reklama
Země: Španělsko Španělsko

Španělsko - Varování

Pred pár lety mě okradli na dálnici A7, když jsem jel autem ze severu na jih, Barcelona-Valencia, kousek od města Castellon.

Jak to probíhalo jsem nspsal tady:
http://www.nakole.cz/blog/zobraz/570-ladrones

Dneska se pokusili o totéž, detaily napíšu v blogu.

Jen stručně. Jedeme ve dvou, Soňa a já.
Nutno stavět, ok, Soňa jde na toalety v dálničním motorestu, já hlídám v autě.
Asi blbě, protože furt čumím do tabletu.

Vyjedu a po kilometru mě palubka signalizuje pokles tlaku v gumách. Hledám místo kde zastavit, abych mohl zjistit co je. Jedu asi 2 kiláky, pozdě, slyším že guma je v hajzlu.

Stojím v odstavném pruhu na blikačkách, hledám kde jsem, abych přivolal odtah (ten můj stroj nemá ani kolečko na dojetí, jen sadu na opravu, kterou rozhadrovanou gumu neopravím.

A už je tu, zachránce.
Předjede před mě, otevře kufr na kterém je SPZ, mocnými gesty odklání dopravu. Že prej tam nelze parkovat. Mám defekt. A on že oba do vest, z vozu, a já mám makat s trojúhelníkem někam hodně daleko, a madam ve vestě za svodidlo. Že prej jde o život, všichni z vozu hned a on pomůže.

Už se sápal po dvířkách, tak mu povídám "neřeš to, už jsem volal policii".

A hoch rychle zmizel, ovšem furt byl chytrej, vesty, trojúhelník, a z vozu...


Pak to bylo delší, ale povedlo se, jsem v cíli.

Z debaty z dálniční službou a kluky ze servisu vyplývá toto:

Běžný způsob krádeže. Bodnou gumu někde na motorestu, a pak tě sledují, přijede nečekaná pomoc, jeden chlap v autě. Ten odvádí pozornost, zatímco druhý, dříve schovaný, krade. Berou kabelky a buzertašky. Zajímá je jen hotovost.
Karty a doklady zahazují.

Berou zásadně cizince a z "východu". U těch čekají, že mají v kabelce prachy na celou dovolenou v hotovosti. Kartám "východňáři" moc nevěří.

Když se něco stane, neotevírat vůz, volat 112 a informovat o tom, kde jste a co se stalo. Prý si nedovolí zaútočit, rozbít sklo, nebo tak.

Jde o právní kvalifikaci "loupež" nebo "krádež", tedy jestli jsem správně rozuměl španělsky.
Tak bacha, lidi

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.08.2016
Autor: Jindra8526
  • Re: Španělsko - Varování

         

    Lidi jsou svině, kradou a ani poledne nedrží, nebo alespoň tam ho drží?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2016
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Španělsko - Varování

           

      Ne, tihle Rumini kradou i v poledne.

      Znají je, mají presný popis, vědí, že jezdí bílým Forddm se SPZ na kufru, co otevrou.

      Technika velmi účinná. Vytipují se kavky na motorestu, typická oběť je starší pár v slušném voze. Píchmou mu pravé zadní kolo a sledují, kde zastaví.

      Pak přijede ochotný pomocník, předjede před vůz oběti a otevře kufr, aby schoval značku. Oběť si myslí, ze sna bude vytahovat nááadí, nebp triangl, neřeší to.je to zhruba 400 km od francouzských hranic, vedro, oběť je utahaná, vynervovaná, neumí španělsky. Ochotný pomocník vyláká oběti k oravému zadnímu kolu co me píchlí, a schovaný grázl se zatím přiblíží zleva a bere co vidí.

      Pak se vrátí do bozu, sedne za volant, "pomocník" dostane signál a zdrhne. Než se onbět stači vzpamatovat, jsou pryč.

      Bez dokladů, peněz, a mobilu. Na dálnici ve vedru s píchlým kolem.


