Ahoj, v červenci plánuji výlet k Severnímu moři a zpět podél Labe a potřeboval bych nějaké informace. Především dostupnost a cena ubytování, značení trasy, stav trasy, provoz, mapy,... Chtěl bych poprosit někoho, kdo tuto trasu absolvoval a má aktuální informace, aby se mi ozval na email: [email protected]. Děkuji.

[ Zpět ]
Datum: 07.01.2008
Autor: ppavel4
  •      

    Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

    Datum: 07.01.2008
    Autor: ppavel4
  • Re: Elbe Radweg

         

    http://www.nakole.cz/clanky/clanek.php3?id=261

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2008
    Autor: Václav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Elbe Radweg

           

      Děkuji za odkazy, ale všechno co je napsáno na www.nakole.cz o Elbe Radweg jsem již četl. Potřeboval bych konkrétnější informace.
      1) ubytování (kdekoli pod střechou, stačí chatky, ne ve stanech-nepovezu spacák): cena, dostupnost, potřeba rezervace (4 os.), doporučení ubytování, kde se raději neubytovávat?
      2) nurnost mapy
      3) křižovatka dvou možných tras
      4) provoz na cyklostezce (hustota cyklistů na stezce :-) )
      5) jak získat cílovou prémii (kde se dá sehnat ten papír, kam se dávají razítka)
      6) co znamená na mapě, když je trasa čárkovaná (na té orientační, co je v těch souborech pdf)
      7) jak velké mám počítat naklady na osobu na den

      [ Zpět ]
      Datum: 09.01.2008
      Autor: ppavel4
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Elbe Radweg

             

        Vlastní zkušenosti s úsekem st. hranice-Drážďany
        ad 2. mapa není nutná, vedení cyklostezky je poměrně zřejmé. Ale já osobně bych bez mapy nejel, jeden nikdy neví, stačí uzavřený kus kvůli nějaké opravě či výstavbě a bloudění je hned.
        ad 4. mezi Pirnou a Drážďany velmi hustý provoz cyklistů a to i ve všední den (grupy důchodců jedoucích pomalu vedle sebe)
        ad 6. čárkovaná trasa vede po silnici s normálním provozem (jinak je buď vyhrazená cesta nebo je to silnička s minimálním provozem a obvykle rychlostí omezenou na 30 km/hod)

        Popis trasy z Prahy do Magdeburku
        http://www.fahrrad-tour.de/obenindex.html

        [ Zpět ]
        Datum: 03.02.2008
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Elbe Radweg

             

        kde se dá stáhnout ta orientační mapa v pdf?

        [ Zpět ]
        Datum: 01.07.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (karelret)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elbe Radweg

         

    http://www.cyklistikakrnov.com/Cykloinfo
    ... ti už toho zcestovali, snad radu by mohli dát ...
    8-D

    [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2008
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elbe Radweg

         

    V případě Vašeho zájmu Vám mohu z nabídnout cykloprůvodce (v němčině):
    http://www.esterbauer.com/buecher/html/elbe1...
    http://www.esterbauer.com/buecher/html/elbe2...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.01.2008
    Autor: Tracy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Elbe Radweg

           

      v češtině asi nic podobného není , co?

      [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (rybycka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Elbe Radweg

             

        Bohužel, v češtině o ničem nevím (samozřejmě kromě území ČR, které pokrývají cyklomapy SHOCart). Jinak, poku dovládáte aspoňangličtinu, dost podrobné informace o této dálkové cyklostezce na německém území můžet najít na adrese: http://www.elberadweg.de/

        [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2008
        Autor: Tracy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elbe Radweg

         

    Jel jsem to na blind, když se smrákalo, tak jsem se se poohlídnul po bydlení. Funguje to.Trasa je značená. Ve srovnání s Českem sci fi.Přeju Ti hezký počasí.Mapu koupíš v prvním pořádným krámu za čárou.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.02.2008
    Autor: jeník2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Elbe Radweg

           

