reklama
Země: Rakousko Rakousko, Česko Česko

Bratislava - Vídeň

Ahoj, chci vyrazit v létě na několikadenní cyklovýlet Bratislava - Vídeň, kdo má s tímto zkušenosti?
Nevím, kde se přesně v Bratislavě zahajuje, do Bratislavy pojedeme z Česka vlakem, tzn. i zkušenosti s dopravou, ceny atd. Jak potom z nádraží na stezku? Kde přespávat, na Slovensku i v Rakousku? Jaká výbava je povinná v Rakousku (spíš ty rozdíly od ČR, na Česko kola vybavená máme).

Za všechny rady díky...

Marek

[ Zpět ]
Datum: 02.07.2010
Autor: marrier
  • Re: Bratislava - Vídeň

         

    A co budete dělat ty další dny? Vždyť to ujedeš za den!

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2010
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bratislava - Vídeň

           

      Já bych se spíš zeptal, co budou dělat ten první den odpoledne :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2010
      Autor: pro_pa
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bratislava - Vídeň

             

        Přidal bych si pod Bratislavou Gabčíkovo, objet celé vodní dílo. A Neziderské jezero, tam bude taky krásně. A Vídeň, případně to protáhnout po dunajské stezce proti proudu kam vám to časově vyjde.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.07.2010
        Autor: básník
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bratislava - Vídeň

               

          Tak to jsou přesně ty reakce, které jsou tu naprosto zbytečné, až spamující. Potřebuji poradit s nástupem cesty, s cestou vlakem z Čech do Bratislavy s kolem a případně s možnostmi kempování v Rakousku a cenami tam. Co a jak dlouho budeme dělat ve Vídni je přece podružné a nepodstatné.
          Díky.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.07.2010
          Autor: marrier
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Bratislava - Vídeň

                 

            Nástup cesty asi bude v Bratislavě na nádraží, nebo se necháš odvézt taxíkem na kraj města?

            [ Zpět ]
            Datum: 08.07.2010
            Autor: HonzaK
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bratislava - Vídeň

                 

            Nediv se, když se ptáš na cestu podél Dunaje.
            Tady se snad ani nic poradit pořádně nedá.
            V Blavě z nádraží prostě vezmeš kurz k Dunaji - lze předpokládat, že ho nemineš a pokud ano, pak je lepší se vrátit domů.
            Podél Dunaje vede stezka jako kráva - tu prostě hledat nemusíš, na té se ocitneš jakmile k Dunaji dojedeš.
            Pak se prostě dáš na západ...
            Halí belí, to je celý...

            No a kempy - stačí zajít do prodejny map a vybrat si buď speciálku "Podunajská stezka" nebo prostě jakoukoli jinou mapu, která má vyznačené kempy. K Podunajské stezce už dneska budeš mít víc než slušnou nabídku v různých měřítkách a od různých firem.
            Ze zahraničních se podívej na Kompas mapy.

            A kolik co v Rakousku stojí?!?
            U PC sedíš, tak se zeptej strýčka Gúgla.
            Orientačně - kafe 2E, zmrzlina kopeček 1E, kemp může být za 2 lidi a stan kolem 15E, chleba a housky asi 1E, jogurt 1-2E podle druhu a velikosti.
            Určitě najdeš mnoho "history" z cest od různých lidiček, kteří tam budou mít i uvedeno, za co kolik zaplatili.
            Nebo si prostě vyjeď stránky Aldi nebo Kauflandu nebo Sparu a koukni se na jejich ceníky.

            Víš, jsou dotazy a dotazy - u tvého dotazu je zcela evidentní, že jsi prostě líný obětovat své cestě 30 minut surfování po netu a místo toho sem hodíš dotaz a čekáš, že ti tady lidi budou sypat rozumy.
            Každý rád poradí, ale taky chce vidět, že máš nějakou snahu najít si nějaké info sám. Z tvého dotazu je ale evidentní, že jsi nehnul prstem.
            Tak se pak nedvi těm reakcím - jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 08.07.2010
            Autor: radka
            Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Bratislava - Vídeň

                   

              Kdo chce poradí, kdo nechce, jen kritizuje.