      Když se nedomluví špsnělsky, je jejich štěstí dokonalé...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2016
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Španělsko - Varování

             

        ....to jsou "výhody" Schengenu a EÚ-Rumuni okrádají organizovaně ve Španělsku, Češi kradou v supermarketech v Německu, Slováci v Rakousku, Poláci tam kde se dostanou- všude se najdou zloději....:-((

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2016
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Španělsko - Varování

               

          Nemyslím si, že jena vině Schengen.

          Zdá se mi, podle toho, jak jsem mluvil s těma klukama z dalnicni služby, že se celkem dobře ví, kdo to dělá, kde, jak a kdy.

          Takže místní policie na to kašle. Jinak by je dávno chytili, stačí jedna volavka s cizí SPZ.
          Bylo to přesně tam, kde mě okradli před 3mi lety.

          Teď jsem se nedal, věděl jsem, že mě jde okrást.
          Mrzí mě, že jsem nepoužil mobil jako foťáknebo kameru.

          Ale možná by to policii bylo fuk. Nakonec, cizinci okrádají cizince, a španělské pneuservisy na tom vydělávají.

          Je to takový ten PPP projekt (private public parnetship). Privát dodá knowhow i lidi, a státu se zmenšuje nezaměstnanost a má daň s prodeje gum :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2016
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Španělsko - Varování

               

          Dávno před Šengenem se tady i v Německu potulovali Rumuni a při předstírané poruše na dálnicích vnucovali řetízky z kočičího zlata. Spojuješ nesouvisející věci.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2016
          Autor: ronda
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Španělsko - Varování

                 

            ....taky není nikde psáno, že je na vině a že to nebylo i dřív- jen je díky němu pohyb jednodušší a míň kontrolovatelný nejen pro "poctivce". Chápeš nepochopitelné...;-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.08.2016
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Španělsko - Varování

                   

              A jakej je rozdíl, jestli předtím ukázali na čáře pas, nebo jestli dneska projedou rovnou ?
              Podstatný je zájem a postupy policajtů v místě působení.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.08.2016
              Autor: ronda
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Španělsko - Varování

                   

              Jo, v totalitním státě, kde všude ukazuješ občanku, a když chceš jet do Paříže, musíš půl roku predem vyběhávat papíry a modlit se, že tě nějaká svině nepráskla, že nevěšíš praporky, se kontroluje keiminalira lépe.

              Ale z tohohle, tedy že beztrestně řádí na dálnici už několik let, viním jednoznačně místní policii.

              Naši ty Rumuny vychytali velmi rychle.
              Už smolím nějaký ten přípis místním orgánům s kopii do místních anglických novin.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.08.2016
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Španělsko - Varování

                     

                A další cedule, která tentokrát bude viset na úřadech jihozápadních letovisek - "Češi, nepruďte !" ;-))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.08.2016
                Autor: ronda
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                • Re: Španělsko - Varování

                       

                  nebo taky ti Poláci furt otravujou a navíc to jsou rasisti, protože bonzujou na pakistánce.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.08.2016
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Španělsko - Varování

                       

                  No, nejde jen o Čechy..

                  Jezdím sem už trestuhodných 24 let. Tady všechno jde pomaleji, ale hlavně, nikdo nepřijde s nějakým nápadem, to by mohlo pro něj znamenat další práci.

                  S okradeným cizincem sepíší protokol, založí, a neřeší.,"hoň vítr cedníkem", moudře prohodí o odpolední sieste.

                  Mají tu, pro mě naprosto nepřehledný systém policie. Je tu Policia a Guarda civil. Přijdeš na Policia hlásit že tě okradli, pošlou te na Guardu. Jsou laskaví, řeknou kde je najdeš, tedy pokud umíš španělsky nebo valenciansky.

                  Nikdo se vůbec nesnaží nic řešit, hledat, navrhovat. Aktivní policista, co by rozhodil sandál těm lenochům je jen ve filmových scénářích.

