reklama
Země: Polsko Polsko

Vlaky v Polsku

Ahoj, chtěla jsem se vás zeptat jaké máte zkušenosti s cestováním s kolem ve vlaku v Polsku. Je nutná rezervace například pro spoj z Kolobřehu do Varšavy. Je možnost si kolo rezervovat dopředu? Přes web českých drah jsem tuto možnost nenašla. Mám obavy, když nebudu mít rezervaci, aby pak nebyl problém se do vlaku dostat. Moc moc děkuji.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.07.2021
Autor: Jezcice
  • Re: Vlaky v Polsku

         

    Asi by to chtělo rezervaci dopředu. Ideálně koupit hned ve Varšavě, když tam přijedete. V Polsku jsou pokladny jen na velkých železničních stanicích a často je před nimi dlouhá fronta, klidně na hodinu čekání. Lístky se kupují přes net, nebo ve vlaku u průvodčího. A to co nejdřív po nástupu, ne jak u nás, až si vás najde.
    V létě na vlaky k moři jezdí často soupravy ze starých kupéčkových vagonů, které mají zapůjčené od ČD. Kolo se dá přepravovat jen na prvním a posledním představku vlaku, takže je to omezené.
    Ale i v tomhle už se lepší - PKP kupují nebo opravují desítky vagonů, takže třeba budete mít štěstí na novou soupravu. :-)
    https://www.intercity.pl/pl/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2021
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vlaky v Polsku

           

      Moc děkuju za informace, ale pochopila jsem to správně, že rezervaci si dělám jen na osobu, ale na kolo to nejde? Si řikám, co když mi pak kolo do vlaku nevezmou, tak mam holt smůlu a vyhodila jsem peníze za vlak.... o to horší, že budeme s dětma, takže to by mě asi naštvalo. No budu to ještě zvažovat, jestli cestu vůbec uskutečníme...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2021
      Autor: Jezcice
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vlaky v Polsku

             

        Děti jsou ty 14 a 16 let? To už bych si hodila nohy nahoru a nechala je to zařídit. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2021
        Autor: Ifča
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Vlaky v Polsku

               

          V roce 2019 jsem cestoval s kolem z Gdyně do Katovic. Lístek jsem kupoval den předem na pokladně v Gdyni, zaplatil v přepočtu neskutečných 350 Kč a druhý den jel super vlakem. Na rozdíl od Pendolína, ve kterém jsou tři místa pro kola, měl jejích místa habaděj, ani jsme nemuseli sundávat brašny ! Tak že naše dráhy jsou v tomto směru sto let za opicema. Ostatně na nádraží v Gdyni jsem neviděl ani jednu soupravu, která by se jen vzdáleně podobala našemu šrotu !

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.07.2021
          Autor: kotek
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vlaky v Polsku

               

          Jé, o tom se mi může leda zdát. Jinak jsem se prokousala polským rezervačním systémem a v některých vlacích opravdu rezervace pro kola lze. Ovšem výběr je dost omezenej….takže variantu s kolama pomalu zavrhuji, a děcka se můžou těšit na trek s batohama ????.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2021
          Autor: Jezcice
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vlaky v Polsku

                 

            Není to škoda?
            Že Štětína můžeš jet klidně přes Berlín a lístky koupi u DB. Jen to bude dražší.
            Ale nebál bych se toho. Až přijedete do Varšavy, zajdi do pokladny a kup lístky na zpáteční cestu včetně kol. Zas takovou vědu z toho nedělej. :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2021
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vlaky v Polsku

                   

              Škoda nejet by to byla...nakonec jsem se ale rozhodla pro oblast Mazur. Dostat se tam s koly není problém. Zpět bychom jeli z Gdyně. Ale nepodařilo se mi najít spoj z Gdyně, u kterého by šla online rezervace na kola. Ani přes ČD, ani přes polský online system - odkazuje me to na pokladnu...pokud píšete, že dostat se zpět s koly by neměl být problém, tak bych do toho šla....teda pokud to schválí manžel :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 25.07.2021
              Autor: Jezcice
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vlaky v Polsku

