reklama

Kolo do letadla

Zdravim všechny,
chci se zeptat na rady ostatních, kdo mají tuto zkušenost. Osobně jsem absolvoval jen let s kolem v krabici na lince Praha - Dublin - Praha. Do Irska vše v pohodě, ale pak už jen starosti...kde nechat krabici a za kolik! V létě mě čeká transport a podobnou agónii už nemusim. Krabice je perfektní pro kolo (pokud ji personál nezapomene zalepit po prohlídce :(, ale co s ní, po příletu... a přepravní vak mi po mnoha stránkách připadá jako nedostatečna ochrana pro kolo

[ Zpět ]
Datum: 19.01.2007
Autor: Martin-01
  • Re: Kolo do letadla

         

    A co se pak pred navratem zeptat v nejakem cykloshopu na novou? Vsude je maj...!

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla

           

      Jasně to je dobrej nápad, jenže když je letiště lidově řečeno v malý prdelce, tak tam žádný cykloobchod nenajdu a navíc přijedu na letiště na težko a představa, že odněkud dotáhnu nějakou krabici je nereálná. Taky člověk si nechce kazit bezstarostnou dovolenou shaněním krabice. Věřím, že se snad i najdou letiště, kde jsou krabice volně k dispozici, jenže dokud Vám tohle někdo před odletem nepotvrdí, tak na to nelze spoléhat

      [ Zpět ]
      Datum: 19.01.2007
      Autor: Martin-01
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo do letadla

             

        No nevim...pokavad je to mesto, kde je letiste, tak tam budou mit i cyklosport....teda, jestli neletis nekam do Afriky. U nas v Inverness je malinke letiste a ve meste je hned nekolik cyklosportu....
        Nedavno jsem cetl knihu a tam to udelali tak, ze si na noc pred odletem bookli nejakej penzion....za to jim tam nechali i krabice. Sice zaplatis jako za uschovnu, ale takhle se muzes alespon dobre vyspat...

        [ Zpět ]
        Datum: 19.01.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo do letadla

               

          ono to nemusí bejt do afriky. my takhle letěli do norska. maj tam od roku 2000 nový krásný mezinárodní letiště gardenmoonen - uprostřed lesů, 60km od osla...

          [ Zpět ]
          Datum: 29.01.2007
          Autor: alvp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolo do letadla

                 

            Přesně tak, 60 km od města. A v Aténách jsem cykloobchod ani neviděl.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.10.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla

           

      Je vidět, že autor poznámky je hodně zcestovalý :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo do letadla

             

        Promin, ale vsude, kde jsem byl, je meli. Staci hledat. Ale ty vlastne nechces obetovat den na hledani krabice. To chapu. Me to nastesti nevadi:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 10.11.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla

         

    Měl jsem ty samé problémy na Krétě. Krabice - 2 jsme nakonec nechali v nonstop úschovně před letištěm. Ale ta cena! Na měsíc jsme to nakonec usmlouvali na 80 euro. Měli jsme tam věci, tak jsem to musel zaplatit. Myslel jsem ale že mě omyjou. Teď tam letím zase a vyřešil jsem to koupí transportního vaku na kolo.Budu ho muset trochu upravit a povezu ho sebou na nosiči. Není to tak moc velké a platit už nebudu.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2007
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla

           

      Jo a nacpu tam karimatku a ještě to zamotám do obalové fólie - to kolo. Ptal jsem se na to Zakarra co dělá na letišti a říkal, že by to mohlo stačit. Prý se tak hrozně k zavazadlům nechovají. Jo a polepím to velkýma nápisama FRAGILE.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.01.2007
      Autor: Zden42
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo do letadla

             

        ve vaku jsem to taky omotával karimatkou a hajsavý díly - přehazka odmontovaná z čepu obalená ogeliťákem a tričkem a založená do zadní vydlice; obě vydlice rozepřený dřevěnejma špalíkama; brzdy stažený páskou dovnitř rámu + pro jistotu 20 novejch drátů a centrovací klíč (to nakonec nebylo pořeba).
        počítej ale s tím, že karimatka bude na odpis = samá díra.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.01.2007
        Autor: alvp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo do letadla

             

        Na Zakara nemůžeš moc dát; jako balík ho ještě nikam neposílali ...

