reklama
Země: Albánie Albánie

Albánsko

V lete sa chystám cez Srbsko do Albánska. Máte niekto skúsenosti s touto krajinou? Ďakujem

[ Zpět ]
Datum: 21.11.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Kowik ([email protected]))
  • Re: Albánsko

         

    Ahoj
    mám zkušenosti jak se Srbskem, tak i s Albánií. Co potřebuješ konkrétně vědět?

    [ Zpět ]
    Datum: 21.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Albánsko

           

      Ahoj. K tomu Albánsku. Mám mapu 1:400 000. Neviem s ktoré su alvaltové, lebo som počul, že je ich tam veľmi málo. Chcem ísť k moru, tak poraď kde je pekne/až si tam bol/. Akí su ľudia, čo ceny, kempy atď?
      Tak sa maj. S pozdravom Miro

      [ Zpět ]
      Datum: 26.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kowik ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Albánsko

             

        Ahoj, mapu máš asi od Freytagu, jiná nevyšla. To co je červeně jsou asfaltky. Na kempy zapomeň. U moře možná, nevím. Ceny o něco nižší než u nás. U moře a ve větších městech doporučuji obezřetnost, v horách jsou lidé skvělí. Ale nikdy nevíš, koho potkáš... Vlora, Berat, Gjirokaster na jihu jsou pěkná turistická městečka. Shkodra, Tirana a ostatní města jsou vesměs špinavé středověké díry. Jinak nádherné hory a vesničky, kde se zastavil čas. Milí lidé. Doporučil bych ti průvodce - letos vyšly v česku dva (mají je v e-shopu www.kralovstimap.cz). Pokud vím, nic jiného zatím nevyšlo. Pres Kosovo te nejspíš nepustí. Teda do Kosova jo, ale z Kosova asi ne. Po letošní zkušenosti bych volil přechod buď z černé hory nebo z Makedonie. Nejkrásněji je rozhodně v květnu.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (salasnikov ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Albánsko

               

          Z Kosova nás pustili naprosto v pohodě letos v červnu. Do Kosova jsme se dostai přes průsmyk Čakor, na doporučení kohosi zde nakole.cz.
          Akorát ta cesta tam byla nejen překopaná pro auta, ale zároveň jsme museli překonat i cca 100metrový zával ze skály a stromů (asi to tam někdo podminoval)
          Kosovská Rugovská soutěska je ale opravdu nádherná a samotný výjezd na Čakor je opravdu úžasný zážitek (cesta ale samořejmě bez asfaltu :) . Pak jsme jeli Kosovem na jih a odtamtud do Albánie, nemapatuji si přesně jméno hraničního přechodu, ale bylo to u Albánského města Kukesi.
          Dokonce jsme na hranicích potkali další dva čechy, kteří to jeli opačným směrem (z Albánie do Kosova) ...

          [ Zpět ]
          Datum: 29.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Albánsko

             

        Ahoj, měli jsme přesně tu stejnou mapu. A jak psal Salasnikov, červené jsou asfaltky, ostatní jsou takový kamenitý cesty, dost děs. Teď na to vzpomínám docela ráda, ale pěkně jsem se tam natrápila. Většinou cesty vedou několik km nahoru a pak zase několik km dolů - Nahoru jedeš tak 5km/hod., dolů 6km/hod, ruce tě bolí od brždění a drncání. Na den počítej tak max 50 km. U moře jsme nebyli, ale kempy nejsou. Spát se dá kdekoliv, často třeba i u místních.
        Krajina nás moc neuchvátila, bezlesé skály, jenom takový nízká keříčky a hodně sucho. Taky třeba na mapě je kolečko, že to je vesnice, ale ve skutečnosti je to jen pár pobořených domků. Můžeš jet třeba celý den a nenarazíš na obchod. Je dobré mít s sebou zásobu vody a jídla, nespoléhat se na to, že to v nějaké vesnici koupíš.
        Asfaltových cest je opravdu hodně málo.
        Lidi jsou v Albánii perfektní, na to hrozně rádi vzpomínáme. Zejména v horách je turista exot, v každé vesnici se kolem nás seběhlo snad 20děcek a dospělých. Dospělí jsou v pohodě, ale buď obezřetný na děcka, nám vytáhli z brany foťák (ale naštěstí jsme to brzy zjistili a "dostali" ho z nich zpět).
        V každé vesnici jsme dostali 1-2 nabídky na nocleh, jednou jsme to využili a také zajímavá zkušenost.
        No dost, nebudu psát dál, musíš si to prožít sám a jak psal Vlasák, Albánii si buď zamiluješ a nebo si řekneš: už nikdy. Já jsem si tenkrát říkala to už nikdy (to trápení na oslích stezkách bylo hodně velké) ale teď už jsem na to dávno zapomněla a ráda bych se tam zase někdy podívala.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Albánsko

