reklama
Země: Polsko Polsko

Okolo Odry

Protože už dlouho žiju na břehu řeky Odry, napadlo mě, že by se k moři dalo okolo ní dojet. Myslím jako z polských Chalupek až do Usedomu.
Zatím sháním informace a mapy. Ale vždycky je fajn pokecat o cestě pokud už to tady někdo jel.
Ten úsek od soutoku s Nysou bude asi lepší po německém území. Ale jak je to s úsekem od naší hranice v Bohumíně?

[ Zpět ]
Datum: 28.02.2014
  • Re: Okolo Odry

         

    Spíš podél, ne? Já jsem jela loni, můžeš si přečíst můj článek, ale jela jsem přes hranice u Hrádku nad Nisou teda.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2014
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Okolo Odry

           

      Já právě jsem zvědav, jestli by se tady nevysktl někdo, kdo to jel v Polsku. To je pro mě Terra incognita. A mohl by to být zajímavý námět na cestu Z Chaloupek k soutoku v Ratzdorfu a pak zpět do Hrádku.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2014
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Okolo Odry

             

        To by mohl. Už jsem jednou zkoumala na mapě okolí pramenu Odry.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2014
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Okolo Odry

           

      jo přečetl jsem si to :-) ona ta trasa nysko-oderska je popsana dostatečně. Ale mě tak napadlo, že pro mě logisticky jednodušší je jet to z domu.
      Kousek jsem už okolo Odry v polsku zkoušel jet ale jen takové malé projížďky takže co znám je jen v okolí Chalupek.
      A tak jak se u nás dá jet po koruně protipovodňové hráze, tak v polsku se to taky dá ale je to zepvněno zatravňovacíma dlaždicema a je to jako jet po řadě kanálových mříží. Pak jsem zkusil asfaltové cesty a mimo hlavní trasy se to dá, pokud je malý provoz.
      Spíše mě zajímá zda to od nás vůbec někdo jel.
      Jak je to se spaním apod.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Okolo Odry

             

        Před chvílí jsem koukala do atlasu, kudy Odra Polskem teče. Nikde jsem o cestě podél Odry Polskem zatím nečetla, ani jsem Polskem kromě Jizerských hor na kole nikdy nejela. Radit nemůžu, jen schválit dobrý nápad na cestu. Já to měla podél Nisy jednodušší. Někde u Ratzdorfu budeš muset asi přejet na druhý břeh.
        Se spaním nám cesta vyšla moc dobře, většinou jsme spali hned u cyklostezky. Cestou tam jsem si dělala poznámky, kde jsou nějaké přístřešky, takže cestou zpět jsem už mohla naplánovat noclehy.
        (U tebe si někdy přečtu cestu podél Innu a Zilleru.)

        [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2014
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Okolo Odry

               

          takhle vypada koruna hraze kousek od soutoku Olzy a Odry. Nefotil jsem to bo už je to na street view.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.02.2014
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Okolo Odry

                 

            Takhle vypadá most kousek od Ratiboře, kterej jsme chtěli přejet 2010.
            https://www.google.cz/maps/@50.049797,18.247083...!3m5!1e2!3m3!1s87626972!2e1!3e10

            [ Zpět ]
            Datum: 28.02.2014
            Autor: HonzaK
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Okolo Odry

                   

              To moc nefunguje, tak snad takhle
              https://www.google.cz/maps/@50.0498958,18...!3m1!1e3

              [ Zpět ]
              Datum: 28.02.2014
              Autor: HonzaK
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Okolo Odry

                     

                docela zrada :-(
                Ale do Raciborze je okolo kanalu a štěrkoven spousta takových cest a jak těžba postupuje tak se to mění.
                Kam až jste to jeli?

                [ Zpět ]
                Datum: 28.02.2014
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Okolo Odry

                       

                  Jeli jsme trochu oklikou na sraz 2010 do Nivnice.
                  http://jurimir.rajce.idnes.cz/cesta_na_sraz/

                  [ Zpět ]
                  Datum: 01.03.2014
                  Autor: HonzaK
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Okolo Odry

                         

                    aha tak přes Náchod, Paczkow, jeziora Otmuchowskie, Raciborz jsem jezdil autem na Broumovské stěny. říkám tomu severní cesta. :-)
                    Tady to okolí od Chalupek do Raciborze jsem sice ještě neprojezdil všechno, anebo jsem jel jinudy než je to místo s chybějícím mostem. I když tu trasu přes kanal Ulgy jsem jel a docela jsem tam bloudil, protože jak se tam těžil štěrk, tak je tam spousta cest bez označení a bez asfaltu a děravých a je to taková divočina.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 01.03.2014
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Okolo Odry

         

