reklama
Země: Rakousko Rakousko, Česko Česko, Slovensko Slovensko

Podunajská stezka

Chceme to jet v létě z Passau do Bratislavy. Napiste mi, kdo to jel. Premýslím, jestli nebude lepší se do Vídně dostat po Greenway z Prahy.Dik Jarda

[ Zpět ]
Datum: 03.02.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarousz ([email protected]))
  • Re: Podunajská stezka

         

    Tak to vezmi do Vidne pres Pasov a okolo Dunaje a zpatky po stezce Viden/Praha. Oboje je naprosta pohoda.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.02.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jarda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podunajská stezka

           

      ja vim, diky, ale oboje asi nestihneme. Nevim, jak je to u rakusaku s kempama, sprchama, jak je to vse drahy a tak.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.02.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarousz)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podunajská stezka

             

        Čau, já sem se před měsícem vrátil z Rakouska. Dojel jsem až na Grossglockner, ale co se týče Podunajský stezky jel jsem z Vídně do Linze a úplná paráda. Během jednoho dne se dá zvládnout i 200 km-nádherná rovina a stezky taky super. Ceny v kempech jsou o něco vyšší než u nás. Zatímco tady jsem dal 60 Kč/noc (dospělý+stan), tak v Rakousku se připrav na 6-10 Euro/noc, jak kde. Tak hodně sil zdar

        [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podunajská stezka

         

    Podla man je greenways zaujimavejsia ako Passau Bratislava. isiel som obidvoje, ale ta cesak cesta sa mi paci viac. A este zaujimavejsia sa mi zda cesat Praha Brno (cyklocesta c 1) a z nej na juh k palavskym vrchom a potom do Lednice a dalej na Breclav a okolo Moravy do Bratislavy.
    Ta je zaujimavejsia, po ceste stretnes kopce ale aj dost vela pamiatok
    Ak chces mam z oboch ciest nejake fotky a zapisky (z tej greenways uz velmi nie pokazil sa mi disk)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jaro ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podunajská stezka

         

    My jsme jeli Podunajku z Lince. Jeli jsme vlakem do Českých Budějovic, z Budějovic po Vltavské cyklostezce přes Studánky do Lince, kde jsme najeli na Podunajku. Po Podunajce do Vídně a z Vídně do Prahy po Greenways, což je zatím nejlepší cykloprůvodce, podle kterého jsem jel.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (zdeněk ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podunajská stezka

         

    Z Vídně do Hainburgu (kousek od Bratislavy) dost nuda, asi 40 km po protipovodňovém náspu furt stejného tvaru, jediné co se mění je to, že se kolem střídají lesy a louky, v jednom místě se kříží několik slepých ramen. Po pár vteřinách stání se slétnou komáři. Ale jede se rychle, málokdy mi klesla rychlost pod 30km/h.
    Hainburg - Bratislava celkem standard.
    Ve Vídni nejsou dálkové trasy značené (značení začíná až za hranicí města), bez mapy jsem měl problém najít kudy ven z města a projel jsem cca 20 km neplánovaně po dunajských ostrovech. Musí se vyjet přes tu ropnou rafinérii na levém břehu Dunaje. Značeno směr Hainburg (což jsem prve nevěděl:-( )

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podunajská stezka

           

      Jó. Tak tahle zpráva sedí. Byl to ten "nejhorší" úsek. Jednotvárný jak na kolo, tak na okolí. Vyjet z Vídně stálo asi třikrát zajet 2kilometrová slepá ramena - vlastně doky - a zpět. Rafinérka taky stála za to.
      Z Vídně opravdu nemá cenu jezdit do Blavy po stezce.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.11.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vítek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podunajská stezka

             

        No tak zas tak extrémně bych to neviděl, že "nestojí za to".. Myslím, že stojí. Takováto krajina se jinde nevidí a zas tak dlouhý to není, a hlavně se dá bez námahy nasadit opravdu vysoké tempo. Není to taková hrůza, celkem doporučuji absolvovat:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 10.11.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Podunajská stezka

               

          Taky si myslím, že to není tak špatné, ten násep je tam proto, že se jedná o lužní lesy. Jinak pokud pojedete nalehko, tak doporučuji držet se Dunaje až po most, cesta je velice pěkná a kolo se dá nahoru vynést. Jestli, ale pojedete natěžko, tak se v každém případě držte cyklostezky. Taky doporučuji po přejetí mostu na pravý břeh, vrátit se kousek zpět proti proudu. Dojedete do krásného městečka Bad Deutch Altenburg (nevím jestli je název napsaný přesně), jsou to staré římské lázně a dá se tam okoupat v Dunaji, jsou tam krásné pláže. Zajížďka asi 3 km. Taky Haimburg stojí za projítí. Musím říct, že nejhorší úsek cesty do Bratislavy, byla cesta centrem na hlavní vlakové nádraží.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.11.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (jitka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Podunajská stezka

               

          Když už nic, tak ten dálniční most přes Dunaj s visutou lávkou pro cyklisty stojí za to. paráda.
          btw s komárama jsem se nesetkal.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.11.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (romin)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Podunajská stezka

                 

            Dálniční most? To bude asi ještě ve Vídni, ne? Všechny víděňské dunajské mosty stojí za to, s těmi spirálami:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 19.11.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Podunajská stezka

                   

              jo, ten jsem myslel. tu spirálu jsem si prostě musel vyjet tam i zpátky :)

              [ Zpět ]
              Datum: 20.11.2004
              Autor: Neregistrovaný uživatel (romin)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

367 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024