reklama
Země: Itálie Itálie

Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

Zdravím,

nemá někdo zkušenosti s cyklojízdou po Alpe Adria přes Rakousko do Itálie (s cílem ve městě Grado) v posledních dnech a týdnech? Snažím se sehnat všechny možné informace o situaci s uprchlíky na italsko-rakouských hranicích a vyhodnotit riziko.

Předem děkuji.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 09.07.2015
Autor: vierka
  • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

         

    Potřebuješ někoho kdo ti bude po cestě fandit? Prý jezdí taky na kole, může být, že najdeš spřízněnou duši :-.)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2015
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

         

    No obecně si myslím, že cyklisté nejsou úplně cílová skupina uprchlíků. Pokud nejedeš sama a neplánovala jsi přespat pod širákem někde v okolí nádraží, tak ti asi nějaké velké nebezpečenství nehrozí...
    Navíc evidentně jedeš špatným směrem :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2015
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

           

      A který směr je dnešní době bezpečný ?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2015
      Autor: milann
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

             

        Skoro každý když používáš víc svůj rozum než novinové titulky.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.07.2015
        Autor: petrp
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

         

    S imigranty přece nejsou vůbec problémy, s těmi muslimskými vůbec žádné, všichni jsou už natěšení, jak se plně zapojí do naší multi kulturní společnosti, kterou obohatí o svou skvělou a pokrokovou kulturu a náboženství. Kdo si myslím, neřku-li pa kříká, něco jiného, je fašista, xenofob, nácek a extrémista!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2015
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

           

      Směřují do těch bohatých zemí kde je jejich náboženství a kultura u vlády ?

      Nesměřují.

      Tudíž je jasné, že náboženství a kulturoa s cílem jejich snahy/cesty nemají vůbec nic společného.

      Jde jen o to bohatství, respektivě jen o místa s možností přerozdělení nějakého bohatství.

      Saúdové nebo další ropné velmoci se stejným náboženstvím, či jeho proudy, se prostě podělit o bohatství nechtějí a proto ti chudáci směřují do Evropy, které to ještě nedošlo a má pocit, že má povinnost se starat o bratry Saudů, Iránců, kuvajťanů, emiráťanů ve víře ..

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2015
      Autor: újezďák
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

         

    Koncem léta tuhle trasu taky pojedu včetně spaní pod širákem s vlastním tempem a komplet bez doprovodu. Snad to nebude tolik horký jak nám média ukazují.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2015
    Autor: rif
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

           

      Naopak, média toho moc neukazují...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.07.2015
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
      • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

             

        Největší problém bych viděl v tom, jak se na danou situaci nejlépe připravit bez cestovních omezení (stanování mimo kempy, jízda o samotě).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.07.2015
        Autor: rif
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

         

    Problém bude v tom, že dneska těžko víme, jak to bude vypadat za dva měsíce. Byl jsem v Miláně minulý víkend, žádní imigranti, klid, jen kolem veřejnych budov a Dómu pobíhají legračni oxbrojenci v uniformách horských myslivců s pérem za kloboukem.

    Před měsícem jsem byl v Janově, a tam jsem se necítil příliš bezpečně, v centru se poflakují skupinky tmavých mladíků, vůbec, všechno o doat tmavší než v Lombardii. Žádné přímé ohrožení, ani snad náznak, přesto blbej pocit nejistoty a možného ohrožení, tedy za tmy ven do toho starého mésta ani náhodou.

    Myslím si, že turistické metropole, zejména na severu Itálie, mají ti jejich carabinieri pod kontrolou, ono, mezi náma, těch uprchlíků tam nebude o moc víc, než fanoušků Baníku, když se jedou poprat se Sparťany do Prahy, takže by to neměl být problém udržet je v odstupu od slepičky, co jim nese zlatá vajíčka, tedy turistů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2015
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

           

      Přesně v tuhle úvahu doufám. Nerad bych byl na zpáteční cestě za vánoční stromeček

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.07.2015
      Autor: rif
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

         

    Jel jsem to tento a minulý týden. Taky jsem měl obavy, ale žádné uprchlíky nebo něco nebezpečného jsem nezaznamenal. Pouze v Udine ve stínu pod stromy přespávali nějaká snědí muži, ale nezjišťoval jsem, zda jde o uprchlíky nebo místní bezdomovce.

    Obdobně vypadala i cesta vlakem. Jel jsem Praha - Linz (přímý spoj), Böckstein - Mallnitz, Udine - Villach (ranní spoj v 7:07h), Linz - Praha (místní vlaky Linz - Summerau a Summerau - České Budějovice, rychlík ČB - Praha). Žádné kontroly ve vlaku, žádní zaznamenaní uprchlíci, nic zvláštního, nebezpečného nebo nepříjemného.