                  Nejedná se o jejich lidi, ale cizince, co jen obťěžují, tak proč jim pomáhat. Ostatně ti zloději jsou taky cizinci.


                  Zajímavý fenomén.

                  Ochota komukoli pomoci se snižuje směrem od pólu k rovníku. Na severu si lidi fakt pomáhají všichni, u nás tak 50/50 jižněji to prudce klesá a křivka se mění.

                  Ochotu pomoci nahrazuje ochota okrást.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 04.08.2016
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Španělsko - Varování

             

        Jo Rumuni, tak to nic nového. Přesně tohle tady u nás předváděli už před 20 lety.
        Odsud byli celkem úspěšně vytlačeni a zlikvidováni. Občas to tady někdo zkusí, ale bez valného úspěchu.
        Tady jsou tihle loupeživí Rumuni celkem dobře rozpoznatelní, tak pochopili, že je potřeba jít tam kde nejsou jak pěst na oko a zřejmě Španělsko jim vyhovuje.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2016
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Španělsko - Varování

               

          jj, těch parfémů a zlata a foťáků a mobilů a jáužaninevímčehovšeho jsem mohl "výhodně" nakoupit... :-D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2016
          Autor: hekynen
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Španělsko - Varování

         

    Tomu vůbec nerozumím.
    Tam na Severu normálně lidé spí na parkovištích. Vůbec se nebojí o své pneumatiky. Spí ve svých mobilhomech, karavanech, autech nebo stanech. Tahle parkoviště většinou provozují místní obce. V chaloupce s toaletou, která je vyhřívaná, teče horká voda, je tam zázemí, přebalovací kout pro miminka, vše, jak má být. Spí tam řidiči tiráků stejně jako výletníci. Jistě že zdrarma. Místní vědí, že pocestní si udělají výlet do vsi, posnídají, nakoupí, navštíví pamětihodnosti. A to jsou peníze:-))
    Zde vedle našeho stanu, byl ještě stan švédský a během noci přibylo ještě pár dalších...poznala jsem to podle tichého cinkání tyček. A to se říká, že ve Švédsku stoupla kriminalita asi tak o milion procent...nebo tak nějak:-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2016
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Španělsko - Varování

           

      Tak u nás je taky docela markantní rozdíl v kriminalitě mezi třeba Ostravou, Kladnem a dejme tomu Horažďovicema nebo Opočnem. Ale to ty určitě víš, jen to prostě trošku hloupě zkoušíš ;-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.08.2016
      Autor: ronda
      Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
      • Re: Španělsko - Varování

             

        Trošku?!? :-)

        Halt si musela přihřát tu svoji hejtfrýý multikulti polífčičku.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.08.2016
        Autor: hekynen
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -11
        • Re: Španělsko - Varování

               

          A nechtěl bys jít třeba tak trošku do prdelky, ty hate free?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.08.2016
          Autor: Lanna
          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
          • Re: Španělsko - Varování

                 

            Dáma má přednost!

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 07.08.2016
            Autor: hekynen
            Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
            • Re: Španělsko - Varování

                   

              Inu, asi jsem za ty tři týdny odvykla:-))
              Ale mělo mě napadnout, že mi do úst a do klávesnice vložíž jednu ze svých (nanejvýš tří) manter, které furt omíláš na svém modlitebním mlýnku.
              Je to škoda. Bejval´s docela nápaditej a vtipnej. Kdysi. Teď už jseš jen nudnej. Ale to je tvoje věc.
              P.S. pro ostatní: parkoviště na fotce přináleží k vesničce Valdemarksvik, což jest malá rybářská vesnice na samotném jihu Švédska. Pohovořila jsem tam s kolegyní cyklistkou, které se moc líbil náš sklápěcí nosič na kola. Byla překvapená, když jsem ji říkala, že ten systém je švédskej vynález a a vyrábí to švédská firma.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 08.08.2016
              Autor: Lanna
              Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
              • Re: Španělsko - Varování

                     

                Švédskem jsem jel z Dánska do Stockholmu a zpátky vloni v září.

