reklama
Země: Česko Česko, Německo Německo, Španělsko Španělsko, Francie Francie

Expediční sedlo

Zdravím přátelé. Moje staré negelové sedlo mě začalo dosti nepříjemně tlačit takovým způsobem, že mi začli znecitlivovat ty části, kvůli jejichž absenci tak obdivujeme ženy :-) Tak jsem si byl sednout na desku Specialized, otestoval jsem sedlo Rival, docela vyhovovalo, tak jsem si ho i koupil. Nicméně asi po 14ti dnech už po chvíli mi tlačí na nějaký sedací nerv přes levou sedací kost. Na pohled i na pohmat je sedlo naprosto symetrické, bez protlačenin apod......musím pořád poposedávat apod......no 3,5 hodiny za den v sedle je míra únosnosti. Já vím, že když se jezdí na těžko, tak člověk v sedle běžně za den stráví klidně 7 i více hodin. Na čem teda sedíte ? Máte někdo nějaký vyzkoušený model ? Na expedičních kolech jedněch holanďanů jsem viděl pěkné naducané a měkké sedla, tak jsem se ptal kde to vzali a řekli mi, že to odmontovali ze starého kola a že netuší co to je za značku. Koukal jsem že sedla VELO jsou docela měkké a možná by na to expediční cestování, kde člověk celý den sedí nebyly od věci. Každopádně zde vznáším tento dotaz....... Vím, že už se tu sedla jistě řešili, ale něco jiného je sedlo na výlety, na tréningy a na sportovní jízdu a něco jiného na cestování, kde člověk moc nebejčí (a neodlehčuje tak zadku).
Podotýkám, že používám Bajka, čemuž odpovídá i více zalehnutý posez. Původně jsem kdysi měl i trekové kolo, ale Bajk se mi zdá robustnější a více nezničitelný.

Díky za tipy a doporučení.

[ Zpět ]
Datum: 24.08.2009
Autor: Thompson
  • Re: Expediční sedlo

         

    Kožená sedla Brooks se samy vytvarují podle parametrů jezdce. Jsou však náročná na údržbu firemními vosky. Jsou i v provedeních s různým odpružením. Pro expedice se hodí např. toto:
    http://www.super-nakup.cz/jizdni-kola/sedlo... .
    Už se to zde víckrát probíralo, použij zcela nahoře okénko "Hledat..."

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2009
    Autor: henry
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Expediční sedlo

           

      Po vyzkoušení několika sedel na silničku, na které jezdím cykloturisticky, jsem pořídil právě tohoto brookse (od azubu). Po několikaletém nepřiznaném nepohodlí na různých plastových sedlech jsem si vzpomněl na pravé kožené sedlo na starém favoritovi. On ten brooks totiž vůbec nic jiného není. Ale je pohodlnej, po najetí pár stovek km se ti přizpůsobí a sedí. Údržba obyčejným krémem na koženou obuv. Jsem s ním spokojenej, přestože na té silničce vypadá trochu archaicky. :-) Ale to neřeším, důležité je, že je to pohodlné sedlo.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2009
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Expediční sedlo

             

        Také si ho chci pořídit. Nejezdím moc pravidelně, a po více desítkách kilometrů jízdy své tvrdé ( i když odpružené ) sedlo dost cítím.
        K ošetřování sedla by možná mohla být vhodná Indulona.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2009
        Autor: henry
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Expediční sedlo

               

          Mink oil je nejlepsi i kdyz Brooks prodava na sedlo treatment......., indulonou si namaz konec zad ,muze se ti to hodit nez si to sedlo Brooks si na tebe zvykne......

          [ Zpět ]
          Datum: 15.09.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Expediční sedlo

         

    Ahoj, taky už jsme ten problém řešili s přítelem, neboť nejen muži mají při cyklistice problémy :). Čekal nás tehdy 30 dení výlet cca 10h v sedle natěžko. Konzultovali jsme to s Lucií a Michalem, neboť se zrovna vrátili ze své daleké cesty a doporučili nám http://www.bike-sport-shop.cz/produkt/sedlo...
    Musím říct, že si ani jeden nemůžeme stěžovat, jezdíme na nic už 4 roky a je to paráda. Já mám teda dámský model. Je sice dost tvrdé a člověka první den všechno bolí a pak už je to v pohodě, ať jedeš jak dlouho chceš. U klasických sedel to bylo obráceně, první den v poho a pak šílené :)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2009
    Autor: Jane
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Expediční sedlo

           

      Taky jsem si ho loni na jare poridil s novym bike na dlouhe cesty natezko. A stalo se pak jednim z hlavnich duvodu, proc jsem letos poridil lehokolo. Den po dni mne Spesl bolel vic a vic. Na bike jsem dal stare uzsi gelove.

