reklama
Země: Polsko Polsko

Přes Polsko k moři

Ahoj, máte někdo zkušenosti s cyklotrasami v Polsku. Chtěl bych příští rok přejet Polsko napříč z Ostravy k moři, ale nevím, jak je to s cyklostezkama a mapama. Můžete někdo poradit?
Díky

[ Zpět ]
Datum: 08.12.2011
Autor: honda
  • Re: Přes Polsko k moři

         

    http://www.nakole.cz/knihy/133-cyklotoulky-s...
    8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.12.2011
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přes Polsko k moři

           

      Dík za reklamu na knihu ;-)
      Chtěla jsem napsat něco podobného:-)) V Polsku žádné cyklotrasy nenajdeš, pokud chceš jet po cyklotrase, vem to po Odra-Nisa, je to super. Vede těsně po hranici, nakupovat se dá v Polsku, případně část cesty jet Polskem.
      Ale pozor! V knížce sice doporučuji jet to od moře a i mi přišlo, že jsme potkávali víc cyklistů jedoucích od moře, ale když to podle našich "doporučení" jeli známí tedy od moře, byla zrovna nějaká anomálie a vítr jim celou dobu foukal proti, tedy od jihu. Nadávali jak špačci :-)))
      Pokud chceš jet vyloženě Polskem, nevím proč se držet cyklotras. Dá se jet celkem pohodlně po vedlejších, jezdí tam málo aut a je to rovinka, pohoda, krajina docela slušná.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.12.2011
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přes Polsko k moři

             

        Já bych v tomhle věřil Esterbauerům (nakladatelsví Esterbauer, cykloprůvodci:) ). A ti mají cestu po proudu. Zatímco Labe mají proti. Vzhledem k pečlivosti s jakou jsou průvodci dělaní, myslím, že to není náhoda.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.12.2011
        Autor: petrp
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přes Polsko k moři

               

          Které vydání cykloprůvodce Labské cyklotrasy od Esterbauer myslíš? V edici Bikeline mají zpracováno Labe v obou dílech vždy po proudu (jako i snad všechny další řeky), alespoň v těch posledních vydáních od roku 2006 do současnosti.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.12.2011
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Přes Polsko k moři

                 

            Tak to jsem si vsugeroval, za což se omlouvám.
            Měl jsem toho průvodce v ruce jen jednou, když jsem ho byl pro jednoho Nakoláka koupit v sousedním městečku a odnesl jsem si z toho ten pocit, že je to protiproudu stejně jako oficiální webové stránky.
            Koukám teď na web nakladatelsví a máš pravdu. A já si kolem toho vymyslel takovou pěknou teorii.

            [ Zpět ]
            Datum: 20.12.2011
            Autor: petrp
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Přes Polsko k moři

                   

              A i já tomu uvěřila, ačkoliv jsme Labskou zatím nejeli :-))))
              Apropos, moje teorie zase je, že když je to "Odra-Nisa", tak se doporučuje, že první se pojede Odra a teprve pak Nisa, tedy směrem od moře a do kopce.
              Jinak by to (logicky) měla být "Nisa-Odra" ne?

              [ Zpět ]
              Datum: 20.12.2011
              Autor: Peggy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Přes Polsko k moři

                     

                Spíš si myslím, že je název převzat z historického "Oder-Neisse-Friedensgrenze". Tj. z doby, kdy se o tom, v jakém pořadí by to bylo nejlepší jet na kole, ještě neuvažovalo :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 21.12.2011
                Autor: Ifča
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přes Polsko k moři

         

    Existuje mapa Mezinárodní cyklotrasa Odra-Nisa. Je to mapa orientační od Seebad Ahlbeck do Liberce, ale stačí, nedá se zabloudit. Vydali ji sice Němci, ale text je v češtině. Koordinátor české části ON-Radveg Nisa, o.p.s. Ještědská 36, 46802 Rychnov u Jablonec nad Nisou, tel.:483 388 360,
    www.nisaops.cz. Zavolej či napiš si tam, snad ti tuto mapu celé trasy pošlou. A maličkost - tato trasa se jezdí od moře do Čech, je to sice teoreticky proti proudu do kopce, ale vítr u nás většinou fouká od západu a severu, tak je to po větru. Hezkou cestu

