reklama

Možnosti ubytování - Rýnská stezka

Pochopil jsem, že místo Francie mám preferovat Německo. Předpokládám, že v Německu mohu spolehnout na Gasthofy nebo hostince a nemusím nic objednávat dopředu. Horší je ale začátek a konec cesty.

Švýcarsko - nemáte tipy na levné ubytování jednoho cyklisty pod střechou? Všichni doporučují objednat předem.

Nizozemí - i tady bych rád byl pod střechou, ale rezervace dopředu se mi nechce. Je to konec cesty, nejistý příjezd, jistý odjezd vlakem (mám jízdenku). Rotterdam, ale rád bych v případě času navíc i něco dalšího - určitě Utrecht, když už tam budu.

Nerad bych spal v hromadném ležení s někým dalším. Je to dlouhá cesta, tak budu muset někdy večer něco udělat do práce.

V nejhorším dá se to odjet se spaním po kempech? Kvůli práci bych velmi nerad a tahat jen kvůli pár nocím spacák, karimatku a stan. No ale kdyby to měla být finanční sebevražda, musel bych (noc za 65 EUR a víc).

Předem moc děkuji za odpovědi. Jedu už 27.6.-11.7.2016 (doba v zahraničí).

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.06.2016
Autor: MiBo
  • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

         

    K napsání dotazu mne přivedlo hledání ubytování v Nizozemí (okolí Rotterdamu) na internetu. Buď spaní s 5-7 dalšími lidmi na pokoji anebo cena jak za Hilton. A samozřejmě hlášky objednejte předem.

    Pokud budu spát pod střechou, mohu se objednat přes internet 1-2 dny předem. Víc se mi ale nechce, jinak to budu mít nalajnované jako jízdní řád. Nemám problém udělat v nudné rovině za slušného počasí okolo 170 km za den, ale probíjet se lijákem jenom proto, že musím splnit harmonogram, to se mi příčí. Samozřejmě musím stihnout ten vlak zpátky domů, ale závazná trasa každý den, to bych opravdu nerad. Má to být dovolená.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2016
    Autor: MiBo
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

           

      Mam pocit, ze problem bude v tom, ze jedes v plne sezone a tak nabidka ubytovani, zejmena levneho, bude silne omezena.

      Navic jeste pobliz nektere z frekventovnych turistickych cyklotras, ten pozadavek co mas ty, ma totiz vetsina.

      Objizdet Gasthoffy s dotazem "mate volno" ti muze pridat dost kilaku.

      Takze strategie, zhruba v 16 uz vis, kam dojedes, mas predstavu o pocasi. Pripojis se on line, vyhledas (asi v booking.com) ubytovani pobliz (v okruhu 40 km), seradis podle ceny, vyberes, bookujes a v klidu dojedes.

      Muze se stat, ze v okruhu nic volneho booking nema, ty nejlevnejsi pensiony nemaji sve stranky nebo presentace, takze nejaky lokalni web ciloveho mista, a suchujes unterkunft. Nasuchujes a musis jim na anrufovat a machnout reservierung, coz predpoklada mirnou schopnost se domluvit po jejich.


      A pochopitelne, mit moznost se pripojit na net.

      Nejbezpecnejsim a nehlevnejsim zpusobem jak cestovat v pohode po stanovene trase je zabookovat si predem vice hotelu, v minimalni, optimalni, nejvzdalenejsi lokalite, co odhadujes, ze dojedes. A pak v 16 hodin, misto vyhledavani levneho bydleni rusis ta, ktera ten den nepripadaji v uvahu. Musia si dat bacha, abys bookoval takove ubytovani, ktere muzes bezplatne zrusit do 18 hodin dne prijezdu.
      A nesmis zapomenout to co nepouzijes zrusit, jinak poplatky.


      V zasade plati, ze to co schanis narychlo, a nekdy ve stavu nouze (lijak nebo tak) je drazsi, nez to, co mas rozmysleno a zajisteno predem.

      Proto v pripade nejistot, radeji bookuju predem vice cilu, nez na miste vyhledavat.