      Půjde to i bez mapy? Seženu na rychlo bydlení i pro 5 lidí? Jaké jsou denní náklady? Dík.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.02.2008
      Autor: ppavel4
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Elbe Radweg

             

        Jde to i s mapou co je zdarma na kazdych informacich (ta brozurka co na ni je odkaz nekde vyse). Denni naklady cca 5E, kdyz spis u Labe ve stanu :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 09.02.2008
        Autor: jeniiceek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Elbe Radweg

               

          Myslel jsi ve stanu u Labae- v kempu nebo i mimo -tzn.-jestli je to v Německu zakázané jako tady, ale jestli se to dá jako tady nebo ne? Jeden člověk se ztartí skoro všude, ale když je putujícího lidu více, tak se kempu člověk asi vůbec nevyhne...?Právě také nechcem nějak plánovat-s dětma navíc člověk nikdy neví, kolik toho ten den zvládne a kde se nám bude líbit a ztvrdnem :-)Každopádně 5 euro jde, zvlášť když koruna sílí-jen tak dál. Každá informace dobrá :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 27.02.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (rybycka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elbe Radweg

         

    Bracha to jel loni na jare. Bez spec mapy a vratil se v poradku. Tak to asi pude. Spal vzdy na divoko mimo kempy. Ale prece jen to bylo pred sezonou.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavelmm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Elbe Radweg

           

      Ahoj, já a moje rodina + rodina kamaráda jsme to jeli loni (domov-Cuxhaven) a byla to bomba! I přesto, že naše děti byly poměrně malé-3 a 1,5roku jsme si celou cestu užili a byl to obrovský zážitek! Hlavně příjezd k moři. Jinak my jsme spali párkrát na divoko jinak v kempech nebo v marínách (cena za rodinu + stan 5-28eur) Jednou jsme se pokoušeli přespat v penzionku ale bez objednání bez šance!!! Bezkonkurenční mapa - Elbe-radweg 1 a 2 díl od fa.bikeline. Hodně štěstí na cestě k moři!

      [ Zpět ]
      Datum: 10.03.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (fafion ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Elbe Radweg

             

        Jak jste jeli zpět? Máš zkušenost s cestováním něměckým vlakem s kolama? Jaká je cena přepravy? Chceme jet Elbe radweg obráceně, proti proudu z důvodu převažujících větrů.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.03.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (šedý vlk)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Elbe Radweg

               

          Jeli jsme tam 19 dní, ale dá se to jet samozřejmě mnohem rychleji - my jsme se ve všem přizpůsobovali dětem. Co se týče větru, nepociťoval jsem nic nenormálního, někdy protivítr jak hovado, jindy žádný nebo vítr v zádech. Zpátky jsme jeli vlakem Cuxhaven - Ústí nad Labem, 1 krát přestup v Hamburgu. Celková doba jízdy cca 7 hodin - docela nepoměr, že? Trasa Cux.- Hambáč s kolama žádný problém, není nutná rezervace. Trasa Hambáč - Ústí vlak EC, - nutná rezervace. Ale dá se i bez ní - my měli 4 kola a dva přívěsné dětské vozíky a prodali nám už jen 2 rezervačky a taky to šlo. Ale byl to trochu stres. Jinak cena za mojí rodinu, 2 kola a 1 vozík cca200 eur.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.03.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (fafion ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Elbe Radweg

                 

            Děkuji za velmi cené zkušenosti-o době, za kterou jste dorazily a ceny ubytování v kempu i to, že i na volno to jde, chceme to podniknou příští rok as měli bychom o rok starčí děti než jste měli vy-vypadá to, že vzhledem k délce dovolené bychom to stihli také jen tam (a to jen možná) a zpět už jen vlakem-ale co jsem se dozvěděla, existuje výkendová sleva, takže bychom využily doufám tu (Vlak přes celé Německo stojí v sobotu nebo v neděli 33,- + za každé kolo 3,30-mi obylo řečeno v podobné diskuzi-ceny se do té doby určitě změní, ale asi ne zas o tolik..).., platí jízdné i děti do 6ti let? nebo jako u nás, ne.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.03.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (rybycku)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Elbe Radweg

                   

              Jinak v ČR nelze udělat rezervaci na vozík a je to pak opravdu velký stres se dopstat do vlaku s povinou rezervací-je tomu v Německu jinak?