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2007
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo do letadla

             

        Muhehe, ty´s mě teda rozesmál. Sem totálně mrtvej pod stolem :-)
        Mám kamaráda kterej dělá v cargu v Dublinu na letišti a když mi někdy vypráví ty historky... Dělaj tam samý lopaty a jsou schopný zničit i zboží v ocelovejch kontejnerech natož papírový krabici!
        Prej karimatka ha haha hahahahahaha

        [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Dejf)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • krabice v úschovně v Oslo

           

      Je to tak, na letišti Gardenmoen stojí týden = 250 NOK = cca 900 Kč za kus nadrozměrného zavazadla. Za dva týdny a dva dny na druhou stranu bez mrknutí oka chtěli jen za dva týdny. Každopádně jsme měli jednu krabici menší (19" kolo), jednu trochu větší (212" kolo) a tak jsme je zasunuli do sebe - šlo to :-) - a tak jsme měli jen jedno zavazadlo. Do beden jsem dali všechny batohy, takže za 500 NOK to šlo snést. V Norsku je pro nás tak draho, že ta částka za úschovu je - samozřejmě relativně - akceptovatelná.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla

         

    Věčné téma.
    1. od doma je krabice ideální. Doby, kdy se dalo přijet na kole na Ruzyň a kolo podat nebalené jsou asi pryč. S krabicí jezdím na Ruzyň obvykle taxíkem, ale mám to vyzkoušené i městskou dopravou.
    2. nikdy jsem nepovažoval za nutné dávat krabici do úschovny a platit za to. Krabice na cestu zpět se sežene všude nějaká, třeba od skůtrů apod. Kus lepenky a lepím. Nějaký čas to zabere, ale to už tak na cestě bývá.
    Někde je možné krabici schovat (Malaga - garáž hned na letišti, Kréta, křoví u letiště).
    3. většinou to jde zabalit ve městě a na letiště dojet holt veřejnou dopravou nebo taxíkem. nezabalená krabice by se na letiště asi blbě vezla.
    4. na hodně letištích mají balení do folií jako službu, mělo by stačit i na kolo, tohle balení je i na Ruzyni
    Takže pokud nehodláte dělat hvězdicovité výlety z jednoho místa, kde necháte transportní vak, tak jednoznačně jsem pro krabici.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla

           

      1,2,3 souhlas...ale ta ctyrka:-) Umis si predstavit, ze se ti na ten karusel vejde kolo? Nejdriv na stojaka a pak normalne? Nene...tomu neverim:-)
      Ale jinak na batohu je to uzasna vec...i na brasny by to bylo fajne...muzes tak treba ze 4 brasen udelat jedno zavazadlo. Ale tuhle balici sluzbu jsem potkal jen u nas na Ruzyni:-(

      [ Zpět ]
      Datum: 19.01.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo do letadla

             

        Věř tomu testnul jsem na to cvičně španělku (pěknou, ochotnou) co u toho stála v Malaze. Měly tam dva stojany, na jednom to nešlo, kolo bylo moc velký a stojan byl blbě umístěn. Na druhým by to šlo. Myslím, že při troše snahy by to šlo na obou. ale já se pak stejně dostal ke své schované krabici.
        Od věci není varianta vyndat přední kolo a nechat to zabalit a pak možná trochu pro jistotu to náplastí obtáhnout. Cestou domů už to není takový riziko.
        Seznam letišť s balící službou by byl záslužný. Já vím o Malaze, Casablance, Mnichově a Ruzyni.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo do letadla

               

          No nejdriv to vypadalo, ze si se pokousel zblit spanelku:-))
          Ja si myslim, ze na tom ruzynskym by to neslo....ale nezkousel jsem to.
          No...seznam by se hodil. Uz jen pro ty batohy je to super. Je to jako kukla...nedobitne a navic je to takove pevnejsi....vse se uvnitr stahne.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.01.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolo do letadla

                 

            Jo a jeste neco...premejslel jsem, ze bych si na tom mohl tady zalozit kseft:-))) Na Ruzyni balej za 75 kacek a vzdy tam meli dost lidi:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 19.01.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kolo do letadla

                   

              Malaga je myslím za 5 EUR a za krabici s kolem chtěli víc.

              [ Zpět ]
              Datum: 19.01.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kolo do letadla

                     

                No co já vim, tak tam zase tolik lidí nebývalo, ale je pravda, že ve Phoenixu sem to neviděl...
                Jo a jestli chcete, zeptám se, jestli to balej....
                A u amričanů by mě ani nepřekvapilo, že by to otevřely a pak špatně zavřeli a něco se ztratilo...
                Mě na letišti řekli, že tam nemám dávat zámečky, protože by to mohli vyrazit
                Zlatej zbytek světa...

                [ Zpět ]
                Datum: 21.01.2007
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolo do letadla

                 

            I na Ruzyni vám kolo zabalí do fólie i s nasazeným předním kolem. Jsou to kluci šikovní.

