reklama
Země: Rakousko Rakousko, Česko Česko

Z Prahy do Vídně, nebo obráceně

Ahoj,
v létě plánujeme s přítelkyní výlet na kole z Prahy do Vídně, nebo naopak z Vídně do Prahy.
Máte někdo s touto trasou zkušenosti? Jak je lepší volba odkud kam, co sebou (oblečení, jídlo atd.). Chceme spát pod širákem.
Na cestu plánujeme 5-6 dní.
Děkuji za rady a instrukce.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.01.2015
Autor: 7pragamen
  • Re: Z Prahy do Vídně, nebo obráceně

         

    Co se týká směru, tak to asi bude na vás.
    Já osobně preferuji na začátku cesty odjet co nejdál a pak se blížit k domovu.
    Nesnáším návraty z dálek nějakým dopravním prostředkem - hlavu mám plnou zážitků a jediné co chci, tak chci už být doma ve vaně a ve své posteli. Tak ten úsek závěrečného návratu poslední den chci mít k domovu co nejblíže.

    Vídeň - Praha jsem jela 2x.
    Poprvé nás do Vídně dovezl kamarád autem a jeli jsme klasiku Greenways.

    Po druhé jsem jela vlakem do Brna a jela jsem trasu Brno - Vídeň - Praha (z Vídně jsme se opět drželi kolem Greenways, ale už jsme dělali odchylky).

    V obou případech jsme měli na cestu týden, s tím, že my jsme spali po kempech nebo penzionech a stravovali jsme se cestou v restauracích. A jeden den jsme věnovali Vídni.
    Jinak to záleží na tvých schopnostech - pokud si schopen dát za den i víc jak sto km, pak to můžeš sfouknout klidně za 3 - 4 dny :o)))
    Pokud si pamatuji, tak Greenways Vídeň - Praha (na Hostivařskou přehradu) je asi 430 km.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2015
    Autor: radka
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Z Prahy do Vídně, nebo obráceně

           

      Děkuji za odpověď. Ona je prý i nějaká mapa Greenways běžně dostupná ke koupení.
      Jak je na tom celková trasa? Myslím cesty. Silnice, lesy, cyklostezky?
      Kolem 100 km denně pro nás není problém.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2015
      Autor: 7pragamen
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Z Prahy do Vídně, nebo obráceně

             

        Mapu koupíš bez problémů:
        http://eshop.nadacepartnerstvi.cz/pruvodce...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2015
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Z Prahy do Vídně, nebo obráceně

             

        Pokud se budeš držet značené Greenways, tak jsou to ve valné většině cyklostezky po silnicích.
        A co vede mimo silnice, to je také bez problémů.

        Kolik denně ujedeš, to je na tobě.
        Záleží, co tě cestou zajímá - jestli jen hltání kilometrů nebo se chceš i trošku rozhlédnout.

        Rakouská část, tedy Vídeň - hranice mě osobně nijak nezaujala. Malé vesničky přes den "bez života" a silnice mezi poli. Vopruz je to, když do tebe praží slunce.
        Ale v Česku se dá pár zajímavostí cestou navštívit. Zase je to o tom, jestli hodláš ortodoxně dodržet Greenways nebo si najdeš vlastní trasu.

        Nejlepší bude, když se podíváš do mapy.
        Pokud tě zajímá min. možná vzdálenost orientačně, tak můžeš počítat tak kolem těch 430 - 450 km. Na míň se asi nedostaneš.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2015
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Z Prahy do Vídně, nebo obráceně

           

      Co se týče směru mám to obdobně. Ale mám pocit, že při jízdě kolmo jedu-li směrem na sever, jedu jakoby stále do kopce a opačně jedu-li na jih, mám pocit spíše jízdy z kopce.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2015
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Z Prahy do Vídně, nebo obráceně

             

        Takže na východ a na západ máš pocit že ti podklouznou kola jak je to naklopený? :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2015
        Autor: 7pragamen
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Z Prahy do Vídně, nebo obráceně

               

          to ne, na východ se mi lépe jezdí spíše v odpoledních hodinách a na západ zase spíše v dopoledních hodinách. To má za následek, že raději jedu na jih mohu-li si vybrat.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.01.2015
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Z Prahy do Vídně, nebo obráceně

                 

            Z uvedeného bych očekával, že Tvoje volba bude sever místo jihu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.01.2015
            Autor: Jetson
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Z Prahy do Vídně, nebo obráceně

             

        Tak tohle mě u světových stran nijak nenapadlo :o)))
        Větší problém mám když si spletu pravou a levou a pak jedu na východ, zatímco si myslím, že jedu na západ :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2015
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Z Prahy do Vídně, nebo obráceně

           

      Doporučuji jet z Vídně do prahy stejně jako ostatní. Jeli jsme tak minulý rok. První zastávka v Krems an der donau a pak zastávka v třeboni u macků http://www.ubytovanimacku.cz/ . No a z Třeboně na jeden zátah do Prahy. Nebyla to teda moc romantika, ale i tak to byl neskutečnej zážitek:)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.12.2016
      Autor: karlos.s
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Z Prahy do Vídně, nebo obráceně

         

    Já to jel taky dvakrát, poprvé po GPW. Osobně se mi líbila celá trasa, nejvíc úsek Týnec-Sedlec - Prčice, Česká Kanada a Podyjí. Podruhé jsem to vzal z Prahy přes Tábor a Novohradské hory k Dunaji a poté po Donnauradweg do Vídně a dál do Bratislavy. Pokud vám nevadí kopce a máte rádi klidné silnice hezkou přírodou, doporučil bych jet přes Novohradky. Tahle trasa má ale asi 600km... Při obou cestách jsem spal po penzionech a kempech, ale nadivoko by to asi taky šlo. Návrat bych doporučil vlakem z Bratislavy, to jezdí vlaky poměrně často a v roce 2010 stála cesta 2eur/osoba. Přeju pěknou cestu!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.01.2015
    Autor: tomzav
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Prahy do Vídně, nebo obráceně

           

      2eura za jízdenku z Bratislavi do Prahy s kolem? Nechybí tam nula? :-) Podezřele nízká cena. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.01.2015
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Z Prahy do Vídně, nebo obráceně

             

        Tak za kolo by to asi tak mohlo být... ;-)

        2 EUR je jen v rámci "malého pohraničního styku" (do 40, resp. 52 km).

        Včasná jízdenka Bratislava - Praha stojí 15 EUR (jestli jsem to teda našel, a hlavně ten debilní ceník ČD pochopil, správně)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.01.2015
        Autor: hekynen
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Z Prahy do Vídně, nebo obráceně

             

        Ano, díky za postřeh, nula tam chybí :) V roce 2010 to bylo 26 eur/osoba s kolem a rezervací.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2015
        Autor: tomzav
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Prahy do Vídně, nebo obráceně

           

      Vlaky z Bratislavy a často ? :-) Mám úplně jinou zkušenost.....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.01.2015
      Autor: highlander
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Z Prahy do Vídně, nebo obráceně

             

        Z Bratislavy do Prahy jezdí přímý vlak každé dvě hodiny, s přestupem v Břeclavi každou hodinu. Jen je potřeba dopředu rezervace na kolo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.01.2015
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Prahy do Vídně, nebo obráceně

         

    ak by Ti to pomohlo, tak tito chalani to celkom strucne popisali (samozrejme co vyhovovalo im nemusi tebe): http://tskpraha.net/kolotoulky/index.php?co...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2015
    Autor: milano.pk
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

420 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024