reklama
Země: Německo Německo

Německem podél Baltského moře

Ahoj lidi. V létě chystám cykloputování z německého Flensburgu podél Baltu k polským hranicím, pak se chci napojit na cyklostezku Odra-Nisa a dojet do ČR. Nemáte někdo zkušenosti a případně nějaké tipy s tou částí podél Baltu? Odra-Nisa je už v pohodě, informací je dost, ale že by jel někdo kolem toho Baltu, jak to plánuji já, jsem nikde žádné info nenašel. Měla by tam vést cylostezka, nemá ani svůj název, ale spíš by mě zajímalo počasí, jestli je lepší vyrazit začátkem prázdnin, nebo později, turistické tipy... Já vím, existuje internet, ale něčí osobní zkušenost je lepší. Loni v létě jsem jel Labskou z Cuxhavenu do Ústí n. Labem a Německo jsem si zamiloval :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.01.2018
  • Re: Německem podél Baltského moře

         

    V Německu nevím, ale v létě (druhá půlka července) jsme jeli okolo Baltu v Polsku. Teplota přes den 20-23°, v noci 15-18°.
    A také počítej s větrem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2018
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Německem podél Baltského moře

           

      Tak to by bylo ideální. Nesnáším vedra. A vítr už holt k cyklistice patří. Pokud nebude foukat 24 hodin denně... ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2018
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německem podél Baltského moře

         

    Mám ten dojem, že Arabice to jela. Já to mám bohužel pořád jen v šuplíku ve složce "až někdy".
    Jediné co mě napadá, že tam bude draho.

    Cyklostezka svůj název má - Ostseeküsten i své mezinárodní číslo EV10, německé D2, viz:
    https://de.wikipedia.org/wiki/Ostseek%C3%BCsten...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2018
    Autor: petrp
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Německem podél Baltského moře

           

      Aha, tak to jsem nevěděl. Díky za odkaz.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2018
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německem podél Baltského moře

         

    Jel jsem jen část tvého plánu - z Rujány po pobřeží k polské hranici, kde v Seebad Ahlbeck začíná Odra/Nisa a po ní domů. Jedním slovem paráda, hlavně ten Usedom a ryby. Mísí se tam víc značených stezek (třeba Usedom-Berlín) ale dá se jet dobře na pocit (držet se podél toho Baltu) a občas to korigovat cedulema a online mapy.cz, který fungujou i v offline verzi. Vítr moc nebyl a když tak do zad. Jeden den propršel, ale cesty tam rychle osychají vzhledem k písečnýmu podloží. Pro cestování po Německu pro hrubý plán používám https://www.fahrrad-buecher-karten.de... .Myslím, že ta Travemuende-Usedom bude pro tebe vhodná. Taky jezdím rád po Německu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2018
    Autor: 51326
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Německem podél Baltského moře

           

      OK, dík. Já už mám trasu vytýčenou, GPX soubory uloženy ;-) Ale pokud dostanu něhjaké tipy, co bych neměl vynechat a kam se podívat, operativně jí změním. Mapy.cz jsem používal v offline režimu i loni na Labské a jen díky nim jsem nebloudil, protože značení bylo někdy šílené.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2018
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německem podél Baltského moře

         

    Před řadou let jsme jeli úsek Swinoujsce - Rostock. Tehdy tam žádná cyklostezka nebyla. Cyklotrasa vedla různě, přímořská střediska, okresky, lesní cesty. Asfalt, kočičí hlavy, písek. Cyklotrasa Ostseeküste, kterou zmiňuje PetrP je vidět i na cz mapách. Za léta se mohlo něco změnit, vloni jsem projížděl mezi Ahlbeckem a Swinoujsce a tam byla luxusní nová cyklostezka. Vcelku bych ale neočekával nějaké svezení po břehu mořském, spíš motání se poblíž - s tím, že k moři se bude muset zajíždět.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2018
    Autor: JNSK
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Německem podél Baltského moře

           

      Jasně, s tím počítám, že nebudu vidět celou cestu moře. Taky by to byla asi nuda. Na Labské jsem taky neviděl pořád řeku. Někdy vedla cyklostezka po protipovodňových hrázích, které byly od Labe dost daleko. Užil jsem so ho hodně prakticky až tuším od Magdeburku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2018
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Německem podél Baltského moře

             

        Chceš mi říct, že podél Labe se jede až od Magdeburku? Pokud ano, tak to abych vytáhl své plány labské znovu na světlo. V Magdeburku jsme před lety nuceně skončili a zároveň se rozhodli, že labská už znova ne, že je to ukázková nuda.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.01.2018
        Autor: petrp
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Německem podél Baltského moře

               