            [ Zpět ]
            Datum: 29.01.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (inostranec)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo do letadla

               

          Tohle jsem řešila potravinovou fólií. Na jednu krabici 1,5 role fólie (30 m). Ale stačila by i jedna role. Vezla jsem ji i sebou, ale tu dneska seženeš už téměř v každém obchodě.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.11.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo do letadla

               

          Připiš si ještě Tivat :o))) Myslím že za 3 Euro :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 12.11.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla

           

      Sorry, ale na to já nemám čas shánět krabici někde v cizím městě. :-) Přijedu na letiště, vyzvednu krabici, smontuju kolo a letím domů. To mi přijde větší zhýralost den dovolené obětovat na to shánět krabici na kolo nebo jiný neodzkoušený obal a pak se drát na letiště MHD. kjřoví u letiště není moc spolehlivé ...

      [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla

           

      ad4....balej, balej:-) Loni to tusim jeste na ceniku nemeli, ale pred 3 tydny uz to tam meli:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 10.11.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla

           

      S těma lepenkovejma krabicema - zažil jsem jak kámošovi v Ruzini po návratu z Mallorky vyjíždělo po pásu napřed spodní prádlo a pak rozervaná krabice:-)) Lepší je pevný kufr, nacpat do něho co se vejde. Za slušný prachy jsem jeden viděl zde http://www.koloasport.cz/180-kufry-prepravni-vaky/
      Čím lehčí zavazadlo, tím lépe se s ním těm bezmozkům na letištích při nakládce a vykládce háže, takže ideálem je co nejtěžší kufr:-)) Má to ale háček, někde platíte za kolo jako nadrozměrné zavazadlo nějaký paušál, pak je to v pohodě, jinde mají váhový limity a pak je zle:-(( To platí hlavně u nízkonákladových společností, limit 20 kilo je směšný, a opravdu naštve, když vás pak vosolej že máte naváhu zavazadla. Nejlepší by bylo, kdyby se vážilo zavazadlo i jeho majitel, já vážím 70 kilo +30 kilo bagáže a musím cálovat, a vyžranej borec za mnou, která má 120kg a zavazadlo 15 kg je v pohodě:-((

      [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (triathlet ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo do letadla

             

        Lepenkové krabice nejsou špatné. Když se dobře to kolo zabalí, je to nejlepší způsob zabalení.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.02.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • jen poznámka :-)

             

        Brzi, jazik, nazívat, Ruzině :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 05.02.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo do letadla

             

        Tak jsme právě absolvovali další dvě cesty s koly letadlem ČSA na lince Praha-Atény a zpět. Opět s kartonovými krabicemi. Na krabice jsem jasně napsal i pro debila, co ho nenapadne, že uvnitř je kolo, tedy, že by s tím nemusel nutně zacházet jak s balíkem slámy, česky, anglicky a řecky: "POZOR KOLO" a ještě jedovatě svítivími šipkami označil kde vršek krabice. V Praze kola naložili na pás pěkně, ale když jsem viděl jak to ten borec v Atánách přitáhl hlavou vzhůru v prokopnuté krabici dost nahlas jsem před dalšími cestujícími anglicky sprostě nadával (řecky to neumím a anglicky se to alespoň všichni kolem pochopili).

        Když jsem se vraceli, musel jsem předtím pomocí jiného kartonu krabici vyspravit. V Praze nám to pracovník letiště přivezl naprosto v pořádnu, nepoškozené, jako kdyby to kola ani neletěla.

        Takže závěr: v Ruzyni v pohodě, ale na letišti v Aténách jsou negramnotní tupci. Záleží tedy na tom, na koho narazíte... "Všechno je v lidech."

        [ Zpět ]
        Datum: 04.06.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla

         

    Zdarec,
    jezdím s vakem na kolo a už léta to řeším tzv.lidovým způsobem. To znamená vyjedu do první vesnice za město(většinou však ani to ne), potkám nějakou hodnou babičku a rukama nohama (pokud aspoň trochu nerozumí) se s ní domluvím , že si u ní v kůlně vak nechám. Funguje to tak i v penzionech a hotýlcích, kde vám to každej pingl za drobák někde v rohu nechá.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (grog)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla

         

    ahoj, 2x jsme leteli s kolem jednou Anglie a potom Kypr, vždy v transportním vaku vlastnoručně šitém, obalené karimatkou, a různymi "bublinami", přihodili jsme dovnitř i spacáky a nějaké oblečení v igelitkách.Váha jemně překročena, ale vždy to prošlo. Kolo vždy v pořádku, v Anglii jsme vaky vozili sebou, na Kypru jsme je nechali po domluvě s místními za letištěm v mešitě. Vše O.K.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vera)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla

           