                Spal jsem kousek od Jonkopingu v chatkách u parkoviště jménem Hyltena. Platil jsem za chatku asi 1800 Kč za noc, chatka bez vody, ale s funkčním elektrovytápěním.

                Umývárna a záchody ve zvláštních chatkách, stejně jako kuchyňka. Od všeho klíč a sociálky y kuchyňku důsledně zamykali.

                Na svět, kde je vše zadarmo, prostě nějak nemám nos...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 09.08.2016
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Španělsko - Varování

                       

                  Na tomto světě není zadarmo nic, ale jsou zde pořád věci, za které se cena nedá platit penězi. Naštěstí:-))

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 09.08.2016
                  Autor: Lanna
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Španělsko - Varování

                         

                    Já ti mám pocit, že i za věci co jsou úplně zdarma, rok od roku platím stále víc :-)

                    Krize středního věku to nebude, neb střední věk nenávratně pryč

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 09.08.2016
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Španělsko - Varování

                           

                      Však píšu, že nic není zadarmo:-))

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 09.08.2016
                      Autor: Lanna
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Španělsko - Varování

           

      Nestane se ti to ani v Německu nebo ve Francii.
      Dokonce ani u nás.

      Jen na španělské dálnici AP7 ve směru na jih.
      Ve městech je taky bezpečno, auto lze nechat zaparkované všude.

      Je to prostě způsob silničního pirátství, který španělská policie evidentně nezvládá eliminovat.
      Da dálnici je potřeba nezastavovat, vyhýbat se motorestům, prostě těch 400 kiláků profrčet.

      V případě jakékoliv kolize nepřijmout "pomoc" od "náhodně" projíždějících, rozblikat výstražná světla, postavit triangl, obléknout vestičky, zamknout auto a vypadnout za svodidlo o kus zpátky, kdyby někdo nabral to odstavené auto, poletí dopředu...

      Na druhé straně lístku dálničního poplatku je číslo telefonu dálniční služby, ta je zdarma. Přijede vozidlo, které zabezpečí váš odstavený vůz. Musíte jen uvést polohu, kde stojíte, když tam poblíž není nějaký milník s km, tak sjezd co jste minuli, nebo je před váma.

      A pak už voláte svojí asistance, pokud nemáte, ti hoši z dálniční služby sami zavolají odtah.

      Přesto, Španělsko není nijak více nebezpečná země než ostatní, kapesní zlodějíčci řádí všude podobně, lidé tu jsou přátelští a milí.

      Až na tenhle gang rumunských grázlů.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2016
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Španělsko - Varování

             

        Omyl. Trik s propíchnutou gumou není jen doménou dálnice A7 ve Španělsku. Kvůli tomu dokonce ani nemusíš jet tak daleko – stačí si v Praze v bance vybrat větší obnos peněz a když vylezeš ven, máš u auta píchlé kolo na výměnu...

        Teď je oběh hotových peněz omezen na 200tis., ale dřív to nebyl týden, aby někdo nepřišel u banky o kufřík plný právě vybrané hotovosti v řádech statisíců i více.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.08.2016
        Autor: radka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Španělsko - Varování

               

          Dík za info, to jsem vübec netušil.

          Měl jsem spoustu času klábosit s těma klukama z dálniční služby, a říkali, že na tom úseku dálnice se to děje denně.

          Že dobrým cílem pro gaunery jsou nejen uvaření cizinci co se valí na dovolenou, ale třeba i Marokánci, co dělají v Evropě a valí se domů.
          Ti prý u sebe mívají nejvíc hotovosti.


          Možná moc koukám na detektivky, ale nechápu, jak je možné, že ty grázly do týdne nevychytají. Stačí přeci pustit v pravý čas na dálnici volavku, policajty převlečené za cizince, co spolehlivě sehrají kafky.