      Takze v Durlachu si reknes, chtel jsem dojet az do Freiburgu, ale moc fouka, tak skoncim v Rastattu, a canclujes ubytovani v Karlsruhe, Offenbachu a Freiburgu a nechas v platnosti jen ten Rastatt.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2016
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

             

        Díky moc. Booking.com jsem už zkoušel, ale bylo mi blbé to rezervovat a pak rušit, ale asi to tak budu muset udělat. Chci ušetřit stan a související vybavení a naopak povezu powerbank a 10" mininotebook. S datovým roamingem počítám, takže internet cestou mít budu. Když nebudu spát ve Francii, měl bych snad s AJ, NJ splnit podmínku domluvit se.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2016
        Autor: MiBo
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

               

          Ahoj, zkuste to s www.a-hotel.com . Mají stejné ceny jako www.booking.com, ale nabízejí k tomu ještě bonus program plus nám zatím vždycky pomohli s výběrem. Dá se jim normálně zavolat či poslat itinerář cesty s přesnými požadavky a oni vám pro každou destinaci připraví pár tipů, které si pak můžete online zarezervovat.
          Např. pro ten Utrecht se podívejte na http://www.a-hotel.com/cs/nizozemsko/utrecht/.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.08.2016
          Autor: Francoa
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                 

            Koukal jsem na to.
            Jde jen o české rozhraní k booking.com, stejné ceny, stejné pořadí nabízených hotelů, systém bonusů v podobě slevenek je průhledně naivní, takových slevenek na něco mi chodí mailem desítky...

            Prostě booking a někdo udělal českou nadstavbu a jede po provizi od bookingu (ten už taky mluví česky).

            Co proti booking tahle aplikace nemá, je písemné hodnocení uživatelů,ouze hvězdičkupy (z booking
            , jak jinak). Rád si páečtu s čím kolegové byli v hotelu spokojeni, s čím nikoliv a prohlédnu fotky.


            Pokud někdo opravdu často cestuje, doporučuji sít hotelů Accorhotels.com.

            Věrnostní karta zdarma, 5% skeva pro držiteke karty běžná, systém bodů za každé utravené euro.
            Body lze pak v stanoveném poměru platit příští ubytování, tuším že 2000 bodů je 40 euro.
            Tedy mění se v reálné peníze. Držitelé zlaté karty (30 nocí za rok v řetězci) pak mají další benefity (wellcome drink gratis, male darecky) a taky moznost booknout "early check in" což znamena, že pokoj mám k nastěhování místo ve 13 už v 9..

            Držitelé platinové karty (60 nocí a víc za rok) pak dostávají jako bonus lepší pokoje, nebo plnej minibar for free, wellcome drink je samozrejmostí.

            Navíc, je tam nějaké "turbo" na ty body, platinová za noc získá dvojnásobek bodů proti stříbrné.


            Ale tohle fakt má smysl pro ty, co fakt dost cestují, pro ostatní je těch 5% slevy ale urcitě taky fajn.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.08.2016
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

             

        Loni jsem v Rakousku ve stejnou dobu uspěl v hostincích. Pouze v Hohentauern jsem v létě v zimním rekreačním středisku čuměl jako puk a málem jsem nebydlel ani v Triebenu, protože jsem se trefil do nějaké jejich místní slavnosti, všude zavřeno a plno.

        Myslíš teda, že mám dopředu bookovat i Německo?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2016
        Autor: MiBo
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

               

          U toho Ryna urcite, tam se pohybuje spousta vyletniku, tak bych predpokladal, ze bude dost obsazeno, ostatne to poznas uz ted, kdyz budes bookovat.

          Pohlidej si, aby to slo rusit bez problemu, a nemusis si s tim lamat hlavu, vlastne tim ze zrusis az odpoledne, nas treba nejakemu kolegovi sanci zase zabookovat.....

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.06.2016
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

               

          Tak kdyby byla místní slavnost... tak to je nepředvídatelný průšvih. Jinak si myslím, že právě v těch turisticky exponovaných oblastech je ubytování spousta a na nějaký "cimrfraj" člověk narazí vždy.
          Pro německé a rakouské stezky používám mapy z edice Bikeline od Esterbauera a rejstřík ubytovacích možností na trase je tam poměrně rozsáhlý a přitom obsahuje opravdu ta ubytování, která jsou na cyklisty aspoň přibližně zařízená. (Ale připouštím, že jsem ho využila jen dvakrát; vždy v případě takové průtrže mračen, že jet dál do nejbližšího kempu a ještě tam pak stavět stan bylo to poslední, co se nám chtělo). Ale to jsme fakt jen zajeli do podloubí, vytáhli brožurku... a zjistili, že nejbližší možnost máme za rohem a to doslova.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.06.2016
          Autor: Ifča
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

