reklama
Země: Dánsko Dánsko

Hirtshals

Jak je to s dlouhodobým parkováním v přístavu Hirtshals, může-li mi někdo poradit?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.03.2017
Autor: Quatsch
  • Re: Hirtshals

         

    http://www.visitdenmark.co.uk/en-gb/denmark...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2017
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hirtshals

           

      To je rychlost, děkuji.
      Mezitím jsem našla adresu místního Touristbüra, takže ji můžu vyzkoušet.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2017
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hirtshals

             

        Takže ten Sever...jako jo?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2017
        Autor: Lanna
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Hirtshals

               

          Ze Severu ještě odpověď nedorazila, asi mě tam nechtějí.
          Nevím, jak to dopadne, už je taky skoro pozdě teprve začít něco plánovat.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.03.2017
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hirtshals

         

    Máme šikovné místo u moderního kostela na jižním okraji města Hjørring, což je asi 20 km před Hirtshals. Letos v květnu tam možná asi určitě zase budeme, plánujeme totiž trajekt z Frederikshavn do Osla a zpět ze Stavangeru do Hirtshals. Je to dobré východiště pro oba přístavy. Posledně před šesti lety jsme se plavili do Göteborgu a zpět z Kristiansandu do Hirtshals. Jo a vedle parkoviště se dalo bez problému přespat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2017
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hirtshals

           

      Ten kostel se jmenuje Bistrup kirke a je zde:
      https://mapy.cz/turisticka?vlastni-body&x=9...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2017
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hirtshals

           

      Ano, pamatuji, viděla jsem vaše fotky.
      Já koukala na parkoviště dle mapky z odkazu Lanny Hirtshals Transport Centre (tam nejsou ani žádné stromečky) a není mi jasné, o jakou parkovací plochu se jedná.
      Abychom se tam nepotkali :D
      Já jsem si vybrala kdyžtak plavbu do/z Larviku.
      Nevím, no ... prosím, mohl bys mi napsat (nebo někdo jiný) svoje zkušenosti s medvědy? :D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.03.2017
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hirtshals

             

        Hirstshal - Larvik jsem několikrát absolvovala, o tom parkovišti tam vím, ale pravda, nikdy jsem tam dlouhodobě auto nenechávala.
        S medvědy mám zkušenost takovou, že jsem jednoho potkala na Roháčích, na severu ani jednoho.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.03.2017
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hirtshals

             

        Já myslím, že na Slovensku je to daleko aktuálnější, viděl jsem ho jen jednou pod Chočem a hned zbaběle utekl do údolí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2017
        Autor: Karel-ch
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hirtshals

             

        Raději auto necháváme mimo přístavní města, kdoví kdo se tam pohybuje a může být i málo místa. To vnitrozemí je zaručeně klidné. Před patnácti lety jsme měli auta v Sindalu u nádraží, ale ten Hjørring je sympatičtější.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2017
        Autor: Karel-ch
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hirtshals

           

      Oni tam opravdu stáli!
      Našli - nenašli pozdrav za stěračem?
      My nakonec zaparkovali v přístavu.
      Tou lodí jsme připluli a auto na nás čekalo asi 15 dnů hned naproti, trošku ohozené mořskou solí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.06.2017
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hirtshals

             

        Já si zrovna dneska říkala, že už si se dlouho neozvala. Tak to budou fotky :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.06.2017
        Autor: radka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hirtshals

             

        Ahoj, díky za pozdrav, stáli jsme tam od konce května a odjížděli 20. června. Norsko bylo tentokrát dost deštivé, ale asi to bylo tou oblastí, kterou jsme projížděli - jihozápadní fjordy. I když první týden v oblasti Osla a východního podhůří Hardangerviddy bylo hezky a teplo. A od začátku června, Medard fungoval i tam, postupně pršelo téměř každý den.
        Jo a pro ty, kdo by chtěli odplouvat v raních hodinách z Frederikshavnu jako my, jsme objevili pěkné volné tábořiště před okrajem města poblíž hlavní silnice 35. K lodi to bylo asi 5 km.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.06.2017
        Autor: Karel-ch
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hirtshals

               

          Ztratily se dva obrázky.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.06.2017
          Autor: Karel-ch
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Hirtshals

                 

            My se na tom P stavěli 29. 5. před 19. hodinou, bylo tam docela hodně aut a P se nám líbilo, přesto jsme jeli okouknout něco blíž k přístavu, až jsem se dostala do terminálu, kde mě paní ujistila o možnosti parkování, tak jsem jí věřila.
            Počasí jsme měli asi jako vy, zima nebyla, ani komáři :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.06.2017
            Autor: Quatsch
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Hirtshals

