reklama

Ze Železné Rudy přes Alpy na jih Francie

Zdravím všechny cestovatele,

chystáme se s kamarády na cyklotrip ze Železné Rudy směrem přes Alpy až na jih Francie. Chtěli bychom poradit ohledně cesty, jaké cyklostezky jsou zde nejlepší, zajímavá místa, města, jezera ke koupání, kterými zeměmi projet atd. Dále bychom chtěli pokořit nějakou zajímavou vysokohorskou silnici (už máme za sebou Grossglockner a Transfagarasan, tak něco podobného), tak jestli o nějaké víte? V plánu je dojet na jih Francie do Nice, popřípadě Monaca nebo okolí - tady hledáme nějaký kemp u moře, kde si odpočineme na jednu, dvě noci, trochu si užijeme, takže třeba kousek od centra nebo tak. Poté se vydáme do Milána odkud jezdí bus do Prahy, popřípadě zda neznáte lepší cestu, jak se z jihu Francie dostat do Prahy s koly?

Předem moc děkuji za cenné rady. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 11.07.2018
Autor: Mají
  • Re: Ze Železné Rudy přes Alpy na jih Francie

Od Dunaje do Mnichova podél Isaru.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

dotaz...proč to nevezmete letecky do Milána (Bergamo- wizzair nebo ryanair), z tama kolmo na ten jih Francie a domů?
    letenka i s kolem určitě vyjde levněji než ten bus ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Já jel Budem do Janova a pak celé pobřeží Francie až do Barcelony, ale když má někdo zálusk na Alpy....

Jen moc netuším kudy, jestli přes Švajc, nebo Rakousko a Itálii.

Nejpohodlnější cesta na jih Francie je přes Německo do Karlsruhe, pak podél Rýna až ke kanálu Rýn-Rhona, podél toho k Rhoně a pak až k moři.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Letecky až skoro k moři a pak na kole zpátky mi přijde jako doporučovat vyvrcholení a až po něm předehru.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Z Milana k moři (Středozemní u) je to taky dost hrbolatý

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Přišlo by mi to "bezpecnejsi" z hlediska jistoty přepravy. Takhle doletu na místo a domů dojede až dojede.
        V opačném směru zarezervuje dopředu jízdenku nazpět a pak už moc jiných možnosti nez na čas dojet na Bus nezbývá.

Ještě by mě lákalo z toho Milana pokračovat kolem Gardy a projet to až k hranicím s rakouském, kde bych koupil celodenní na vlak za pár supu a dojel to do Česka vlakem

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Děkuji za radu.
      My jsme ještě nikdy s kolem neletěli a ani nemáme obaly na kola, které jsou na to potřebné. Kupovat to je docela drahé.
      Cesta nazpět by byla sice jistější, ale nám trocha rizika nevadí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2018
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jel jsem podobnou trasu Praha - Genova. Volil jsem krátkou trasu na Domažlice, Regensburg, München, Ga-Pa(Garmisch-Partenkirchen), Pfunds, Reschen-pass, Merano, Bolzano, Brescia, Piacenza, Genova.

Nemyslím si, že to je náročná trasa. Dlouho se jede podél Innu, stoupá se jeden den a sjezd údolím řeky Adege se vám snad bude líbit. Návrat lokálními vlaky je bez problému.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Pro prepravu kol letadlem staci papirove krabice, ve kterych se kola expeduji ze skladu do cykloprodejen.
        Krabice poskytne zdarma kterakoliv cykloprodejna ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: homer

přesně tak. a ještě budou rádi, že se škatule zbaví. takže třeba dostanou i rozpěrku do vidlice a materiál na omotání kola grátis :-)

sundají se pedály a řídítka, vyfouknou částečně kola, přední se sundá a je hotovo :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tohle mě vždycky zajímalo.

Kurnik, dojedu třeba do Paříže. Nebo Barcelony.
          A chci zabalit kolo. Ok.
          Krabice seženu všude, stříbrnou pásku uvezu.
          Jak se dostanu s tím kolem na Orly nebo Roissy nebo El Prat? Metrem kolo nesmí.
          RER kolo bere, ale jak se dostat na RER.
          Na kole. Ale kde mám kurnik ty krabice a ostatní bagáž. Jak tu krabici uvezu na kole?
          Tenhle problém řeším a neumím.

Když jsem jel busem do Janova, a pak z Janova domů, věž jsem celou cestu v jedné brašně ty bubliny. Nechtěl jsem přijít o den, dva, hledáním obalu v Janově, byl víkend. Prostě už v Praze jsem myslel na to, jak dostanu kolo zpátky. V Janově jsem koupil kufr, ta 7 eur. Měl jsem dvě cyklobrašny a kolo. A ten hajzlík cestou tam po mě chtěl 10euro za druhou cyklobrašnu.
          Tak jsem je šoupnul do kufru.
          Jinak zabaleno tím, co jsem si vezl 1100 km, bubliny nic neváží.