          To samé v té Praze, pošlu volavku vyzvednout 4 mega, a past rychle zklapne.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2016
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Španělsko - Varování

                 

            To by bylo nehumánní, nekorektní, nebylo by to ke gaunerovy fér atd atd... Advokáti a ochránci lidských práv by je ukřižovali. Za chvíli bude problém dopadeného zmetka i jen legitimovat, kvůli ochraně osobních údajů :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.08.2016
            Autor: ronda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Španělsko - Varování

                 

            Takhle jich velkou část vychytali u nás. Další velkou část jich vytlačili neustálým policejním "pruděním" a hlídáním a zbytek zřejmě radši odtáhl sám.
            Jde to, ale musí se chtít, co jsem slyšel tak na to policie vyčlenila dost lidí do nějakého samostatného týmu, který nedělal snad téměř nic jiného než že ničili tyhle zmetky a docela se jim to povedlo.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.08.2016
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Španělsko - Varování

                   

              Jsem přesvědčen, že by to takhle šlo.

              Ale za 4 roky se nic nestalo. Mám dojem, že to nechávají, je to hnusné, ale pravda je, že cizinci obírají cizince, a Španělské servisy a odtahovky mají job.

              Pokusím se jim do toho klídku hodit vidle, ale moc šancí si nedávám.

              To by chtělo mladého rafana :-)


              http://www.lidovky.cz/dospelym-uz-v-sestnacti...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 10.08.2016
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Španělsko - Varování

                     

                Jednoduché. Půjč místní policii svoje auto s českými SPZkami, pak mohou třeba týden dva na tom parkovišti dělat ty kavky.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 10.08.2016
                Autor: Lanna
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                • Re: Španělsko - Varování

                       

                  Jestli by jen v tomhle měl být problém, klidně bych jim na těch 14 dní své vozidlo zapůjčil.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 11.08.2016
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Španělsko - Varování

               

          není nad to, když v bance vybereš půl mega na výplaty a pak musíš dojet do práce linkovým autobusem :-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2016
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Španělsko - Varování

                 

            To se ješté někde vyplácí hotovostí?
            Jsem si myslel, že už jde všechno přes účty.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.08.2016
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Španělsko - Varování

                   

              ve stavební firmě, kde jsem účtařil po škole, šly výplaty v hotovosti. i kvůli množství "brigádníků". no, jsem rád, že je to už za mnou :-))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 09.08.2016
              Autor: Bruca
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Španělsko - Varování

                     

                A kterou linkou že to jezdíš? :-))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 09.08.2016
                Autor: hekynen
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Španělsko - Varování

                       

                  býval to Kroměříž-Kotojedy. ale ta firma je už stejně přestěhovaná :-P

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 09.08.2016
                  Autor: Bruca
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Španělsko - Varování

                         

                    hmm, tak zase nic. Zase budu muset chodit kvůli chechtákům do fabriky... :)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 09.08.2016
                    Autor: hekynen
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Španělsko - Varování

                     

                Aha, jasně.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 09.08.2016
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Španělsko - Varování

                     

                Tak Ty v čase, kdy jsi byl poškole, jsi ještě melouchařil? Styď se!

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 09.08.2016
                Autor: Pepíček
                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Španělsko - Varování

                       

                  Bod pro tebe :-D

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 09.08.2016
                  Autor: Bruca
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Španělsko - Varování

                 

            Jo, to byly časy. V Konstruktivě jsme na cestu pro výplaty s kolegyní dostaly auto s řidičem. Ten si pak přikurtoval naplněný kufřík k zápěstí řetízkem.
            No a pak se paní pokladní zavřela na dvě- tři hoďky do pokladny a stříhala výplatní pásky a plnila výplatní sáčky :o)))

            Dneska na to mají spešl software a celé oddělení...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.08.2016
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Španělsko - Varování

                   

              A prohledávala pod stoly kam se jí zakutálela ta koruna co někomu vypadla ze sáčku.