          Při návratu z Rujány jsme se drželi zhruba směru Rostock - Havelberg a dál podle Labe. A ten úsek podle Labe mě strašně štval. Motat se po protipovodňových hrázích, často strašně daleko od řeky, vlastně jenom mezi polema. Pak už jsme si to zkracovali po cyklostezkách okolo vedle silnic, kterých tam už tenkrát bylo spousta. Už si na to moc nepamatuju, ale mám takový dojem, že líbit se nám to začalo až někde před Drážďanama.
          Možná je to bylo taky tím, že jsme to porovnávali s Dunajskou stezkou, ta je přeci jen o něčem jiném.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.01.2018
          Autor: JNSK
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Německem podél Baltského moře

               

          Já jsem to nevnímal jako nudu. Kochal jsem se krajinou, jsou tam,m všude rovinky, takže pohodová cykloturistika. Labe jsem ale viděl dost často, každý den, ale pořád se vedle něj nejede. Pokud jsem se k němu přiblížil, tak jsem ho vždycky pozdravul "Ahoj Labe, rád tě zase vidím."... No prostě jsem si to nádherně užíval. Doporučuju tu cestu dát celou, je tam opravdu všude moc pěkně od Cuxhavenu až po ČR. Tady je kdyžtak video z toho mého putování: https://youtu.be/hhXG0EZpJIc

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.01.2018
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Německem podél Baltského moře

                 

            Dobře udělanej a ozvučenej cestopis. S odstupem 2 let jsem si to rád znovu projel.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.01.2018
            Autor: 51326
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Německem podél Baltského moře

                 

            Hezké video, dobrá návnada :) I ten Balt. Už jsem ho taky proklikávala na mapě. To bude pěkná cesta s Odrou-Nisou.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.01.2018
            Autor: Quatsch
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Německem podél Baltského moře

                   

              Z Cottbus, kam dojedu hravě na kole, jezdí přímý vlak do Wismaru, tak mě to také už dlouho láká jet z Wismaru na východ. Bohužel návrat po ose podél Odry je pro nás časově nereálný jakkoliv se mi ta myšlenka velmi zamlouvá.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.01.2018
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Německem podél Baltského moře

                     

                Tam já hravě nedojedu, ale o tom vlaku vím. Nakonec už bych se nebála ani přestupu v Berlíně s Rote Muetze. Tenkrát nám ještě i prošlo jet na Schoenes-Wochenende z Liberce. Já jsem to prozkoumávala z Wismaru na západ, pak nějak se napojit na Labe. Taky mám někde na papíře poznamenaný tvůj nápad, jak právě podél Labe nejet.
                Podrobně mám zatím připravený jen úsek podél rakouské Salzy a tady to téma mě zas láká na sever.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 04.01.2018
                Autor: Quatsch
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Německem podél Baltského moře

               

          Jel jsem to z Hamburgru, či jak se to jmenuje. Jel jsem sám, a nijak mi ty hráze moc nevadily. Je fakt, že někdy cesta vedla dost daleko od řeky, ale zase jet sta kiláků jen podle řeky, taky by to nebylo ono. Dá se cestou vybrat tolik možností na tu dálku, že to nudná cesta být vůbec nemusí. A když nemáš s sebou pořádné mapy, což bývá často moje specialitka, tak to kufrování je často dost napínavé.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.01.2018
          Autor: Pepíček
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německem podél Baltského moře

         

    Před pár lety jsem to jel celé. Pokud můžu, doporučuji před sezonou, ne v létě. Sice doby NDR už jsou pryč, kdy tam byly drsné davy rekreantů, ale už se to zase pomalu vrací a v létě je tam dost plno. Byl jsem tam v květnu, kdy je počasí sice dost nejisté, většinou už dost teplo, ale hlavně tam není velkej nával. Jak u moře, tak na cestách. Nezapomeň projet celou Rujánu, ten ostrov fakt stojí za to, trajekty nejsou drahé. Vždy jsem spal na divoko, dá se najít denně nějakej ten zález, kde nebudeš viděn. Pokud pojedeš sám.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2018
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Německem podél Baltského moře

           

      Nevím jak nyní, ale před pár lety platilo, že kdo nemá peníze jezdí do Španělska, kdo je má, jezdí na Balt. Španělsko, to jsou jen pláže, ale Ostsee, to jsou lázně, to je víc nóbl. Proto ty davy a proto ty ceny. :(

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2018
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Německem podél Baltského moře

             

        No, tamní ceny jsem si trochu zmapoval a jsou fakt šílené. Povezu s sebou stan, někdy dám kemp, někdy penzion, někdy širák. Bude mi 51 let, mám rád trochu pohodlíčko, ale širák nebo stan nebude problém :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.01.2018
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Německem podél Baltského moře

               

          Seš ještě mladej kluk, tak to jistě zvládneš. Držím palec.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.01.2018
          Autor: Pepíček
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německem podél Baltského moře

         