    Nikde jsem nespal pod širákem, protože až na poslední den bylo parno k padnutí, takže jsem se chtěl večer pořádně umýt. Nicméně nic nenasvědčovalo tomu, že by se na trase mělo s tmou něco změnit.

    Tolik mé "čerstvé" postřehy z trasy.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2015
    Autor: MiBo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

           

      Jak to prosím vypadá s "plností" cyklostezky? Chtěl bych si to sjet příští týden a nerad bych, abych se dočkal nějakých davů a zástupů cyklsitů. Nikdy jsem ještě v Rakousku na kole nebyl, ale předpokládám, že díky kvalitě jejich stezek, které patří k nejlepším, tam určitě moc prázdno nebude, že? Díky

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.07.2015
      Autor: trunny
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

             

        Hodně záleží na konkrétním úseku. Je taky rozdíl hezké počasí, pod mrakem atp. Je to jako u nás, většina lidí nejede plnou trasu, ale jsou to místní, kteří se jdou projet kolem domu a za humna.

        Že by se nedalo pro davy jet, to teda nikde. Já měl nejvíce plno asi ve městech Salzburg a Villach a pak stoupání lesem k rakousko - italské hranici.

        Rozhodně to není masakr typu Modřanská v Praze nebo A2 u pražské ZOO. Nejrušnější místa, která jsem zatím v Rakousku na cyklostezkách zažil, bych asi přirovnal k A2 u Kralup.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2015
        Autor: MiBo
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

               

          OK, díky moc za info.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.07.2015
          Autor: trunny
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

         

    Ahoj,alpe odria jsem projel celou před dvěma týdny, potom směr Benátky, nahoru po Brentě a Adigi do Švajcu, od Majola pasu po Innu zpátky do Rakouska, Zillertalem nahoru na gerlospas a pak zpět přes Salzburg Pasov domů do Liberce. Na mých cestách spím výhradně nadivoko, nikde jsem žádného uprchlíka nepotkal, oni to média rádi nafukují. Obecně se při svých cestách cítím venku bezpečněji než doma, zvláště na silnicích, letos jsem to poznal už ve švajcu kde mě téměř srazila audina s pražskou spzkou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2015
    Autor: šána
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

           

      AUDI - značka vozu na kterou si vždy a všude dávám bacha. Zatím se mi nestalo, abych na cestách potkal audinu a neudělala nějakou čuňárnu. Ta značka jako by přitahovala řidiče blbce.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2015
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

             

        Nerušte jejich kruhů :)

        Ale celkem to sedí ale myslím, že je trumfují všechny golfy s tmavými skly a koncovkou výfuku vetší než kyblíček na písek a starší 15 let...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2015
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

               

          Nerada těm generalizacím propadám, ale musím říct, že třeba i v Norsku naši kamarádi na silnici občas pronesou: "Fire circles" a povzdychnou si:-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2015
          Autor: Lanna
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

         

    Sice si teď odpovídám na svůj vlastní dotaz, ale třeba se to bude někomu hodit.
    Minulý týden jsme projeli Alpe Adrii a co se uprchlíků týče, všude byl naprostý klid.
    Rozhodně se tedy nevyplatí rušit svoje plány pouze na základě informací z médií.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2015
    Autor: vierka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

           

      Překvapivě... :o)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2015
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

         

    V minulých dvou týdnech jsem projel západnější trasu Via Claudia Augusta, která vede přes Bolzano a Trento (v něm jsem mj. strávil několik hodin v parku před nádražím a okolí), kde má být podle médií uprchlíků jako mravenců. Nenarazil jsem ani tam na nikoho a nic podezřelého nebo nebezpečného.
    Jediná invaze, se kterou jsem se setkal, byl nájezd Čechů na Lidly u Lago di Garda.
    ;)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2015
    Autor: 7seconds
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alpe Adria - uprchlíci v Itálii

           

      Zdravím,Alpe Adriu jsem udělal asi před 14 dny, uprchlíky jsem viděl akorát v Lincu, ve větším počtu se povalovat v parku , jinak sem na ně taky nenarazil. Dokonce v Passově, o kterém se říká , že je úprchlíkama narváno sem žádného neviděl.Jinak, chci poděkovat všem co sem píší,že mě navnadili,a já na stará kolena ( bolavá) něco takového zkusil taky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2015
      Autor: Ivan11
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem

Napoleonův ostrov Elba na kole

 (CK Victoria)
05.05.2024, 8 dní
9 990 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
17.05.2024, 10 dní
14 990 Kč 12 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

274 cyklistů (7 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024