               

          Pochopitelne, protoze v 21.stoleti, nebudes s sebou vlacet zadne papirove pruvodce, ale potrebne si stahnes odsud:

          http://www.rheinradweg.eu/dienstleistungen

          Popr. odsud:
          http://rhein-radweg-etappen.com/


          Pro cyklisty v Nemecku maji i slusnou mobilni appku tady:

          http://www.bettundbike.de/

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.06.2016
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                 

            Ta poslední webovka je zajímavá. Díky.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.06.2016
            Autor: MiBo
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                 

            Jasně, pokud člověk potřebuje ušetřit váhu, je to taky možnost. I když... zálohy energie, aby to člověka nevyšplouchlo v nejvhodnější chvíli taky něco váží. Ale kvalitou podkladů to fakt nejde srovnat. Tedy pokud člověk chce jet konkrétní cyklotrasu. Na toto je Esterbauer prostě bezkonkurenční.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.06.2016
            Autor: Ifča
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                   

              Ne, Ifčo, jde o to, jak umíš vyhledávat a využívat on-line informace.

              Neexistuje na světě žádný tištěný průvodce, který by zobrazoval aktualní stav. Ti nejlepší jsou tak rok pozadu.

              Navíc, nedělejme si iluze, ti, co ubytování v tištěném nabízejí, za to platí, tak tam jsou ti dražší..

              Žádná charita.

              Internet, a datová sim v Německu stojí pakatel, je to správné řešení. Ta SIM stojí zhruba tolik, co tištěný průvodce, ale váží trochu míň.

              Není žádný "jam for free", za všechno se platí, a ppkud cokoliv potřebuješ rychlel, nebo v nouzi, stojí to víc

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.06.2016
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                     

                No, nedělejme si iluze - za umístění v booking.com ubytovatelé platí taky. ;-)

                Jsme na internetovém diskuzním fóru - my, co trávíme u počítače tolik času, že nám zbývá ještě na to, se tady vykecávat, s on-line informacemi bezpochyby pracovat umíme všichni. Je to skvělé na přípravu doma u stolu u velkého počítače, ale na cestách a zejména v nouzi je to vyhledávání a prohlížení na pididispleji mobilu víc opruz než pomoc. Tj. právě pro tu rychlost a jednoduchost si za toho Esterbauera k datové simce ráda připlatím i za cenu těch pár deka navíc (píšu "k simce", protože vzdávat se této možnosti mi taky přijde v dnešní době škoda a situace, že včerejší informace už je stará, není sice častá, ale stát se může).
                Ale aby bylo jasno - já vím, že pro tvůj způsob cestování je to nepoužitelné. Tyhle cesty ani nejsou průvodci pokryty a i kdyby byly, už bys jich musel vést na kila. Ale pokud je tohle téma o Rýnské stezce - tak tam bych já bez Esterbauera nejela a vím proč (což ale nijak nenutím MiBovi; ale zas je dobré o tomto vědět jako o další možnosti).

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.06.2016
                Autor: Ifča
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                       

                  ehm... průvodce bys musel "vézt" a nikoli "vést"... Průvodce má naopak vést tebe. :D

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.06.2016
                  Autor: Ifča
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                       

                  Taky proto jsem na to upozornil, booking.com zdaleka nenabizi vsechny ubytovaci moznosti a proto se muze stat, ze v dane lokalite nic nenajde.

                  Nemam zkusenosti s tou appkou pro cyklisty, ale taky je mozne, ze ze tam vsechno neni. Nabidka ubytovani pratelskeho k cyklistium je v tom digitalnim pruvodci, dalsi moznost pak byva mistni web daneho mestecka nebo vesnice. Tam uz je vsechno, a to nejen ubytovani ale i obchody, opravny, vse co se muze hodit.

                  Vsechno lze najit na netu, vsechno jde ulozit, pro pripad, ze jsi v oblasti bez signalu (to na rynske fakt nehrozi). Nakonec, i prislusne stranky z toho Esterbauera lze nafotit a ulozit do mobilu, jen tak pro sichr. Cele knihovny muzes s sebou vozit, a nepovezes ani o gram navic...

