reklama
Země: Itálie Itálie

Ubytování Benátky

Poraďte kde se ubytovat v Benátkách a jak to tam vypadá na výlety na kole. Nebo máte nějaký jiný tip na Itálii na kole? Dík

[ Zpět ]
Datum: 16.05.2010
Autor: vera1
  • Re: Ubytování Benátky

         

    http://www.hostelsclub.com/city-cs-194-Venice.html na kole přímo v Benátkách, tedy Venezia, si myslím, že na kole to nepůjde, jsou tam samé zákazy, tam jedině na gondolách, no a v okolí na silnicích přeplněno a volné přírody minimum, je to tam samá zástavba.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2010
    Autor: jipík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ubytování Benátky

         

    My jsme tam byli začátkem září a všude bylo narváno. Místy byl problém projít pěšky, obzvlášť přes mostky. Na kole si to vůbec neumím představit.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2010
    Autor: Jane
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ubytování Benátky

         

    Cpát se do centra Bernátek s kolem je nesmysl. Četl jsem někde reportáž, jak si cyklisti naběhli, když si kolo vzali s sebou do města. Město je samý schod, sposta lidí. Kolo doporučuji nechat mimo město v kempu, hostelu, a jít PĚŠKY. Cyklisté opravdu nejsou v Benátkách vítáni :-)

    Když jsme jeli do Benátek, ubytovali jsme se v kempu na Punta Sabbioni (45° 26' 53.55"N, +12° 25' 37.71E) a do města jsme jeli lodí přímo na náměstí sv. Marka. Jediná potíž byla v tom, že ti hňupy nás nechtěli v kempu jen na dvě noci. Nakonec jsme je ukecali až ve třetím kempu, že když nás je na jedno karavanové místo pět, tak za dvě noci zaplatíme víc než karavan se dvěma lidmi za tři noci, což bylo minimum, tak to pochopili. V jiných kempech byl minimální pobyt dokonce týden ...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2010
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ubytování Benátky

         

    Aha...tak to asi opravdu nebyl dobrý nápad. Možná to ještě přehodnotím. Je vůbec Itálie vhodná na cykloturistiku? Jsou tam stezky a nebo se musí jezdit převážně mezi auty? Jinak moc dík za odpovědi :).

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2010
    Autor: vera1
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ubytování Benátky

           

      A kdy tam chcete jet, v létě moc teplo na kolo a v zimě husté mlhy na jihu a sních na severu :-) jedině v létě vysloveně horká bikovačka, v dolomitech a okolo velkých jezer jako profláknutá Garda, ale to je adrenalin pro chrťáky, pardon, tedy pro pravověrné bajkery, ale na turistické vyjíždky je tam dost přeplněno a hodně náročno :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2010
      Autor: jipík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ubytování Benátky

             

        Nejsem sice autor příspěvku ,ale chystám se tam také a to začátkem června.Chtěl bych jet z poloostrova Gargano přes Vesuv,Neapol,Pissa,Lago di Garda,Inská stezka a pak až domů.
        Uvítám jakékoli info zejména zajímavích místech i další upozornění.(jízda na těžko)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2010
        Autor: rambousek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ubytování Benátky

               