      Jo, ta mešita je docela pěkná :-)), hlavně z dálky přes jezírko. V obou případech jste ale měli i trochu štěstí, že jsou to oba civilizované národy a lítá se z PRG bez přestupu - kdybyste letěli do Arménie nebo Íránu, kdoví, co by z kola zbylo.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (amaret)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla

         

    ja som letel s Ariana Airlines a mal som to štastie ze som nemusel skladat bike. Proste som im ho dal taky ako som prisiel na letisko. V Istanbule, kam som letel, mi ho osobne doniesol (doviezol sa) zamestnanec letiska. Platil som za kazde kilo nad 2kg limit 5 USD a to je ta nizsia suma aku vyberaju letecke spolocnosti

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Rudy ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla

         

    Tak vam sem prihodim svuj cerstvej postreh s kolama a letadlem:

    1. leteli jsme s RyanAir (ikdyz je to asi jedno, protoze zalezi asi POUZE na zamestnancich letiste jak se ke kolu zachovaji a co povoli a co ne)

    2. videl jsem na vlastni oci uz cca 20x jak se vyklada a naklada letadlo (predstavte si to nejhorsi co se muze vasemu zavazadlu stat a udelejte vsechno proto, aby se to nestalo)

    3. meli jsme kola v krabicich ktery jsou k dostani v obchodech zadarmo (smerem zpet jsme bohuzel leteli ze Santiaga de Compostela - jediny mesto na svete, kde se za krabice plati (16E = 1 krabice! fuj))

    4. meli jsme tam nacpany vsechny veci a neplatili za zavazadla (pokud by tu krabici "rozmlatili", tak bychom si je mohli jit posbirat na letistni plochu)

    5. kolo ve vaku je o dost zranitelnejsi (podle mne), ale kdyz vam to kolo spadne pod tu jesterku, co vozi zavazadla, tak je docela jedno, v cem to mate :)

    6. krabici zalepte jak zhora, tak zespoda (na 5ti mistech jsem to 2x omotal).. videli jsme lidi, co meli tunu pasky na hornim viku a zamestanci nebo gravitace jim to otevreli ze spoda.. chybelo jim v tom dle xichtu asi dost veci :)

    7. nejpodstatnejsi vyhoda - krabice sezenete vsude (obvykle nebyva letiste v meste kde neni cykloobchod) a zadarmo (pokud nejste v SdC).. S vakem na kolo bych na kole nejezdil, krabice ma jasnou vyhodu.

    8. RyanAir ma v pokynech napsano (bikes SHOULD be boxed = kola BY MELA byt v krabici (chapu asi spravne, ze nemusi, ale ja bych to neriskl))

    9. Pusobi plno dalsich vlivu jako: kolo leti jinam nez vy :) celnik si mysli, ze by se to melo proclit a rozreze vam futral / krabici a uz to neuvede do puvodniho stavu, zamestanec letiste nazna ze tam mate neco nebezpecnyho a zachova se obdobne jako celnik apod. :)

    10. je to loterie, my mame stary kola, takze kdyby neco rozmlatili, pohadame se a uvidime.. kdyztak koupime novou soucastku, ale litat s novym bez kufru, to chce odvahu :) kdyz zabalite skvele kolo, tak vam zase po pase bude jezdit spodni pradlo a tak :)

    PS: asi jsem se nechal unes, sorry :)

    [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jojoj)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla

           

      Záleží, přidám svůj pohled. Pokud jedeš někam do zapadákova, kde je letiště daleko od hlavního města, je výhodnější podle mě vak. Kromě letadla ho uplatníš i v místním dálkovém busu nebo vlaku, kde kolo samozřejme nerozebíráš tolik jako do éra.
      Vak jsem si ušil ze starého stanu, je pevný, rychle schne a váží 0,4 kg. Po rozebrání a zabalení kola ho ještě obepínám zamyketlnou ocelovou sítí, jinak používanou na batoh.
      Kolo balím takhle: vyfouknout a odmontovat kola a dát z boku rámu - každé z jedné strany. Vidlici, řídítka, sedlo, spacák, károš, kovové věci dát do mezerního prostoru mezi kola a rám. Nosiče dát přes kola zvenku, aby to trochu chránily až na to nějakej debil hodí kufr nebo mu to spadne z letadla na plochu. Povolit přehazku, a otočit ji dobnitř. Část ráfků zůstane ve bez podpěry (opěry o rám), tak tam to podkládám polystyrenovejma kostkama - nalámu polystyrten a slepim izolepou. Polystyrenový desky se kolem letiště najdou možná snáze než papírová krabice :-))). Sbalené kolo pak má i s futrálem rozměry většího kufru 85x105x27 cm a podávám ho jako běžné zavazadlo, ani ne v nadměrných.
      PS1: Na futrálu spousta symbolů kola, kdyby to někdo nepochopil
      PS2) ocelová síť umožňuje futrál vzít a někam přenést snáze, než bez ní, drží to v kompaktním co nejmenším tvaru a nesype se to
      PS3) rozložení kola po nácviku 45 minut, sestavení 35
      PS4) vyzkoušeno zatím 4x.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jeroným)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo do letadla

             

        taky pohled :) co je zac ta ocelova sit? :) nebyl by odkaz na net, nebo obrazek? dik

        [ Zpět ]
        Datum: 27.08.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jojoj)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo do letadla

             

        Nebyla by fotka...zni to docela zajimave....