                  Jde o jinou vec
                  Vyhoda booking je v tom, ze tam mas aktualni ceny a hlavne muzes bez problemu ubytovani zrusit.

                  Tedy nedostanes se do situace, ze venku leje a mistni gasthoff ma volne jen luxusni apartma za 220 euro a dalsi moznost bydleni je za 20 km, pricemz netusis, za kolik to bude.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.06.2016
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                         

                    Ale jo, můžeš sebou vozit celé knihovny... ale pořád narazíš pak na to, že jsou ti na displeji mobilu po praktické stránce téměř k ničemu. To je, oč tu běží... Dobré na dohledání jedné konkrétní informace, nepoužitelné na listování a prohlížení, když člověk třeba ještě přesně neví, co hledá.
                    Ano, na webu je všechno, ale i když umíš googlovat a pracovat s informacemi jako pánbůh... je to po časové stránce nakonec strašně náročné.

                    Jen ten tvůj popis "najdu si ubytování každých iks kilometrů, všechny zarezervuju, v tolik a tolik hodin se podívám, kde jsem a kam dojedu, do tolika a do tolika musím ty ostatní zrušit, aby nebyly poplatky"... Já ti to nerozmlouvám, prostě tě to takhle baví. Já taky na každou cestu strávím strašnou spoustu plánováním a těšením a nepovažuju to za ztrátu času, protože to tak prostě chci a baví mě to.

                    Ale ten způsob - koukat kolem sebe, zda neuvidím "Gasthof" nebo "Zimmerfrei" plus hodit oko do brožury podle rejstříku míst, co mám zrovna na dosah, je prostě drtivou většinou nesrovnatelně rychlejší a operativnější. Znova - mluvím o cestě po předem dané cyklostezce; nikoli o tvém cestování. Uznávám, že tam to nejde... ale zkus uznat, že zas ten tvůj způsob je neuvěřitelně složitý a komplikovaný pro ty moje cíle. Podél těch tras je opravdu cyklisticky přívětivých ubytování jak nas..no a vázat se na nějaké rezervace, hlídání času, rušení, je fakt v devadesáti procentech případů zbytečné komplikování si života (uznávám ale těch deset procent, kdy se člověku to spolehnutí na improvizaci tak úplně vyplatit nemusí - tady je jiná situace moje, když jedu se stanem a ubytování pod střechou hledám jen výjimečně a jiná MiBova, když tu střechu bude potřebovat nutně).
                    No, nevyřešíme to - ale nechala bych na každém, aby se rozhodl podle svých preferencí bez přesvědčování, že jen ten jeden jediný způsob je ten správný a moderní. Není.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 03.06.2016
                    Autor: Ifča
                    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                           

                      Ono ta možnost zabookovat 5 ubytování a čtyři zrušit...
                      No, je to fajn služba pro zákazníky, ale zneužívat ji na cestě den co den...To teda nevím.
                      Kdyby to takto dělal úplně každý, tak to celý booking.com i s jeho výhodami pro cestovatele položí na lopatky:-))

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 03.06.2016
                      Autor: Lanna
                      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                             

                        Cekal jsem, ze nekdo vymysli takovou moralistni ptakovinu, nikoho to nepolozi a booking uz vubec ne, ten nakonec totiz od nekoho za tu noc zaplaceno dostane.

                        A pak uz je na kazdem hotelu, jake podminky zruseni rezervace si nastavi.

                        Nektere ti umozni rusit jen den predem, nektere do urxciteho data, jine do 18 hodiny prijezdu. Asi ty hotely vedi co delaji. Nekde je zruseni spojeno s jistym poplatkem, to je potreba si pohlidat.

                        Ja, jak vis cestuji na kole jinak, naplanuji si to predem, predem zaplatim (to byva spojeno se slevou) a pak do daneho mista proste musim dojet.

                        Ale jinak velmi casto bookuji a pak rusim, kdyz nejedu, a to i nekolik mesicu dopredu, lze tak usetrit celkem hromadu penez.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 03.06.2016
                        Autor: Jindra8526
                        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                    • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                           

                      Kolikrat si jela Rynskou, ze jsi presvedcena, ze to tam tak je?

