reklama
Země: Španělsko Španělsko

Pout do Santiaga na Kole

Vkladam sem odkaz na webove stranky kde jsou nase fotky z poute do Santiago de Compostela. Jeli jsme tam na kole v cervnu 2007.

[ Zpět ]
Datum: 29.07.2007
Autor: Klarita
  • Re: Pout do Santiaga na Kole

         

    Jeste ten odkaz: http://klarita.myphotoalbum.com/view_album.php...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2007
    Autor: Klarita
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pout do Santiaga na Kole

           

      hezké!
      Měl bych jeden dotaz, jelikož cesta rozhodně neměla ideální povrch pro kola na těžko, zajímalo by mě, jakým tempem jste se přesouvali. Tedy průměr km na den. Díky!

      [ Zpět ]
      Datum: 30.07.2007
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pout do Santiaga na Kole

             

        Myslim si ze celkovy prumer behem tech 2 tydnu byl okolo 12 km/h. Ten teren byl skutecne misty hodne narocny, a hlavne to bylo porad do konce a z kopce (krome tech 200 km placky uprostred). Takze nekdy to bylo pouhych 10 km/h, nekdy to bylo 13 nebo 14.
        Kolik jsme nastoupali vubec nevim, muj tachac to nemeri coz je trochu skoda. Nejvyssi bod byl 1500 a hned potom zase 1300 m. Ale pocitam ze jsme mohli nastoupat tak 5000 m... fakt nevim.
        Na kolech jsme vezli asi 8 kg kazdy.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2007
        Autor: Klarita
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pout do Santiaga na Kole

             

        Jenze my jsme se rozhodli jet ten teren. Bylo tam malo cykliistu, vetsiinou jen chodci. Cyklisti jezdi po silnici, ktera vede taky celou cestu do Santiaga, vice mene pres stejne vesnice a mestecka.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2007
        Autor: Klarita
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pout do Santiaga na Kole

               

          díky za odpověď, ale já se ptal na km za den :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 31.07.2007
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pout do Santiaga na Kole

                 

            Oops. V prumeru asi 60. Ze zacatku min (okolo 50), pak uprostred kdy byla placka vic (trikrat za sebou 80 denne) a pak zase postupne min...

            [ Zpět ]
            Datum: 31.07.2007
            Autor: Klarita
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pout do Santiaga na Kole

           

      Teda to je úžasné... Krásná dovolená. Ach jo, kdy už zase bude léto... :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 12.11.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pout do Santiaga na Kole

             

        Už se také těším na léto. V roce 2006 jsem si zajel na Nordkap 72 dnů/6773 km, letos jsem z Barcelony směřoval k Gibraltaru, pak to bylo Maroko 20 dnů a odtud přes Portugalsko do Santiaga. V Portu jsem se zaregistroval jako poutník a hurá směr Santiago. Toto poutní město na mne udělalo veliký dojem, hlavně pak co do počtu poutníků kteří toto městečko navštívili. Odtud jsem pokračoval směr Paříž a domů už to bylo jen skok přes Belgii, Lucembursko a Německo. Cesta mě trvala 82 dnů/6 433 km. Denně jsem točil okolo 100 - 130 km. Přálo mě počasí a byla to pohodová?? jízda na těžko. Do Santiaga bych se chtěl ještě někdy vrátit tam je to úžasné. Cyklocestovatel Zdenda+kolo.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.11.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pout do Santiaga na Kole

               

          To je úžasné!
          Určitě by stálo za to napsat o tvém cestování nějaké pojednání. ;o)

          [ Zpět ]
          Datum: 15.11.2007
          Autor: Suchoj
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pout do Santiaga na Kole

               

          Ach jo... Kdy už bude léto... :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 16.11.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pout do Santiaga na Kole

                 

            Tak nečekej na léto a odskoč si do teplých krajin, třeba na NZ tam je teď asi konec jara. Je to náderná zemička a teploučko. Na NZ jsem byl s cestovkou 3,5 měsice. Natočeno tam mám 3 707,70 km (s kolem převážně nalehko) a s převýšením 35 900,00 m. Zima se dá také zkrátit a o tom uvažuji si odskočít do Jemenu leden 2008 na 20 dnů a pak už bude jaro co nevidět. Zdenda+kolo a někdy i vysoké.

            [ Zpět ]
            Datum: 17.11.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pout do Santiaga na Kole

                   

              No, jo, copak o to - chuť, ta by byla. Ale můj zaměstnavatel a hlavně moje konto tomu nějak nechtějí rozumět :o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 17.11.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pout do Santiaga na Kole

         

    Není Ti najednou po tom všem trošku smutno Klarito??...mám to za sebou...30dní šlapání- z domu až na Finisterru...a najednou je konec...tolik to bolelo a najednou je smutno po zážitcích....cítíš to taky?? Top

    [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2007
    Autor: top
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pout do Santiaga na Kole

           

      Odkud\'s slapal tope? snad ne z bruntalu :)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Edax)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pout do Santiaga na Kole

             

        z Přerova na plyn...a z Domažlic do pedálů:-)...proti sluničku

        [ Zpět ]
        Datum: 07.08.2007
        Autor: top
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pout do Santiaga na Kole

               

          Oukej, ja jen jestli nejses jeden dobrodruh, co jsme ho potkali :) Cesta byla uzasna a pekne jsme si to uzili... Skoda zamracenych a nevychovanych lidi po ceste.. Ke konci jsem pri ceste z Finisterry do Santiaga (odkud jsme odlitali) myslel, ze uz to nevydrzim..