Říkám, zabalit není problém, zabalené dostat na letiště, to je co neumím zatím řešit. Vaše
          Nápady mě snad otevřou oči.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

na ORLY se dostaneš tramvají

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.07.2018

Možná neváží nic moc, ale objemově zabere hodně.
            Obyčejná igelitová plachta na malování - lze ji sehnat v různé tloušťce a velikosti - je mnohem skladnější.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Fakt mám pocit, že si nerozumíme.
              Nejde o to sehnat, a o to o víkendu kurva jde, do čeho to zabalit, ale jak DOPRDELE dostat to zabalené kolo plus normální bagáž, na letiště.

Možná si neumíš představit tu situaci.
              Asi fakt ne.

Jsi sám, máš kolo a spoustu báglů.
              Sám, ani se Vych ať nemůžeš, protože to mezitím kolo odstrojí.

Zkus si to.
              Doma, nasucho.
              Dvě ortliebky, ortlieb jezevčík, a kolo.

Kecy o tramvaji na Orly nebo taxíku jsou k prdu.

Jsi sám, furt si musíš hlídat svoje věci.
              V malém městě klídek, ale v Paříži tě oberou fakt rychle.

A já budu koumat, kde sehnat folii nebo papír?

OK, HODNĚ ŠTĚSTÍ

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: včera v 01:20
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

To si asi chtěl zavěsit pod někoho jiného.
                Já jsem už s kolem letadlem cestovala - do Francie, takže moc dobře vím, o čem to je.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: včera v 06:02

Já nerozumět řeči Vašeho kmene, ale pokud jsem z Vašeho cizokrajného přízvuku pochopila správně, tak se jedná o transport jízdního kola letadlem.
                Kdysi jsme dopravovali kola letadlem z USA. Za tímto účelem jsme zakoupili kartonovou krabici přímo na letišti. Úplně stejnou, v jaké o pár let později dorazilo domů manželovo kolo z Německa:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: včera v 18:28
                Autor: Lanna
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

A jedna z těch přepravních krabic na kolo mi v zachovalém stavu pořád leží ve sklepě, pro případ, že bych potřebovala přepravit kolo letadlem z domova někam:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: včera v 18:34
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Pověsil jsem to blbě.

A o, když přepravuješ kolo TAM, umím zabalit skvěle, a poradím si hravě, nechám se dovést na Ruzyň...

Neumím přepravit kolo ZPĚT.

Víkend, sháněj krabici, přeprav se na letiště, a uvažuji, že na všechno si sám.

Nikdo ti nepohlídá kolo nebo bágl, když někam jdeš, třeba jen na hajzlík...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: dnes v 19:20
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Ale ty přeci UMÍŚ přepravit kolo zpět.Dosud jsi přeci nikdy žádné kolo v dálavách nenechal, pokud vím.
                      Začínám se v té tvé "bruselštině" pomalu orientovat.
                      Stará dobrá oldspeaková věta: "Nezkoušel jsem to, tak nevím" v tvém newspeaku zní: "Nezkoušel jsem to, tak vím, že to nejde."

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: dnes v 20:39
                      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

... taxi ?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Autor: mildakh

JO!
              Ovšem Van. Ty cenu neřešíš..

Takźe rozumný nápad?
              Tramvaj?
              Srandičky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: včera v 01:04
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

Víš co, nesnaž se víc ušetřit, snaž se víc vydělat. Pak není taxi van žádný problém ....

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: včera v 16:46
                Autor: mildakh
                Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

To dělám

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: dnes v 19:25
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jakej van? K čemu van?
                Já svého času narvala do yaríska dva lidi, dvě kola a bagáž pro dva na tři týdny.
                A nebyli jsme přeloudovaní:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: včera v 20:51

Faktem je, že jsme nebyli dva lidi, ale jen dvě ženské. Takže to šlo:-))
                  Z bicyklů sundat obě kola, hnací ústrojí obalit molitanem a vše se vešlo. Ujely jsme takhle 1500 km až do Dánska.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: včera v 21:03

A to vše bez toho, abych jakkoliv na řízení toho prťavého litrového motůrku poznala, že vezu něco jiného než své dvě, tehdy adolescentní děti k babičce:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: včera v 21:21

Suma sumarum.
                Kolo připravené k přepravě letadlem se včetně brašen v pohodě vejde do jakéhokoliv tága.
                Na letišti tě tágo vysadí na "depárčru", přistaví ti vozík, naloží ti kolo a brašny a jedeš.
                Žádný problém. No problem. Nema problema. Hamna shida:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: včera v 21:38

Ty jsi nikdy nejela tisíc kiláků na kole, od někum někam, že jo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: dnes v 19:23
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Kdo se bojí, nesmí do lesa....a objednává dodávku nebo rovnou náklaďák:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: včera v 21:50