      Kdyby o nej mel nekdo zajem, mam ho doma. Skrable z boku. Cenu navrhnete. ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.10.2009
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Expediční sedlo

         

    Ja jezdim na dlouhy cyclovandry na touring bicycle Brooks a to sedatko zacalo byt pohodlny asi az po 2 tisicich km . Mezi nama - nesnesu ten typ sedla na MTB a na cross country bicycle , navic nesnesu vystlany sedlo nebo odpruzenou sedlovku i kdyz treba na commuter bike me odpruzena sedlovka s racing seats vubec nevadi ...... . Na radu cyclistu jaky sedlo moc nedej protoze kazdy clovek ma jinak stavenou (_!_) pro jezdeni na bicycle a znam cyclisty kterym nastaveni sedla jen o par milimetru off vadi . Opravdu dobry cycloshop kterymu jde o to aby cyclista mel jiste pohodli pri jizde Ti sedlo pro kazdy type kola doporuci , zdarma namontuje a tem co maji seriozni problem se svou (_!_) necha vyzkouset ruzna sedla po delsi dobu i nekolikrat . Muzes vyzkouset i nose less saddle od ruznych vyrobcu . Na tvym miste bych vyzkousel i nekolik sedel z Firmy Fizik Saddles , ta se specializuje na ruzny problemy sedaci partie cyclistu . Muzes jim poslat i E mail i s detaily o tvych potizich . kazda jizda na kole ma byt enjoyment a ne utrpeni . Tak ze to je jen a jen na tobe. Good luck .

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Expediční sedlo

           

      Chyba v prvnim radku ....na touring bicycle na kterym je namontovane neodpruzeny classic seat Brooks ....(Chybicka se nekdy vloudi )

      [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Expediční sedlo

         

    Ahoj,
    řešil jsem posledních pár měsíců podobný problém. Měl jsem sice poměrně pohodlné sedlo (Fizik Nisene), ale při delších výletech (přes 70 km) přestávalo být příjemné, několikadenní trasy se na něm daly jezdit jen s patřičným sebezapřením (ok, abych byl konkrétní, ke konci dne jsem každou jízdu z kopce kvůli regeneraci raději absolvoval ve stoje :-). Prošel jsem si desítky recenzí na netu a nakonec mi zůstalo několik kandidátů, včetně sedla Fizik Aliante, které hodně lidí považuje za jedno z nejkomfortnějších sedel (na delší jízdy) vůbec. Zrovna tohle sedlo se naštěstí dá u některých prodejců zapůjčit na otestovaní, takže jsem si ho na tři dny nedočkavě vyzkoušel. Prvních 30 km jsem na něm sice marně hledal pohodlnou pozici (což u nového sedla zase tak nepřekvapí), ale kolem 50 km se začalo postupně 'usazovat', a další kilometry na něm byly paradoxně čím dál lepší. Nebudu to protahovat - nakonec jsem si pro něj bez otálení zašel. Je celkově o něco tvrdší, než moje původní Nisene, ale na 'důležitých' místech má gel, takže nic nebrní ;-) Jezdím na něm teď cca měsíc (najeto kolem 800 km, zatím nejdelší jízda 116 km v kuse) a na svoje bývalé sedací problémy jsem díky němu úplně zapomněl - ten rozdíl se nedá popsat :-) Takže si ho můžeš případně zkusit vypůjčit, otestuješ a uvidíš - každý má jiné tělesné parametry, třeba si nesednete... Jediným oříškem bude možná cena - levnější Delta verze stojí kolem 900,- a dražší Gamma už kolem 2400,- (auu).
    A ještě poznámka - podle všech mých referencí je na dlouhé jízdy jednoznačně vhodnější (celkově) tvrdší sedlo, protože na příliš měkkém se pravděpodobně začneš potýkat s otlaky a opruzeninami.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2009
    Autor: mindaz
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Expediční sedlo

           