    [ Zpět ]
    Datum: 08.12.2011
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Přes Polsko k moři

         

    Ahoj koukni sem http://tskpraha.net/kolotoulky/?co=cestopis09 máme tam odkaz na ofiko stránky, kde byla ke stažení v pdf dostačující mapka. Není kam zabloudit. Pokud by tam už nebyla, mám jí uloženou a mohu poslat (kdyžtak se mi ozvi na emil). My to například jeli na jaře směrem k moři a proti větru to nebylo.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2011
    Autor: strudlass
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přes Polsko k moři

         

    Já znám Polsko jen z pohraničí, ale rád bych upozornil na řidiče. Jezdí jako prasata a místo toho aby autem uhnuli cyklistovi tak na něj troubí, jako někde v Pákistánu. Poláci jsou podle mých zkušeností většinou fakt hovada a to nejen za volantem, bacha na to.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.12.2011
    Autor: zdendazzz
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Přes Polsko k moři

           

      Je fakt, že já neznám Polsko skoro vůbec. Ale letos jsme byly na kolech na Mazurských jezerech a před bezohledností polských řidičů byly předem varovány - a nenaplnilo se to ani v nejmenším. Možná jsme měly jen štěstí, možná na Mazurech žije jiná mentalita než v pohraničí. Nebylo to Německo ani Rakousko, to zas ne - ale problémy nebyly žádné.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.12.2011
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přes Polsko k moři

             

        Je fakt že v pohraničí je víc kamionů. Ale mimo hlavní silnice mne zas honili psi, odhadem tak 3 na kilometr. A další věc je kvalita silnic, proti nim je to u nás luxus :). Neříkám se jim vyhnout, je tam zase docela levno, ale je potřeba dávat opravdu pozor.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.12.2011
        Autor: zdendazzz
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přes Polsko k moři

               

          S těma psama je to fakt, ale na ně upozorňují dopravní značky "uwaga piesi".
          A nebo viz obrázek.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.12.2011
          Autor: HonzaK
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přes Polsko k moři

                 

            Nebezpečí číhá na cyklisty na každém kroku.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.12.2011
            Autor: petrp
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přes Polsko k moři

         

    To samé jsem ze všech stran slyšel abych si dával majzla na řidiče v Maďarsku:o)) ..bylo to stejné jako u nás nebo kdekoliv jinde.

    Osobně si myslím, že pokud cyklista není prase a je si vědom své "maličkosti" v provozu a chová se podle toho, tak se k němu chovají i řidiči. Samozřejmě výjimka být může a stačí někomu jedna špatná zkušenost a nasraností tím zasere všechny vlákna jací jsou kde hrozní řidiči a vystraší-odradí tímto všechny ostatní..

    [ Zpět ]
    Datum: 25.12.2011
    Autor: dalinv
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přes Polsko k moři

         

    Ahoj, pokud bych mohl osobně doporučit, tak bych volil cykloputování podél Baltského pobřeží. Sám jsem absolvoval cestu nejprve do krásné Vratislavi (starobylé centrum Slezska) a odtud se dá vlakem dojet do letoviska Leba (okolí tzv. polská Sahara). No a pak si projet pobřeží Baltu. Cestou určitě nevynechat poloostrov Hell a souměstí Gdaňsk, Gdyně a Sopoty. Dá se pokračovat až na Mazury. Já to vzal z Gdaňska na jih přes úžasný hrad německých rytířů Malbork.
    Mapy je bezesporu nejlépe sehnat přímo v Polsku v každém lepším knihkupectví. U nás není prakticky nic....Medici

    [ Zpět ]
    Datum: 25.12.2011
    Autor: medici
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Mazurská jezera na kole

 (CK Cyklotur)
05.08.2024, 7 dní
11 440 Kč
cyklistický Autobusem

Kouzelná Mazurská jezera na kola

 (CK Hoška Tour)
24.08.2024, 8 dní
11 250 Kč
cyklistický Autobusem

Podél Baltu na kole

 (CK Cyklotur)
30.08.2024, 7 dní
11 920 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

277 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024