               

          ahoj peggy! uz sa tesim na tvoj dennik z cesty. dufam ze ho das na net co najskor.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.12.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (alo ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Albánsko

                 

            Ahoj Alo
            jo jo, taky se těším, až bude deník z této cesty na webu :-)) Momentálně je ale asi čtvrtý v pořadí, ale snad na něj taky někdy dojde. V nejbližších dnech ale chystám na webu novinku, deník z cesty po Bělorusku a Pobaltských republikách. Tak se ti to snad bude taky líbit :-) Bohužel je z roku 2003, ale sám vidíš, jak starý mám resty :-(

            [ Zpět ]
            Datum: 01.12.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Albánsko

                   

              ahoj peggy, tak se mi zdá, že naše cesty mají podobný směr - Pobaltí (2002), Bělorusko (2003), Albánie (04, 05) ...
              Kam to bude příště? :)

              [ Zpět ]
              Datum: 02.12.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (salasnikov ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Albánsko

                     

                Ahoj
                tak to zatím nevím, cestu plánujeme vždy tak nejpozději týden-měsíc před odjezdem. Ale pokud někam pojedeme, pak to bude určitě zase směrem na východ. Láká mě ještě sever Ruska (poloostrov Kola, Murmansk) a Finsko, případně Krym, ještě jednou Bulharsko a třeba i Řecko a Albánie jih.
                PS: Nemáš taky nějaké webové stránky, podívala bych se na fotky nebo na cestopis...

                [ Zpět ]
                Datum: 07.12.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Albánsko

                       

                  Ahoj, stránky mám, ale ne o svých cestách. Dělám trochu do map - dovoz z ruska, takže kdybys něco sháněla... Jo a na Kolu bez kola se už taky dlouho chystam, ale zatim se mi tenhle kout ruska vyhybá :) A ten tvuj web najdu kde? měj se

                  [ Zpět ]
                  Datum: 14.12.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (salasnikov ([email protected]))
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Albánsko

                         

                    www.ePastorek.cz
                    A není to tedy jenom můj web, ale celé naší kolařské (a nejen to) miniparty.
                    A dovoz map z Ruska ? To je tedy hodně zajímavé zaměstnání, možné této "známosti" někdy využijeme :-)
                    PS: Myslíš, že na tu Kolu se člověk s kolem nedostane? Když píšeš "Na Kolu bez kola... "

                    [ Zpět ]
                    Datum: 14.12.2005
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Mapy Albánie

             

        Salasnikov píše: „Ahoj, mapu máš asi od Freytagu, jiná nevyšla.“ Asi vyšla. Já vlastním mapu 1 : 300 000 od RV Verlag – Euro Cart, koupenou tak kolem roku 2001 (?). Je celkem slušná i když jsem vyděl i mapy dokonalejší (nikoli Albánie)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda 53 ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Albánsko

           

      Jsme nejlepsi cestovka v Brne a jedeme opet do Albanie na kolech 23.6. - 9.7. Tak se mrknete na www.kudrna.cz Tesime se!!! Zdravi i cyklotulak Honza Vlasak, ktery se teto jedinecne vypravy zucastni take.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Majkl ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Albánsko

             

        Honza Vlasák že pojede s cestovkou? Tomu NEVĚŘÍM! Je to přece tulácký klasik. K čemu by mu byly služby CK? A pokud účast přislíbil, tak kolik jste mu za tu potupu zaplatili?

        [ Zpět ]
        Datum: 09.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Albánsko

               

          ...já jedu taky a moc se na to těším.Radši si ho poslechnu uprostřed hor ve Valboně u Valbony u ohně než jen číst jeho články a knížky.A s CK jezdím rád....ale to mně tady asi rosekáte....
          Tulácký klasik.To by mně teda zajímalo,jak si tohle definuješ.Protože já na tom,že člověk co má spoustu zkušeností a zajímavých historek k vyprávění,jede spolu s dalšíma 20 lidma(pojede Karosa a v zádu budou uložený kola v spešl stojanu) někam kde to svým zbůsobem zná,nevidím nic co by ho mělo vyřadit ze společnosti klasických cyklotuláků.Třemu mu tadle cesta vydělá na další uskutečnění nějakých jeho cílu.Třeba díky tomu projede zas kousek země ze který podá informace, který jsem třeba já hledal i tady na tomto webu a našel.

