reklama
Země: Černá Hora Černá Hora

Přímý vlak do Baru :-)

Podle Dnes má v r.2008 má jezdit přímý vlak do Baru -ČH.Což by bylo supr!Podařilo se někomu vygůglovat podrobnosti?

[ Zpět ]
Datum: 20.11.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Pa -ja)
  • Re: přímý vlak do Baru :-)

         

    Tak o tom jsem neslyšela, ale jak píšeš, bylo dost dobrý. Letos jsme v Černé hoře byli. Vlakem jsme jeli z Brna jen do Splitu a pak na kole po magistrále mezi milionem aut až do Černé hory. Zpátky už jsme jeli z Dubrovníku do Splitu lodí. Taky parádní zážitek.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.11.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (peťa.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přímý vlak do Baru :-)

           

      Jo,cyklistika po magistrále je něco jako ruská ruleta :-).Já dal otočku v Dubrovníku.
      ČHáčko láká a Albánie je taky na dojezd.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.11.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pa_ja)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přímý vlak do Baru :-)

         

    Do Černé Hory jezdím pracovně a musím říct, že je to sice krásná země a pro turistický ruch se strašně rychle adaptuje a vylepšuje, ale na kole bych tam teda odvahu jezdit neměla.
    Každý rok nad tím přemýšlím, ale způsob jízd černohorců je naprosto šílený. Mám dost, když musím jezdit autem, natož se jim vydávat na pospas ještě na kole. Prostě černohorci jezdí stylem - neexistuje, že se tam s autem nevejdu a podle toho to také vypadá. A ty jejich vozy rovněž.
    Dívám se i po zastrčených silničkách, ale ty většinou končí v nějakém křáčí, krz které nejde jít dál.
    No, Černá Hora rozhodně stojí za návštěvu, ale kdo se tam vydá na kole, držím všechny palce, aby se vrátil v pořádku. Já tu odvahu zatím nemám...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.11.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přímý vlak do Baru :-)

           

      Jů, tak takový pracovní cesty ti závidím.
      V Dějinách Jihoslovanských zemí se píše :" obyvatelstvo Č H se převážně až do nedávné doby živilo pašováním a hlavně přepadáváním". - civilizaci nezastavíš ,odírání lidí je nutno legalizovat, zřejmě proto tak rychlá adaptace na turistický ruch :).
      Sím,z jakého naklatelství používáš mapu ?Můžeš nějakou doporučit ? měřítko alespoň 1: 200 000, lépe menší.

      Dík

      [ Zpět ]
      Datum: 23.11.2007
      Autor: Pa-ja
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přímý vlak do Baru :-)

             

        nechci dělat reklamu, ale podrobnou mapu Č.H jsme po obchodech nesehnali. jen pobřeží. objednávala jsem s internetu. Měli i podrobné turistické mapy Durmitoru. Podívej se na stránky Královstvímap. cz , ale myslím že najdeš i jinde. Jen upozorňuju na nepřesnost v kilometrech. někdy se skutečnost oproti mapě lišila i o 20km.A to i na hlavních cestách. Když pak šlapeš do kopce místo 11km ,22, tak to je překvápko.:-(

        [ Zpět ]
        Datum: 25.11.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peťa.)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přímý vlak do Baru :-)

             

        Knečně jsem vylovila mapu ČH. Kupovala jsem ji v roce 2005 a je od freytag&berndt v měřítku 1:100 000.
        Je v ní všechno, co potřebuji, takže jinou zatím nesháním.
        Jo a koupila jsem ji tady v Česku - v Kiwi.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.12.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: přímý vlak do Baru :-)

               

          dík Peťo a Radko
          nějaké podrobnější turistické mapy jsem našel i na netu

          [ Zpět ]
          Datum: 03.12.2007
          Autor: Pa-ja
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přímý vlak do Baru :-)

           

      Tak s černoh. řidičema s tebou naprosto souhlasím. Není kilometru bez pomníčku a nebylo dne kdy by nás neminul nějaký šílenec, který když mě předjel přemýšlela jsem jestli ještě žiju nebo ne.A je pravda, že se na nás na kolech dívali jak na exoty. V horách se nám přihodila malá technická závada na kole.nemohli jsme pokračovat dál. a cykloservis byl 80km od nás daleko. převezli nás dva mladíci i s kolama v dodávce nezjištitelného roku výroby. Musím říct s trochou nadsázky, že nad námi museli tenkrát bdít všichni svatí.to se nedá popsat jak s námi jeli. to bych nikomu nepřála, ten nervák. tak trochu ruská ruleta...
      Ale jinak nemůžu na čh. říct špatného slova. Že je tam opravdu krásná příroda, to ví hodně lidí. Potkali jsme ale spoustu parádních lidí, ochotných pomoct, Ale nevím, možná jsme měli jen štěstí.Byli jsme tam 3 týdny, a jasně že se našli lidi, kteří za vším viděli peníze,ale je to Balkán a myslím že u nás to po převratu, když k nám začali přijíždět západní turisti, bylo trochu podobné.Je zase pochopitelně rozdíl, v které oblasti se pohybuješ. to je ale všude.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.11.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peťa.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přímý vlak do Baru :-)

             

        Ty, tak to jste teda fakt odvážný - vlézt jim do dodávky :o)))
        Já jednou absolvovala jako doprovod cestu sanitou s nemocným dítěte a po jízdě Kotorskýma seprentýnama jsem byla na kolaps i já :o))) A to bylo v podstatě JEN pár zatáček :o)))

        A vy jste byli i v horách?!? Jak hluboko ve vnitrozemí?!? Je fakt, že pobřeží a první pás pohoří je ještě jakž takž v pohodě, ale dál nedoporučují ani místní. Je to divočina včetně medvědů.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.11.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: přímý vlak do Baru :-)