              [ Zpět ]
              Datum: 13.03.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (rybycku)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Elbe Radweg

                   

              Jízdenka Schönes-Wochenende
              http://www.bahn.de/p/view/preise/regional...
              35 €, kolo 4,5 €. Ale pozor, platí jen v regionálních spojích (ne třeba v EC/IC). Zato platí pro 1-5 osob.
              Na tuto jízdenku mohou jet také rodiče (prarodiče)+neomezený počet vlastních dětí ve věku do 14 let. (vnoučat). Nevím, jak prarodiče prokazují, že se jedná o vnoučata. Po problémech se "stopaři" musí být jízdenka podepsaná všemi spolucestujícími.

              [ Zpět ]
              Datum: 13.03.2008
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Elbe Radweg

                     

                Ahoj!Cesta k moři je super, vůbec nevadí že se budete vracet vlakem, dovolené není moc a taky cesta zpět už bude pro vás známá.Jak bylo řečeno, 33 eur po celém Německu neplatí pro EC, my jeli EC.V Hamburgu se nás nádražáci ptali, zda máme na tolik kol rezervačky, samozřejmě jsme řekli že jo (přece nezůstanem trčet s dětma na nádraží). Nikdo to totiž nedokáže ověřit.Přesto, že jsme měli rezervačku jen na 2 kola, vešlo by se do vagonu dalších 10! Spousta lidí jela s kolem třeba jen 2 stanice, ale rezervačku měli, tudíž za chvilku byla naše kola ve vagonu jediná!Cesta zpět byla fajn, vlak jel někdy i přes 200 km/h! (v Německu, u nás samozřejmě ne.)

                [ Zpět ]
                Datum: 13.03.2008
                Autor: Neregistrovaný uživatel (fafion ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Elbe Radweg

             

        Ahoj, děkuji za info. Jak je to zvětrem, často čtu, že fouká docela silný od moře? Kempy jsou jako u náš i s chatkama, nebo jen místo na styny? Nechce se mi totiž tahat stan. Nevíš jak je to stou cílovou prénií, co je o ní píše ve článku http://www.nakole.cz/clanky/clanek.php3?id=261

        [ Zpět ]
        Datum: 26.03.2008
        Autor: ppavel4
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Elbe Radweg

               

          Ahoj , jak jsem již psal, při naší cestě jsem skutečne nepociťoval nějaký rozdíl v protivětru u nás doma a na Elbe Radweg. Prostě někdy paráda, jindy to foukalo, ale v normálu. Většina kempů, kde jsme spali byla bez chatek, málokdy byla možnost koupit si chatku, já bych na to určitě nespoléhal, jsou o dost dražší než vl. stan a navíc v sezóně by byla podle mě náhoda natrefit na nějakou volnou. Já doporučuji stan.( dnešní malé stany neváží moc) O cílové prémii jsme se dozvěděli až po naší cestě. Nevím o ní nic víc než je ve zmíněném článku. Ale skoro každý den jsme měli potíž s hledáním kempu, nevím jak bychom ještě mohli shánět někde razítka. Navíc bychom se museli stavět pro prémii při zpáteční cestě vlakem. Škoda že se prémie nevydává také na konci cesty v Cuxhavenu, podle mě by bylo pěkné a symbolické zakončení putování k moři.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.03.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (fafion ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Elbe Radweg

           

      Nazdar, nevíš jak je to stou cílovou prénií, co je o ní píše ve článku http://www.nakole.cz/clanky/clanek.php3?id=261

      [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2008
      Autor: ppavel4
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Elbe Radweg

             