          A ještě bych upřesnil,že on účast nepřislíbil on to jede průvodcovat. :-)

          Zrovna totiž serfuju na odkazech k Albánii.
          A řeknu Vám,že map je spousty.K těm dvou zminovaným,je ještě další,jen hledejte název né Albánii,ale KOSOVO.Je to dvěstěpadesátka,ale z Al.pokryt jenom sever.Dále jsou tu ruské padesátky,které pokrývají celou Al., (obdobné našim,jsou v azbuce a dosti na reliéf krajiny přesné).Následeju pár map pro GPS(nevyzkoušeno,nevlastnímn Garmina)ale dají se tisknout z Wordu,pak námořní mapy skoro celého pobřeží a pak i spousty tématických(třeba zakreslení drátu vysokýho napětí pro letecké využití) a nezapomínejme,že ze satelitních snímku se dají odvodit cesty přes hory a nynější stav břehů na vetších přehradách taky .Jinak obě zminované mapy pěkně lžou a na místě je nejlepší kombinace obou a domluvy s místními.Každá mapa má zakresleny silnice ,které ve skutečnosti nejsou......

          ......a CK mi taky poskytne pohodlí bezstarostné společné polopenze.
          Protože po večeru s mistníma mně po Skanderbergově koňaku bolela jednou hlava tak,že jsem si po ránu nebyl nic k jídlu l schopnej připravit-a tady jen vstanu ,zdlábnu snídaní, naliju si kafe nebo čaj,dojím a sednu na kolo.Který mám na jízdu připravený už z večera,prože místo přípravy své večeře jsem si svého bejka vyčistil,promazal.........a Honza Vlasák bude asi ale stejně furt snídat slanné nidle s kakaem.
          :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 10.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Skoky ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Albánsko

         

    Mam zkusenosti se Srbskem a hlavne s Cernou horou. S Albanii bohuzel neee. :-( Srbsko je dost v pohode, v soucasne dobe ponekud zapomenuta zeme. Hlavne tu clovek potka spoustu pohostinnych lidi, da se i poklabosit. Je tam taky dost levno. Projel jsem Srbsko od Madarska az do CH a k Jadranu. Jinak CH pres kterou taky pojedes - to je cykloturisticka perla - uzasna krajina, a kdyz si spravne vyberes tak i prazdne ale dobre upravovane silnicky. Urcite je to ale drina. Pokud mas otazky - napis email

    [ Zpět ]
    Datum: 22.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza K.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Albánsko

         

    Byli jsme tam jednou, a víc bych tam nechtěla. Ve městech je podle našich zkušeností nejhorší morálka v Evropě. Na venkově se dá s domorodci dobře vyjít, ale pokud nechceš být okraden, musíš vypadat chudě a městům se vyhýbat. Ať je silnice značená jako hlavní - červeně, je to na naše poměry obyčejná okreska, místy prašná. Hodí se jen bytelné horské kolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jirina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Bezpečnost, dálnice, Mercedesy

           