                     

                Rezervace koupit u ČD v mezinárodní pokladně.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 25.07.2021
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vlaky v Polsku

               

          To jako fakt?!?
          Ve 14/16 letech dcerunky dokázaly už leccos zařídit, ale že bych je nechala zařizovat tohle, to by mě ani nenapadlo.
          Je ale fakt, že ani po mě v tomhle věku nikdo nechtěl, abych zařizovala rodinnou dovolenou. Podíleli jsme se s bráchou na jednotlivých výletech/programech na jednotlivé dny, ale základ (kam, jak...) byl na mamce.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2021
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Vlaky v Polsku

                 

            Já nevím, mě už by v tomto věku na dovolenou s rodiči nikdo nedostal.
            Moji kluci byli skoro přesně v tomto věku, když jsem se - do té doby cykloturistikou naprosto nepolíbená - vydala na první "čundr" - pravda, jen po Dunajské. Takže jsem je oba ukecala, ať jedou taky, aby se o mě starali. :-) To jsem teda myslela spíš fyzickou stránku než organizační, nakládat kola, včas vyrazit a zabrat místa a podobně.
            Ale dnešní děcka jsou v zacházení s netem většinou tak zběhlé, že i tady tu "úředničinu" obvykle zvládnou levou zadní.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2021
            Autor: Ifča
            Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vlaky v Polsku

                   

              Tak to my zrovna v touhle věku jezdili s mamkou, tetou a sestřenicí na týden do Jizerek. Byli jsme takhle asi 3x nebo 4x a vzpomínáme na to strašně rádi.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 25.07.2021
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vlaky v Polsku

                     

                Pravda, já jezdím na dovolenou s maminkou znovu až zas posledních cca deset let. :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 25.07.2021
                Autor: Ifča
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vlaky v Polsku

         

    Jsou prázdniny zapomeň na vlak (A taky na autobus nebo auto...)
    Jízdenky se musí objednávat dopředu ihned jakmile je otevřena rezervace (myslím že je to 3 týdny před odjezdem). To platí především pro víkendové spoje k Baltu. Bez rezervace na kola tě do rychlíku nepustí. Jsou výjimky, ale nemá smysl to zkoušet.
    Spojení se vyplatí hledat na českém idosu a polském e-podruznik, případně na stránkách PKP. Každý má trošku jiné trasování, takže se někdy najdou spoje o kterých druhý vyhledávač neví.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2021
    Autor: NejedeMiTo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vlaky v Polsku

           

      Zásadně neobjednávám předem, raději den počkám až je volný spoj. Cestou se muže ledacos přihodit, je nutno změnit trasu, zkrátit nebo prodloužit pobyt a pak je rezervace na obtíž.
      Jakýkoliv nákup přes české portály je dražší, než přímý nákup v zemi odjezdu. České dráhy si účtují min. 10 EUR.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2021
      Autor: kotek
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vlaky v Polsku

             

        Bohužel jsme čtyři, nechce se mi moc riskovat, u jednoho dvou lidí to chápu. Ale najde se místo pro čtyři lidi? Určitě chci zpáteční vlak objednat, holt si připlatim a budu doufat, že se po cestě nic nepřihodí....A ještě dotaz, netušíte existují v Polsku noční vlaky s místem na spaní, které berou kola? Mám dojem, že ne, nic jsem nenašla. Děkuji ještě jednou za všechny vaše rady a postřehy z polských železnic.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2021
        Autor: Jezcice
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vlaky v Polsku

               

          Zabalit jako zavazadlo. Ale chce to sehnat krabici v obchodě.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2021
          Autor: NejedeMiTo
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vlaky v Polsku

         

    https://arabice.rajce.idnes.cz/cykloturistika...

