reklama
Země: Německo Německo, Maďarsko Maďarsko

Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

Plánuji v létě první větší výpravu na Dunaj a měl bych dvě otázky. a)Máte někdo zkušenosti s jízdou na kole do Pasova? Případně kuda a podle kterých map jste v Německu jeli? b) Jeli jste někdo úsek Dunajské stezky Bratislava-Budapšť? Jak to tam vypadá s kempy a kvalitou cyklostezek? Díky moc za všechny odpovědi

[ Zpět ]
Datum: 28.04.2013
Autor: tomzav
  • Re: Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

         

    http://www.nakole.cz/diskuse/14258-z-bratislavy...

    Ahoj, Bratislava - Budapešť se řešila tady a možná i jinde, nastav si filtr u témat cestování a Slovensko nebo Maďarsko.

    Jinak do Passova jsem jel několikrát, nejlepší cestu mi poradil Honza (sete) a jeli jsme ji v srpnu 2012 opačně, do Čech. Z Haidmůhle vede z nádraží cyklostezka po bývalé železniční trati, mírně trvale klesá, je šotolinová, super. Vede až do Waldkirchenu. Odtud prostě po hlavní, do Passova přijedeš od severu. Touto cestou se nejméně nadřeš, nejezdíš nahoru dolů, ale prostě půl cesty jedeš po hlavní. Ale šlo to, žádnej horor. Pokud bych to jel znova, tak zase tudy. Lepší cestu jsme nenašli a to to jel sete už 20x. Nebo 21x Honzo ??

    [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2013
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

           

      Na Šumavě jsem přespal u soumarského mostu v kempu nebo posledně přímo těsně před hranicí v Novém údolí, na tom nouzovém nocležišti. Ráno si dáš kafe v tom vagóně na přechodu nebo v tom hotelu a jedeš do Haidmúhle.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.04.2013
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

           

      Na kole 21x. My to jeli tak trochu po dešti(nevíš,pršelo Láďo?)a dalo se to v pohodě.Směr Passov to je absolutní vegáč. Taky jsem dlouho jezdil po hlavní než jsem to někde náhodou vyštrachal. Když se vyjede z Haidmůhle,tak se potřebuješ dostat pod silnici(tedy vpravo)a už se to nedá minout.Jo,za přechodem je info bouda a nám posloužila jako noclehárna,když pršelo!

      [ Zpět ]
      Datum: 28.04.2013
      Autor: sete
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

             

        No to víš že jo. Pršelo a naložený jsme se v tý šotolince trochu bořili, ale zase neprášila. Ta bouda s informačníma letákama na rakouský (německý?) straně nás zachránila od mokrého noclehu :-))
        V Haidmůhle je třeba začátek cyklostezky najít, neminout ji, na to bacha. Buď najít bývalý nádraží, nebo potom na výjezdu po silnici ji křížíš, ale není to moc poznat. Jak odjedeš po silnici dál, už ji nenatrefíš a je to v háji.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.04.2013
        Autor: básník
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

               

          Začátek tý cyklostezky jsem na Bikemap.net na satelitním zobrazení našla, ale nemůžu najít tu boudu? To je hned za hranicí, nebo až kousek dál někde na začátku tý cyklostezky? Podle fotky to není hned u silnice s provozem aut, nebo jo?

          [ Zpět ]
          Datum: 28.04.2013
          Autor: BuLenka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

                 

            Nene, ta bouda není u té cyklostezky Haidmůhle - Waldkirchen. Ta je až u hranic, vlastně poslední budka před tím hraničním potokem, směrem do Čech po pravé straně od cesty. Těsně před hranicí je ještě po levé straně barák, ale tam bylo všecko zavřený a nocovat se tam nedalo.
            http://www.mapy.cz/s/6ZZv

            bude to fungovat?

            [ Zpět ]
            Datum: 28.04.2013
            Autor: básník
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

                   

              Jj díky už jsem to našla, ona je zakrytá těma stromama. Z pohledu ze zhora, to vypadá jen jako šedá šmouha. Všimla jsem si, že dveře maj fabku, to je stále otevřený? Je to dobrej tip na spaní, pokud tam dojedu nějakým večerním vlakem a nebo na cestě domů, tam zůstat do druhého dne na ranní vlak. Dík
              Koukám, že než jsem to já naťukala, tak jsi sem dal odkaz, funguje to.

              [ Zpět ]
              Datum: 28.04.2013
              Autor: BuLenka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

                     

                Nechali to odemčený přes noc a nikdo nás nevyhodil. Byly tam prospekty z Haidmůhle, možná to trvale funguje jako taková informační samoobsluha. Každopádně pro nás to bylo super, o druhou noc v nepřetržitém dešti jsme nestáli. Stejně lilo i další den, mně až do Prachatic, tam se to rozešlo.

                [ Zpět ]
                Datum: 28.04.2013
                Autor: básník
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

                       

                  Náhodou,bylo krásně i vařit se v pohodě dalo a teploučko!