              Nečekám, že mi tady někdo bude vypisovat přesně ulice kudy jet, nebo mě navigovat centimetr po centimetru apod. Nehledám ceny rohlíků. Mapu si jistě koupím, ale až v Bratislavě, že?

              Hledám praktické rady od lidí, kteří takto už jeli, čeho se vyvarovat, co naopak neminout apod. Ty v žádných mapách a na žádných serverech nenajdu.

              Tady ale koukám, že je to samý pi....c, který všude byl, a všechno ví, i jakou má Lenin kravatu... Nevadí, aspoň vím, že sem už ne. Najdu jinou diskusi....

              [ Zpět ]
              Datum: 09.07.2010
              Autor: marrier
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
              • Re: Bratislava - Vídeň

                     

                Lenin nosil kravatu?!?
                No, aspoň jsem tu dnes nebyla zbytečně...

                [ Zpět ]
                Datum: 09.07.2010
                Autor: radka
                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Bratislava - Vídeň

                       

                  Jednu dobu až tři.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 09.07.2010
                  Autor: abernathy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Bratislava - Vídeň

                     

                Ha, záchvat už je za dveřmi. :-)))

                [ Zpět ]
                Datum: 09.07.2010
                Autor: abernathy
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bratislava - Vídeň

           

      Souhlas,jedině prohlídka města :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 08.07.2010
      Autor: robbe-tu
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bratislava - Vídeň

         

    v Rakousku je povinna prilba do 18 let a kazde kolo musi mit odrazky vpredu, vzadu a bocni (nejlepe ve vypletu nebo plaste s reflex pruhem). po setmeni musis svitit.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bratislava - Vídeň

           

      Děkuju za konečně podnětnou odpověď. Tak tato výbava je povinná i v Česku, takže máme... Ještě jednou díky...

      [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2010
      Autor: marrier
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bratislava - Vídeň

             

        ehm, není. Pokud jsi dospělý, tak u nás helma na rozdíl od Slovenksa povinná není...

        [ Zpět ]
        Datum: 09.07.2010
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bratislava - Vídeň

         

    Mě osobně cesta z Bratislavy do Vídně přišla upřímně nudná,snad Hainburg a okolo Petronell byl příjemné pokoukání.
    Samotná stezka je rovná,pokud chytneš vedro jako mi loni,neuvěřitelné,velké zásoby vody :-)
    Co se týče kempování,podel stezky nedoporučuji,hodně tam jezdí rakouská hlídka .-),navíc to není velké vzdálenosti,kemp je v Petronellu,pěkný se sprchou v ceně,malý a komáři :-))loni stál 9eur noc.
    Vídeň je Neu Donau,snad to píšu dobře,tam kem nic moc a 12eur.
    Mi jsme spali na kraji Vídně ve vinné révě :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2010
    Autor: robbe-tu
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bratislava - Vídeň

           

      Díky za jednu z mála užitečných odpovědí.
      Nejde nám ani tak o samotnou cestu, cílem je prohlédnout si Vídeň, v Bratislavě jsem byl ovšem naposledy jako malé děcko, tak to tam moc neznám. Samozřejmě budu mít mapy, mám vyggoleno dost odkazů, ale praktické zkušenosti někoho, kdo už tam byl, jsou k nezaplacení.
      Ještě jednou díky.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2010
      Autor: marrier
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bratislava - Vídeň