        Ahoj , jak jsem již psal, při naší cestě jsem skutečne nepociťoval nějaký rozdíl v protivětru u nás doma a na Elbe Radweg. Prostě někdy paráda, jindy to foukalo, ale v normálu. Většina kempů, kde jsme spali byla bez chatek, málokdy byla možnost koupit si chatku, já bych na to určitě nespoléhal, jsou o dost dražší než vl. stan a navíc v sezóně by byla podle mě náhoda natrefit na nějakou volnou. Já doporučuji stan.( dnešní malé stany neváží moc) O cílové prémii jsme se dozvěděli až po naší cestě. Nevím o ní nic víc než je ve zmíněném článku. Ale skoro každý den jsme měli potíž s hledáním kempu, nevím jak bychom ještě mohli shánět někde razítka. Navíc bychom se museli stavět pro prémii při zpáteční cestě vlakem. Škoda že se prémie nevydává také na konci cesty v Cuxhavenu, podle mě by bylo pěkné a symbolické zakončení putování k moři.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.03.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (fafion ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elbe Radweg

         

    V sezóně bude na elberadweg zřejmě dost husto:
    "Deutschlands" gekürte Elberadweg in Sachsen bereit. Im vergangenen Jahr waren auf der Strecke von Torgau bis Schmilka etwa 145.000 Radler unterwegs. ..."
    Opsáno z:
    www.nationaler-radverkehrsplan.de/neuigkeiten/news.php?id=1579 - 12k -

    [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Bedynka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Elbe Radweg

           

      Cyklistů je dost, ale je to snesitelné. Místy tedy ne, okolo Drážďan je to dost nacpané, ale jinak jsou cyklisté rozptýlení.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2008
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elbe Radweg

         

    Nemáte někdo mapu, alespoň části Elberadweg? Vrátím a poštovné uhradím, případně stačí kvalitní foto, já už bych si to nějak vytisknul. K sehnání jsou pěkné mapy od PUBLICPRESS, ale jsou dost drahé.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2008
    Autor: ppavel4
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Elbe Radweg

           

      Ahoj, co se týče mapky Elberadweg, dostaneš ji v každém Info v německu zdarma. Je to slabá knížečka s názvem : Offizielles ELBERADWEG Handbuch 2008. Je tam vyznačena podrobně trasa po kterém břehu jet, přívozy, kempya pensiony podél Labe. Ty přívozy jsou dost důležité, protože někde cyklostezka končí a pokud jsi včas nepřejel na druhou stranu, tak se musíš i několik kilometrů vracet. V červnu se dá jet bez stanu a přspávat v pensionech, ale v sezoně bude asi všude obsazeno. Cena za osobu v kempu bývá kolem 6,-€ a za stan tak 4,-€ Ale od 13,-€ se dá sehnat nocleh v pensionu bez luxusu.Já jel natěžko s báglem 15,5 kg, ale po zkušenostech bych už jel nalehko, bez stanu a ostatní výbavy. Jídlo v supermarketech není dražší než u nás a tak nemá cenu tahat zásoby. Ahoj P.W.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr W. ([email protected]))
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Elbe Radweg

             

        Co vítr? Často se dočítám, že tam často fouká silný západní.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2008
        Autor: ppavel4
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Elbe Radweg

               

          Vrátili jsme se ve středu, jeli jsme od moře. Vítr můžu potvrdit. Jinak pohodička.Nějaké fotky máme na http://vvaclav.rajce.idnes.cz/Labska_stezka_2008/

          [ Zpět ]
          Datum: 07.07.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (vvaclav)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Elbe Radweg

                 

            Ahoj, dovolili jsme si přidat odkaz na naše zápisky z této cesty, třeba se někomu budou hodit.
            http://vvaclavpavlina.webnode.cz/labska...

            [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2009
            Autor: vvaclav
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Elbe Radweg

                   

              Super, moc díky.
              Mimochodem úsek Míšeň-Drážďany-Pirna je nacpaný i ve všední den. Sice ne tolik jako o víkendu, ale klidu a rychlé jízdy si člověk moc neužije, ono grupám německých důchodců je jedno je-li svátek/nesvátek.