              Nejlepší bylo když můj kolega udělal první výčetku a udělal to zcela školometsky na co nejmenší počet platidel. Takže všichni dostali ty velké bankovky a v jediné místní samošce neměli během pár minut co vracet. :)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 09.08.2016
              Autor: petrp
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Španělsko - Varování

                     

                Co koruna, co vypadla. Horší bylo, když u posledního pytlíku zjistila, že jí třeba desetikoruna chybí nebo přebývá. To pak obnášelo začít znova od začátku a ještě navíc to z těch pytlíků vysypávat.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 09.08.2016
                Autor: bara2
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Španělsko - Varování

                       

                  Tohle si taky pamatuju :D

                  A taky obvinění, že jsem někomu dal o 2000 min, a on si přitom tu penizku nevytahl že sáčku. To tehdy byl taky pěkný hukot :-))

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 09.08.2016
                  Autor: Bruca
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Španělsko - Varování

                         

                    Jj, přilepená bankovka v sáčku, tak dokázala pozlobit :o)))

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 10.08.2016
                    Autor: radka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Španělsko - Varování

                     

                Co se týká naší pokladní tak si nikdo nedovolil ani takovýhle vtip.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 10.08.2016
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Španělsko - Varování

             

        Koukám, jaké mají ty rumunské gangy vybavení..

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2016
        Autor: Karel-ch
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Španělsko - Varování

               

          To už je dálniční služba....

          Ničema jel v bílém Fordu, začal hrát divadlo, organizovatvdopravu, prostě se staral. Když jsem vyslovili "polísía" nasednul a zmizel.

          Ale jak Soňa propadla panice, protože má trauma z toho, jak nás na stejném místě obrali před 4 lety, měla silnou nedůvěru i k těmhle, vůbec neposlouchala a předstírala, že volá policajty. Byla překvapená, že ti kluci nezdrhali, ale místo toho vybalili kužely a zabezpečili to odstavené vozidlo. Trvalo jí to asi 10 minut, než se zklidnila a pochopila, že tihle jsou ti hodní.

          Jinak za celé 3.5 hodiny než náš skvělý Peugeot assistance dokázal vyslat odtahové vozidlo z 5 km vzdáleného servisu nikdo na dálnici nepřibrzdil a nesnažil se pomáhat, jen ty zloději asi minutu poté co jsem zastavil.

          Pomáhat si tady není zvykem, od toho jsou profíci.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2016
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Španělsko - Varování

                 

            "To už je dálniční služba...." - kdoví jestli... Španělsky se Rumun naučí dobře, jsou to přeci příbuzné románské řeči

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.08.2016
            Autor: Karel-ch
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Španělsko - Varování

                   

              Tak uvažovala Soňa taky...

              Navíc tvrdila, že mluví špatně španělsky, no jeden z nich muvil prostě se silným valencianským přízvukem, což jsme si vysvětlili.

              Naopak, rumunský zloděj mluvil zřetelnou kastilštinou, ono těch pár slůvek se naučí každý, hrajou to na vystresovanost toho cizince a to bys musel asi fakt bejt znalec jazyka, abys odhalil podle řeči, že je to rumun.

              Že se jedná o Rumuny tvrdila policie před 4 lety, i tihle kluci od dálniční služby.


              Furt mi nejde do hlavy, proč je uz nechytli.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 09.08.2016
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Španělsko - Varování

                     

                Protože to by přece byl razýzmus, ty xenofobe!! ;-))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 09.08.2016
                Autor: hekynen
                Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Španělsko - Varování

                     

                U nás se také (poměrně dlouho) umožňovaly krádeže a rozkrádání prostorem pro "podnikatelskou svobodu"

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 09.08.2016
                Autor: AV
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Španělsko - Varování

                       

                  A nebyli to žádní troškaři ;-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 09.08.2016
                  Autor: bara2
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Španělsko - Varování

                         

                    Všichni prověření členové strany...

