reklama
Země: Německo Německo

Doprava do Cuxhavenu

zjištuji jak se dostat do cuxhavenu s kolama z Brna,vlakem.Chceme jet z Cuxhavenu do Prahy podél Labe.Zatím jsem našel vlakové spojení Brno-Hamburg-Altona Odj. 24.5.2014, 11:39 Celková doba jízdy 10 hod 9 min.Hamburg-Altona Příj. 24.5.2014, 21:48.cena 5956 Kč.
Pak jsem našelm na webu odkaz
kolodoprava.webnode.cz za cca 15.000 Kč,přímo do Cuxhavenu,při obsazení 1-4os.
poraďte prosím.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 19.05.2014
Autor: lala
  • Re: Doprava do Cuxhavenu

         

    A co takhle po svých po pravém břehu po proudu tam a zpátky po levém, ušetříš a ještě se hezky projedeš :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Doprava do Cuxhavenu

         

    Dívám se, že Praha-Hamburg jezdí i Student Agency. Doprava kola je tam asi trochu nejistá a závislá na domluvě, ale taky je to určitá možnost.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2014
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doprava do Cuxhavenu

         

    Nebylo by lepsi po Nemecku jet do Bad Schandau s prestupy, ale na Wochenende jizdenku (~50 EUR 1-6 lidi?) + 10 EUR za kolo, prejet hranici po vlastni ose do Decina a pak klasicky skupina + kola Decin-Praha, Praha-Brno? Bude to asi delsi, ale ty jejich RE vlaky na sebe vetsinou navazuji a zas tak moc taky nestavi...

    EDIT: oops, blbe jsem si to precetl - myslel jsem, ze se chcete vracet. Tak v tom pripade opacne :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2014
    Autor: epo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doprava do Cuxhavenu

         

    S podobným dotazem jsem tady začínala a v Cuxhavenu jsem ještě nebyla :) Možná čekám na delší čas, kdy to budu moct zvládnout tam i zpět bez vlaku. Ty tisíce bych si raději užila jinak. Jednou mě někde u Litoměřic předjížděla na břehu Labe paní a já jen z legrace dotaz, jestli jede z Cuxhavenu a ona že jo! Prý tam (asi ale jen do Hamburku) jela vlakem za tisícovku na jízdenku koupenou v e-shopu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2014
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doprava do Cuxhavenu

           

      To jo. Na "včasnou jízdneku Německo" se dá fakt jet velmi levně. Je potřeba si shánět dost dlouho dopředu a mám dojem, že není možno ji vrátit, když do toho něco vleze, ale dá se koupit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2014
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doprava do Cuxhavenu

             

        Přesně tak, včasná jízdenka je řešení, ale je to boj, navíc těch EC/IC co vozí kolo je jak šafránu.

        On zrovna ten Cuxhaven vychází blbě na přestupy pokud člověk nechce zaplatit dlouhé peníze za jízdenku a tudíž se uchýlí k Wochenende či Querdurchland jízdence. Je už to prostě z ruky, není to jako Balt, kde to vychází na dva přestupy.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2014
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doprava do Cuxhavenu

             

        Právě na to koukám: Praha - Hamburg 1O69Kč (a jde to s příplatkem 50Kč i u pokladny).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2014
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doprava do Cuxhavenu

             

        Já jsem svého času chtěla jízdenku s kolem jen do Drážďan, ale nepodařilo se mi jí koupit ani půl roku dopředu. A to jsem při druhém pokusu měla rozmezí 3 - 4 dnů a bylo mi jedno, jakým vlakem.
        Rezervace už byly pryč...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2014
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doprava do Cuxhavenu

         

    Nechci strašit, ale rezervace pro kola ve vlaku se musí dělat u těhle vlaků dost dopředu, 24 je za chvilku, raději jim zavolej a zeptej se.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2014
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doprava do Cuxhavenu

           

      Teď na to datum koukám, to je fakt dost na těsno. V létě jsem řešil rezervaci v EC do/z Břeclavi a skoro mi nestačil měsíc dopředu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2014
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doprava do Cuxhavenu

