reklama
Země: Německo Německo

Kolem Labe do Hamburku

Mate nekdo nejake zkusenosti? Prosim podelte se o ne. dekuji.

[ Zpět ]
Datum: 27.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (pomnenka ([email protected]))
  • Re: kolem Labe do Hamburku

         

    Ahoj,ted jsem se vratil.Neni to spatny,doporucuji investovat do mapy
    "Elbe Radweg 1" a "2".B.Schandau-Drazdany je OK,znaceni ujde.Prujezd DD je bes.Mozna je lepsi vzit lod a odjet treba do Misne. Nejvic se mi libily lesy kolem Worlitz (za Coswigem), malebne jsou useky pred Laenburgem.Pocitej s nutnosti privozu (1-1,5 EUR).Povrchy jsou ca.70% asfalt,pak pisek a nekde i dlazba (ex DDR).Prujezdy mesty jsou problematicke,je treba davat pozor...Je to furt po rovine(par vyjimek existuje), jel jsem prumerne 130km/denne, mene je lepsi.Max. za den bylo 190 (spechal jsem-vcera).Trekkingove kolo je idealni, v Sachsen a Sachsen Anhalt je sikovne v casove tisni pouzit na priskoky vlak (tarif "Hopper" za 4,50E na 50km). Docela nuda to je za Hamburgem, krome mesta Stade, to je super.Magdeburg a Lu.Wittenberg (neplest s Wittenberge) docela stress.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (honza ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolem Labe do Hamburku

           

      Existuje pak z Hamburku dálková cyklostezka směr Nizozemí?

      [ Zpět ]
      Datum: 23.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Crass ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolem Labe do Hamburku

         

    Projel jste někdo Labskou trasu až k Severnímu moři a nazpátek? Nebo jste jeli jen tam..nebo jen nazpátek (směr ČR).. dá se do Čech vrátit jinudy nebo stezka je natolik příjemná, že se člověk rád vrátí a znovu prohlédne i z opačné strany....Možná trasu neprojedem celou, ale v polovině dovolené ,v celkové délce 3-4 týdny, se máme v plánu obrátit...takže bychom se museli vracet po stejné trase...Ještě jsme nevystrčili nos z ČR a chtěli bychom si vyzkoušet něco jednoduchého (ale delšího) a uceleného s minimem aut (s dvěmi malými dětmi..tažnou tyčií a vozíkem za kolo)..Labská trasa se nám přímo nabízí-podle referencí z článku zde, protože v Dolním Žlebu jsme v plné polní do druhého dne šlapání..

    Zajímá mě hlavně ubytování přes noc....V Čechách lze někam zalézt a zastanovat navolno, kempy moc nevyužíváme, lze to uskutečnit alespoň občas i v Německu při Labské trase? Potraviny jsem koukala už v Čechách nemáme o moc levnější, je ubytování cenově srovnatelné nebo na kolik vyjde pro 4 členou rodinu v kempu? Aby mě nepoložilo podívání se do ceníku.. Prostě by mě zajímalo, kolik tak Euro bude potřeba přibalit(+ částku, kdybychom se museli vracet vlakem), když si to nejpotřebnější, co poberem, vemem z domova, a kldyž jsme skromní a na nějakou kulturu také děti nejsou vyspělé..spíš mimo přírody nějaké dětské hřiště, kdyby tam bylo...
    Jestli máte někdo nějaké postřehy, tak prosím pište a proboha, co ten terén písek, to se na težkém kole projet dá?? Ale z Čech jsme zvilká na kde jaký terén....Jako žena mám vše co nejlépe naplánované, alespon pro můj klid, i když to nakonec může být vše jinak...
    PS. Plánovaný čas naší cesty je pravděpodobně před prázdninama příští rok, takže kyby se chtěla nějaká rodinka přidat :-)...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.12.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (rybycka ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolem Labe do Hamburku

           

      někdy při vymotávání se z města se horko ťažko hledá nedálnice. Bez váhání a bez ztrácení času tápáním jedu po dálnici (dobrá je reflexní vesta). Poliši nikdy neprudí, nýbrž poradí a pomůžou. Teda - nikoliv v naší republice. Jen v cizině. Možná u nás se takhle pěkně chovají policajti k zahraničním cyklistům.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.12.2007
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolem Labe do Hamburku

           

      Brácha to jel kolem labe tam, pak podel Baltu a kolem odry a nisy zpatky do CR.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.12.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pavelm)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolem Labe do Hamburku

           

      Mám to napřeskáčku projeté z Děčína až do Cuxhavenu v obou směrech. Stezky jsou celkem slušně značené, povrchy v pohodě, horší byly jen, co si pamatuji, někde u Pilnitz. Jel jsem to jednou bez mapy, jde to. Bydlení jsou velmi často avizovaná cedulemi, jel jsem bez rezervací a kolem 18 hodiny to řešil. Vždycky jsem něco sehnal (penzión), hranice bolesti 25,-/os nepřekročena. Vždycky se snídaní. Líbilo se mi to hlavně od B. Schandau do Meissen, hezký je Wörlitzský les u Dessau (město nikoliv), na horním toku se mi líbily hlavně nové stezky u Wittenberge,Hitzackeru a Lauenburgu; Geesthacht - Hamburg už je hodně zastavěné,doporučuji přejet v Hamburgu do Finkenwerderu a projet Stadem (hezký město). Na pobřeží se může na pláže jen po zaplacení vstupu (kempy jsou s plážemi). Vlak přes celé Německo stojí v sobotu nebo v neděli 33,- + za každé kolo 3,30.Je šikovná mapa/knížka (Radtourenbuch, 1:75 000) Elberadweg, dva díly, šikovný formát s popisem variant pravý a levý břeh, adresy bydlení, každá za 12,- (http://www.esterbauer.com/).Kultura s dětmi: radši nějaká menší města, Drážďany jsou ve výstavbě (směr Radebeul je dost rušný).Stačí?

      [ Zpět ]
      Datum: 14.12.2007
      Autor: jeník2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kolem Labe do Hamburku

             

        Opravdu slušné informace :-D, jsem ani nečekala, že mé psaní tu někdo tak rychle najde, díky!!!

        [ Zpět ]
        Datum: 14.12.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Rybycka ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kolem Labe do Hamburku

               

          Když můžu a vím, poradím rád. Kdyby jsi něco potřebovala, napiš, smysl tohoto serveru vidím právě v tom předávání zkušeností.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.12.2007
          Autor: jeník2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Lechtalské Alpy

 (CK Mamut tour)
26.06.2024, 5 dní
12 300 Kč
cyklistický Autobusem

Tyrolsko-bavorské pomezí na kole

 (CK Cyklotur)
29.06.2024, 6 dní
13 880 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

266 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024