reklama
Země: Španělsko Španělsko

Spaní na divoko

Nevite někdo jak je to se spaním na divoko. Chystam se do Španěl v září a četl jsem, že je zakázáno. Pojedem ve dvou, od severu k jihu, kolem moře i vnitrozemím. Máte někdo zkušenosti. Jestli je problém s lidma, případně s tím sehnat nějaké místečko. Za spaní zásadně na kole neplatim. A zatim nikde nebyl problém. Děkuji.

[ Zpět ]
Datum: 24.01.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (strudlas ([email protected]))
  • Re: Spaní na divoko

         

    Kolego, přečti si prosím tě článek Páleníčkových v Cykloturistice o loňské půlroční cestě Španělskem a nikdy se na cestu po pobřeží nevydáte. Pojedete pořád městy a dálnicí a svobodnou přírodu zažijete akorát tak jednou v závěru. Měl jsem tam namířeno už víckrát a naštěstí z toho vždycky sešlo. Po tomhle článku jsem tomu rád.
    Určitě se najdou příhodnější místa ve vnitrozemí a pobřeží v jiných zemích, viz např. www.cajenda.cz , www.desperado a pod.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Spaní na divoko

           

      Ty články od Páleníčků si přečti. Je to krásný příklůad české neschopnosti cestovat,vyvaruj se všeho co dělali. Kraj kterým projížděli zčásti znám (Andalusie) a je prostě nádherný, jen se holt nesmím zaížit třemi spacáky a jet po hlavní silnici. Nemá smyslu jet po nejstrašnější části evropského pobřeží (plastic sea, hotely) a ještě po hlavní. Musíš věnovat pozornost trasování.Jinak jsem tam spal volně bez stanu a problémů. využít se dají např. "zona rekreativa", kde bývá ohniště i voda.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Spaní na divoko

             

        Takze rikas, ze radeji vnitrozemim pres hory? Jaaa jen, ze neco planuju a i sem me plany za cas privedou:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.01.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Spaní na divoko

               

          Na základě zkušeností i dlouhodobého studia, radši opravdu vnitrozemím. K moři sjíždět jen v tutových místech - já vím o Capo de gata. Jinak mezi Almerií a Malagou určitě po horách. Třeba Sierra Contraviesa, pěkný kopečky s výhledem přes moře až na Atlas. Obecně na Šp pozor je to taková pro mne těžko uchopitelná země. Snad je moc hustě osídlená nebo co. Dost často jsem tam narazil na místa zkažená, nepěkná, pak zas náhera. Podívej se na ten odkaz k Transandalusia - viz níže.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Spaní na divoko

             

        Ten článek jsem četl. Ti dva podle mýho nevědí nic o cykloturistice. Proto se obracím sem. Zkušeností mam dost. Jezdim už pár let. A na 3 týdny mi staci v poho jen zadní brašny. A nacpu ta, i jidlo na 3 dny. Na západě jsem byl nejdál ve Francii. Šlo mi jen o to zda ve vnitrozemí, kde je pouštní klima najdu najdu příjemné místo na spaní(nějakej strom,vodu a tak)

        [ Zpět ]
        Datum: 27.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (strudlas)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Spaní na divoko

           

      Jo ještě pro inspiraci trasování v Andalusii http://www.transandalus.org/.
      Pořádně to prostuduj, jsou tam pěkné mapy. Trasy vedou hodně terénem, ale lze si vymyslet i silniční alternativy.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Spaní na divoko

             

        Dik za info o vyhnutí se moři. Ale stejně bysme chtěli jet aspon chvili podel moře. Nevite někdo kde by se dalo jet par desitek km relativně podél moře mimo turistická megacentra. Třeba na jižním pobřeží až u Portugalska. Dik všem. Naše webky: <a href="http://tskpraha.net/kolotoulky">...

        [ Zpět ]
        Datum: 27.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (strudlas ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Spaní na divoko

               

          Az pojedes kolem VALENCIE ,najdi si vzdycky misto na spani v pomerancovich sadech.To nema chybu!!! Tech pomerancu--co se najis-no proste fantazie.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (SLAVEK)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Spaní na divoko

               

          Capo de Gata. Východně od Almerie. Ale úplnou divočinu tam taky nečekej. Kup si Lonely a studuj.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Spaní na divoko

                 

            Ale ,ja mam cele SPANELSKO projete az dost.Je pravda-okoli ALMERIE to nema chybu /clovek si tam pripada jako nekde v SYRII/ Spaly jsme kde se da-treba v BARCELONE u BARCY/primo u stadionu atd.,pod mosty,u letiste /SEVILLA/,vsude se najde misto-jen hledat/nekdy vic km.-a zase nekdy min/.Jinak,kazdemu se libi neco jineho!!!!!!

            [ Zpět ]
            Datum: 27.01.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (SLAVEK)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Spaní na divoko

         

    S tím spaním to vidím stejně jako mirekbik. Pokud se budeš vyhýbat tomu turistickému mraveništi a najdeš si málo frekventované trasy, tak to spaní asi nebude problém. Oficiálně není spaní nadivoko povoleno snad nikde. Kromě Švédska. A stejně se spí všude.Zkušenosti jsou nejlepší vlastní a pak je můžeš porovnat s ostatními.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2007
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Spaní na divoko

           

      K plusům Španělska patří Španělé. Jsou pořád v pohodě a náchylni k jakkékoliv improvizaci, takže jim nevadí ani bivakující jedinec. Na zona rekreativa je někdy cedule se zákazem nocování, ale i když přijede třeba ochranář dá se to s ním normálně ukecat. Občas se najdou i útulny na přespání (Sierra Nevada),přístřešky jsou i na zonách rekreativách.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Barcelona na kole

 (CK Frčíme)
11.04.2024, 4 dny
15 900 Kč
cyklistický Letecky

Menorca na kole

 (CK Extrem Tour)
15.05.2024, 8 dní
19 880 Kč
cyklistický Letecky

Andalusie na kole

 (CK Extremtour)
18.05.2024, 9 dní
17 670 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

447 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024