          Prosty priklad: Pri ceste k atlantikuje v Negreire ubytovna velkej barak, ale posteli je tam cca 20. Poutniku se tam pres odpoledne nashromazdi nadlimit, ale pani spravcova prichazi az v 18 hodin. Do te doby jsou lide bez posteli nervozni.. ve 22 hodin si lehne diky pohotove pani spravcove KAZDY (ackoliv na ty lidi uz musela doslova kricet, protoze byli uplne mimo..). Spali jsme v teto ubytovne jeste pri ceste nazpatek z Finisterry a ted ta vec: Predstavte si, ze si v klidecku jedete, slunce sviti, zadnej problem a vysmati berete za kliku domecku, kde v obyvaku ceka cca 30 lidi. S velkym usmevem na tvari pozdravite "Hola!" a ... ... ... nic! Nikdo neodpovi.. takze klesnete v ramenou, oblicej krapet ztuhne, hlava se svesi a vy mlcky pokracujete na zachod mezi temi nezdravicimi lidmi co na vas koukaji... to byla sila, tehdy jsem si rekl: "jesteze uz jedeme domu" :)

          Ale jinac to bylo skvely.. jen si vzdycky vzpomenu na eskalaci neprijemnosti ostatnich poutniku, coz vubec nechapu.. my jsme byli celou cestu vetsinou vysmati a snazili jsme se neustale navazovat kontakt a rozdavat usmevy.. Nekteri byli presnym opakem..

          [ Zpět ]
          Datum: 08.08.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Edax)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pout do Santiaga na Kole

                 

            No jóó...to chápu.Já jel z domu sám a někdy sem si to úplně užíval. Jsem kapelník,divadelník a lidofil...,ale na podobných cestach jako byla tato se lidem vyhýbám...nevím proč.Prostě sem už zdálky viděl někoho s kolem a cítil sem, že brzdím,neboť sem měl pocit že mně společnost připraví o přemýšlení,tempo a zvyky.Zvláštní..Přesto sem projel část španělska ve společnosti kluka z Argentiny, na poutníky sem neustále křičel tradiční "Buenno camino"..a moje milá, která mně po měsíci čekala v Santiágu ječela "..ty si se změnil"..a kdo vlastně ne?..od toho ta pouť je :-)...jsem moc rád že ti ta cesta taky vyšla

            [ Zpět ]
            Datum: 08.08.2007
            Autor: top
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pout do Santiaga na Kole

                   

              To teda muselo byt nadherny shledani :) Ja moc bez lidi byt nemuzu, proste ten kontakt vyhledavam :)

              [ Zpět ]
              Datum: 09.08.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Edax)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pout do Santiaga na Kole

               

          Oukej, ja jen jestli nejses jeden dobrodruh, co jsme ho potkali :) Cesta byla uzasna a pekne jsme si to uzili... Skoda zamracenych a nevychovanych lidi po ceste.. Ke konci jsem pri ceste z Finisterry do Santiaga (odkud jsme odlitali) myslel, ze uz to nevydrzim..

          Prosty priklad: Pri ceste k atlantikuje v Negreire ubytovna velkej barak, ale posteli je tam cca 20. Poutniku se tam pres odpoledne nashromazdi nadlimit, ale pani spravcova prichazi az v 18 hodin. Do te doby jsou lide bez posteli nervozni.. ve 22 hodin si lehne diky pohotove pani spravcove KAZDY (ackoliv na ty lidi uz musela doslova kricet, protoze byli uplne mimo..). Spali jsme v teto ubytovne jeste pri ceste nazpatek z Finisterry a ted ta vec: Predstavte si, ze si v klidecku jedete, slunce sviti, zadnej problem a vysmati berete za kliku domecku, kde v obyvaku ceka cca 30 lidi. S velkym usmevem na tvari pozdravite "Hola!" a ... ... ... nic! Nikdo neodpovi.. takze klesnete v ramenou, oblicej krapet ztuhne, hlava se svesi a vy mlcky pokracujete na zachod mezi temi nezdravicimi lidmi co na vas koukaji... to byla sila, tehdy jsem si rekl: "jesteze uz jedeme domu" :)

          Ale jinac to bylo skvely.. jen si vzdycky vzpomenu na eskalaci neprijemnosti ostatnich poutniku, coz vubec nechapu.. my jsme byli celou cestu vetsinou vysmati a snazili jsme se neustale navazovat kontakt a rozdavat usmevy.. Nekteri byli presnym opakem..