Nebo Soňu :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: dnes v 19:26
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Blbý je, když je Soňa i s kolem a tebou v těch dálavách.
                    Možná by šlo, vyslat Soňu vlakem domů, nechat ji nasednout v Perle do auťáku a dojet pro tebe a dvě kola:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: dnes v 19:59

Jak píší ostatní, obal není nutný. Stačí krabice nebo stačí i vytvořit úhledný balíček, teda spíš balík, pomocí igelitu a lepenky.
        V podstatě je důležité kolo složit tak, aby z něj nevyčnívalo nic, co by se dalo při manipulaci urazit - takže minimálně sundat šlapky, otočit řídítka, něčím obalit ramínko přehazovačky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Pokud ti nezáleží na kole.
          V autobuse (možná) ohlídáš, v letadle ti to zničí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5

Kolikrát si transportovaa kolo letadlem, a odkud a kdy.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: včera v 01:21
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

1x v roce 2007 do Francie - vše k tomu je tady
            http://www.vrstevnice.com/akce/2007/07cervenec...
            Takže dá se říct, že ještě v dřevních dobách.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: včera v 06:06
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

A ty?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: včera v 18:49

Že by nikdy?
              Z toho Jindrova popůlnočního dobrodružného popisu hrozné složitosti přepravy kola z hotelu na letiště v civilizovaném evropském městě se spoustou lidí, fungující dopravou a mobilem v kapse...skoro na hraně života a smrti (pozor na prasklej močovej měchýř), to tak působí.
              Daleko lepší, zdá se, je povolat si do jižní Francie tágo i řidičkou přímo z Perly středních Čech a hnát auto tam a zpátky přes půl Evropy.
              (...stejně to dáme do nákladů jako služebku:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: dnes v 17:35
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Básníkův blog tady Směr jihozápad. Akorát začátek nebyl z Rudy, ale z Vodňan.
    Taky jsem to jel jednou přes Mnichov k Bodamskému jezeru, potom proti proudu Rýna po starý silnici přes San Bernardino a podél italských jezer rovinou do Genovy. To bylo krásný.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: básník
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Žiješ?
      Velká radost, vyprávěj, přehánět, básní!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Také bych rád slyšel nové básníkovy příhody.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ten kluk se rozhodnul změnit svůj život. Pokud si pamatuji, sednuL na kamion.

S jeho vnímáním a schopností vyprávět musí mít v kapse knihu.

V Čechách se ovšem psaním neuživíš.
          Teda jsou dvě výjimky, Viewegh a Paroubek.
          Čistý daňový únik druhého nikdo neřešï.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: včera v 01:31
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

Děkuji, pročtu si blog :)
      A děkuji i ostatním za jejich poznatky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Kolosální cesta ke Koloseu

Milan Martinec
a další cyklocesty po Evropě – Moldavsko, Britské ostrovy, Kurská kosa, Malta
Druhá kniha Milana Martince o jeho cestách na kole Evropou. Milan sice není profesionální cyklocestovatel, ale na kole už ujel 350 000 km,…
299 Kč

Na kole ke hvězdám

Jiří Grygar a kol.
Průvodce po hvězdárnách a planetáriích
Co to je EBICYKL Tipy na týdenní cykloputování Průvodce po hvězdárnách a planetáriích Astrofyzika RNDr. Jiří Grygara, CSc. není třeba…
349 Kč
Tip na letošní dovolenou

České Švýcarsko: Cyklotoulky

(CK Bondo)
17.07.2018, 6 dní
4 840 Kč
cyklistický Autobusem

Zell am See na kole

(CK Kudrna)
17.07.2018, 6 dní
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamaráda na kolo 50+

13.07.2018
Ráda bych našla zdatného cyklistu / kamaráda vyšší postavy 55 - 60 let na projížďky na kole i na cyklocestování.…

Hledám: kamaráda na zážitky

13.07.2018
Hledám kámoše na kolo, in-line, běh, lyže...na aktivní život...já 45 r.

Hledám: Fajn parťačku na kolo

12.07.2018
Najde se pohodová žena na cyklovýlety po našich cestách i necestách v rekreačním tempu?Já 42/178
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

313 cyklistů (19 přihlášených)

Jak začínal syn jezdit na kole

Koupě dětského kola pro syna a seriál závodů Na kole jezdím už hodně dlouho a k tomuto koníčku jsem dotáhnul…
Kolo-pro | 10.07.2018

Cyklovýlet do srdce Brd, červen 2018

Dlouho jsem se už tak nepobavil a ještě ve spojení s výletem na kole :-D Vyrazili jsme v sobotu 2. června…
Ladama | 26.06.2018

Slovinsko – Julské Alpy – Triglavský národní park

Stejný termín, stejná cestovní kancelář, v únoru obsazujeme poslední volná místa a těšíme se do nepoznané…
HMS | 12.06.2018