      Do Albánie jsem vyjížděl 15.9.2005 s obavami z nebezpečí, které popisuje Jiřina a s obavami z katastrofálních silnic jak se všeobecně traduje. Jenže všechno bylo úplně jinak ! Pocit bezpečí jsem měl velmi dobrý a potvrdil mi to Albánec žijící už léta v Praze, kterého jsem potkal u něj doma v Albánii a pozval mne na nocleh do svého superluxusního bytu. Tvrdí, že albánská policie, na rozdíl od té české, má bezpečnost pevně v rukou. A on má právo a schopnost porovnávat (byl velmi seriózní - starší).
      SILNICE: Tak dokonalé silnice jako v Albánii jsem snad neviděl ani v Monte Carlu, o Německu ani nemluvě. A tolik Mercedesů jako v Albánii neuvidíš v žádné jiné zemi na světě. Co na tom, že 90% jich je kradených. Koupené nebo kradené, devadesát ze sta Albánců prostě jezdí v Mercedesech, zatímco Češi, Rumuni, Bulhaři ... NE. Dějiny se moc nezabývají otázkou PROČ. Prostě to tak je a hotovo. Vždyť devadesát procent bohatství Anglie bylo ukradeno v koloniích po celém světě, stejně jako bohatství Španělska, Belgie, Holandska, Francie... Sama Britská královna si vydržovala piráty přepadající španělské a francouzské lodě. To jenom Hitler měl smůlu, že nevyhrál válku. Kdyby ji býval vyhrál, nebyl zločincem, ale na věky opěvovaným hrdinou.
      Ale abych nehlásal bludy o bezpečnosti a silnicích: Na rozdíl od mých zvyklostí (cesty po rumunském venkově, cesta na indickém kole po indickém venkově atd.), vedla moje albánské cesta po absolutních rovinách přes celou Albánii od severu (Škoder) k jihu (Saranda). Převážné fungl nové dálnice (s výjimkou Albánské riviéry), které tam zřejmě před pěti lety nebyly. Běda, když někde byla původní silnice = děs, běs. A v horách to jistě bude děs ještě hodně dlouho.
      Ještě k bezpečnosti: Ve velkých městech si musíš dávat bacha všude na světě. Nemyslím, že by to v Albánii bylo horší. Já spíš měl strach z hor a proto jsem se tam sám nevydal, protože je nutno vědět něco o historii Albánie v posledních deseti letech. Totální kolaps vlády, policie, armády, vězeňského i finančního systému. Divoké loupící bandy po celé zemi atd. atd. K takovému totálnímu zhroucení nedošlo snad nikde jinde na světě. Prý to ale je už „dávno pryč“. Zlí jazykové (nikoli albánští) ale tvrdí, že v horách se občas ještě nějací lupiči najdou. Kdo ví ? Moje trasa: Rijeka v Chorvatsku- Pag -Novalja - Zadar - Ugljan - Kukljica - Tkon - Pašman - Biograd - Šibenik - Primošten - Trogir - Split - Omiš - Brela - Baška Voda - Makarska - Neretva - Neum - Ston - Dubrovník - Herceg Novi - Tivat - Budva - Bar - Ulcinj – AL: Shkoder - Lezhe - Tirane - Durres - Vlore - Himare - Sarande – Řecko: Kérkira - Kassiopi - Acharavi - Sidari - Arillas - Paleokastritsa - Ermone - Achillion - Benitses - Lefkimi - Kavos - Igoumenitsa – Sivota. Celkem 1300 km.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda 53 ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Albánsko

         

    a co taka Cierna hora? celkom ma laka aj s pohorim smerom na Albansko?
    je to tam bezpecne?

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (alo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Albánská riviéra

         

    Kowiku, ptáš se, kde je v Albánii pěkně. Albánské riviéra (trasa Vlore - Himare – Sarande, celkem 130 km) je něco velmi pozoruhodného a krásného. Jak píšu v předešlém příspěvku, projel jsem pobřeží Jadranského a částečně Jónského moře od severu k jihu a nikoli poprvé. Dovoluji si tvrdit, že nikde na světě, snad s výjimkou thajských ostrovů, tak krásné pobřeží nenajdeš. Záleží ale kolik máš zkušeností a co od toho čekáš. Na rozdíl od krásných ale přelidněných chorvatských a řeckých letovisek plných hotelů a stánků se suvenýry je Albánské riviéra ÚPLNĚ PUSTÁ. Dlouhé pláže bělostného písku nad kterými se zvedají vysoké hory. Pustá byla v září, kdy v Chorvatsku a Řecku bylo ještě hodně turistů. V létě jsou prý i na Albánské riviéře hodně Italové. Každopádně je to dosud „země neprobádaná“, stejně jako albánské hory. Ale lidi, pospěšte si. Rychle se to mění – viz jinde můj popis albánských dálnic a mercedesů.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda 53 ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Dam za pravdu

           

