reklama
Země: Polsko Polsko

Jaké je to v Polsku na kole?

Ahoj, máte někdo zkušenosti s cykloturistikou v Polsku? Všichni jezdí do Rakouska, Itálie, Francie, nebo na Slovensko, ale Polsko tak maximálně projedou a pryč. Je to tam tak nezajímavé nebo jinak nevhodné?

[ Zpět ]
Datum: 28.01.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (tlamsa ([email protected]))
  • Re: Jaké je to v Polsku na kole?

         

    Já sem zatim slyšel jen kladné ohlasy...
    Mě Polsko láká daleko víc než třeba Rakousko nebo Německo.
    Ale problém je v místní silniční síti, co sem slyšel...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké je to v Polsku na kole?

         

    Už nějaký čas mám v "merku" Beskid Slaski, v kraji kolem pramenu Wisly a zatím jsem dost jelen z map z dané oblasti. Třeba na horu Skrzyczne vede dle jedné silnička, dle druhé to nevypadá ani na souvislou pěšinku, asi to chce průzkum na místě.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2007
    Autor: Krtek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké je to v Polsku na kole?

         

    Ja byl v Polsku neco pres tyden loni (natezko). Trasa velmi zhruba byla Brno -> Wroclaw -> Varsava -> Krakov -> Brno. Nevybirali jsme si ji podle turistickych oblasti, proste jsme chteli dojet k mori a zpatky a jelikoz sme po par dnech zjistili ze nase tempo je oproti jinym rokum znatelne mensi tak jsme to otocili uz ve Varsave. Mam z neho dost rozporuplne pocity a taky zaver ze uz tam nikdy nechci. Jako vsude jinde je nekde hezceji, nekde min. Ale treba silnice jsou opravdu nekdy dost vtipny, od ty doby jsem prestal nadavat na ty nase. Tolik tak velkych der (jak prumerem tak hloubkou) snad uz v zivote neuvidim. Nekolikrat take zazitek kdyz podle polskeho autoatlasu 1:200 000 na mape normalni silnice, ve skutecnosti v lepsim pripade polni ci lesni cesta (samozrejme se spoustama krizovatke bez znaceni), v horsim pripade treba nekolik km dlouhy usek sterku, bordelu, vymolu a vseho co pripomina vse jen ne cestu, natoz silnici (clovek na treku s plnou polni opravdu oceni). Obzvlaste asi 50 km kolem nasich hranic take dost neprijemni domorodci - zcela neochotnou obsluhou restauraci a to jsem jich uz zazil hodne) a obchodu pocinaje, pres opet uplne neochotny a navic i agresivni kolemjdouci az krasnym nocnim probuzenim pri spanku u autobusovy zastavky mezi poli. Onen budic byla sprska fakt velkych kamenu (nikoliv kaminku) pristavajicich tak poruznu, nekdy na zastavce, nekdy na kole ci vecech, nekdy tesne vedle hlavy. Neverili byste jak rychle se da z polohy space ve spacaku stat cyklistou na kole. Nejsem na domorodce zaujaty kuli hrstce kohosi kdo nas zahazel sutrama, ale opravdu jsme (predevsim zezacatku cesty) prakticky nenarazili na ochotnou ci milou bytost, zastavky ve vesnicich ci mestech byly spis za trest. Kdyz me na namesti jedny vetsi vesnice upadl v podvecer nosic, zacala se kolem nas srocovat mistni omladina a museli jsme kuli ni odtlacit kolo za vesnici a spravit az tam (podobne to bylo vickrat). Abych jen nenadaval, Polsko ma neco do sebe, mistama se me fakt libilo, take oproti Rakousku apod mnohem levnejsi, ale pro me je cyklisticky mrtve. Tot ovsem jen ma zkusenost z jednoho ani ne dvoutydenniho vyletu, treba je ve skutecnosti omnoho lepsi (i kdyz o tom dost pochybuji).

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2007
    Autor: Koťas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké je to v Polsku na kole?