         

    Minulý rok v srpnu jsme absolvovali trasu Cuxhaven-Děčín. Vyráželi jsme vlakem Jan Jesenius z Brna v cca 9:45h na Hamburg Hbf (příjezd v 19:45h). Tam jsme přesedli na Metronom (dvouposchoďové vlaky s velkým prostrem na kola se stojany - pohodlně do něj najedeš s plně naloženým kolem) a kolem půlnoci jsme byli v Cuxhavenu.
    Jediný problém byl rezervace kol. Do Jana Jesenia jsme měli místenky pro sebe, ale ne pro kola (myslím, že ty byly vyprodané už v první den prodeje).
    Tak jsme milá kola rozložili a vezli rozložená (český průvodčí z nás měl opravdu radost, protože vlak byl v Brně nacpaný k prasknuí, hodně lidí vystoupilo pa v Praze). V Hamburku na nádraží jsme kola složili za cca za 1,5h a pokračovali pohodlně Metronomem dál do Cuxhavenu.
    Jak to vycházelo cenově si přesně nevzpomínám, ale myslím, že nás Brno-Hamburg vyšlo na cca 1600 Kč (1 osoba) a dalších asi 700-800 Kč Hamburg-Cuxhaven (osoba + 1 kolo).
    Jen vítr si dělal co chtěl - mysleli jsme, že když pojedeme od moře směrem do vnitrozemí, tak nám bude foukat do zad. Kdepak, foukal všemi směry.
    Jinak dovolená to byla nádherná, doporučuji.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2014
    Autor: danela
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doprava do Cuxhavenu

           

      To je dobrý nápad, strčit kolo do krabice. To mě u toho vlaku nenapadlo.
      Je to sice trošku "vopruz", ale je to řešení, když je to s rezervací na kolo tak, jak to je.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2014
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doprava do Cuxhavenu

             

        Jo, bylo to bezva, v jedné ruce kolo zabalené do plachty (hodila se nám pak pod stan v kempech a druhá na zakrytí kol) a ve druhé ruce trojbrašna a pomalu jsme se sunuli k hlavnímu nádraží v Brně. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2014
        Autor: danela
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doprava do Cuxhavenu

         

    Vyřešil jsi to?
    Taky bych to Labe sfouknul, kdyby se mi podařilo protáhnout si víkend. Jestli máš typ, dej vědt prosím.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2014
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doprava do Cuxhavenu

         

    Tak jsme se rozhodli po zvážení všech pro a proti že je pro nás nejvýhodnější kolodoprava.webnode.cz,
    a to z těchto důvodu:
    Na cestu mám jen 7dní a délka cyklotrasy je cca.700km.Když pojedu vlakem dorazím do hamburku ve 21.48,což není zn.ideál.Do Cuxhavenu je to po vlastní ose cca.100km tam a 100km zpět do hamburku,to je další mínus.
    Dohodl jsem se,že s kolodopravou vyrazíme 23.5. ve 22 hod. a v cuxhavenu budeme cca.v9.hodin.Jedeme 2 a cena cesty je 13.900 Kč.Cena přímého spojení Brno-Hamburg-Altona pro 2os.12tis.Takže rozhodnuto.23.5. ve 22 hod. vyrážíme.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2014
    Autor: lala
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Doprava do Cuxhavenu

           

      Koukal jsem na to, z Brna je to se Studentem s přestupem v Praze za 1850 +150 za kolo, furt 9 lístků volných.

      kolodoprava se mi jeví dražší než kdybych jel s madam traktorem a v Hamburku jí koupil nějakej slušnej hadřík, asi když se bude nudit jí vyšlu dělat konkurenci :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Doprava do Cuxhavenu

             

        Kokám na student agency a lístky mají až na pondělí a co se týče přepravy kol není to na 100%

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2014
        Autor: lala
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Doprava do Cuxhavenu

               

          Není, to je trochu na palici, koupíš jízdenku na kolo ale o tom jestli kolo pojede nebo ne, rozhoduje šofér na místě podle toho, kolik veze zavazadel.