                  [ Zpět ]
                  Datum: 28.04.2013
                  Autor: sete
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

                         

                    V té budce jo. Ale ty bys byl schopnej uvařit na benzíňáčku i pod sprchou :-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 29.04.2013
                    Autor: básník
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

         

    V roce 2008 jsem jel Passau-Bratislava za 4 pěkný dny.Vlakem přes Č Budějice na vlak. stanici Černý Kříž.Za budovou stanice jsme už za tmy stanovali, a ráno jeli přes Stožec a Haidmuhle do Passau po silnici.Pak po cyklostezce (levý nebo pravý břeh) to je na tobě až do Bratislavy.Používal jsem mapu Donauradweg od freytag berndt, ale jsou i jiný.Nechá se to sehnat i v našich knihkupectví.Kempů je dost.Celou dobu foukal protivítr a prý je lepší jet po větru a proti toku Dunaje...
    A tři roky zpátky jsem bikoval z Budapešti do Bratislavy,proti proudu řeky, podle dvacetiletý automapy.Takže jsem se občas ptal na cestu, a taky to bylo dobrý.V Maďarech jsou malý kempíky,já je nepoužíval a na Slovensku jsem spal na divoko u řeky,jen okolo jednoho kempu jsem jel,téměř u Bratiskavy.Ze Štúrova až skoro do Gapčíkova snad ani cyklostezka nebyla,takže jsem to bral po silnicích.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2013
    Autor: LadisCh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

           

      Tím vlakem můžeš dojet až do Nového údolí. Se spaním nadivoko bacha, jsi v národním parku. Nocležiště v Novém údolí je legální.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.04.2013
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

           

      Passau-St Polten jsem jel 4 x a máme to přesně napůl 2x po větru a 2x proti... spíš je to o tom jaký proudění chytneš. Jednou jsme měli tak čerstvý západní povětří, že jsme museli řádný kus před Melkem zastavit na 1,5 hodiny neplánový přestávky u takový příjemný lodky aby jsme nedojeli moc brzo.
      Od tý doby tam stavíme vždycky, obsluhuje tam takový starší pirátský párek a polévku, párečky a klobás mají znamenitý..


      Tohle je to místo ta bílo modrá loď :
      http://maps.google.cz/maps?q=Donau,+Krem%C5%BEe...

      [ Zpět ]
      Datum: 28.04.2013
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

             

        Mapu jsem koupil Donauradweg v Cykloknihách tady na nakole (přes knihy na modré liště), ale teď jsem koukal že jsou vyprodaný.
        Tipuju že z Passova až do Bratislavy bude vše čitelný a značený, jedině oříšek průjezd Vídní přes ta dlouhá ramena. Jinak by to mělo jít i bez mapy nebo s automapou. Ale nejel jsem to.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.04.2013
        Autor: básník
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

               

          Tipuju, že je tomzav začátečník, takže podrobnější mapu doporučuju,jsou tam kempy,zajímavosti, alternativní možnosti....
          U nás v knihkupectví jsou ochotní sehnat snad každou mapu, i když to někdy trvá několik týdnů....

          [ Zpět ]
          Datum: 28.04.2013
          Autor: LadisCh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

                 

            Pamatuji,že jsme jednou přivezli dost letáků z informací,ale když ne tady,tak tam mapu koupí určitě.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.04.2013
            Autor: sete
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

               

          Tak tak,skoro se nedá zabloudit.Jen někde,pokud včas nepřejedeš na druhý břeh,budeš muset převozem(asi 2eura).Nemáš-li o Vídeň zájem,mineš jí po levém břehu a nekonečnou přímkou jedeš do Bratislavy.Dál to neznám...!

          [ Zpět ]
          Datum: 28.04.2013
          Autor: sete
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

               

          http://www.donauradweg.at/de/start.html



          já si kdysi nechal poslat mapy od všech rakouských řek :)

          na tomhle webu inzerují i nakole.cz

          http://www.austria.info/cz/leto-v-rakousku/na...

          [ Zpět ]
          Datum: 29.04.2013
          Autor: újezďák
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kudy do Pasova a Bratislava-Budapěšť

           

      Díky za odpovědi, ale asi se vrátim k původnímu plánu Praha-Regensburg-Linz-Bratislava. Na tuhle cestu cyklomapy existují, tak to snad bude dobrá jízda na začátek :D . A jak je to u Dunaje s větrem? Nevane většinou ze západu? Jel jsem Vídeň-Bratislava a tam to foukalo krásně do zad

      [ Zpět ]
      Datum: 28.04.2013
      Autor: tomzav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Balaton, pohoří Mátra a Bükk, Eger a Hevíz – cyklo a termály

 (CK Victoria)
22.04.2024, 5 dní
10 990 Kč 9 590 Kč
cyklistický Autobusem

Bukové hory na kole s termály

 (CK Vlha)
27.04.2024, 5 dní
13 400 Kč
cyklistický Autobusem

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

311 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024