reklama
Země: Česko Česko, Německo Německo, Francie Francie

Le Mont Saint Michel

Výlet na kole z Čech na Le Mont Saint Michel. Cesta měla více než 3000 km a trvala 30 dnů. Po cestě bylo taky k vidění několik zajímavých míst v Německu a Francii.

https://kocharovsky.rajce.idnes.cz

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 05.07.2022
  • Re: Le Mont Saint Michel

         

    Tak jsem si furt drbal hlavu, jak je možných těch 3000 km, a koukám, že to byl výlet z Čech tam, a zase zpátky.

    Pěkná práce!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.07.2022
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
  • Re: Le Mont Saint Michel

         

    Pěkná cesta,hezké fotky,jsi borec.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.07.2022
    Autor: jarpal
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Le Mont Saint Michel

         

    Úctyhodný výkon, pěkné fotky.

    Tohle je nějaká tandemová lehotříkolka?
    https://kocharovsky.rajce.idnes.cz/Na_kole_Le...

    Jinak u Mont Saint Michel teprve začíná (podle mě) nejpěknější část Francie - Bretaň. Taky doporučuju (byl jsem tam už 3x, ale autem; i tak je ta cesta tam a zpátky něco, co bych si raději odpustil).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2022
    Autor: Akito
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Le Mont Saint Michel

           

      U pobřeží Atlantiku se mi to taky líbilo nejvíce, ale po pár dnech jsem se už těšil na Paříž a okolí. Nemám rád stereotyp. Cestu musím mít barvitou. Neumím si představit, že bych někam jel autem, a tam jezdil pár dní nějakými hvězdicovitými výlety. Mám rád dlouhé výlety, kde se všechno střídá, nic není pevně naplánované, kde nikam nemusím a kde nikam nespěchám. Mám rád hory i roviny, lesy i pole, města i vesnice, lidi i zvířata, všechno má pro mě své kouzlo. Ale chápu, že někdo to má nějak jinak nastavené, a každému vyhovuje něco jiného.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.07.2022
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Le Mont Saint Michel

             

        Jo, my jsme tu Bretaň jeli taky tak - souvisle po pobřeží, kde byla nějaká zajímavost, tam jsme se zastavili, když byl večer tak vzali nejbližší kemp, a další den zas dál. Nic naplánovaného. A při další návštěvě jsme začali tam kde jsme posledně skončili, a jeli dál. Hvězdicové výlety mě taky moc neberou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.07.2022
        Autor: Akito
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Le Mont Saint Michel

           

      Mont Saint Michel je v Normandii :-)

      Teda na hranici s Bretaní, ale pro Normanďany je to zásadní a vždycky tě opraví.

      Myslím, podle mapky, že kolega se na Bretaň nedostal. Taky jsem byl v Bretani, tedy až na špici Finistère párkrát, autem, a jak říkáš, okukovali jsme lecos cestou.

      Letos jsem jí přejel na tom elektrokole a děkoval Bohu za motorek. Bretaň je krásná "pro oko" pro cyklistu asi už tolik půvabu nemá. Jednak hodně strmá stoupání a klesání, pak ten vítr, a v neposlední řadě ty občasné lijáky. Začátek července, a nejsou to teplé spršky, ale hodně ledové vody najednou. Teplo taky nic moc, kolem 16 stupňů. K tomu ten vítr, promokneš a brzy ti je dost zima.

      Další věc, co mě překvapila, ta jednotnost, jednolitost staveb, kostelíků, i krajiny. Stačí popojet 100 km Bretaní, a víš jak vypadá. Za 209 km to bude stejný, stejné domy, stejná náměstí i kostelíky. Samozřejmě, jsou některá místa

      https://photos.app.goo.gl/XcyqLXiNg1tzVFqCA

      tak nějak jiná a zajímavá.
      Ale obecně, je to na jedno brdo.


      Doporučil bych, kromě té proflaknuté Provence, Occitanii, zemi Katarů, pod Pyrenejemi. Bretaň?
      Nevím, kdo má rád zeleno a sychravo, kdo teolo, raději na jih

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.07.2022
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
      • Re: Le Mont Saint Michel

             

        No a copak píšu něco jiného? Psal jsem "u Mont Saint Michel teprve začíná". Ano, vím že Mont Saint Michel je ještě v Normandii.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.07.2022
        Autor: Akito
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Le Mont Saint Michel

               

          No právě, píšeš, že "u Mont Saint Michel teprve začíná", no ve skutečnosti, nezačíná, to by už bv Bretani prostě musel být....