                    Tomu stbáckýmu gauenerovi prý věří pětina národa.
                    ANO, prý bude líp.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 10.08.2016
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Španělsko - Varování

                           

                      "Všichni prověření členové strany..."
                      Organizovaní v "pravé levici" (ČSSD) nebo v "levé pravici" (ODS, TOP 09)?
                      Konec konců, vždyť je to jedno.
                      Hlavně, že všem jde o blaho ČR ...

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 10.08.2016
                      Autor: AV
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Španělsko - Varování

                           

                      Což vo to,prověření byli bezesporu ze všech stran. Akorát si nejsu jistá, jestli se ve finále rozlišoval výsledek tý prověrky, a jakej to na co mělo vliv :))

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 10.08.2016
                      Autor: bara2
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Španělsko - Varování

                 

            A k čemu by to bylo, kdyby i někdo zastavil. Pomoci ti nemohl, měl´s gumu nadranc a neměl´s rezervu. Navíc bys ho mohl klidně odehnat jako toho prvního předtím.
            Zastavovat zbytečně na dálnici v odstavném pruhu je kravina. Daleko víc by ti pomohlo, kdyby projíždějící zavolali z auta tu dálniční službu nebo jinou podobnou pomoc. Což klidně někdo z nich udělat mohl, ale o tom by ses ty už asi nedověděl:-))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.08.2016
            Autor: Lanna
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Španělsko - Varování

                   

              Ano, je to tak.

              Proto každý, kdo ti okamžitě po odstavení přispěchá na pomoc můze s pravděpodobností hraničící s jistotou být považován za zloděje.

              A když zastaví před tebou a rychle otevře kufr, aby nebyla vidět SPZ je to stoprocentní zloděj.
              Radí nevystupovat z vozu, zamknout se, volat policii. Prý se nestalo, že by zaútočili a rozbili sklo.

              Jenže to je taková theorie.
              Víme, že musíš z vozu ven, jednak dát trojúhelník a taky zůstat v odstaveném voze, i když v odstavném pruhu, je nebezpečné. Lidi z vozu patří za svodidlo.

              Takže setřást zloděje, auto zamknout, a vypadnout ven. Jo a mit u sebe telefon, doklady od vozu, občanku, VIN a jiné krávoviny, bez kterých naše assistance s tebou nejedná.
              Celkem jednoduché věci, ale v tom stresu a náhlé výhni člověk nejedná vždy přesně a racionálně.

              Vracel jsem se do auta 2x, jednou pro ty doklady od vozu a podruhé pro vodu na pití. Jak píijedou dálničári s tou šipkou, je už pohoda...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 09.08.2016
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Španělsko - Varování

         

    Byl jsi multikulturně obohacen.
    Blahopřeji!

    :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2016
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Španělsko - Varování

           

      Máš pravdu, při prvním obohacení jsem přišel asi o 6 litrů v hotovosti, rok starý tablet a telefon. A pak několik litrů storna na kartách.

      Tohle druhé obohacení mě stálo jen dvě Michelinky, asi 9 litrů....

      Já hajzla chytit, tak si najmu advokáta a žaluji ho za pokus o zabití, nebo obecné ohrožení.
      Někomu záměrně probodnout gumu na dálnici, by tak mělo být kvalifikováno.

      Pokusím se to vysvětlit místním úřadům, že to fakt není sranda, každý den nechat probodnout gumu cizincovi, a každý druhý den ho nechat okrást.

      Za 4 roky je nechytili, znají popis, značku auta, jen ne SPZ..?

      Dělaj si prdel?
      Buď s nima v tom jedou, nebo jsou neskutečně líní. Trocha medializace je možná povzbudí k lepším výkonům.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2016
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Barcelona na kole

 (CK Frčíme)
11.04.2024, 4 dny
15 900 Kč
cyklistický Letecky

Menorca na kole

 (CK Extrem Tour)
15.05.2024, 8 dní
19 880 Kč
cyklistický Letecky

Andalusie na kole

 (CK Extremtour)
18.05.2024, 9 dní
17 670 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

390 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024