          Tak na Garganu jsem chvilku bydlel v městě Vieste v roce 94, v té době tam bylo ještě fajn, pláže prázdné o němce jsi nikde nezakopnul, napříč přes Vesuv, Pompeje a Neapoj a pak přes Řím, Janov jse taky párkrát jel, na východním pobřeží byl provoz minimální, ale na druhé straně hlavně kolem Neapole a přímo v Neapoli je provoz neskutečný, hlavně sami Italové říkají že v Neapoli jezdí 80% řidičů co vůbec nechodili do autoškoly, ale s nehodou jsem se tam nesetkal, podle značek a semaforů se moc nejezdí ale třeba jsem měl takovou zkušenost jednou jsem vezl Tranzitem dovolenkáře na Vesuv a přijel jsem na křižovatku na červenou a zastavil jsem trošku víc čumákem do křižovatky a hned mě všici pouštěli i když jsem měl červenou a oni zelenou a to se děje i na značkách dej přednost nebo stopce ono asi v tom provozu kdyby se nepouštěli tak tam stojí ještě teď, na Vesuv je ouzká cesta kde se nevyhnou dva osobáky ale přitom tam jezdí Neoplany tak že se tam běžně couvá aby se vyhnuli, vstupný na Vesuv se vybírá až nahoře až do vyšlapeš samozřejmě pěšky tam tě s kolem nepustí a jak jseš utahanej tak ani neprotestuješ že chtějí peníze jinak se do kráteru nekoukneš no co dál chceš vědět, ve Vatikánu k papežovi nás ta jeho garda nepustila prý tam můžou jenom diplomaté a na to jsme nevypadali pak jsem bydlel Salsomagiore Terme lázeňské poklidné městečku ve středu Italie a na severu jsem přebýval v Edolu, v Passo del Tonale a Bolzánu, jinak od Bolzána výše už moc nepoužívej Italštinu jestli umíš, ani pozdrav "buon giorno" jednou jsem v motorestu takhle pozdravil a vraždili pohledem, tak jsem se plácl do čela a pozdravil "a ja Grüß Gott " a hospoda byla moje dokonce mě nechali faxovat zadara do Čech, italové jsou fajn, co ještě by jsi chtěl vědět, připrav se na teplo a šílenej provoz.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.05.2010
          Autor: jipík
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ubytování Benátky

                 

            Z toho provozu moc radosti nemám,ale snažil sem se vybírat spíš vedlejší silnice i když to někde nejde.Zajímalo by mně jak to tam s cenami,zejména potravin (v márketech),dál mně zajímá nocování- spát bych chtěl ve stanu pokud možno někde stranou mimo civilizaci,takže jak jsou Italové k tomuto tolerantní?Italsky neumím,ale pokusím se nacvičit alespoň pozdrav a pár nezbytností.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.05.2010
            Autor: rambousek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ubytování Benátky

           

      Asi jak kde. Předně musím upozornit, Italové na cyklisty troubí, pořád a důsledně, takže špunty do uší s sebou :-).

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ubytování Benátky

         

    Osobně bych hledal zajímavější lokality, než Benátky. Byl jsem na ně zvědavý, ale dost mě zklamaly. Proběhnul jsem je skoro celé, včetně "průmyslové části" a koukatelný je asi jen ten hlavní kanál a náměstí. Jinak je to vybydlený Chanov. První patra prázdná a polorozpadlá. jinak všude mraky lidí. Prostě nic moc, nelíbilo se mi tam - ale to je jen můj názor...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2010
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ubytování Benátky

           

      Já si to nemyslím. Na mne Benátky zapůsobily. Sešel jsem úmyslně z hlavních tras, abych poznal různá zákoutí, v zapadlých uličkách jsem potkal spoustu zajímavých lidí. Je to otázka pohledu. Pokud čekáš nablýskané fasády, pak Tě Benátky zklamou. Pokud ale hledáš město s jedinečným genia loci, jsou Benátky vhodným tipem.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ubytování Benátky

             

        Nic nablýskanýho jsem nehledal. Ale loci se nějak nekonal. Asi jako Štěpán ve Vídni - místo strhujícího interiéru něco mezi nádražím a tržnicí... Znám hezčí místa. A není to jen koncentrací turistů.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2010
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ubytování Benátky

             

        Jasně,je to jedinečný město a jezdím tam aspoň jednou za dva roky.Kolo stavím někde u parkoviště a nechávám ho osudu a slušnosti lidí.Vedlejší uličky jsou super,jen nezabloudit a nacvičit sebeobranu proti psům.Italové jsou fajn a cyklistika je tam trochu modlou a když jim nevlezeš zrovna do domu,tak nebyl problém přespat kdekoli,ale to vlastně všude v Evropě(i v Holandsku?.Chce to prostě vyrazit na cestu a ono se to podá,vždyť si vše vozíme sebou,tak oč jde?!

        [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2010
        Autor: sete
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem

Napoleonův ostrov Elba na kole

 (CK Victoria)
05.05.2024, 8 dní
9 990 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
17.05.2024, 10 dní
14 990 Kč 12 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

304 cyklistů (7 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024