                      Ja znam jen maly kousek, od Karlsruhe ke Strasbourgu a na tomhle useku to neni jako ve Wachau nebo na Labske, fakt ne....

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 03.06.2016
                      Autor: Jindra8526
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                         

                    PS - no samozřejmě, že v té appce pro cyklisty všechno není. Taky jsou tam jen ty firmy, co si umístění zaplatily. Tak jako všude (snad krom Osmandu... ten mimochodem má v Německu taky velmi slušné pokrytí informacemi).

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 03.06.2016
                    Autor: Ifča
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                           

                      Pochopitelne.
                      Jen opakujes to co jsem napsal.

                      Racionalni postup, pokud planujes 170 denne jak kolega pise je, jak jsem psal a zopakuji:

                      1) Booking.com popr. Accorhotels.com, ostatni vyhledadavace jako hotels.com, expedia.com nebo tak davaji vetsinou drazsi nabidky nez booking

                      2) Pokud v miste neni nic v bookingu neznamena to, ze tam ubytovani neni, zkusit prohledat lokalni zdroje a obtelefonovat si to a pak jen na jisto.


                      Nejlevnejsi reseni pak je mit vse objednane a zaplacene predem, coz kolegovi y pochopitelnych duvodu nevyhovuje, tak je dobre to mit jen objednane, a cestou pak reyervace upravovat, rusit, nebo doplnovat.

                      Nejdrazsi reseni pak vetsinou je dostat se do nouzove situace a byt prinucen vzit to co je nejbliz.

                      Ono cestovani v nekolika lidech 80 km denne je neco jineho nez cestovat sam 170 km denne, i pro takovy drobny detail, ze ti nikdo nepohlida kolo, kdyz se jdes zeptat, jestli nahodou nemaji volnuy pokoj.....

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 03.06.2016
                      Autor: Jindra8526
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                      • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                             

                        Neopakuju, potvrzuju. Napsal jsi "Je možné, že tam všechno není"... Ne možné, je to samozřejmé, že tam všechno není. Jako v každé databázi. Placené i neplacené. (To, že v placených databázích jsou ovšem dražší ubytování, jsi uvedl jako argument ty.)

                        Jinak bych volbu toho, co je "racionální" nechala na konečných uživatelích. :-)

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 03.06.2016
                        Autor: Ifča
                        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                               

                          Loni jsem v místech bez kempů volil Google. Kolem 16. hodiny jsem zjistil možnosti v okolí a pak jsem je cestou zkoušel osobně. V žádném systému jsem nic předem neobjednával. Bylo to velmi dobré řešení (v Rakousku) až na pár výjimek. Byly tam i ty kempy.

                          Letos jsem musel koupit jízdenky na vlak tam i zpět rovnou v ČR. Existuje jedna jediná možnost každý den a to se riskovat nedá. Nemohu si dovolenou prodloužit. I kvůli tomu mám na těch necelých 1400 km neobvykle hodně dní (15). To je při mých možných denních nájezdech obrovská rezerva.

                          Díky tomu nechci povinně prolétnout hezká místa jen proto, že mám pevný denní harmonogram. Stejně tak nechci zbytečně bojovat s počasím (průtrž mračen a podobně). Odvrácenou stránkou tohoto řešení je nutnost táhnout s sebou malý notebook, protože za 15 dní + 2 dny na cestách ve vlaku si už nemohu dovolit vůbec nepracovat. No a to generuje prakticky nutnost být pod střechou a u elektrické zásuvky.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 03.06.2016
                          Autor: MiBo
                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                                 

                            Loni jsem s sebou stan a potřebné vybavení táhnul. Kdybych s Googlem nepochodil, pořád jsem mohl někam zalézt a rozumně přespat.

                            Pokud ale budu letos jen pod střechou, je stan, spacák atd. značný luxus, má-li fungovat jen jako pojistná záloha. Proto jsem sem napsal dotaz a jsem moc rád za Jindrovy odpovědi.

                            On ten můj stan, spacák atd. nejsou cyklo speciály, takže když je nepotáhnu, ušetřím skoro jednu tašku. Odpadne i nějaké to oblečení na noc.