              [ Zpět ]
              Datum: 17.05.2009
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Elbe Radweg

                     

                Tak já ti také přidám naše zápisky a zkušenosti... holce bylo 9, takže jsme jeli po menších kusech a na některá místa (třeba Magdeburg) mame jiný pohled :-) na http://www.zdeninka.cz/za.htm

                [ Zpět ]
                Datum: 14.06.2009
                Autor: Zdenča
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Elbe Radweg

                       

                  Moc pěkné. Jak je to s tím diplomem? To jsem pořád nepochopil jak to funguje.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 14.06.2009
                  Autor: petrp
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elbe Radweg

         

    Ahoj, jel někdo tuto trasu v září? Zajímalo by mě, jaké se dá asi tak čekat počasí-není to na horách, ale zase na sever, tak jen na co bychom měli být připraveni (doufám, že ne déšť po celý měsíc...) pojedem na těžko. Chtěli jsme jet mimo sezonu, abychom se vyhli "cyklistickým zácpám" spíše květen, červen, ale naskytla se nám jedinečná možnost udělat si na celý měsíc září dovolenou, to už se hned tak tak dlouhá doba dovolené nenaskytne...
    Ještě bych se chtěla zeptat, jestli mimo vlakového spojení, existuje i nějaká cyklostezka Hamburg-Rujana

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (rybycka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Elbe Radweg

           

      Ahoj,
      cele nemecke pobrezi lemuje cyklostezka - podel Baltu vede Ostseeküsten-Radweg a podel Severniho more je Nordseeküsten-Radweg. Z Hamburgu do Lübecku urcite vede take nejaka stezka, tech regionalnich je tam fura.
      Jinak Labe jsme jeli z Melnika az k Severnimu mori do Cuxhavenu loni v cervenci se psem a byla to pohoda, 10 dni, 960 km, spani na divoko bez problemu, sit kempu neni zas tak husta jako treba na Dunaji, taky jsme spali parkrat v soukromi (tyden nam lilo), stezka dobre znacena a upravena - nejake info najdes na nasem webu www.luciemichal.cz .
      Stastnou cestu!

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elbe Radweg

         

    Vypadli mi spolujezdci, nechtěl by jet se mnou někdo Elberadweg? Jeli by jsme kolen 20.7. Pište na e-mail.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2008
    Autor: ppavel4
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Elbe Radweg

           

      docela bych jel ,byl jsem pre tydnem u nymburka a tam jsem si rikal ,ze by to byl fajn vylet v nemecku jsem byl ale spis bavorsko jsem z prahy jira

      [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (aaajfel)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elbe Radweg

         

    Dneska jsem se zase kousek projel, konkretně mezi Bad Schandau do Pirnu. Byl všední den, v Sasku už začala škola, a na cyklostezce byl takový provoz, že se skoro celou cestu muselo jet za sebou.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2008
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Elbe Radweg

           

      Což ovšem na tandemu je zcela bez problémů, viď?
      8-P

      [ Zpět ]
      Datum: 27.08.2008
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Elbe Radweg

             

        Na tandemu ano, tentokrát jsme však jeli na obyčejných kolech abychom vyzkoušeli přepravu kola německými vlaky s českou jízdenkou RegioNET Labe-Elbe.
        Mimochodem zkušenosti dobré. Jízdenku jsme použili nejen ve vlaku, ale i na přívozu přes Labe.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.08.2008
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elbe Radweg

         

    Aktuální průvodce pro Elbe Radweg 2009 je na:
    http://www.elberadweg.de/4jd6FN8jsF...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2009
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Elbe Radweg

           

      Zdravim,da se u nas sehnat mapa v cestine?Chystam se na tuhle cestu pristi rok.Diky.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lucky)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Elbe Radweg

             

        Nikdy jsem ji neviděl. Pravda, ani jsem po ní moc nepátral.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.08.2009
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Elbe Radweg

               