      Opravdu je v Albanii nadherne a stoji za to tam jet. Ja tam byl letos v lete v ramci turistiky v horach Balkanu. Nadhera, nic vsak neni znacene a na turisticke objevovani Albanske hory zatim cekaji. Ma to vsak obrovskou vyhodu, neni to tam zatim komercni. A o to nam myslim, nam vsem jde. I do te vesnicky v horach pred temi ctyrmi mesici delali novou cestu, takze pokrok postupuje rychle.
      Jinak mistni rikali, ze pozemky na celem pobrezi Albanie ma jiz jejich mafie koupeny, tak uz asi na prodej pro nasince nebude. Je to perspektivni zeme. Csy Envera Hodzi ja totalni izolace teto ze me vcetne oriantace na tehdejsi mocenske sili CLR jsou jiz davno ty tam.
      A co se tyce anarchizmu v 90 - tych letech. To byl dusledek tvrdeho zivota Albancu a jejich "naturelu". Par chytrych po padu vyse uvedeneho "vladce" chtelo rychle zbohatnout, tak tam "dovlekl"i pyramidovou hru. No a zbytek naroda si chtel z te bidy prilepsit a tak snad kazdy v teto zemi vlozil doslova vse. Proste uz nebylo co ztratit, jen vzit zbran do ruky a jit na to. Jinak co se tyce zemedelstvi, tak tam prevlada pestovani jinde ZAKAZANYCH plodin. No a Albanska mafie vykoupi, zpracuje a drogy samozrejme distribuuje. Dalo by se rici, ze je to tam legalni, ovsem v podhorskych vesnickach je to otazka preziti.
      Byl tu nekde dotaz i na Krym - pohodovka, kdo tam nebyl, at tam jede. Vsude je pekne. Jen pokud sledujete media, ve velkem je tam rozsiren ptaci mor. Statisice kusu drubeze musely byt utraceny.Tak pokud
      Vas to "netlaci" tak bych pockal.
      Zapad Krymu je rovinaty, vychod hornaty. Bivakovat se da kdekoliv, koupat v mori take. Jinak se tam promlelo narodu a narodnosti ... Jednou to dokonce patrilo Benatske republice. V pevnosti Sudak mel domek i Marco Polo. Prave v tomto obdobi pri dobyvani Krymu Tatary byly poprve na svete pouzity biologicke zbrane. Tatari katalultovali tela svych mrtvych na mor pres hradby na Benatcany. Ti potom ve strachu pred touto smrti po mori Krym opustili, a defakto timto zpusobem dovlekli mor do Evropy. Nadherny je i Bachcisaraj a Ali Pasuv palac se znamou to "Bachcisarajskou fontanou", proslavenou Puskinovou poemou. Ja osobne jsem tam byl s cetovkou Rajbas. V roce 2006 to ma v planu tusim v srpnu. Je tam super pruvodce Rosta, zvany Krymolog.
      Vrele doporucuji, ale samozrejme da se jet i jinak.
      Co se tyce Albanie, radeji bych jel napric Srbskem, nez podel pobrezi Chorvatskem. je to vsak vse otazka casu, financi a fyzicke kondice.
      Vsechny dalkychtive "kamarady" na kolech zdravim a preji v tom Novem roce 2006 zdravi, stesti a mnoha najetych kilometru v pohode. Mirek.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MiroMalinovsky ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Albánsko

         

    teraz som sa vratila z albanska po mesiaci bolo to super

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (chiara)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Albánsko

           

      ahoj chiara!

      v ktorej casti Albanska si bola?
      nebolo tam uz zima? my sme tam boli v tych najhorsich horucavach- fuuj, ale aj tak dobre :-)
      ja som s kamosom presiel na kole v lete Debar-Fushe Bulqize-Burrel-Lezhe-Shkoder. Buduce leto pojdeme mozno juznu cast. co by si nam tam doporucila? Velkym mestam sa vacsinou vyhybame.
      Inac mne sa velmi lubilo. Len ta jazykova bariera bola vacsia ako inde. Ale o to to bolo viacej dobrodruzne.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.12.2006
      Autor: alo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Albánsko

         

    Ted koukam, ze Jota ma pruvodce Albanskem za peknej peniz....asi doplnim knihovnicku:-)
    http://www.jota.cz/edice_pruvodce.php?stat...

    [ Zpět ]
    Datum: 08.12.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Albánsko

           

      Doslechla jsem se, že občas jezdí do Terstu 1. cyklobus Jenda k trajektům do Řecka. Nevím, jestli odtud jezdí do Albánie loď, ale vím, že mezi Korfu a Sarandou lodě jezdí. Nemáte s tím někdo zkušenosti ?

      [ Zpět ]
      Datum: 12.12.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdena)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

406 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024