reklama
Země: Německo Německo

Víkendový lístek na vlak

Nevíte, jak v německých vlacích funguje víkendový lístek za výhodnou cenu (doprava ze Stralsundu na severu do Drážďan má stát 42 euro pro pět lidí) a rezervace kol? Zdá se, že nelze zároveň koupit po internetu tento víkendový lístek a rezervovovat si místo pro kolo.

Nebo ještě jinak - jak se ze severu s kolem nelépe dostat zpět do Česka?

Uvítám jakékoliv tipy, díky

[ Zpět ]
Datum: 22.07.2013
Autor: evaa
  • Re: Víkendový lístek na vlak

         

    Vždyť to petrp tady dost podrobně rozepisoval
    http://www.nakole.cz/diskuse/16481-odra-nisa...

    Sama si do toho tématu přispívala, tak jsi to určitě četla.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.07.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Víkendový lístek na vlak

           

      Myslím, že seznam záchytných vlakových stanic po cestě v okamžiku, kdy bude ve Stralsundu, určitě potřebovat už nebude. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.07.2013
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Víkendový lístek na vlak

             

        A, Stralsund jsem přehlédla...

        [ Zpět ]
        Datum: 22.07.2013
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Víkendový lístek na vlak

         

    Odborník na německé dráhy je petrp, ale co vyhrabu v paměti já:
    Lístek za 42 EUR je až pro pět lidí, kola se platí zvlášť (nevím, jistě, snad 3,50 za kus). Lístek platí jen v "Naheverkehr", tj. neplatí v rychlících apod. V těchto vlacích podle mě není ani rezervace místa pro kolo možná.
    Víkendovou jízdenku i lístek pro kolo by mělo jít koupit na každém nádraží v automatu.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.07.2013
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Víkendový lístek na vlak

           

      Ok. Jde mi o to, jak pravděpodobné je, že vlak bude plný kola a prostě nás bez rezervace zpět nevezme. Zpět pojedeme v sobotu kolem desáté dopoledne. Ale to se dá asi těžko odhadovat

      [ Zpět ]
      Datum: 22.07.2013
      Autor: evaa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Víkendový lístek na vlak

             

        No, před třemi lety jsme cestovali s koly nějak takhle:
        http://ifca-nakole.rajce.idnes.cz/Balt_2010/...
        Nacpalo se to, jak se dalo, ale na peróně nezůstal, pokud vím, nikdo. Ovšem rezervovat se tu nedalo - co se vešlo, to jelo.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.07.2013
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Víkendový lístek na vlak

             

        Ze Stralsundu vlak vyjíždí, takže máte výhodu prázdného vlaku.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.07.2013
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Víkendový lístek na vlak

           

      Děkuji za poklonu. Je to tak, ale kola stojí 5 €. Také se dá jet o něco dráž ve všední den, pak je menší problém s koly. Zatímco v sobotu jsme jeli narvaným vlakem, při cestě ve čtvrtek jsme měli vlak málem pro sebe. V tom případě se kupuje
      http://www.bahn.com/i/view/overseas/en/prices...
      nevýhodou této jízdenky je to, že platí až od 9 hodiny.

      Cesta ze Stralsundu je stejná jako z Anklamu - vlak Stralsund - Anklam - Berlin - Elsterwerda.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.07.2013
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Víkendový lístek na vlak

           

      Ještě bych upřesnil, že v Nahverkehr jsou i rychlíky - tedy z pohledu českého cestujícího, takže netřeba se bát, že by se stavělo na každé mezi. (v označení DB se jedná o vlaky RExxx)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.07.2013
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Víkendový lístek na vlak

         

    Můžu radit, až se vrátím. Zatím jsem ale ještě nevyjela.
    Mám shromážděných pár poznámek k vlakové dopravě pro všechny případy, hlavně pro ten, že by cesta byla delší, než jak vypadá na mapě.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.07.2013
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Lechtalské Alpy

 (CK Mamut tour)
26.06.2024, 5 dní
12 300 Kč
cyklistický Autobusem

Tyrolsko-bavorské pomezí na kole

 (CK Cyklotur)
29.06.2024, 6 dní
13 880 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

390 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024