               

          A český úči to tam maj nejhorší. V moři je žerou žraloci, v horách je mordujou Černohorci; utečou-li do Albánie, liqidují je pašeráci ... Chudinky.
          ;-D

          [ Zpět ]
          Datum: 25.11.2007
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: přímý vlak do Baru :-)

                 

            Počkej, ty žraloci to bylo v Chorvatsku :o)))
            A přes Skadarské jezero do Albánie je móooooooooc hezká cesta. My tam chtěli zajet při výletě, ale nesetkali jsme se s pochopením u lodní osádky :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 25.11.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: přímý vlak do Baru :-)

                   

              Voni vám akurát budou ukazovat kudy jezděj! Čechy! Aby je ňákej dobrák bonznul! By museli bejt blbí ...
              ;-)

              [ Zpět ]
              Datum: 25.11.2007
              Autor: AV
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: přímý vlak do Baru :-)

                     

                Jo tak proto... tak to jo... :o)))

                [ Zpět ]
                Datum: 25.11.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: přímý vlak do Baru :-)

                       

                  Navíc: Albánci si pamatují, co jim říkal soudruh Enver Hodža. "Obklopují nás nepřátelé a agresoři, kteří chtějí naši zem napadnout, obsadit a pracující lid zotročit. Vnikne-li sem nějaký takový, neptejte se a střílejte !!!"

                  [ Zpět ]
                  Datum: 25.11.2007
                  Autor: AV
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přímý vlak do Baru :-)

           

      Jen tak dál s podobnýma dezinformacema; lepší aby parádní země a místa zůstala utajena :-))))
      Ale zkus tam někdy vyjet na kole, ono z kola je to fakt jiný pohled.
      My jsme tam byli v roce 2005 a fakt se mi zdá, že píšeš o jiný zemi. Černá Hora má podle mě NEJLEPŠÍ silnice ze všech zemí bývalé Jugo (rozhodně jich má největší procento asfaltových). Například výjezd z Kotoru je nádherný zážitek, ty jejich kaňony, ve vnitrozemí silničky uzounký vedoucí mezi vesničkama o 3 domech, ale všechno asfaltový, koneckonců i kolem toho Durmitoru vede až na 25km asfaltová silnice.
      A ten styl ježdění? To je normální všude na Balkáně, ale i třeba v Itálii, Rumunsku ... holt jinej temperament. My to projeli všechno bez nehody, pobřěží i vnitrozemí, vyzkoušeli asfalt i šotolinu, medvědi žádný, akorát bordel v kaňonech mě trochu rozčaroval, jinak opravdu pro mě asi jedna z nejhezčích zemí v Evropě, co jsem viděla. Provoz možná ve městech, ale nahoře na těch nekonečných pláních nepotkáš auto půl dne .....
      No, zpráva o tom přímém vlaku je super, doufám, že toho někdy budem moct využít, teď máme jiné starosti a radosti :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.11.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přímý vlak do Baru :-)

         

    Tak jsem ztratil par minut sveho zivota proctenim si zatim vseho napsaneho o "vlaku do Baru", ale v podstate jsem se o nem nic nedozvedel. Mozna jsem vsak narazil na tip, z jakeho masa se ma asi delat Cernohorsky rizek, aby byl co nejlepsi. Jen mam obavy, aby mne po odzkouseni v praxi neobvinili z kanibalismu.
    Ve snaze to vse trochu napravit jsem si dovolil vybrat z proklamovanych zmen v jizdnim radu CD na rok 2008. Nepise se tam o zadnem primem vlaku do Baru, ale o lehatkovem voze, a to provozovanem 2 x tydne jen v letnich mesicich. Pro cyklisty chtive teto casti Balkanu to asi nebude to prave "orechove", nebot se to neda plne srovnavat s letos opet zavedenym letnim vlakovym spojem Praha - Split a zpet.
    Vyvstava zde totiz otazka, do ktereho" lehatka" si pribalit sveho "milaska", aby nahodou po trase pri prehazovani vagonu z jedne soupravy vlaku na druhou "nedostal nohy". Bohuzel zatim kombinovany lehatkovy vagon s vyhrazenou casti pro bagaz, tedy i kola, CD nevlastni / a asi nikdy provozovat nebude, i kdyz ... nikdy nerikej "nikdy"/.
    Kdyz uz jsme se dostali k CD, tak nelze nevzpomenout,ze na rok 08 potesily nejen zavedenim moznosti dostat se po kolejich az do nejvetsiho pristavu Cerne Hory, ale i treba tim, ze dohodou s jinymi zeleznicemi doslo ke zmene trasy jineho vlaku na Balkan, a to z Prahy do Solune. Pro "nasince" ma narovnani trasovani z MR, doposud obchvatem pres RO a BG, nyni vsak dle konecne vyslyseneho Svejkova zvolani "Na Belehrad" / samozrejme jiz bez dodatku "...za cisare Pana a jeho rodinu"/ prinos predevsim v podstatnem zkraceni doby jizdy z puvodne dvou dnu a dvou noci stravenych ve vlaku, na polovinu. Jestli s dosazenim vyrazneho snizeni nejen casu, ale i ujetych kilometru, doslo v ramci konkurencniho boje s leteckymi nizkonakladovkami a autobusovymi prepravci, take ke snizeni ceny jizdneho, nebo jak je to na teto trase s moznosti prepravy kol, po tom jsem zatim nepatral.
    Za dob nasich babicek se rikavalo - " Dockej casu, jako husa klasu". Jiz za tyden nam vstoupi novy jizdni rad do platnosti, a kazdy z nas se muzemei "na zivo" zeptat v CD centrech na podrobnosti realizovanych zmen, a to i ve vnitrostatni doprave.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.12.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirom ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

383 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024