             

        podle tvých dotazů si tipuju, že jedeš za hranice na těžko prvně a nevíš, co můžeš čekat. Buď v klidu! Evropa neskýtá celkem žádné problém a není to o moc jiné než u nás. Potraviny apod tě vyjdou v podstatě stejně. Něco líp, něco hůř a totéž s ostatním. DOporučuju si zařídit zdravotní pojištění na cesty do zahraničí, protože nikdy nevíš.
        Jo a Dunajská cyklostezka je pro cyklisty něco jako dálnice pro auta. Na ni a okolo ní vždycky najdeš nějaký zázemí, obchůdky dětský hřiště atd. neboj.... Mě právě kvůli tomu neláká. Jo a Bratislava není Paříž. Prostě se budeš držet na jih a Dunaj trefíš, nedělal bych si s tím problémy. Prostě bych se přestal stresovat a shánět informace a začal se těšit. Celkem tě nemá co překvapit....

        šťastnou cestu

        [ Zpět ]
        Datum: 09.07.2010
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bratislava - Vídeň

             

        V Bratislave to je jednoduche. Zo stanice pojdes stale dolu kopcom cez mesto az narazis na Dunaj. Dunaj prejdes po prvom moste , ktory uvidis . Najskor asi narazis na Novy most (je nad nim restauracia, ktoru volame UFO). Pod mostovkou, po ktorej jazdia auta je cyklochodnik aj chodnik pre pesich. Prejdes Dunaj , zabocis doprava a si na cykloceste. Inak cesta do Viedne je naozaj nudna.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.07.2010
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bratislava - Vídeň

         

    možná to pomůže, info je sice staršího data http://www.putovani.net/index.php?tab=2&...
    Dunajskou jsme projeli od Regenburgu až po Bratilavu v r. 2006. Bratislava - Vídeň je spíš pro treková kola, jede se po uválcovaném štěrku, asfalt je jen občas. O komáry cestou není nouze :). spaní na divoko si moc neumím představit. Cesta je krátká, zabere sotva odpoledne.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2010
    Autor: Jane
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bratislava - Vídeň

           

      Díky za všechny smysluplné odpovědi. Jo, opravdu vyrážíme za hranice prvně, spoustu informací už samozřejmě z webu mám, dokonce i mapy a průvodce z Rakouské národní turistické centrály (zdarma!), ale zkušenosti a rady někoho, kdo byl přímo na místě, jsou jistě k nezaplacení. O cestu samotnou ani nejde, nudná-nenudná, my chceme vidět Vídeň a pár dní tam pobýt. Šlo mi jen o to, jak to tam vypadá, kde v Bratislavě se vlastně nastupuje na stezku (já tam byl naposledy jako dítě) atd. Prostě zkušenosti zkušených... :-) Ještě jednou díky moc...

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2010
      Autor: marrier
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bratislava - Vídeň

             

        Rozmím ti! Když si vzpomnu, jak jsem jel na první vandr a co všechno jsem vláčel s sebou...:-)

        Ony ty blbý reakce vyplynuly z toho, že si půlka lidí myslela, že si děláš srandu. Už tady pár takových "vtipálků" bylo... Víš je to jako by ses ptal na automobilovém severu na cestu a doporučení autem po dálnici z Prahy do Brna. Jistě, pokud jsi nikdy na dálnici nejel, pak je ta otázka logická, ale část osazenstva jí prostě nevezmě vážně, proto, že jí bude posuzovat svejma očima.

        Držím palce na cestě a užijte si Vídeň! Já z ní viděl jen kousek před lety, když jsem jel stopem Řecko a vracel se Itálií a ve Vídni přestupoval, ale moc jsem neměl náladu na prohlížení, protože jsem byl bez peněz, měl jsem hlad, na cestě jsem byl 4 týdny a zhubl víc jak 15kg a těšil se domů...

        Mimochodem měl jsem strašnou chuť na pivo a na zmrzlinu, takže první, co jsem si tehdy koupil v Čechách byl polárkáč a lahváč a jedl a pil to současně na chodníku a lidi s ena mě koukali docela zvláštně :-D :-D

        [ Zpět ]
        Datum: 15.07.2010
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

293 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024