                   

              Tak to bylo pár dní po nás, my tam dorazili už ve čtvrtek po poledni, sbalili se a do večera dojeli na to tábořiště před Frederikshavn, odkud nám druhý den ráno plula loď do Osla. Zpět jsme se plavili ze Stavangeru (vlastně Risavika, což je asi 20 km mimo) do Hirtshals. Proto jsme měli auto mezi těmito přístavy.
              Komáry jsme neměli vůbec, ale od Medarda začaly muchničky, hlavně když nefoukalo. Nebylo jich zas tak moc, jen párkrát jsme použili sprej, který jsem měl z loňské cesty ze Skotska a fungoval.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 25.06.2017
              Autor: Karel-ch
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Hirtshals

                     

                My ani muchničky :)
                Ty fotky níže se mi samozřejmě líbí a byla bych ráda, kdyby jich bylo někdy někde k nahlédnutí více.
                Jela bych zas, ale manžela tam už nedostanu, asi.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 26.06.2017
                Autor: Quatsch
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hirtshals

               

          Hirtshals - Kristiandsand mě čeká 11. 8. Odtud Vidda. Tentokrát bez kola, jen s krosnou na zádech.
          Tož doufám že alespoň 10 dnů neslezeme k žádné silnici:-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.06.2017
          Autor: Lanna
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Hirtshals

                 

            K těm silnicím chci napsat: Na vedlejších nebyl široko daleko skoro nikdo, na hlavních, když byl provoz, jsem se cítila hodně bezpečně.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.06.2017
            Autor: Quatsch
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Hirtshals

                   

              To nebylo nic proti norským silnicím. Norové jezdí obezřetně i na těch mnohdy kroutivých a úzkých silnicích. Nespěchají, tam kde je 80, jedou pro jistotu 70. Mnoho z nich pamatuje dobu, kdy ještě nebylo tolik mostů a tunelů a objet dlouhý fjord trvalo tři hodiny místo dnešních pár minut:-))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 25.06.2017
              Autor: Lanna
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Hirtshals

                     

                Já vím. Dáváš důraz na úplně něco jiného, co má taky své velké kouzlo. To já jsem odbočila, v blogu píšu jen o samých silnicích ... prostě i na silnici tam je člověk v přírodě.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 25.06.2017
                Autor: Quatsch
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Hirtshals

                 

            Jestli myslíš Hardangerviddu, tak ta vypadala začátkem června západně od Geilo následovně:
            I když v tom srpnu už asi lyže potřebovat nebudeš..

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.06.2017
            Autor: Karel-ch
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Hirtshals

                   

              Ještě ty obrázky

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 25.06.2017
              Autor: Karel-ch
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Hirtshals

                     

                Díky za obrázky. Proto právě volím termín až začátkem srpna:-))
                Viddu se sněhem zas až někdy jindy, na lyžích je krásná tak začátkem dubna, to jsou už jakžtakž dlouhé dny a pořád spousty sněhu a zamrzlá jezera.
                Foto:
                Duben 2012 - Hardangervidda a v zápětí ve stejné době Larvik

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 26.06.2017
                Autor: Lanna
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hirtshals

         

    Pár našich fotek z letoška. Začala jsem je nadšeně popisovat hned první den, ale pak jsem toho nechala. Dnes už člověk neví, co napsat, aby šel s dobou.
    Počasí typicky seversky krásné - hnusné, pršelo denně a teplota nevylezla v poledne nad 15 stupňů Celsiových. Sníh na Viddě pořád ležel. Jinak ovšem paráda, ticho, klid a odpočinek...ostatně jako vždy.
    http://lannka.rajce.idnes.cz/Haukelifjell%2C...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2017
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hirtshals

           

      Ty čtyři plusy neberte vážně. Během té kratičké chvilky si nikdo nemohl album prohlédnout.
      Patrně se zde opravdu dějí podivné, nicméně vysvětlitelné věci.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2017
      Autor: Lanna
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Hirtshals

             

        Já jsem včera do fotek jen v rychlosti nahlédla a dala plus z radosti, že si mám teď co prohlédnout u ranní kávy.
        Třeba nás takových bylo víc :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.09.2017
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Hirtshals

             

