reklama
Země: Polsko Polsko

s kolem do polského vlaku

Zdravím, řeším delikátní problém. Rád bych v létě s kolem vlakem do Polska na otočku mezinárodním osobním vlakem Görlitz-Zielona Gora. Vystupovat a zase nastupovat budu na malé zastávce Buchalów. Do vlaku i s kolem nalezu ve stanici Görlitz Hauptbahnhof s mezimárodní síťovkou Euro Nisa Ticket která mi platí až do Wegliniece a dál si u průvodčího ve vlaku dokoupit úsek Wegliniec-Buchalów a zpět plus kolo. Máte prosím někdo novější zkušenosti s kolama v polských vlacích? Případně obecně s dopravou v polských vlacích? Jak je to s kapacitou pro kola? Já pojedu ucelenou soupravou pro osobáky. Jaká je prosím přirážka u průvodčího? Případně lze zpáteční jízdenku pro sebe a kolo nějak koupit z Čech? Já jenom jestli to vůbec podniknout lze, zatím mám spoustu neznámých. Díky všem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.03.2023
  • Re: s kolem do polského vlaku

         

    Zkušenost mám jen starší.
    Jízdenka u průvodčího je bez přirážky, ale musíš se u něho aktivně hlásit.
    A co zkusit jízdenku koupit přes web? Předpokládám, že pojedeš přímým rychlíkem - dopravce Polregio.
    https://polregio.pl/pl/
    Jinak s kolem ve vlaku v Polsku problém nikdy nebyl.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2023
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: s kolem do polského vlaku

         

    Dotaz mě zaujal ... předčítala jsem ho nahlas a po prvním řádku jsem přidala "no ještě aby jel nákladním" a začali jsme přemýšlet, jak se vlastně říká vlaku couráku, až jsem zagůglila "druhy vlaků" ... opravdu "osobní vlak" :-D No jo, vždyť je "Os" v jízdním řádu.
    Píšeš na otočku ... 1 den? To budeš mít přece Euro-Nisa-Ticket. Jízdenka platí do 4 hodin do rána. Některé platí možná i 3 dny.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2023
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: s kolem do polského vlaku

         

    Před pár dny jsem jel ze Zhořelce do Vratislavi vlakem KD. Místa pro kola relativně dost, ale okolo Vratislavi, což není tvůj případ, vlak nacpaný. Okolo cestovani a cestování s kolem toho mají podle reklam co běžely ve vlaku hodně různých nabídek, zkusím to najít. Jizdenku u průvodčího koupíš, ale na rozdíl od Čech ho musíš aktivně vyhledat. Samozřejmě pokud by ve výchozí stanici byla otevřená pokladna tak u průvodčího je to s přirážkou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2023
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: s kolem do polského vlaku

           

      Tak přeci jen, to co jsem viděl se týká jen vlaků KD (Koleje Dolno Slaskie)
      "Akční" nabídky pro cestující:
      https://kolejedolnoslaskie.pl/oferty-taryfowe/

      jízdné pro kola s dohledem pasžéra:
      k jednorázové jízdence 8.20 PLN (snad platí i v PolRegio)
      k vícenásobné? jízdence 12 PLN
      k měsíční jízdence 82,40 PLN

      jízdenka pro cyklovagon 7 PLN

      ----
      Vystavení jízdenky ve vlaku, když byla otevřená pokladna: 8 PLN.

      zdroj: https://kolejedolnoslaskie.pl/wp-content...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2023
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: s kolem do polského vlaku

         

    Máme hodně skvělých zkušeností s polskými vlaky. Jezdí takové nízkopodlažní osobáky, hodně pohodlné. V létě nevím, jak bývají natřískané, ale místa pro kola je dost.
    Na nákup jízdenek včetně kol doporučujeme aplikaci Koleo
    V Gorlitzu vyjde levněji přejet do sousedního Zgorzelce, je to asi kilák a neplatí se přeshraniční příplatek.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2023
    Autor: Peggy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: s kolem do polského vlaku

           

      On s tou svou jízdenkou přeshraniční příplatek řešit nemusí.
      Ještě chci připsat poznámku, že když v přestupní stanici s pokladnou končí platnost jízdenky, v dalším vlaku by to mělo být bez přirážky u průvodčího.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2023
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: s kolem do polského vlaku

             

        V Polsku mají pokladny jen na nádražích v hooodně velkých městech. I města typu Zhořelec, Klodzko... bez pokladen.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2023
        Autor: Peggy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: s kolem do polského vlaku

           

      Když už sem dáváš interiér polského vlaku, tak tě musím trumfnout. :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2023
      Autor: petrp
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: s kolem do polského vlaku

             

        No to teda! To byl skutečně vlak???

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2023
        Autor: Peggy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: s kolem do polského vlaku

               

          Ano byl to skutečně vlak. Jel jsem tehdy ze Sklarske Poreby do Jeleni Gory. Květiny byly reklamou na výstavu na zámku Książ.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.03.2023
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Mazurská jezera na kole

 (CK Cyklotur)
05.08.2024, 7 dní
11 440 Kč
cyklistický Autobusem

Kouzelná Mazurská jezera na kola

 (CK Hoška Tour)
24.08.2024, 8 dní
11 250 Kč
cyklistický Autobusem

Podél Baltu na kole

 (CK Cyklotur)
30.08.2024, 7 dní
11 920 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

235 cyklistů (10 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024