          [ Zpět ]
          Datum: 08.08.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Edax)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pout do Santiaga na Kole

           

      Ahoj. Jo. Bylo mi strasne smutno a mela jsem z toho nejaky tyden docela depku, po navratu do prahy. Tam to bylo uzasny, kazdy den neco noveho. Clovek nikdy nevedel kde skonci, co uvidi, koho potka. Po navratu je to presny opak, vis presne co te kazdy den ceka.
      No jela bych to hned znova, ackoliv bych vynechala cast Sahagun - Astorga, to byl hnus. My jsme bohuzel nemeli behem toho druheho tydne moc pekne pocasi... Ale i tak.
      Co se tyce ostatnich poutniku, tak jsme meli tedy stesti. I kdyz jak se to vezme. My jsme se moc nedruzili, pesakum jsme mozna trochu lezli na nervy na tech uzkych cestickach ale jinak to byla pohoda. Buen Camino jsme ze den hlasali asi tisickrat, bud to nebo Hola! Ja kdyz taky vidim razitko tak si ho chci nekam otisknout :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2007
      Autor: Klarita
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pout do Santiaga na Kole

             

        S razítky dobře vládl výpravčí Hubička ... ;-D

        [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2007
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pout do Santiaga na Kole

             

        Ty casti kde vedlo camino dlouhodobe vedle silnice, popripade po silnici byly nudny, ale asi je to jako v zivote.. Hlavni mazec to musi byt pro ty co jdou pesky.. clovek na kole si nekdy rad na asfaltu odpocine, ale chudaci chodci, ti to maji na taliri 3x dyl .. Hlavne treba vsechny ty predmesti pred Leonem, myslel jsem, ze to nikdy neskonci :)

        PS: my jsme chytli pocasi skvely, temer furt bylo pod mrakem a nikdy neprselo.. nekdy mohlo byt tepleji (zvlast v horach), ale jinak parada.. slunicka jsme si uzili taky plno, ale nastesti jsme nikdy nebyli omezeni, treba ze bychom nemohli jet pres poledne..

        [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Edax)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pout do Santiaga na Kole

             

        Tak vidím, že si ty návraty prožíváme stejně.Já jsem z vesnice u Přerova a po měsíci a půl na kole sem přijel do pro mně nachystané krásné oslavy, včetně transparentů "vítej poutníče doma..a sláááva hurááá" a v párty stanu na mně všichni mluvili a jídla bylo tolik...a pivo!ojoj...Ale ja byl duchem jinde, uplně mimo..nejradeji bych to kolo složil a ujel tajně pryč.Samozřejmě, ted už je všechno v normále..,ale je to vlastně normál?:-)Co se počasí týče v Německu jsem měl dokonce nulu,půl Francie propršelo a na mesetě sem chytil pět dní takový protivítr, že sem měl vteřinu do pláče..Když člověku na cestě dojde, že dobrý počasí není nutnost,ale výhoda..tak si pak píská i v dešti.Buenno camino...jo,více na www.santiago2007.cz

        [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2007
        Autor: top
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pout do Santiaga na Kole

               

          No me to misty dohnalo k placi. Ale to bylo spis tam kde bylo 30 stupnu vedro, zadny stin, a ja to nalozeny kolo musela tlacit do nehorazneho kameniteho krpalu. Dvakrat jsem si fakt myslela ze to nepreziju.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.08.2007
          Autor: Klarita
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pout do Santiaga na Kole

                 

            Zdaaar, já jsem si dal cyklovandr na Finistere a po okolí v r. 94. 8300 km průměrem 103 denně. Cesty byly fakt místy hodně hrbolatý - hlavně v Portugalsku. Podrobně probírám tento výlet ve své knize "Vandry s Bejkem".
            Honza Vlasák

            [ Zpět ]
            Datum: 17.10.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza Vlasák ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pout do Santiaga na Kole

                   

              Jak se vám páčí knižka Pavly Jazairiové "Cestou hvězdy"? Je docela k věci. Honza

              [ Zpět ]
              Datum: 21.10.2007
              Autor: Howgh
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pout do Santiaga na Kole

         

    Zdravím poutníky!!
    Šel jsem již do S d C ze Santanderu 460 km a nyní máme v plánu jít z Lisabonu. Nemáte nějaké info a rozmístění albergue, vzdálenostech atd... atd.?
    Díky za odpověď
    [email protected]

    Hodně štěstí na cestách.

    Pavel a Jana z Plzně

    [ Zpět ]
    Datum: 13.01.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (PavelJana ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Menorca na kole

 (CK Extrem Tour)
15.05.2024, 8 dní
19 880 Kč 15 880 Kč
cyklistický Letecky

Andalusie na kole

 (CK Extremtour)
18.05.2024, 9 dní
17 670 Kč
cyklistický Letecky

Mallorca na kole: Svěží vítr

 (CK Bondo)
19.09.2024, 11 dní
28 940 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

367 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024