         

    Ahoj,
    my jsme Polsko projížděli vloni na těžko při cestě do Litvy,takže informace mám spíš se severu Polska:moře a jezerní oblasti a musím říct že se nám tam libilo. Narozdíl od předcházejícího vzkazu jsme narazili na ochotné lidi jak v obchodech tak i v restauracích. Navíc rozhodně jsme se tu cítili mnohem líp jak třeba v Rakousku, kde jsme byli trochu za chudáky, už jen proto že jsi z české republiky. V Polsku nic takového neexistuje. V kempech taky pohoda a hlavně jsou levné. Pravda je, že značení na cestách je někdy hrůza, i mapy jsou mnohokrát nepřesné. stalo se nám že lidé z venkova neznali 30 km vzdálené město, to pak je překvápko kam vlastně dojedeš. Z Polska jsme měli obavy, ale byli jsme mile překvapeni, dá se říct že vším. Dobrými lidmi, přírodou, cenama...Letos vyrážíme do Černé Hory ale do Polska se určitě ještě podíváme.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (.Peťa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké je to v Polsku na kole?

           

      Vlastne jeden chlapek nebyl hroznej jak vetsina kterou jsem vylicil vyse - jednou pri nakupu peciva v naky maly vesnicce nas potkal jeden mistni a hned se nas ptal odkad jedem a kam a tak. Pak ze nam vybere nejlepsi cestu kam jedem (byli sme tak 40 km za hranicama) - tak sme mu na mape ukazali jak a kam chceme jet a zaprve skutecne na nektery mesta (v relativnim okoli) koukal jak kdyby ty nazvy videl poprvy v zivote (natoz kde takovy mesto lezi), ale az sme tim prstem dojeli k Varsave tak se chytil (tu uz znal a nejspis tam i nekdy byl), nepustil nas ke slovu s tim ze ta nasa trasa je blba a ze se mame dat tedka prakticky na druhou stranu po silnici ktera nas dovede na nakou silnicni tepnu a po ni se krasne svezem az na dalnici a odtam uz muzem valit furt rovne az do ty Varsavy.. :-)) Na tohodle chlapika jsem minule zapomnel - takze hnedka zezacatku sme na ochotnou a dobrovolne pomoc nabizejici bytost narazili (akorat nam chlapik moc nepomoh - ale i snaha se ceni :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2007
      Autor: Koťas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké je to v Polsku na kole?

         

    Záleží na tom, co očekáváš. Jsou místa hezká a ta druhá. Byl jsem několikrát na pobřeží, spokojenost, místy i cyklostezky, spíše ale značka na stromě.-). Kvalita silnic? bez odpružené vidlice nedoporučuji /dlažba ve městech/. Hlavním silnicím je lépe se vyhnout, dá se použít pár vlaků v létě i s vagonem pro kola, tím se urychlí nekonečná rovina.
    Do úvodu zkus třeba Krkonoše z odvrácené strany - z Trutnova do Harrachova přes Jelení Horu.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (PN)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké je to v Polsku na kole?

           

      Ahoj, projel jse Polsko napříč a mám dobré zkušenosti. často se kvalita silnic střídala, ale nebylo tonijak hrozné. Pěkné to je na esnicích, ale tam jsou cesty většinou polní. Lidé jsou ochotní.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubor ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké je to v Polsku na kole?

             

        V poľsku je super. Mys me tam boli na ťažko na 2týždne zo severu na juh. Pozri si našu galériu na www.cykloturista.sk v časti zahraničie.
        Ak budeš mať záujem ozvi sa na email, môžem bližšie popísať.

        Ohľadom ciest:
        Kvaita je rôzna. Niekde bola na hlavných ťahoch široká krajnica, takže ani kamióny nevadili, niekde sa cesta prerábala...ale nikdy neboli kolízie alebo vyslovene zlé cesty (hoci ani kocky nechýbali).

        Ubytovanie: My sme stanovali pol na pol v prírode a v kempoch, celkom lacné a hlavne ak sa trochu vykecáš zísakš zľavy. My sme boli dvaja cez 30rokov a takmer vždy sme vykecali študenstkú zľavu.