                            Omezím i nářadí a náhradní díly. Můj přístup je hodně maximalistický a i když toto nedělá až takový objem, na váze to dělá dost.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 03.06.2016
                            Autor: MiBo
                            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                                 

                            Jinak tu časovou rezervu bych rád využil v Nizozemí. Je to už docela daleko a jen tak se tam asi nepodívám. Takže jestli mi zbyde několik dní na Utrecht, Haag, Amsterdam, budu rád.

                            Hledal jsem i kempy, ale buď nemají web anebo inzerují jen dlouhodobé pobyty.

                            Kromě toho potřebuji každý den zásuvku, aby se nabil Android a jeho powerbank a taky notebook. To je v kempech komplikované. Samotný mobil se vždycky nějak nabít podaří, ale tuhle sestavu? V pokoji navíc věci zamknu a můžu jít po městě pěšky nebo s kolem nalehko. V kempu bych ve stanu noťas nenechal a do řidítkové brašny se nevejde.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 03.06.2016
                            Autor: MiBo
                            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                                 

                            Já bych si přihodil spacák a karimatku, to kilo se uveze. A ještě nějaký kousek plachty...

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 03.06.2016
                            Autor: hekynen
                            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                                   

                              I to je možnost.

                              Já to v každém případě o tomto víkendu rozplánuji a prolustruji ubytování za předpokladu, že se 100 km denní trasy dodrží.

                              Mám i stažený výstup z Jindrova posledního odkazu. Je to skoro celá trasa a ubytování na ní. Je toho 33 stran A4 (v PDF) členěných po kilometrech trasy.

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 03.06.2016
                              Autor: MiBo
                              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                                     

                                Anebo jak píšeš, prostě to naplánovat napevno a objednat si ubytování podle toho.

                                Ten spacák je "rezerva", kdyby se nepodařilo najít ubytování...

                                No, uvidíš.

                                Však plánování je taky zábava. Skoro jako vlastní cesta... :-)

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 03.06.2016
                                Autor: hekynen
                                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                                       

                                  Já mel s sebou na Pariz i stan a polni luzko, nemel jsem napevno nic bookovane, a bookoval kolem te 16te podle polohy.
                                  Pod stan se mi promocenymu nechtelo.

                                  Vystresoval jsem se bloudenim ve Vogezach, nejblizsi hotel to ukazovalo 50 km a bylo 17 hodin. Zachranila me navigace a POIs hotely, nabidlo mi to Sarrebourg 15 km daleko se 3mi hotely, dva z nich byly zrusene, treti fungoval a chytil jsem posledni pokoj. Predstavaze promrzlej a promovenej budu nekde stanovat v lese, navic hladovej, me fakt nelakala.

                                  Jina vec byla, ze kvuli tomu hotelu misto abych jel dopredu, jsem se zase vracel...

                                  Po par dnech v sedle toho clovek ma docela dost, a na nejaky to hledani a tapani neni nalada...

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 03.06.2016
                                  Autor: Jindra8526
                                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                                  •      

                                    Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

                                    Datum: 03.06.2016
                                    •      

                                      Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

                                      Datum: 04.06.2016
                                      Autor: Jindra8526
                                  • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                                         

                                    Omlouvám se pánům Jindra8526 a Šíravník. Toto téma není určeno pro vyřizování osobních účtů. Oba dotčené příspěvky mažu a pro podobné příspěvky příště doporučuji použít osobní neveřejnou komunikaci.

                                    Nikdy by mne nenapadlo, že k takovému kroku budu muset zrovna já přistoupit. Chápu, že osobními výpady je tento web docela proslulý, nicméně v mých tématech je tolerovat nebudu.

                                    Děkuji za pochopení.

                                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                    Datum: 04.06.2016
                                    Autor: MiBo
                                    Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                    • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                                           

                                      Vyjádřil jsem nadšený souhlas s naším kolegou cyklistou, kamarádem nejvěrnějším Jindřichem, konkrétně s touto pasáží:

                                      "Po pár dnech v sedle toho člověk má docela dost, a na nějaký to hledání a tápání není nálada..."

                                      Nesouhlasím s tím, že jsi můj příspěvek smazal.

                                      Proč jsi smazal kolegův příspěvek nevím, protože jsem ho nečetl.

                                      Nicméně za případnou nepřiměřeně kamarádskou reakci kolegy Jindřicha odmítám nést zodpovědnost!

