reklama
Země: Dánsko Dánsko

Dánsko na kole

Letos to vypadá, že bychom konečně mohli jet do Dánska, kam jsme to plánovali už dřív, jen to kovid posunul.
Budu rád, když sem napíšete vaše postřehy a zkušenosti s ježděním na kole po Dánsku

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 22.05.2022
  • Re: Dánsko na kole

         

    V souvislosti s tím, mě potěšili České Dráhy.
    Vlak EC 174 Berliner od změny jízdního řádu protáhli až do Flensburgu, města asi 7km od dánských hranic. Takže tam dojedem z Prahy bez přestupu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2022
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dánsko na kole

           

      Do Dánska se jezdí z Prahy na kole, ne vlakem :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2022
      Autor: Rob144
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Dánsko na kole

             

        To, že jsi volná noha bez osobních důvodů, neznamená, že bys měl hned hejtovat dotaz nakoláků, kteří to tak nemají. Zvláště, když jsi na hejty sám alergický.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2022
        Autor: mildakh
        Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Dánsko na kole

               

          To byl hejt?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.05.2022
          Autor: Rob144
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
          • Re: Dánsko na kole

                 

            ... no jo, vlastně je to jen "vtipná" odpověď na něco, na co se autor vůbec neptal...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.05.2022
            Autor: mildakh
            Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Dánsko na kole

                   

              Srovnej kolik jsi napsal slov o tom, na co se neptal.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 23.05.2022
              Autor: Rob144
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
  • Re: Dánsko na kole

         

    Včera jsme se z Dánska vrátili. Moc se nám tam líbilo, jestli se hecnu, možná napíšu do blogu nějaké podrobnosti. Celkem 10 dní, z toho dva dny cesta tam a zpět vlakem (taky "zážitek"), 7 dní na kole (540km) a den volna, z něhož půlka propršela.
    Spaní v kempech ve stanu - 3 lidi a dva malé stany - nejlevnější 210,-DK, nejdražší 375,-DK.
    Původní plánované spaní v shelterech jsme nakonec nepraktikovali, už jsme asi zpohodlněli.
    Krajina docela rozmanitá - pole, pastviny, les, vřesoviště. Dost zemědělská, nazval bych to království krav, protože tolik jsem jich snad ještě neviděl. :-) U Baltu turistů moc nebylo, ve střední části jen minimum, u Severního moře jsme jich už potkávali dost, i cyklistů na těžko.
    Na silnicích cyklopruhy nebo cyklostezky, ve městech na křižovatkách opravdu promyšlené. Řidiči slušní, navíc na vedlejších cestách moc aut nejezdí.
    Vedlejší silničky dost často nezpevněné, nebo jen pruh asfaltu uprostřed a auta při vyhýbání najedou na štěrkovou krajnici.
    Projížděli jsem i několik cyklostezek po bývalé železnici, nejdelší asi 30km, což byl většinou jen úzký pás uválcované šotoliny.
    Počasí chladnější. Zatímco při cestě tam bylo v Berlíně 38st, o dvy dny později 13st. a celodenní mrholení. U Severního moře bylo 15/15, - 15 st a vítr 15m/s. :-).
    1) záliv Baltu
    2) horská prémie - 96 m.n.m.
    3) shelter na přespání

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2022
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dánsko na kole

           

      Na Dámské jsme na vás vzpomínaly, zejména v Břeclavi, odkud jsme se vracely do Prahy.

      Hecni se a napiš blog!!!
      Nebo aspoň udělej report s fotkama.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.07.2022
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dánsko na kole

           

      Hned jsem si hodil ty DK do převodníku měn abych byl v obraze. Tady prostě o dánskou korunu nezavadíš :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.07.2022
      Autor: Milosch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dánsko na kole

             

        Kdybychom nedostali v kempu dánské pětikoruny jako žetony do sprchy, tak taky nevíme jak dánská měna vypadá. :-) Platili jsme kartou, přip. se dá platit Eurem.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2022
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dánsko na kole

               

          Já kdysi před léty, krátce po 90 roce, když ještě nebylo euro, jsem jel autem do Dánska. Na hranici kontrola a dánský policajt vznesl dotaz jestli mám peníze - koruny. Moc jsem mu nerozuměl jen jestli mám koruny. Řekl jsem, že mám a ukázal mu naši pevnou měnu. Chvíli na ty papírky zíral a moc nechápal, myslím, že je viděl poprve, ale pak mávl rukou ať jedu dál. Pak mi teprv došlo, že chtěl vidět dánské :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.07.2022
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dánsko na kole

 (CK Extrem Tour)
13.07.2024, 9 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

667 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024