    Jel jsem z Roztoku asi před dvěma lety, poslední dny srpna a začátek září. Na koupání to tedy nebylo vůbec. Pršelo asi jen půlden. Nádherná dvojitá duha. Vítr dost, a chvílemi dost silný, chce to jet opravdu směrem k Polsku, ne obráceně.
    Oblíbil jsem si cycling.waymarkedtrails.org, od Roztoku podél Baltu tam cyklostezka skutečně je, ani jsem moc nekufroval. Ale na waymarkedtrails pozor, ne všechno co tam je zakreslené skutečně existuje.
    Povrch tvrdý, pohoda, asfalt ale ne všude, za Stralsundem snad 30 km strašných žulových kostek, ale to byla výjimka.
    Kolem Ostseebad Zingst bylo hodně lidí, do té doby jsem netušil, že se na kole jezdí v koloně, předjíždět se nedalo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.01.2018
    Autor: Martin111
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Německem podél Baltského moře

           

      Ty kostky jsou legendární. Všichni o nich píší.

      My jednou jeli na Usedom z Berlína. Dodnes vzpomínáme, že na cestě mezi poslední vesnicí v Braniborsku a první v Meklenbursku bylo děr a bláta, že jeden nevěřil, že je to oficiální silnice a ne nějaká polňačka. A uprostřed toho úseku byla dopravní značka Straßeschaden (výtluky). To jsme byli moc rádi, že konečně víme důvod proč nám to tak drncalo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2018
      Autor: petrp
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německem podél Baltského moře

         

    Dobré je nedržet se až tak pobřeží, ale zabrousit občas do vnitrozemí. Třeba k jezerům okolo městeček Plön a Bad Malente. V létě je tam příjemné koupání a v okolí pěkná kopečkovitá krajina modelovaná severským ledovcem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.01.2018
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Německem podél Baltského moře

           

      Super tipy... prave tento rok sa chystame v smere Odra-Nisa k Baltu a potom Švedsky Gotoburg - Dansko do Cuxhavenu po Labe do Česka a domou.... Takže hltám informacie ....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.01.2018
      Autor: marekSk
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německem podél Baltského moře

         

    Bohužel s Německem a touto oblastí ještě nemáme žádné zkušenosti, ale chystáme se to letos napravit. Napadlo nás, že si půjčíme hausbot a prozkoumáme Mecklenbursko http://www.hausboty4u.cz/destinace/nemecko... Je tam prý nádherná příroda a síť jezer po kterých bychom se chtěli na lodi přepravovat. Známý tam byl před pár lety a ještě dnes o tom básní :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2018
    Autor: Severka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německem podél Baltského moře

         

    Jel jsem vloni z Oldenburg im Holstein do Swinoústí. Paradoxně v bývalém NSR cyklo stezka dost opotřebovaná. Odpočívadla rozpadlá a značení s chybějícími cedulemi. V přímořských centrech narváno lidmi. V bývalém německu vše nové udržované cesty perfektní. Ale lidí také hodně.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2018
    Autor: cabas
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německem podél Baltského moře

         

    Cyklostezka jméno má, je to Ost-See-Radweg. Bývalé SRN standard, bývalé NDR nejprve úlek, ale pak docela OK. Polsko nedosahuje standardů SRN, ani NDR, byť vysloveně u pobřeží velký rozdíl nevidím.

    Jel jsem to vloni z Rotterdamu (Nord-See-Radweg), pak kousek labské, vynechání Dánska a pokračování Lübecku až kousek do Polska. No a potom Odra - Nisa.

    Počasí (přelom 06 a 07 2017) bylo suché, letní. Koupání jsem nezkoušel. Odra / Nisa na konci 07/2017 a počasí stejné. Nemohl jsem to jet najednou, nemohu si vzít tolik dní dovolené vcelku. Odra - Nisa byla proto později.

    Značení cyklostezek v německé kvalitě. Měl jsem to naťupkané v Mapy.cz, ale šlo by to i bez toho. Pouze přejezd Labe - Lübeck nešlo jet po cyklostezkách, takže tam mapa / navigace v mobilu nutná.

    NL-PL odjeto na 20" osmirychlostním skládacím kole bez jakéhokoli odpružení, Odra - Nisa crossové kolo. Vše v pohodě sjízdné.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2018
    Autor: MiBo
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Německem podél Baltského moře

           

      Jo v jednom úseku o délce asi 30 km byla šílená východoněmecká dlažba. Objet se to nedalo, protože souběžně vedla hlavní silnice, ale bez jakékoli krajnice a řidiči dávali zřetelně najevo, že si mne tam opravdu nepřejí. To byla tedy pakárna a jízda rychlostí chůze.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2018
      Autor: MiBo
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Lechtalské Alpy

 (CK Mamut tour)
26.06.2024, 5 dní
12 300 Kč
cyklistický Autobusem

Tyrolsko-bavorské pomezí na kole

 (CK Cyklotur)
29.06.2024, 6 dní
13 880 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

263 cyklistů (18 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024