reklama
Země: Německo Německo

Do Drážďan s kolem

Zdravím,
má někdo zkušenosti s dopraou kola z Prahy vlakem do Drážďan? Berou kola i vlaky EC? Díky moc

[ Zpět ]
Datum: 02.09.2012
Autor: tomzav
  • Re: Do Drážďan s kolem

         

    Skoro rychlejší by bylo mrknout se do IDOSu, která EC berou kola. Moc jich není, místo se musí rezervovat a rezervace není nejlacinější.
    Snadnější postup je: rychlík Praha-Děčín, pokud ti nevadí, že kolo se musí odevzdat do "úschovy během přepravy". Na tento rychlík navazuje OS vlak do B. Schandau (v DC přechod ze 3. na 2. nástupiště) a na tento navazuje (dokonce na stejném nástupišti) OS vlak B. Schandau - Drážďany - Míšeň.

    Koupíš si jízdenku Praha-Vraňany (a odpovídající jízdenku pro kolo) a jízdenku Labe-Elbe ticket (a odpovídající jízdenku pro kolo). Nebo samozřejmě normální mezinárodní jízdenku.

    V DC se kolo do výtahu nejspíš nevejde, v Bad Schandau a Drážďanech se kolo do výtahu vejde bez problémů.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2012
    Autor: petrp
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Drážďan s kolem

         

    Osobně mám zkušenost jedinou - jízdenku s kolem do Drážďan se mi nepodařilo zakoupit ani 2 měsíce před plánovanou cestou. Vše (v rozmezí 2 dnů) bylo obsazeno.

    Já to nakonec realizovala tak, že jsem jela do Děčína a dál po svých.

    Pokud se ti podaří prorazit cestu z Prahy, dej vědět. Docela by mě zajímalo, jak dlouho předem nebo na jaké spoje je reálné tu jízdenku s kolem pořídit.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Drážďan s kolem

           

      Ono není divu, když kola dle IDOSu bere jen Vindobona odj. z Phy 14.29.
      A proč si nejela z DC osobním vlakem?

      [ Zpět ]
      Datum: 02.09.2012
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Drážďan s kolem

             

        A proč bych to dělala, když je tam taková pěkná cyklostezka :o)))
        Aspoň jsem měla příležitost si ji vyzkoušet.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.09.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Drážďan s kolem

             

        Ještě k těm rezervacím - nevím, jestli to platí stále, ale když jsem se na rezervaci kola loni a předloni ptala já, tak bylo možné přepravit vždy max. 10 kol.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.09.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Drážďan s kolem

           

      Rád bych vyrazil už teď o víkendu, přespání v kempu v Litoměřicích. Rozumím tomu správně, že rezervace pro kolo je potřeba jenom u EC, na ty spoje přes Děčín ne? Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 02.09.2012
      Autor: tomzav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Drážďan s kolem

             

        Ano, na EC rezervaci potřebuješ.
        Na místní vlaky z Děčína (nebo Bad Schandau) už ne.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.09.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Drážďan s kolem

         

    ahojky jely jsme to letos se synem . a zjistil jsem že jse dá koupit lístek Elbe to znamená z mělníka do dráždan a to pro 5 osob za 400Kč plus kola u nás 50 za kus a němci chtějí 90 za kus vše v korunách v Děčíně je český průvodčí u něj to jde koupit akorát je to na osobní vlaky a je to mělník , ůstí západ přestup do Děčína tam pak na němce s jedním přestupem , ale tam je to v poho kolo jen přetalčíš nemuší nic zvedat .. asi taak .. spátky jsme jeli po oso :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 06.09.2012
    Autor: serpem
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Drážďan s kolem

           

      Právě sem se vrátil a na cestě tam ani zpět žádné problémy. Jel sem z Prahy-Sedlce do Kralup, Děčína, Bad Schandau a Drážďan. Vyšlo mě to na 500 a to jenom proto, že sem byl línej jet do Holešovic a koupit jízdenku tam :). Jinak na přestupy bylo vždy pár minut, ale kolo se i po schodech nést dalo. A Labská i Vltavská stezka nemá chybu :D

      [ Zpět ]
      Datum: 09.09.2012
      Autor: tomzav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Drážďan s kolem

             

        Zdarec tak čtu to nadšení .. ale myslým že na naší straně je ještě kus práce než dojde se plně vyhnout silnicím.. ale je fakt že už i my máme krásné ůseky .. a Vltavskou jsem nejel ale uvažuji oní .. zatím stále přidávám kousek pokousku Labskou .. ahojky ..

        [ Zpět ]
        Datum: 12.09.2012
        Autor: serpem
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do Drážďan s kolem

               

          Ani labská v Německu není 100% mimo silniční provoz.
          Dle mého by stačilo, kdyby člověk nemusel absolvovat něco takového jako silniční úseky z Děčína směrem do Ústí. Za Ústím mi to přijde dobré i když je to někde po silnicích, provoz není takový velký.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.09.2012
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Drážďan s kolem

         

    Hele možná je to blbý nápad ale třeba ti pomůže přímá linka, která jezdí do Drážďan z Liberce :)

    Sp 5250 1.2. vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku rozšířená přeprava spoluzavazadel, především jízdních kol :)

    Sp 5254 1.2. vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku rozšířená přeprava spoluzavazadel, především jízdních kol

    Sp 5252 1.2. vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku rozšířená přeprava spoluzavazadel, především jízdních kol
    Stanice

    [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2012
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Drážďan s kolem

           

      Ty moc předchoázející příspěvky nečteš, viď :o)))
      Zkus ale aspoň ten v 16:07 od tomzav :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 10.09.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Lechtalské Alpy

 (CK Mamut tour)
26.06.2024, 5 dní
12 300 Kč
cyklistický Autobusem

Tyrolsko-bavorské pomezí na kole

 (CK Cyklotur)
29.06.2024, 6 dní
13 880 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

včera
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

včera
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

200 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | včera

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024