    Tak to já žiju na břehu Labe a chtěl bych dojet podle Odry domů. Přesněji, podle Odry k moři, podle moře do Hamburku a z Hamburku podle Labe domu.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2014
    Autor: HonzaK
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Okolo Odry

           

      Hezké plány. Ale já si ty plány také schovám na důchod :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2014
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Okolo Odry

           

      teda tak dalece až k návratu domů jsem nad tím neuvažoval :-) Zatím spíše hledám cestu tam :-)
      Ale je možné, že jak dojedem na soutok Odry a Nysy tak se spletem a místo na sever k Baltu pojedem na jih okolo Nysy do čech. Ale to se ještě uvidí jak to dopadne.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Okolo Odry

         

    Můžu ti přeposlat svůj itinerář z roku 2012 z Hranic po Wroclaw. Cestu povodím Odry jsem vedl výhradně po silnicích.Z města Wroclaw jsme zamířili na sever přes Poznaň do Gdaňska.Jednou snad tudy bude vyznačená EuroVelo 9.Na stránkách www.eurovelo.pl je průvodce polské části úseku Olomouc - Wroclaw.Uvádím to jako inspiraci, EV 9 popisuje Jantarovou stezku.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2014
    Autor: pavelv
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Okolo Odry

           

      určitě mám zájem. Od Wroclawi do Glogowka jsem už něco našel.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Okolo Odry

             

        a našel jsem si další zajímavý článek http://www.wloczykij.com/index.php?plik=pokaz...

        [ Zpět ]
        Datum: 04.03.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Okolo Odry

               

          Polsky neumím, jeden semestr mi nestačil, ale zaujal mě obrázek - hned po příjezdu do ČR má cyklista sesednout z kola :)

          [ Zpět ]
          Datum: 04.03.2014
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Okolo Odry

                 

            jsem to teď musel přeložit moji paní a další poznatek je že češi mají humorný přístup k cyklotrasám, takže se na cyklotrasy nakonec vykašlali a jeli podle silničního značení. Tak jsem si uvědomil, že mám k našim cyklotrasám podobný postoj, a že jsem vlastně po žádné cyklotrase nejel víc než jednou , protože v okolí většinou najdu mnohem výhodněji vedenou boční asfaltku s mnohem menším provozem než po značené stezce :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 04.03.2014
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Okolo Odry

         

    Tak jsem se koukala, kudy vlastně Polskem ta Odra teče (viz. naše diskuse u mého článku) a zjistila jsem, že jsme v minulosti párkrát kolem Odry v Polsku jezdili (ale nikdy ne cíleně podél řeky).
    Přesto mohu doporučit pár zajímavostí, které cestou minout by byla škoda.
    1) Kraj kolem města Opole je zajímavý sám o sobě,
    je tam spousta zámků, dřevěných kostelíků ...
    http://www.epastorek.cz/vypravy/2012/opolskym...
    určitě neminout zámek Moszna (je to trochu kýč, ale něco takového se moc nevidí)
    Přímo v Opole jsme nebyli, ale prý to je pěkné město.
    2) Wroclaw je pěkné město též
    3) Zámek Lubiaž - neskutečné dílo
    4) Zajeďte si do Swiebodzinu, kde byla vztyčena ohromná socha Krista, viditelná prý z velké dálky (my tam nebyli, ale doporučují nám to známí, prý je to největší Kristus na světě)

    Co se map týče, na benzínce jsme si koupili mapu Polska, tuhle
    http://sklep.polskaniezwykla.pl/kartografia-i...
    je to velký atlas v kroužkové vazbě (tedy vyndání jednotlivých listů je komplikované), ale máš celou zemi v měřítku 1:250 tis., my jsme jí použili už několikrát, vždy vezeme celou knihu.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2014
    Autor: Peggy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Okolo Odry

           

      dík za typy, velkým městům bych se nejraděj vyhnul nebo je plánuju jen projet a nezdržovat se tam moc ale ty další cíle mě zaujaly :-)
      Mapy už mám. Objednal jsem v polsku stálo to skoro tisícovku, většina je v 1:50000 a v některých je zakreslená i cyklotrasa. Paní co jsem u ní objednával, se mi ještě před odesláním ozvala s dotazem odkud a kam chci jet a doporučila mi mapy co jsem objednané neměl ale pokrývaly oblast ve které se budu pohybovat, a po objednání mi to přihodila do balíku. Takže přístup velmi vstřícný :-) No bude to zábava :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Okolo Odry

             