        [ Zpět ]
        Datum: 27.08.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo do letadla

               

          1) Sítě. Kupovali jsme je v Hannibalu na Vinohradech, páč tam je měli hned na prodejně a nemuseli je objednávat. Kupovali jsme je pochopitelně kvůli batohům. Že se dají použít i na kolo se ukázalo až o rok pozdějc...
          2) Fotky mám, přihlašte se mi na e-mail.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.09.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jeroným)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolo do letadla

                 

            nedá mi to, abych nereagoval na svůj vlastní příspěvek. Právě jsme se vrátili s kolama z Turecka a od příště už lítám JENOM S KRABICÍ. Tentokrát totiž kola ve vacích dostala pěkně na frak... :-).

            [ Zpět ]
            Datum: 22.05.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jeroným)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla

         

    Letos v Nice jsem to vyřešil potravinářskou fólií, naprosto bez problémů.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lazarus ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla

           

      To je podle mě spíš štěstí než co jiného. Kdyby na kolo někdo hodil kufr, zprohýbal by ráfy raz dva.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jeroným)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • A kdyz uz je kolo v krabici/futralu?

         

    Tak se tu probralo jak kolo zabalit, ale ja nezkuseny bych se chtel zeptat jeste na tu druhou cast story. Kdyz uz to kolo mam sbaleny, jak ho do toho letadla vlastne dostanu?

    1. Podava se jako normalni zavazadlo a proste zaplatim za nadvahu?
    2. Da se podat zvlast jako kolo za nejaky zvlastni tarif? Musim to hlasit uz pri koupi letenky (rezervace atd.)?
    3. Nebo uplne nejlepe, co takhle poslat ho uplne zvlast nakladni dopravou. To bude levnejsi a mozna i bezpecnejsi. Zkusili jste to nekdo?

    [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr#)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A kdyz uz je kolo v krabici/futralu?

           

      Teď jsem se na to ptal v cestovce, tak v krabici pokud bude kolo uvedené v cestovní smlouvě, tak už by nadváha být neměla, posléze poslali nabídku s příplatkem 1000Kč/krabice, tak to už je možná lepší zaplatit nadváhu.
      Je to čistě jen teorie, protože nebyla volná žádaná lokalita, volíme nakonec zájezd s dopravou bus + cyklovlek.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.09.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš OL)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: A kdyz uz je kolo v krabici/futralu?

             

        My to děláme takhle:
        1) rezervaci na kolo si nacháme potvrdit od prodejce letenky předtím, než letenku zaplatíme. Oni pak počítají s trochou místa navíc. Většinou nejsou schopni sami říct, kolik potřebují, aby to bylo velké a naopak budou chtít znát rozměry, jak dokážete kolo sbalit vy. Tak si to zkuste. Letecké kóje na kola by měly být široké 40 cm a dlouhé 120 cm, tak to se vejdete dobře ani nemusíte otáčet šlapky dovnitř... :-). Potíž může být u menších letadel - CRJ, Saaby, ATR, i tak by se to vejít mělo - ale nakonec - proto se to nechává potvrdit od dopravce.
        2) kolo podáváme jako běžné zavazadlo. Zvážej ho normálně na check-inu, jako všem ostatním lidem. V Prg nás jednou poslali, ať ho dáme do nadměrných zavazadel, aby se jim nešprajclo (ve vaku) na pásech. Odbavené už bylo, u nadměrné přepážky jsme ho jen položili na pás a to bylo celé. Trvalo to půl minuty, zcela bez problémů.
        3) pokud si ohlídáš hmotnost (Air Europa dovoluje 2x32kg/os, ale ostatní bohužel ne:-)), tak se třeba vejdeš i bez nadváhy. Některé společnosti dovolují zažádat o zvýšení váhového limitu kvůli přepravě sportovních potřeb - třeba potápěči to využívají často. Jde to i na kolo. Ale zpátky: příklad: Vak:kolo, stan, spacák,kovové věci=19,5 kg, příruční zavazadlo: dvě brašny s oblečením a hygienou 9,5 kg, Foťák na krk, bundu na sebe, pohorky na nohy. A máš to zadarmo. ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.09.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jeroným)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: A kdyz uz je kolo v krabici/futralu?