          Měl jsem z toho strach, ale když se kolu narovnají řídítka a celé se to zabalí do bublinek, je to taková placka, kterou postaví ke zdi zavazadlového prostoru a místo to téměř nezabírá, takže pohoda. Jen to fakt musí býtvdokonale zabalené, aby to nepoškodilo nějaká zavazadla, to je jedinný důvod, proč by kolo šofér odmítnul.

          Furt vidím 9 míst, odjezd z Brna 23.5. ve 20:00, přestup v Praze a v sobotu v 11:25 v Hamburku :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2014
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doprava do Cuxhavenu

           

      Ahoj, zaujal mě Tvůj údaj o délce trasy 700km. Nevím, odkud a kam to počítáš, ale my jsme má trase Cuxhaven - Děčín najeli cca 950km. Drželi jsme se převážně cyklostezky a sem tam si zajeli prohlídkou měst.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2014
      Autor: danela
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doprava do Cuxhavenu

             

        :-)
        Právě koukám do mapy a přemýšlím, kde jsem udělal chybu, mám zafixováno, že je to asi 1000km, tak asi chyba není.
        Navigace mi dává nejkratší cestu Praha-Cuxhaven 750km, ale to nejede kolem Labe ale bere to fakt napřímo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2014
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Doprava do Cuxhavenu

               

          Průvodce od Esterbauer udává 500 km Pha-Magdeburg a 500 km Magdeburg-Cuxhaven.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2014
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doprava do Cuxhavenu

           

      Za ty prachy uz muzu s koly do Hamburku letet :D

      Dobry pokus o PR, chytnul jsem se taky, ale priste si radsi zaplat skutecnou reklamu nebo PR clanek.
      Preju hodne spokojenych zoufalcu ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2014
      Autor: epo
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Doprava do Cuxhavenu

             

        Ale bylo to roztomilé, jak na první pokus všichni odkaz přehlédli jak paseku a fakt mu snášeli všemožné možnosti, až chudák ho tam musel jedině totálně nápadně naprat podruhé. :-)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2014
        Autor: Ifča
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Doprava do Cuxhavenu

               

          Na druhou stranu myslím, že byl hoch užitečný. My jsme si zakualizovali informace jak se dá cesta vyřešit a on zjistil, že to co nabízí není žádná sláva.
          Jako bonus si mohu přidat, že s kolodoprava.pavučinovýuzel.cz rozhodně ne.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2014
          Autor: petrp
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Doprava do Cuxhavenu

                 

            Tak jsem si s tím chvilku hrála... pokud by člověk obětoval tu sobotu na cestu a nějaké to nepohodlí na více přestupů, jde cesta nakombinovat spojením české skupinové víkendové jízdenky pro dva dospělé za 650,- a německého "schönes Wochenende Ticket" za 44 EUR taky za oba (resp. až pro pět osob).
            Je to tedy zatím bez jízdného pro kola, tím by to ještě o nějakou stovku naskočilo, ale pořád by mi těch ušetřených cca deset tisíc za ten jeden den cesty navíc stálo.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.05.2014
            Autor: Ifča
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Doprava do Cuxhavenu

                   

              Ještě bych připomněl, že dítě do 14 let v doprovodu rodičů či prarodičů cestuje v Německu zdarma.
              Má to však háček, jakmile by ve skupině byl někdo jiný, tak dítě platí normálně.
              Takže maminka + tatíne + dítě - cena jen za dvě osoby
              zatímco
              maminka + tatínek + dítě + kamarádka - cena za 4 osoby.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 21.05.2014
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Doprava do Cuxhavenu

                 

            Ať to byla reklama nebo ne, rozhodně to bylo k užitku - já jsem třeba zjistila, že když neseženu rezervaci na kolo do vlaku, tak to můžu očůrat tím, že ho šoupnu do škatule :o)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.05.2014
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Doprava do Cuxhavenu

                   

              Dobrá, přidám se i já. :-))
              A abychom tu užitečnost této diskuze završili, našla jsem i foto jednoho rozloženého kola, jak s námi tím vlakem na trase Brno-Hamburk cestovalo:

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 21.05.2014
              Autor: danela
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Doprava do Cuxhavenu

                     

                Tak to je slušná rozborka, jen co je pravda.
                Osobně nevím, jestli bych z tohohle dokázala zase složit kolo :o)))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 22.05.2014
                Autor: radka
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Doprava do Cuxhavenu

                       

                  Hustý. Na tomhle bych taky nechtěl jet s báglama natěžko. Já před cestou kolo ladím, ale po sestavení hned naostro, já bych do toho nešel. A to neřeším, že do Cuxhavenu je to zbytečné.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 24.05.2014
                  Autor: MiBo
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Doprava do Cuxhavenu

                         

                    V krabici jsem vezla kolo jenjednou- letadlem do Francie. V té škatuli mi to nepřijde tak radikální jako tohle.
                    Doma jsem ale rozborku/sborku raději natrénovala a na letišti ve Francii mi trvalo asi hoďku,než jsem z toho zase složila kolo :o)))

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 24.05.2014
                    Autor: radka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doprava do Cuxhavenu

             

        No, nebuď na něj tak zlej, od začátku mi to také připadá jako reklama, ale hoch na tom zase tolik nevyvaří, počítal jsem si to přes palec na svůj traktor, když hodíš kola na střechu, něco si to vezme, takže mě těch zhruba 1900km (tam a zpátky) dává odhadem 7000Kč za naftu, a nebudu na to moc šlapat.

        Amortizace vozidla, 3,70 od km podle našich ouřadů, takže to máš taky skoro 7000, takže na šoféra připadá 1000Kč na 1900km.

        1900km bych jel zhruba 20 hodin, tedy 50Kč/h, to mi nepřipadá přemrštěné.

        Na druhou stranu, ve 4ech ti to vychází na 3750 Kč za cestu až do Cuxhavenu, bez přesedání, Student jede jen do Hamburku.

        Ve 4ech to beru jako atraktivní nabídku, ve 2 se čísla už dost mění v její neprospěch. Srovnávat s ČD smysl nemá, na ten termín už lupen nedostaneš.

        Nevím v čem je podnikatelský záměr, ale těvh 15000 bych asi klidně dokázal napsat na cesťák a zisk tedy žádný (šofér dostane jen diety, což mě připadá dost humus)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2014
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Doprava do Cuxhavenu

               

          Ale jo...
          I tahle doprava muze mit smysl - viz. pred lety CA Jenda, ktery busem vozil lidi do Italie a do Rumunska. Ma to ale smysl pro destinaci, kam se blbe shani jakakoliv jina doprava, nebo je to fakt nevyhodne. Zrovna ten Cuxhaven mi prijde jako celkem bez problemu dosazitelny, kdyz to clovek planuje vcas - a tyhle cesty se vetsinou planuji nejaky ten patek dopredu. Malokdo se sbali dojede na nadrazi nebo letiste a zjistuje, jestli se jeste dnes nekam dopravi...

          Zase, kdyz jsem to cetl poprve, nejak mi to nedocvaklo v souvislosti s tim odkazem. Tyhle formy reklamy jsou fakt ale trapne. Nereknu, kdyz by prisel na rovinu s tim, ze uvazuje o takovehle sluzbe a jestli by to mistnim cyklocestovatelum davalo smysl. Chapu, ze kdyz nevi, jestli se s tim chytne nebo ne, tak nechce investovat do reklamy, ale balit to do frazi ve stylu "ale nastesi jsem nasel firmu", "nebyt xyz, nikdy bychom se tam rozumne nedostali..." + link, je fakt zoufale...

