reklama
Země: Německo Německo, Nizozemsko Nizozemsko

Proti proudu Dolního Rýna na těžko.

Ahoj.
Týdenní výlet jsem začal v nizozemském Utrechtu, kam se dá pohodlně dostat nočním vlakem.
UTRECHT a GERDELAND
Krajina a cyklostezky jsou opravdu ráj pro dálkové jízdy. Značení stezek a možnost doplnit zásoby nemají chybu.Na řece Rýnu se neustále něco děje, nákladní i osobní lodě korzují po a proti proudu. Valná část povodňových valů je použitelná jako luxusní cyklostezka. Daní za to dobré je nulová ochrana před protivětrem.
SEVERNÍ PORÝNÍ - WESTFÁLSKO
Značení vypadá stejně, ale není na nizozemské úrovni. Průjezd velkými městy na Rýnu je nepříjemná zkušenost. Stezky mají nejlepší léta za sebou a uklízí se na nich málokdy. Zhruba od Kolína nad Rýnem se karta obrací. Značení se stává téměř dokonalým a stezky a malé silnice jsou o třídu lepší.
PORÝNÍ-FALC
Velmi dobrá úroveň značení a povrch. Kempy začínají být častější a větší. Téměř souvislá cesta po hezky upraveném nábřeží. Památky na obou březích, opravdová radost. Nejlepší část výletu.

Jindra z/Ž

[ Zpět ]
Datum: 08.10.2013
  • Re: Proti proudu Dolního Rýna na těžko.

         

    Zpráva voní dálkami a nejvíc se mi líbí 3. foto.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.10.2013
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proti proudu Dolního Rýna na těžko.

           

      Díky.
      Třetí fotka je z Bonnu od Rýna. Je na ní hrobka rodiny průmyslníka a mecenáše Wilhelma Van Carstanjena.
      Kdo by si myslel že HDR zpracování přehání, mýlil by se. Je to velmi blízko skutečné náladě podzimního večera.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.10.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proti proudu Dolního Rýna na těžko.

             

        Tak koukám, že si na Paříž zatím rezignoval. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 08.10.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Proti proudu Dolního Rýna na těžko.

               

          Je to tak. Vyměnil jsem původní plán za jiný, kvůli snadnější dopravě do Utrechtu.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.10.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Proti proudu Dolního Rýna na těžko.

                 

            Už jsi doma nebo pořád jedeš?
            Kudy to vezmeš od Rýna? Přes Heidelberg a Nürnberg?

            [ Zpět ]
            Datum: 08.10.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Proti proudu Dolního Rýna na těžko.

                   

              Už jsem doma. Vyhnalo mne počasí. Byl jsem pod stanem a po třech dnech deště, bez převlékání, už jsem byl hnusný sobě i okolí.
              Původní plán byl zahnout od soutoku proti řece Mohanu.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.10.2013
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Proti proudu Dolního Rýna na těžko.

                     

                Chápu, já dojel jen díky hotelovému řetězci. Ono předjaří nebo podzim je něco jiného než léto. Uschnout alespoň na pár hodin je pak nutnost.

                Tak příště!

                [ Zpět ]
                Datum: 08.10.2013
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proti proudu Dolního Rýna na těžko.

         

    Rád tě zase čtu, krásný fotky. Ta třetí fakt nemá chybu, to je kouzlo :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.10.2013
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Holandsko na kole: Rovinkami za větrnými mlýny

 (CK Bondo)
07.06.2024, 10 dní
17 840 Kč
cyklistický Letecky

Lechtalské Alpy

 (CK Mamut tour)
26.06.2024, 5 dní
12 300 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

264 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024