          Nahodou tedy nevite,kde je za hranicemi prvni info centrum?Ohledne mapy co davaji?Diky.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.09.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Lucky)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Elbe Radweg

                 

            Tuším, že je infocentrum v Bad Schandau na nádraží, ale jestli je to info jen k Saskému Švýcarsku či též k cyklotrase, to tedy nevím, vím o něm jen dle cedule.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.09.2009
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elbe Radweg

         

    Aktuální informační brožurka je ke stažení zde:
    http://www.elberadweg.de/service-kontakt...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2010
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Elbe Radweg

           

      Dobrý, koukám že přibylo i Česko, to tam loni myslím nebylo. To je ta dobrodružnější část - např. v Řeži zajet omylem do vrat Ústavu Jaderného Výzkumu apod. I když to už není Elbe.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.02.2010
      Autor: Šlojíř
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Elbe Radweg

             

        Přibylo Česko a přibyly Radwegkirchen - seznam kostelů poskytujících služby cyklistům na trase před a za Magdeburkem (v brožurce na str. 50)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.02.2010
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elbe Radweg

         

    Je normální, že je tu řada odkazů nefunkčních, nebo je chyba na serveru nakole.cz? :-(

    [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2010
    Autor: Jarinek82
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Elbe Radweg

           

      Spíš bych si myslel, že se stránky, na které je odkazováno, změnily či úplně zanikly.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.04.2010
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elbe Radweg

         

    V pondělí jsem se vrátila z dovolené na kole s vozíkem s čínskou chocholatou labutěnkou ,já 66let a 46 let kamarádka, ta táhla ve vozíku dvě šeltie. Počasí nám přálo po celou dobu bylo fajn.Kamarád nás odvezl až do Cuxhavenu,myslím, že je lepší vracet se domů. každopádně nemá cenu řešit nějaké větry.. jen proti vítr a boční... jiné tam nejsou. Spaní bylo na divoko a v kempech, podle toho jak se jelo. Zklamaná jsem byla hlavně ze značení, naše Labe je značené viditelně a lépe.Stačila mapa vytisknutá z netu Elbe Radweg, vařilo se na plynovém malém vařiči, vše proběhlo bez problému. Najelo se až do Ústí 899,5km za 12 dní, dá se to jet bez nějakého namakání, moc se mi to líbilo. Hlavně jsem si splnila sen, mám sjeté celé Labe od Špindlu po Hřensko a z Cuxhávenu po Hřensko. Že jsou vidět krásné stavby a zajímavosti to je jasné, krajina také zajímavá a dobré Míšeňské vino to zakončilo. Tak ať se vám všem točí kolečka a hezkou dovolenou přeje Vlasta

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2010
    Autor: 2177910
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Elbe Radweg

           

      Ahoj Vlasto, díky za komentář, taky si jí chci jednou projet. Jinak co se týče značení cyklotras, také si myslím, že v tomhle jsme na tom lépe než němci (i když u nějakých 4. tříd to tu taky skřípe). Jo a taková drobnost, nechtěli jste si v Ústí sjet ještě o pár metrů dále a zpět, abyste měli devítistovku? Takové baťovské číslo by mě asi hryzalo v hlavě :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.08.2010
      Autor: Jarinek82
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Elbe Radweg

             

        Z Ústí se jelo vlakem a doma z nádraží na kole, také jsm se nesrovnala že to chybí, ale protože bydlím na kopci a na zahradě se už grilovalo, nechtěla jsem pojíždět okolo. Ono toho bylo přeci jen dost, jen ta cesta vlakem.... hrůza. A Krušnohorskou mag. mám, ani nebyl čas. Tak ahoj!Vlasta

        [ Zpět ]
        Datum: 17.09.2010
        Autor: 2177910
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Lechtalské Alpy

 (CK Mamut tour)
26.06.2024, 5 dní
12 300 Kč
cyklistický Autobusem

Tyrolsko-bavorské pomezí na kole

 (CK Cyklotur)
29.06.2024, 6 dní
13 880 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

339 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024