      Cyclisticky kratasy s vycpavkou omezi otlaky ale jsem toho nazoru ze kazdy cyclista by si mel prdelni mozol vyjezdit a prestat skuhrat ..... Co se tyce opruzenin tak s tema se muzes potykat z kazdyho sedla za kazdyho pocasi- najezdim na dlouhych cyclovandrech toho moc a vim o cem mluvim. Vyzkousej paceline product - Chamois Butt , non greasy skin lubrikant designed for cyclists , teda jestli to v CZ sezenes a trable s opruzeninama jsou over ! Tady tuba stoji 17 dolaru a 3 tuby me vydrzi celou sezonu . Znam cyclisty kteri pouzivaji levnejsi Body Glide- anti blister chafing stick , ale z my zkusenosti co se tyce Body Glide na Chamois Butt nema ani nahodou.Kdyz uz nejakym nedopatrenim chytnes chafe vyzkousej Peneteen . Jednomu klukovi z CZ kterej chyt chafe v Californii se osvedcila hermankova mast a masticka pro kojence a to mu poradili v LA farmacy . Nikdy nepouzivej jako antichafe nebo na chafe pouder, kdyz se zpotis bude pracovat jako brusna pasta a bude to jen horsi . Vselijakych kvalitnich antichafe bude i v EU jiste k dostani a zjistit ktery z nich pracuje nejlip je jen na Vas ...... Good Luck.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.08.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Expediční sedlo

             

        Pytiol na dětské prdelky je nejlepší ... Ovšem do CND a USA se nedováží (taky by ho asi nezaplatili - je k nezaplacení ...)
        8-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 05.10.2009
        Autor: pavka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Expediční sedlo

               

          Nevis o cem mluvis . Vyzkousej Chamois butt a uz nebudesz chtit zadnou nahrazku !

          [ Zpět ]
          Datum: 06.10.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Expediční sedlo

                 

            Nechat si posílat krém na pozadí z USA mi přijde jako značná rozmařilost.
            Já též užívám Pytiol a jsem s ním spokojený. Tak proč měnit značku?

            [ Zpět ]
            Datum: 06.10.2009
            Autor: AV
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Expediční sedlo

                   

              Nikdo Te menit znacku nenuti. Jiste znas to stary prislovi - Komu neni rady tomu neni pomoci.A pro me za me kdyz chces trpet tak trp!

              [ Zpět ]
              Datum: 06.10.2009
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Expediční sedlo

                     

                Nápodobně!
                Tady u nás se častěji říká: "Vy nám taky ..."

                [ Zpět ]
                Datum: 06.10.2009
                Autor: AV
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Expediční sedlo

                       

                  Jinej kraj jinej mrav . U nas se pouziva middle finger salute.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 07.10.2009
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Expediční sedlo

                         

                    Tím dává ovšem člověk najevo, jak hodnotí i sám sebe ...

                    (Vidíš, já myslel, že máš o sobě lepší mínění. Ale jestli ti tak říkali doma ..?)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 07.10.2009
                    Autor: pavka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Expediční sedlo

                           

                      P.S.:
                      Nemysli si, prosím, že proti tobě něco mám. Ale na hrubý pytel hrubá záplata ...
                      Salut
                      pavka

                      [ Zpět ]
                      Datum: 07.10.2009
                      Autor: pavka
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Expediční sedlo

                             

                        Well i u nas geronti ukazujou IQ , nejvic kdyz se jim prippmene ze to maj uz za par ..........

                        [ Zpět ]
                        Datum: 10.10.2009
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Expediční sedlo

         

    Ahoj, rozhodně neplatí že čím měkčí sedlo tím lepší. Na tvrdosti bych řekl že nezáleží vůbec, jde pouze o tvar. Já mám na cykloturistickém kole nějaké sedlo co RM dával standardne a vydržel jsem an něm bez problémů i měsíc. Samozžejmě že když jsem na něm seděl letos z jara 10h vkuse, že sem se druhý den chvíli trápil. Na závodních kolech mám sice jiná sedla ale taky na nich vydržím 7h vkuse a to nejsou nijak měkká, jen mají pro mě ideální tvar. je třeba si hlídat délku, šířku a to zejména v prostřední části a ne jen vzadu. Na závěr bych však řekl, že pokud sedlo sedí 3,5h a pak je již nepříjemné, tak je třeba si udělat mozol a pak to bude ok :)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (strudlas)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Barcelona na kole

 (CK Frčíme)
11.04.2024, 4 dny
15 900 Kč
cyklistický Letecky

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

397 cyklistů (13 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024