               

          Jen pozor na ty prirucni zavazadla! Dve brasny na osobu a k tomu fotak...to by vas pekne rychle otocili....zkusenosti z Praglu, Edinburghu a Londyna. Ted si ty rozmery presne nepamatuji, ale kazdy smi mit jen jedno prirucni zavazadlo!! Takze i fotak (nebo treba i NTB) musi byt uvnitr jednoho zavazadla. S tim me poprve nastvali v Edinburghu, kdyz jsem mel batoh (dle jejich rozmeru) narvanej. K tomu notebook a fotak (zrcadlovku). Samozrejme me zastavili, ze jako ne. Tak jsme to nejak s pritelkyni udelali. Z batohu nam vsechno couhalo. Jak kdyz se stehuji cikani:-) Ale obsluha byla spokojena. Dva metry za nima jsem se zastavil a vse uvedl do puvodniho stavu...batoh na zada, notebook na rameno, fotak do ruky:-) A clovek se divil....to jim nevadilo:-)))
          Jo a pak bacha na tekutiny...vsechno zbalej:-)

          S nadmernym zavazadlem neni problem. Jak uz jsi psal. Nechat zvazit a pak to vetsinou clovek musi odtahnout k nadmernym zavazadlum, kde se to jen polozi na pas a tradaaa:-)))

          A pak bacha na vahove limity. Treba oblibena Jet2 ma tusim jen 18kg na cloveka. Ale mam pocit, ze zrovna u nich se da ten vahovy limit zvysit....musim zjistit, protoze s nima asi v rijnu poletim.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.09.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: A kdyz uz je kolo v krabici/futralu?

                 

            Napsal jsem dvě :-), máš recht, myslel jsem dvě brašny - pro každýho jednu. S jednou brašnou/os. a foťákem na krku jsem problém nikdy neměl, je velká sotva jako školní báglík. Ten foťák taky není nijak velkej, jen člověk počítá každé půlkilo, aby se vešel do limitu co klade na pás :-), takže pak jde i o tohle. Mezi trubky kola se vejde dost věcí na to, aby člověk nemusel mít velkobjemové věci nahoře - hlavně spacák. S vašim batohem, foťákem a NTB se moc nedivím, že se vzpouzeli :). BTW: Pokud všechno půjde, poletíme s kolama na doftču zrovna příští týden. Neposlal jsi e-mail na fotky, takže si nás můžeš přijít vyfotit osobně :-) v PRG.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.09.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jeroným)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: A kdyz uz je kolo v krabici/futralu?

                   

              No ono to tak vyznelo, proto jsem radeji upozornil. Oni ti blbouni jsou schopni nepustit klidne do letadla, kdyz by tam clovek prisel se dvema brasnama:-)
              To ja ted mel problem v Edi i s batohem a fotakem na rameni:-) Spis jsem to udelal schvalne a cekal na reakce:-) Zase jsem musel mit jen jedno zavazadlo a fotak na rameni strasne prekazel:-) Zas jsem ho strcil do batohu a za prohlidku vyndal a dal na rameno:-)))) Pri prohlidce uz nikomu nebylo divne, ze mam batoh a fotak:-) Bordel:-) Ridi se predpisama, ale jen v tu dobu, pokavad prochazis kolem nich:-))
              Jinak jeste loni v rijnu jsem do Edi cestoval s batohem, fotakem a NTB. To jeste problem nebyl. Ale pak zavedli pred Vanocema prihlouple pravidlo jednoho zavazadla. Tenkrat to spousta leteckych spol. ani nemeli na strankach, takze spousta lidi prisla se zavazadlem a NTB (to se jako zavazadlo nepocitalo) a spousta lidi, vcetne me, melo na letisti problem:-)

              Jo jinak mam kamarada a ten letel do Australie. A nechal to prevazet nejakou prepravkou. Ale do te krabice narval uplne vsechno. Nekde mam i fotku...zkusim najit. Hotove umelecke dilo. Pouzil snad 100km lepici pasky:-)))

              Tak preji prijemny let bez problemu!!! Ja poletim nekdy v rijnu, tak premyslim, co si na ne vymyslim:-) Napadlo me, ze bych si vzal jako prirucni zavazadlo papirovou krabici s presnejma povolenejma rozmerama:-))) A pekne ji vyplnil...
              Jsou to blbci a islamiste presne tohle chyteli...zneprijemnit obycejnym lidem zivot a tim ukazat, ze nase vedeni je hloupe:-) A oni jim na to skocili:-) Ted kontroluji tekutiny, ale nekdy v budoucnu nejaky blbka udela v letadle bombu z rohliku a masla...:-)

              [ Zpět ]
              Datum: 13.09.2007
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: A kdyz uz je kolo v krabici/futralu?