          Logicky:
          Německo nezačíná ve Hřensku, a už vůbec ne v Děčíně...

          Tedy, ano, píšeš tedy zcela něco jiného.... :-)


          Bretaň, ta začíná kousek dál, prostě je v Normandii a s Bretané nemá nic společného :-)

          Jak říkám, jsou na to hodně hákliví a tahle chyba se vyskytuje často.

          Jinak, když už jsme u té Bretaně, Bretani ubrali po válce kus území a přisoudili ho regionu regionu Pays de la Loire, jde o departement Loire-Atlantique s městem Nantes. To bylo kdysi hlavní město Bretaně.

          Takže, jakkoliv územně-správně Nantes nenáleží k Bretani, všichni tam se cítí Bretonci, a zase, jsou na to hákliví. Moje učitelka v Montpellieru odtamtud je a náležitě mě poučila, když jsem oponoval, že Nantes není Bretaň :-)

          Ale u Mt. St. Michel pochybnost není, to je minimálně 2 km od hranice,to Hřensko je přímo na hranici, a neřekl bys, že tam začíná Německo, takže, ano, píšeš něco jiného :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.07.2022
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
          • Re: Le Mont Saint Michel

                 

            Abys pochopil "choulostivost" celé věci, zamysli se nad větou "ve Znojmě,tam Rakousko teprve začíná" :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.07.2022
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
          • Re: Le Mont Saint Michel

                 

            Pěkný výlet do dálav. Tam a zase zpátky za své.
            (Pro Jindru: https://www.youtube.com/watch?v=-eZspN8m-cc

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.07.2022
            Autor: Lanna
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Le Mont Saint Michel

                 

            Jindro, ale tak argumentuj aspoň korektně. Nepíšu "v Mont Saint Michel", ale "u Mont Saint Michel". Takže nedávej protipříklad "ve Hřensku", když to má být leda tak "u Hřenska". A ano, u Hřenska začíná Něměcko, stejně jako u Znojma začíná Rakousko. A u Mont Saint Michel ta Bretaň - protože další vesnice od Mont Saint Michel už je v Bretani.

            https://mapy.cz/zakladni?x=14.2784239&y=50...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.07.2022
            Autor: Akito
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Le Mont Saint Michel

                   

              I když tě chápu, nechceš se na něj jednoduše vyprdnout?!?
              Vždyť je to valné většině u zádele.

              Je to report z krásného výjezdu a ten výkon je úctyhodný. Je škoda nechat se vyprovokovat Broukem Pytlíkem a tohle téma rozesrat.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.07.2022
              Autor: radka
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Le Mont Saint Michel

                     

                Já nevím, já jinak proti Jindrovi nic nemám (nevím proč spoustu lidí tady ano). Ale samozřejmě pokud pan zakladatel tématu naznačí, hned s tím přestanu.

                Mimochodem, pan zakladatel má další pěkné album z cesty do Říma, pokud takhle po večerech nemáte na co koukat.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 11.07.2022
                Autor: Akito
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Le Mont Saint Michel

                       

                  ...tak teď už jsi to pravděpodobně zjistil- jakákoliv diskuse je zbytečná se znalcem, přesvědčeným o své jedinečnosti/pravdě. Jestli ne, pak "házej hrách na stěnu" dál... ;-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 13.07.2022
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Le Mont Saint Michel

                   

              Dobře, "u Znojma Rakousko teprve začíná"?

              To ti zní dobře?


              Možná to bude moravštinou, já bych řekl "za" a ještě lépe třeba "kousek od", pak by bylo jasné, že Mt. Saint Michel není v Bretani.

              Z tvé věty, i když chápu, co jsi myslel, čtenář snadno může pochopit, že už v Bretani je, a to je jediné, na co jsem chtěl upozornit

              Je v Normandii. Vím jak je to štve, Normanďany, když jim jejich Perlu přidají do Bretaně.
              Tečka

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 12.07.2022
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
  • Re: Le Mont Saint Michel

         

    Fotek je teda pěkná nálož, ale parádní výlet a skvělý výkon.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2022
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Le Mont Saint Michel

         

    Díky za pozitivní reakce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2022
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

146 cyklistů (1 přihlášený)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023