        ....mi se tento týden stalo, že jsem dal + a nic hned nenaskočilo-tak jsem dvakrát klikl silněji (mysle si, že je špatná myš) a ejhle, po chvíli naskočily tři plusy...:-O asi chyba serveru, nebo zpomalení systému- takže možné je vše...;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.09.2017
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Hirtshals

           

      Dík za připomínku.
      Kde máš naloženou krosnu?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.09.2017
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Hirtshals

             

        Smůla na počasí. Vzala jsem si sebou velkou krosnu, a nosila jsem ji poloprázdnou na jednodeňáky. Jen nepromok a sušenky. Stan a plná polní zůstávál v údolích. Možná už taky stárneme?
        Mělo to ale i své výhody. Prohlídli jsme si i věci, které jsme před tím míjeli. Třeba starou silnici a tunel Dryskar, i když na fotkách je schovaná v mlžném oparu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.09.2017
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hirtshals

               

          Však také dobré bez zátěže. Když se podaří naplánovat výlety. Já jsem při prohlížení marně vyhlížela stan někde třeba na sněhu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.09.2017
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Hirtshals

                 

            Stan na sněhu nebyl. Stárneme, cítíme to, ta naše parta to cítí. Ale nebráníme se tomu, to je život.
            Ta statečná holka s černými brýlemi na nose, jak o ni píši o kousek níž, je dnes naše snacha a matka našich vnoučat.
            To pomyslné žezlo bylo předáno dál...a to je důležité a hřeje to u srdce:-))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 08.09.2017
            Autor: Lanna
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Hirtshals

                   

              Mně takové žezlo nikdo nepředal, tak to mám opačně.
              Už zas přemýšlím o nějakém vhodném místě na sněhu. Manžel nezmrznul, tak prý se mnou zas půjde.
              Ve Faktoru třetího člověka jsem četla, že člověk má jakousi primitivní část mozku, jejíž rolí je podněcovat v lidech dobrodružnost. Tak asi tu část taky mám :)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 09.09.2017
              Autor: Quatsch
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hirtshals

           

      Nádherné, z fotek přeci jen čiší tajemnost tamějšího kraje..
      Zase často v našich stopách - Dyrskar a Haukelifjell jsme přejížděli při naší první cestě před víc jak patnácti lety, na tu osvětlenou silnici si stále vzpomínám.
      Ten kruhák v podzemí jsme tušili letos, že tam něco takového je schované, na kole se tam nesmí. Most z dálky vypadal nedostavěný, až blíže bylo vidět, že zaúsťuje do tunelu. Vařili jsme si zrovna oběd na klidném odpočívadle poblíž vyhlídky na most a posléze přijelo několik autobusů s čínskými výletníky.. Patrně to byli pasažéři obří lodě kotvící v městečku Eidfjord.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.09.2017
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hirtshals

             

        Zas ty fotky..

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.09.2017
        Autor: Karel-ch
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hirtshals

             

        Dyrskar a Haukelifjell v roce 2001

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.09.2017
        Autor: Karel-ch
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hirtshals

               

          Krásný fotky.
          Po té Haukelifjellské silnici jsem na kole nikdy nejela, zato jsem tam kdysi štrádovala pěšky.
          Jeli jsme zimní přejezd H-Viddy od Ustaosetu na jih. No a poslední, pátý den jsme měli sjet dolů a končit na silnici u Haukeliseter Fjellstue. Byl to dlouhý a náročný den, hrozně funělo a stopa žádná. Věděli jsme jen, že musíme pořád dolů a tam někde na tu silnici natrefíme (naštěstí zima, takže jezera, která se připletou do cesty se neřeší). Natrefili jsme, ovšem cca 12 km východně od chaty. Přiznám se, že tehdy mě fakt nebavilo šlapat v běžkových botách s lyžemi na rameni po asfaltu.
          Nakonec to dobře dopadlo jako vždy. Jednomu místnímu pánovi se nás zželelo; měl snad bratrance či strýce, který taxikařil v Haukeligrendu, tak nám ho zavolal:-))
          Až večer při dobré a dlouhé večeři se nejmladší účastnice "expedice" přiznala, že když jsme po tom dlouhém a náročném dni zjistili, kde vlastně jsme, a že máme ještě pěšky šlapat po silnici, tak si nasadila na nos tmavé brýle, aby nebylo vidět, že se rozbrečela.
          Moudrá holka. A statečná:-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.09.2017
          Autor: Lanna
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dánsko na kole

 (CK Extrem Tour)
13.07.2024, 9 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

423 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024