          Samozrejme, ze dalsi reakce bude, ze to zadne PR neni, ze skutecne chteji do Cuxhavenu jet. Mozna i nejaka fotka z mola bude :-D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2014
          Autor: epo
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Doprava do Cuxhavenu

                 

            Symsl by to mohlo mít asi jen ve větším rozsahu. Taková osmimístná dodávka s vlekem už by se mohla rentabilně dostat na přijatelnou cenu. Takhle jsme kdysi jeli do Pasova na start Dunajské. Sedm lidí, čtyři kola, jedna loď (za tu samozřejmě při rozpočítání ceny platil kamarád víc než my za kola a nás to tak vyšlo dosti rozumně).
            Pokud se někam chtějí dostat dva lidi, tak nějaké to auto v rodině včetně někoho ochotného tam zajet, najde skoro každý. Málokdo (krom Jindry) to udělá, protože je to prostě nepřiměřeně drahý způsob. A pokud to není v rodině, ale tímto způsobem má štreku odjet najatá firma, zákonitě to vyjde ještě dráž.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.05.2014
            Autor: Ifča
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Doprava do Cuxhavenu

                 

            Přesně, kdyby jezdil někam, kam se nedostaneš bez komplikovaného přesedání, tak by to šlo, ale i tak mi to nevychází jako rentabilní podnikání, zdá se mi, že těch 7,9 Kč za km co mu to dává je tak na půlce normální ceny, asi něco ve výpočtu podcenil, netuším co, amortizaci, pojistné, DPH, něco chybí.

            Tohle jsem nagooglil:
            http://www.praguetransfers.cz/transfery-do...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.05.2014
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Doprava do Cuxhavenu

               

          sem mu zrovna chtěl napsat, že za 11 tisíc pro něj dojedu z Prahy do Brna a do Cuxhavenu ho dovezu :-)

          pokud teda nebude chtít doklad :-)
          propočtem přes palec si vydělám čistá ruka 5 tisíc ...
          a poveze se v pohodlí C5 a né v nějaké rozhrkané dodávce :-D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.05.2014
          Autor: macikm
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Doprava do Cuxhavenu

                 

            Nevyděláš.
            Jen si myslíš, že náklady na amortizaci a další provozní náklady v ceně 3,70 Kč na kilometr jsou tvým výdělkem.

            Něco z nich si ovšem už zaplatil (pojistky, pořizovací cena) něco teprve zaplatíš (olej, gumy, opravy). Pokud chceš počítat skutečný výdělek, musíš i tohle zohlednit, a úředníci se nepředali, když vypočítaly tyhle náklady právě zmiňovanou částkou na km.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.05.2014
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Doprava do Cuxhavenu

                   

              Tak úředníci tyhle náklady přisoudili k placení zaměstnavateli, pokud zaměstnance pošle na pracovní cestu. Se skutečnými náklady to nemá společného vůbec nic (už proto ne, že je to pro všechna auta stejné, ač jak pořizovací cena, tak cena pojistky, i náhradních dílů se sakra liší).
              Tj. pokud by firma takhle posílala zaměstnance, aby on jel svým vlastním autem, samozřejmě nevydělá... Pokud je ale ta "firma" současně majitelem vozidla i řidičem, vyjde to o dost jinak.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.05.2014
              Autor: Ifča
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Doprava do Cuxhavenu

                     

                Je mi to jasné, těch 3,70 je nějaký úřední průměr, kdysi jsem se snažil dobrat skutečných nákladů na km abych získal představu, zda-li se mi vyplatí jezdit soukromým vozidlem a účtovat cesťáky, nebo jezdit služebním vozidlem, ale nějak jsem se v tom zamotal, dostal jsem se na absurdní cifry, protože auto bylo nové a pojistky a značkový servis drahé či spíše předražené. Takže jsem koupil služební a odepisoval a odečítal DPH z PHM, tehdy DPH bylo pro mě čistým příjmem, jako exportérovi mě furt jen vraceli (a taky furt mě kontrolovali).