                     

                Mno, řekněme že z cocacoly, mentosek a cukru bych ji uměl udělat už teď :-))).
                Letu (létu) zdar

                [ Zpět ]
                Datum: 18.09.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Jeroným)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: A kdyz uz je kolo v krabici/futralu?

               

          ad 1) Nechávám si rezervaci potvrdit, klidně až po zakoupení letenky. S ČSA nebyly problémy. letěli jsem na lince Brno-Praha vrtulovým ATR-42 a i tam dvě kola bez problémů dostali.

          ad 2) Na velkých letištích je prostor pro nadrozměrnáý zavadla. Po odbavení na chck-inu se jde k přepážce, zrengenujou krabici a v pohodě. Při výdeji se musí k pžepážce na velká zavazadla, v Aténách to dovlekli z nějakých normálních dvěří.

          ad 3) S hmotností je problém. Ta sportovní výbava u některých společností je zajímavá informace, o té jse nevěděl. Zajímal by mne konkrétní příklad. Foťák na krjku fakt nikdy problém nebyl, dokonce helmy máme vždy připnuté na řídítkové brašně = palubní zavazadlo. No problem.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.10.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A kdyz uz je kolo v krabici/futralu?

           

      Ká letěla letos s kolem do Paříže - letěli jsme s Air France a vypadalo to tako:
      * letenky jsme měli elektronický včetně kola
      * na infu ČSA nám řekli, že bagáž je 26 kg/osoba a každé kilo navíc cca 290 Kč, karty na pokladně neberou
      * byly jsme dva a veškerá zavazadla (cyklobrašny) + dvě krabice s kolama se načítala dohromady. Do váhy se vešlo 1 kolo + brašny, takže navíc jsme měli jedno kolo.
      * pokud bychom letěli s ČSA, pltatili bychom těch 290 Kč za kilo navíc, ALE protože jsme letěli s Air France, bylo to jinak - tam je fixní poplatek za kolo 40 EURO. To jsem se ale dozvěděla až na pokladně. Navíc platební karty brali bez potíží.

      Takže než vyjedeš, je ideální se informovat přesně u té letecké společnosti, se kterou letíš.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.11.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla

         

    Taky s troskou do mlyna . http://www.bike.org/encouragement/travel/flying...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.10.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla

           

      Kdyz Vam to nevyleze tak zkuste - www.ibike.org/flying.htm.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.10.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo do letadla

             

        nejsu tolik psychicky vyrovnán, abych zvládl přečíst tu horu příspěvků, takže se možná budu opakovat--bicykl rozeberu tak, že odmontuju jen přední kolo, řidítka taky a přivázat ke štangli, sedlo většinou stačí spustit co nejníž, šlapátka...přehodit na největší pastorek a malý tác, a už se to všude vleze. Poslat jako zavazadlo. Do limitu 20 kg se přece vejdu.
        A varoval bych před Air France. Ztrácí se jim zavazidla a eště se pak chovají nevstřícně. (Nejsou to mý zkušenosti - naštěstí.)
        Honza Vlasák

        [ Zpět ]
        Datum: 20.10.2007
        Autor: Howgh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo do letadla

               

          Já si raději kolo zabalím :-) Možná jsem na své kolo moc opatrný, ale stějně si nedovedu představit jak posílám kolo bez obalu, to prostě musí dojít domlácené.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.10.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla

         

    Nám ji teda vůbec nerozbalovali, majií na to rengen a u toho stojím ...

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla

           

      No pockej, az tam neco uvidi, co nerozpoznaji....hned ti ji otevrou. Kamaradovi pri letu do Londyna takhle prolejzali bagl...co sel dolu do letadla. Proto se taky doporucuje ty buclate kufry, co vozej nemecti touuuristi, nezamykat. Oni pak s tim maji docela problem, kdyz se chteji juknout dovnitr.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.11.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla

         

    Zajímavou věc jsem viděl letos po příletu do Prahy. U výdeje zavazadel měli krabici jak na nové kolo s obřím logem KLM. Prý takové krabice za 500 Kč byly i u nás, jen o ně nebyl zájem, tak ... Něco takového povídal pán v úschově.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla

           

      Ano, KLM prý krabice na kola půjčuje na letišti.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.11.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo do letadla

             

        Nepujcujou, ale prodavaji.V zari v malaze za 30e. To je lepsi koupit lepenku za 2e a sehnat krabice sam :) Jinak ta krabice je klasicka ta co ji sezenes v obchode, tudis obyc lepenkova