        S těmi městy naprosto rozumím, ale - poměrně hodně polských měst je protkáno cyklostezkami (až člověk zírá, že to tam funguje). Na druhou stranu, kolem měst tam málokdy vedou silniční obchvaty, takže centra jsou poznamenaná bohužel silným provozem :-(
        Jo jo, Poláci bývají milí ... a Čechy mají rádi ... Bohužel u nás panuje špatný dojem z Poláků a Polska, svým způsobem to chápu, ale my tam jezdíme poměrně často (bydlíme od hranic asi 10 km) a obyčejní lidi (takoví ti domorodci, co potkáš cestou) bývají hodně fajn.
        Jen mi nesedne to jejich silné náboženské zaměření s tím, jací jsou za volantem :-(
        No, jsem zvědavá, napiš pak po návratu nějaké povídání :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2014
        Autor: Peggy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Okolo Odry

               

          je to takové zvláštní s tím našim vztahem k polákům a k polsku vůbec.
          Jezdím tam nakupovat, bydlíme na hranici, takže bych řekl že více potravin máme z polska než od nás ať už je to čerstvá zelenina nebo ovoce, nebo maso.
          Ale uvědomuju si, že na to jak to tam máme blízko tak tam vlastně jezdím moc málo. Občas na výstavu fotografií. V podstatě nevím o srovnatelných akcích fotografického charakteru v naší zemi.
          Využívám Polsko k cestám v pohraničí, protože jak se hranice klikatí tak občas to je prostě přes polsko blíž nebo je to kratší nebo rovnější :-)
          No a tak asi nastal čas zkusit se kuknout jak je ve vnitrozemí :-)
          Apropo ještě jsem nepřemýšlel nad vztahem katolictví a řízení auta :-) Ale systém odpuštění vin založený na zpovědi nečiní člověka lepšího, spíše mu umožňuje snadněji zhřešit, protože se z toho může vyzpovídat :-(
          viz marianská modlitba
          Panno Marie, kterás počala aniž bys zhřešila, dejž, abych zhřešila aniž bych počala.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.03.2014
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Okolo Odry

                 

            Já byla v Polsku na Mazurských jezerech tuším v roce 2011 (mám tu i blogy) a s Poláky za volantem jsem měla zkušenosti spíše dobré.
            Z hlediska dodržování předpisů to tedy byla bída, ale až snad na jednu výjimku jsem se setkávala s jakousi přirozenou ohleduplností. Nějaká omezená rychlost nikoho nezajímala, když byl protipruh volný, auta v nich kolem nás švihala šílenou rychlostí - ale proti tomu pokud na předjetí místa nebylo, tak fakt byli schopní jet bez troubení kus cesty za námi, dokud to nebylo bezpečné (jo, a pak šlápnout na plyn a zmizet, to ano).
            S dětmi bych to ale vnímala jinak, já vím.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.03.2014
            Autor: Ifča
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Okolo Odry

                   

              Tak to je pozitivní zpráva. Možná je to jenom kolem toho moře takové uhoněné a uspěchané, nevím. Ale je fakt, že tady u nás jezdí Poláci pracovat do 6 km vzdáleného města, jezdí přes naší vesnici a když to vidím někoho kalit, má na 90% polskou SPZ :-)
              Ale je to přesně ono, co píšeš, pokud je odpovědnost jenom na tobě, dá se nějaký podobný úsek na kole zvládnout, člověk sám sobě věří, že by přinejhorším uskočil do příkopu (stalo se mi asi 2x v Rumunsku, tam jsou tihle předjížděči, co nemají místo na denním pořádku :-( ) ale u těch dětí, hlavně malých, fakt člověk neví, co předvedou za neočekávaný manévr a lépe neriskovat.

              Jinak pro orwella - přesně tohle to o tom omlouvání se pak někde u zpovědi nás napadlo taky :-)))))

              [ Zpět ]
              Datum: 07.03.2014
              Autor: Peggy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Okolo Odry

                     

                Jen na okraj:
                Samozřejmě je to navíc s těmi věřícími Poláky tak, že mnozí nejsou upřímní věřící, ale společensky si netroufnou do toho kostela nejít. Náš polský farář tomu pořád nemůže věřit, že když tady má v neděli na mši 12 lidí, že je to stejný počet věřících, jako když v rodné vsi měl plný kostel lidí.
                Pozná se to třeba podle toho, že když je nějaká polská návštěva tady (a že těch Poláků, či spíše Polek se sem v 70. přivdalo dost), tak do kostela nepřijde, protože tady není pod kontrolou okolí.

                [ Zpět ]
                Datum: 07.03.2014
                Autor: petrp
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Mazurská jezera na kole

 (CK Cyklotur)
05.08.2024, 7 dní
11 440 Kč
cyklistický Autobusem

Podél Baltu na kole

 (CK Cyklotur)
30.08.2024, 7 dní
11 920 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

312 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024