                                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                      Datum: 04.06.2016
                                      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                                      • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                                             

                                        Zase tě šikanují, že? :-DD

                                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                        Datum: 04.06.2016
                                        Autor: hekynen
                                        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                                      • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                                             

                                        Vysvětlení nesouvisí s tématem této diskuse, a proto bylo zasláno diskutujícímu Šíravník formou neveřejné zprávy.

                                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                        Datum: 04.06.2016
                                        Autor: MiBo
                                        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                    • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                                           

                                      V pohode, myslim, ze podle posloupnosti je vdc jasna, kdo koho napadl....

                                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                      Datum: 05.06.2016
                                      Autor: Jindra8526
                                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                        • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                               

                          Je pravda, že v katalozích (papírových i online) jsou častěji dražší nabídky. Proto jsem doufal, že v Německu nic objednávat dopředu nebude nutné. Vloni v Rakousku všichni shrábli peníze, ale žádné účtenky a evidence neřešili - rodinné podniky. Často nechtěli ani pas, takže nezaplatili místní daň. Přes oficiální rezervační systém to bude nejspíš ofiko a tedy dražší. Je to ale asi nutná cena za to, že ušetřím tu jednu tašku věcí.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 03.06.2016
                          Autor: MiBo
                          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                                 

                            Ono nelze říci "Německo".
                            To je safra velke, a i ta

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 03.06.2016
                            Autor: Jindra8526
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                            • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                                   

                              Rynska cesta je rozmanita a projizdi i safra velkymi mesty. Tak predstava "pensionku" nekde u Labske dostava za usi fest...

                              To je vona, asi 30 km severne od Strasbourgu

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 03.06.2016
                              Autor: Jindra8526
                              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                              • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                                     

                                Tak tenhle obrázek nějak dramaticky nevypadá.

                                Problematickou pověst má Švýcarsko, navíc se to tam docela točí, takže málo km to nebude.

                                V Německu jsem doufal v relativně kulturní krajinu + pojedu stylem, kterým sami Němci jezdí. Nicméně při rolování po mapě to vypadá i na větší hluchá místa.

                                V Nizozemí se bojím, že oni jezdí na kole jinak. A taky tam budu časově improvizovat.

                                Ty aglomerace mne docela straší.

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 03.06.2016
                                Autor: MiBo
                                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                                       

                                  Zadne drama, proste nic jen cesta po nasypu.
                                  Naprd, protoze blbej povrch tak jsem misto kopirovani Ryna sel na silnici.

                                  Svycarsko vubec neumim, v Holandsku jsem byl na kole pred strasne moc lety a uz tenkrat ses na kole prakticky na silnuci nedostal, vsude sama stezka, dlazdena....

                                  Jsem zvedavej co napises az tu Rynskou profrcis.
                                  Ja budu v Karlsruhe 1.6, ale uz nepojedu podel Ryna ale flaknu to nejkratsi cestou na Metz....
                                  Mam na 1000 jen 5 dni (teda den mam v rezerve) tak to bude natvrdo...

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 03.06.2016
                                  Autor: Jindra8526
                                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                          • Re: Možnosti ubytování - Rýnská stezka

                                 

                            Jel jsem část Rýnské stezky mezi Utrechtem a Kolínem n/R.
                            http://www.nakole.cz/diskuse/17202-proti-proudu...
                            Na této trati jsem se setkal jen se slušnými campingy v ceně 12 - 15 €. Sklon k nedávání účtenek je znát, ale není pravidlem.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 08.06.2016
                            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Úspornější ubytování v kempech.

         

    Před týdnem jsem projel úsek Rýnské stezky z Mainz (DE) do Den Haag (NL). Spořivějším cyklistům se snad bude hodit návod na hledání kempů. Používal jsem v první řadě databázi v mapách Velomap pro navigaci Garmin. Jako záložní pak hledání v mapách Here v telefonu MS Lumia.
    Ceny se pohybovaly od 6E do 29E. Typická cena byla 12E. Dojezd do kempu je možné odložit až do večerních hodin (19:00-20:00), s výjimkou velkých měst. Tam je potřeba dorazit do 18:00, abyste nepřijeli k zamčenému vstupu.

    Jindra z/Ž.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2016
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

308 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024