reklama
Země: Polsko Polsko

Studánky v Polsku

Dobrý den,
máte někdo zkušenosti se studánkami v Polsku a spoléháním se na ně ohledně pitné vody? Mapy.cz jsou ohledně studánek v Polsku velmi skoupé.
Díky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 31.05.2021
Autor: Jemine
  • Re: Studánky v Polsku

         

    Řekl bych, že asi tak jako u nás.
    Jistota pitné vody je minimální, u nás u málokteré studánky je certifikát pitné vody. Myslím, že ani v Polsku nebude moc studánek s potvrzením, že voda je pitná.
    Prostě se musíš spolehnout na svůj cit a odhad.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2021
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Studánky v Polsku

           

      A pro sichr raději i filtr.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2021
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Studánky v Polsku

           

      Asi takhle by měla vypadat jistota studánky s pitnou vodou.
      Jenže to musí někdo dělat, starat se o to a o čistotu okolo a to vše také stojí peníze.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2021
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Studánky v Polsku

             

        Člověče, já pitnosti vody raději nevěřím, i když tam ten certifikát je.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2021
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Studánky v Polsku

               

          ...piješ jen kupovanou balenou? :-O

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.06.2021
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Studánky v Polsku

                 

            Proč opomíjíš kohoutkovou!

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 01.06.2021
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Studánky v Polsku

         

    Díky za reakce. Ještě upřesnění dotazu. Jde mi o to, jestli se jich jde dopídit předem, jestli je třeba nějaká mapa se studánkami a volně přístupnými zdroji. V Česku se takhle člověk může orientovat podle Map.cz či eStudánek, ale právě na Mapách.cz je těch zaznačených studánek oproti tomu, co jde dohledat v Česku, žalostně málo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2021
    Autor: Jemine
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Studánky v Polsku

           

      V Mapách jsou vyznačené především proto, že je mapám někdo oznámí včetně jejich polohy.
      Až někde, i v Polsku pojedeš a narazíš na studánku co v Mapách není, tak zaznamenej její polohu a pošli to mapám. Ostatní tuláci a cestovatelé ti budou vděčni.
      Nejde jen o studánky, ale všechny odlišnosti v reálu proti Mapám.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2021
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Studánky v Polsku

             

        Tak jsem jednu zkusil přidat. To jsem zvědav jak to funguje.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2021
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Studánky v Polsku

               

          Tak pak dej vědět jaká byla reakce a kdy ji vyznačili.
          Také jsem jednu nechal vyznačit a jednu definitivně vyschlou jsem rušil.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2021
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Studánky v Polsku

               

          Určitě sděl výsledek. Já mám zkušenost, že zrovna v Polsku nechtěj nic měnit, pokud se to nezmění v OSM (a to neumim ...).

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2021
          Autor: PepikW
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Studánky v Polsku

                 

            V cizině asi může být problém s ověřením údaje. Když změnu nebo nový údaj oznámí nezávisle víc lidí je to určitě spolehlivější než jeden pro ně "neznámý" zdroj. U nás změnu udělají někdy hned a někdy to trvá i několik týdnů.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.05.2021
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Studánky v Polsku

                   

              Přijde mi, že u nás snad ani nic neověřují, jak to občas je rychle. Nebo už u nich mám dobré jmémo :-)))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.05.2021
              Autor: PepikW
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Studánky v Polsku

                     

                Nejspíš to má na to vliv. Zpočátku když jsem jim oznámil změnu tak to trvalo dost dlouho i dost týdnů, dneska do nejbližší aktualizace mapy.

                U změny značení trasy když jim pošlu záznam nové trasy z navigace s podrobným popisem a údaji o navigaci, tak na to se dá taky docela spolehnout a změna je rychlá.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.05.2021
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Studánky v Polsku

                 

            To jsem uvedl zdejší obecenstvo v omyl. Chci vyznačit studánku ve Výběžku, nikoliv v Polsku. Tam si na žádnou nepamatuju.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.05.2021
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Studánky v Polsku

         

    Slovensko má spracované alespoň minerální prameny.
    http://old.sazp.sk/slovak/struktura/ceev/DPZ...

    a zde jsou klasické studánky
    https://sk.estudanky.eu/mapa
    (kontrolováno s místy které znám, sedí)

    polsko bohužel nevím.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2021
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Mazurská jezera na kole

 (CK Cyklotur)
05.08.2024, 7 dní
11 440 Kč
cyklistický Autobusem

Kouzelná Mazurská jezera na kola

 (CK Hoška Tour)
24.08.2024, 8 dní
11 250 Kč
cyklistický Autobusem

Podél Baltu na kole

 (CK Cyklotur)
30.08.2024, 7 dní
11 920 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

278 cyklistů (11 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024