        [ Zpět ]
        Datum: 04.02.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (tuk)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla

         

    Použil jsem měkký vak na bycikl s dvěmi vnitřními kapsami. Jako dodatečné opatření jsem dlouhé součásti jako trubky rámu obalil instlatérskou pěnovou izolací a zajistil obyčejnou lepící páskou z papírnictví. Na vidlici jsem použil tutéž pěnovou izolaci, jen užší rozměr.
    Obojí lze složit a zmážknout pro cestu z letiště na ubytování a opačně. Žádné škody jsem neutrpěl. Kromě 1500,- Kč za cyklovak.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla

           

      Tak to já dám raději 1500 za úschovu beden.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.11.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo do letadla

             

        To radsi obetuju 10 min navic za zabaleni do krabice kterou sezenu. Uz jsem i balil tak, ze jsem u letiste vyndal z papiroveho kontejneru asi 5 mensich krabic a lepil a lepil. Stálo me to asi tak 15min rozebrani kola a 20 min lepeni. A za tech 1500 si dam radsi do nosu. Jinak jak uz psali jini, krabice se sezene vsude, kdyz ne cyklo, tak se hol pouzije vice izolepy. Papirove kontejnery jsou vsude u letiste, takze zadna ztrata casu to neni. Spis lenost, ci neschopnost

        [ Zpět ]
        Datum: 04.02.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (tuk)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo do letadla

             

        Tak to poletis jen jednou, zato blazen za tu cenu bude litat uz porad. Jojo matika, to je potvora

        [ Zpět ]
        Datum: 04.02.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (tuk)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo do letadla

               

          Právě jsem letěl potřetí ... A díky tomu, že kola přepravuji v pořádné krabici "na míru", tedy i s odpovídající velikostí rámu, tak zatím bez nejmenší újmy. :-) Možná proto, že umím počíatat mám i na tu úschovnu ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 04.06.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla

         

    Letel jsem s El Al z Prahy do Tel Avivu. U kola stacilo odmontovat slapky, predni kolo,otocit riditka, omotat folii. Za kolo neuctuji penize za nadvahu. Dorazilo naprosto bez problemu.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2009
    Autor: Lazarus
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla

           

      Také jse mo podobných případech slyšel. Tohle je velice individuální, záleží na letecké společnosti a také na tom, jak to kdo riskne. Třeba já bych na to nespoléhal a například letos při letu se SmartWings mne předem upozornili, že jinak než v bedně kolo nepřepraví. Je to tedy na odvaze přepravujícího i podmíánkách letecjké společnosti.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo do letadla

             

        Je dobry, kdyz o podminkach jasne informuji predem. El Al to ma jasne napsany na svych strankach.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.08.2009
        Autor: Lazarus
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla

         

    Sice to je v Anglictine ale takovy kujoni jako vy si s tim poradi . http.//www.ibike.org/encouragement/travel/flying.htm . Na zabaleni kola pouzivam 3 krabice , jednu krabici dam do druhy a do nich zabalim kolo . Tu treti otocim upside down , odriznu z ni na celou dylku asi polovinu abych to nacpal mezi steny tech dvouch krabic a pouziju jako viko , do krabice kdyz mam kolo zabaleny nez zavru viko nalepim 3 dreveny vzpery do pismene H abych vyztuzil steny krabic-, rychloschnouci carpenter glue je na to nejlepsi . Skoro vzdycky utrpi krabice nejakoui ujmu ale bicycle zustal vzdycky neposkozeny a ze jsem uz neco s ruznymi airlines naletal .

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla

         

    a jak se to řeší, když je kolo ve třech krabicích, omotaný kilometrem balící folie a oni to poškodí a na kole se něco zničí ?

    anebo nedejbože když se kolo ztratí a třeba s kolem za 50 tisíc už to je na pováženou

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2011
    Autor: Zdenda-Max
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla

           

      Reklamuješ to ihned po příletu na cílové letiště a po zjistění poškození standardním způsobem u letecké společnosti, která přepravu realizovala. Event. pokud to zjistíš v cizině, tak si dojdeš k okýnku reklamací pro protokol a reklamuješ až po návratu do ČR.
      Musíš k tomu mít zavazadlový lístek a letenku a event. ten protokol.

      Nevím, zda to platí všeobecně, ale u ČSA a Travel Servisu lze reklamovat do 7 dnů po návratu do ČR. Stačí přes internet.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2011
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla

           

      Jako v případě poškození nebo ztráty jakéhokoliv jiného zavazadla. Reklamace. Respektive přepážka dotyčného dopravce. Jak prosté.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2011
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

389 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024