    Na misto u pokladni v Bielsko odpoledne koupila jizdenky a listky na kolo,večer odejit vlak z Bielsko.

    Po Rujan vlaky bez reserve,jen normalne na misto u pokladni koupila.

    Letos po novy rok studovala mapu volba do Polsko na cyklodovču,byla jsem nadšena, bohužel smula pokazi na jaro asi duben koleno je svine, zhoršuje na celu nohu levu. Odložim prište rok cyklodovču do Polsko, štve me,ale neda nic delat,musim ticho a doma ve vezeni.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2021
    Autor: Arabice
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vlaky v Polsku

           

      držím palce k vyzdravení a těším se na Tvé zážitky z cest!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2021
      Autor: cibi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vlaky v Polsku

             

        Dekuji. Už za sebou operace kolena 11.srpna. Chodim celkem 26x rehabilitace od 23.srpna do 18.rijna,ufffff moc. Použivam 2 berle. Bojim jeden berle nebo bez berle,bojim,proto jsem obezita,radši 4-6 tyden s 2 berle.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.08.2021
        Autor: Arabice
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vlaky v Polsku

               

          Chce se to nebát a jít na maximální zátěž co ti dovolí lékař.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.08.2021
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Vlaky v Polsku

                 

            doktor rika muže jeden berle, ja odmitam. dnes zatim ješte boli koleno.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.08.2021
            Autor: Arabice
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vlaky v Polsku

                   

              Co bolí to sílí. Nesmíš se bát posledchnout doktora a odložit jednu hůl a zatěžovat nohu do snesitelné bolesti.
              Když budeš noze takhle hodně ulevovat a mít obě hole o to bude trvat dýl než budeš moct plně zatěžovat a odložit obě hole a zase pochodovat po horách.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.08.2021
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Vlaky v Polsku

                     

                Zitra po rehabilitace budu na ortopedie ambulance zeptat.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 29.08.2021
                Autor: Arabice
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vlaky v Polsku

                     

                dovoluji si připomenout nick "onuce" z bike -fora.
                momentálně na vozíčku.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 30.08.2021
                Autor: cibi
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  •      

    Příspěvek byl smazán administrátorem serveru NaKole.cz.

    Datum: 09.02.2022
    • Re: Vlaky v Polsku

           

      Pokus o neplacenou reklamu. Vyskytuje se ve více tématech.
      PetrPetrovy je majitelem zmíněného webu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.02.2022
      Autor: ckp13
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Vlaky v Polsku

             

        A mimochodem, nevyplatí.
        S Poláky se dá domluvit když obě strany chtějí. Jen je potřeba si ohlídat podle kontextu ty falešné bratříčky typu Loď - Statek, Západ - Záchod, Rybník - Stav, ...

        Navíc zvláště s mladými se lze domluvit, mnozí tak nějak automaticky přepnou do angličtiny.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.02.2022
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vlaky v Polsku

             

        Koukám, že máš také slušnou vytrvalost :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.02.2022
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vlaky v Polsku

               

          Poslední dobou značně prořídly debaty o tom, jak se já, jakožto hnusný motorista snažím záměrně zabít sebe, jakožto hodného cyklistu, a tak se nudím :-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.02.2022
          Autor: ckp13
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vlaky v Polsku

                 

            Njn, musíš si na to sám založit téma, jinak ti do hnusných vrahů cyklistů nemůže nikdo spílat :o)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 10.02.2022
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Vlaky v Polsku

           

      Určitě nevyplatí, jsou to vyhozené peníze.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.02.2022
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Mazurská jezera na kole

 (CK Cyklotur)
05.08.2024, 7 dní
11 440 Kč
cyklistický Autobusem

Kouzelná Mazurská jezera na kola

 (CK Hoška Tour)
24.08.2024, 8 dní
11 250 Kč
cyklistický Autobusem

Podél Baltu na kole

 (CK Cyklotur)
30.08.2024, 7 dní
11 920 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

296 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024