        Strava: O niečo drahšie ako unás v reštauráciách,
        ale ináč pohoda.

        Pamiatky: my sme videli Wadowice, Gdaňsk, Gdyniu, Sopoty, Pieskové DUny, Hrady MAlbork, Mirow, mestá Krakow, Toruň ....

        [ Zpět ]
        Datum: 27.02.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peter Petrulák ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké je to v Polsku na kole?

         

    V Polsku jsem byl u moře dvakrát. Jednou podle Odry jsme dojeli k Swinouscje, Medzizdroje, Medzivozije, Dziwnow a potom vnitrozemím domů. Podruhé jsme jeli přes Bydgošt a podle Visly přes Malbork, Gdyna, Sopot, Gdansk, Helskou kosu, Jaroslavec, na Lebu a před Kolobřehem jsme se vraceli domů. Místy byl tedy dost hustý provoz, a silnice byly na okrajích silně vymačkané, vysoko vzedmuté. Poláci, s kterými jsme se setkali vynikající, vždy se snažili pomoc a poradit a najít cestu s menším provozem, nebo nám doporučili šlag rowerovi. Podrobné mapy jsme nikdy nesehnali. Spali jsme venku v přírodě, nikdy jsme nebyli v kempu. Ve sklepech se dalo nakoupit pečivo, myslím že tam snad ani nezavírali. Já jsem tam byl spokojen, je to něco jiného, než cestovat po cyklostezkách v Rakousku, nebo Německu.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ferda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké je to v Polsku na kole?

         

    Mohu jen doporučit,mé zkušenosti jsou jen ty nejlepší a moc se mi tam líbilo.Mrkni na téma-Polsko na kole založené 7.4.06.http://www.nakole.cz/dosveta/tema.php3?id=277 Pokud máš konkrétní dotaz dej vědět. (nevím jestli ten odkaz se zobrazil správně dělám to poprvé)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2007
    Autor: rambousek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké je to v Polsku na kole?

         

    Už jsem tu někde psala, že v Polsku se nám moc líbilo a lidi byli super. Z některých reakcí mám pocit, že existují dvě Polska :-). Koukni na www.cykloturistika.cz do archivu č.4/2004 článek Baltic 2004. Je o naší cestě a můžeš se jím třeba nechat inspirovat. Já se chci určitě do Polska ještě podívat.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lupen)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké je to v Polsku na kole?

         

    Polsko je skvělé, levné, krásné. Člověk se tam cítí jako doma, a přito je to tam úplně jíné, hlavně u moře. Doporučuju Slowinki park narodovy. www.putovani.net

    [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jane)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké je to v Polsku na kole?

           

      Ahoj, taky bych chtěl do Polska na zkoušku s kolem. Byla by to trasa z Krkonoš konkr. Strážné do Jelení Hory. Má někdo návrh jakou jet trasou? Je cestou vidět na polské straně něco přírodně pěkného? Chystám samozřejmě pořídit pár snímků...Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (José ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké je to v Polsku na kole?

           

      tak zase plánujem něco na příští měsíc 7/2007 .napadá mě právě polsko a cesta z gdaňska podéL pobřeží až do německa přes Straslud do Hamburgu.
      Rád bych dostal nějaké informace o Polsku a hlavně o pobřeží jak je to tam z cestama a značením pro kola a na co semáme připravit:).Jestli bude někdo chtít poslat fotky pište na meil.Polsko opravdu neznám ,napište dík...:)l*

      [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Mazurská jezera na kole

 (CK Cyklotur)
05.08.2024, 7 dní
11 440 Kč
cyklistický Autobusem

Kouzelná Mazurská jezera na kola

 (CK Hoška Tour)
24.08.2024, 8 dní
11 250 Kč
cyklistický Autobusem

Podél Baltu na kole

 (CK Cyklotur)
30.08.2024, 7 dní
11 920 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

261 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024