                Princip ovšem je jasný. Výkřik vydělám 5000 není správně, tak jako tak si amortizaci musíš odečíst a odečet úřední cenou se mi zdá jako rozumný kvalifikovaný odhad, když o vozidle víme prd.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 24.05.2014
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Doprava do Cuxhavenu

                       

                  Hlavně víme prd o skutečné situaci příslušného "provozovatele".
                  Pokud by se tím rozhodl živit, auto k tomu účelu pořídil a sehnal si dva kšefty na rok, tak mu rozpočet pojistky a amortizace bude skákat snad na stokoruny za kilometr.
                  A opačný (leč nejpravděpodobnější) pól - auto mám, používám, a občas si na víkend seženu takovýto přivýdělek (tj. nějaký malý vliv budou mít ty jízdy na opotřebení, potřebu servisu či výměny oleje, ale už nulový vliv budou mít na tu pořizovací cenu či pojistku, které už bych ve stejé výši platila tak jako tak) a pak to bude velmi slušné přilepšení do rozpočtu.
                  Ovšem z druhé strany - i taková cena bude pro případného zákazníka darda, za kterou se mu taková služba prostě nemůže vyplatit. Já párkrát u podobných cest uvažovala, že bych sse zavezla svým vlastním autem a vzala sebou nějakého potomka, co by odvezl auto zpátky. A i když jsem počítala jen cenu pohonných hmot, pořád to vycházelo, že by mi to cenu dovolené hnedle zdvojnásobilo.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 24.05.2014
                  Autor: Ifča
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Doprava do Cuxhavenu

                         

                    Naprostý souhlas.

                    Mě to jako dobrý byznys nepřipadá - nevidělá to dost, jen se to tak tak zaplatí a jako služba je to pro i v obsazení 4 pasažéři velmi na hraně.

                    Další věc je, že nevím jestli každý je dostatečně drsný na to, aby dal Brno - Cuxhaven na otočku - jako regulérní dopravce to určitě udělat nesmí, jako privátní osoba si to dovolit asi může, ale 1800 v kuse je už dost ddrsných.

                    Takže plus cena přenocování. Nebo to nepohodlí v autě? Tohle není výhodné pro nikoho, pro zákazníka předražené, pro provozovatele na hraně.

                    Nejlevnější se mi jeví autobus, není potřeba to kolo rozkádat až tak nadrsno, stačí jako mám na obrázku.

                    Nejdražší přepravce je pak Soňa, PHM, ubytování, diety a nákup v Cop Copině, to jsem fakt měl asi brnknout těm klukům do Brna :-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 24.05.2014
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Doprava do Cuxhavenu

                   

              :-)

              určitě si nikde nebudu vykazovat a nárokovat náhrady za km
              jako soukr. osoba, nepodnikající si jenom prostě udělám výlet a ještě mi ho někdo zaplatí :-)
              a když zaplatí 11 tisíc jsem hoooodně vysoko nad nákladama

              nevěřím - a to jsem tím chtěl asi i tak nějak naznačit - že by v okolí nesehnal nějakého kamaráda, který by ho tam odvezl

              ale od začátku je to jenom reklama, takže nemá cenu o tom špekulovat ...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.05.2014
              Autor: macikm
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doprava do Cuxhavenu

           

      Máte jedinou výhodu, že vás poveze brněnská firma, doma nastoupíte, v Cuxu vystoupíte. Ale ta cena! To se vlakem pořídí levněji. Z Cuxu do Schöny/Schmilky mám já údaj 860km.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2014
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doprava do Cuxhavenu

         

    Jeli jsme vloni na začátku září Praha hl.n. - Cuxhaven. Tam Jan Jesenius (místenky + místenky pro kola), dál Metronom. Příjezd tak akorát do hajan. Nedoporučuji eshop, lepší koupit v pokladně. V Praze nám spočítali ČD a DB a prodali rovnou všechno najednou. Tam kola na háku s námi ve vagónu, Metronom je něco jako City Elephant, ale vespod jsou velké prostory pro kola. Cenu bych musel hledat, ale je třeba to koupit hodně dopředu, ideálně tak 1 měsíc dopředu a více. Stejné spojení jede i přes Brno.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2014
    Autor: MiBo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doprava do Cuxhavenu

           

      Nicméně 15k je šílená suma. Jeli jsme dva a platili jsme zlomek této částky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2014
      Autor: MiBo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Lechtalské Alpy

 (CK Mamut tour)
26.06.2024, 5 dní
12 300 Kč
cyklistický Autobusem

Tyrolsko-bavorské pomezí na kole

 (CK Cyklotur)
29.06.2024, 6 dní
13 880 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

261 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024