reklama

Výbušná terénní směs

Město Dobříš v podhůří Brdské vrchoviny premiérově přivítá závod Českého poháru v maratonu horských kol. Příznivci tohoto sportu se sem sjedou 7. srpna 2010 v rámci Trek MTB maratonu Krakatit.

Závodit mohou i děti
Závodit mohou i děti
Foto: Tomáš Tvrz

 

Popáté, opět v tradičním termínu první srpnovou sobotu, se letos v Dobříši koná Trek MTB maraton Krakatit. I letos čekají na jeho účastníky osvědčené jezdivé tratě dlouhé 85 a 53 kilometrů v atraktivním prostředí brdských lesů. Přesto však pořadatelé hlásí zajímavou novinku: Trek MTB maraton Krakatit se totiž stal součástí Českého poháru v maratonu horských kol, pomyslné první ligy horské cyklistiky.

Zařazení závodu do Českého poháru je vždy oceněním pořadatelských kvalit a také příslibem vysoké sportovní úrovně podniku. I díky tomu, že nekoliduje s jinými většími závody, přiláká Krakatit patrně nejlepší české bikemaratonce. „Starý dobrý Krakatit se ale jinak nemění – zachovává si svou atmosféru i parametry tratí a amatérští závodníci tak nemusejí mít obavy,“ uklidnil za pořadatele Tomáš Tvrz.


Jeden ze sjezdů Krakatitu
Foto: Tomáš Tvrz

Pohárová trať disponuje na 85 kilometrech převýšením o hodnotě 2100 metrů. Z tohoto pohledu najdete v České republice i náročnější závody, ale členitá trať v pěkném prostředí nabízí prakticky všechny typy povrchů – široké lesní cesty, stezky mezi kořeny a kameny, technické výjezdy i sjezdy a jen nutné minimum asfaltových úseků. To činí Krakatit výjimečným a zajímavým. Kratší varianta závodu, která se tradičně těší velké oblibě účastníků, pak nabízí 53 kilometrů a 1150 metrů převýšení.

Na své si v Dobříši přijdou i vyznavači fenoménu singlespeedů, čili kol s jediným pevným převodem – ve spolupráci s Petrem Kubou a Cory Bensonem, předními propagátory této svébytné cyklistické disciplíny, bude na krátké trase vyhlášena speciální kategorie Park Tool Single Speed.

Trek MTB maraton Krakatit je kromě výše zmíněného Českého poháru v bikemaratonu součástí dalších seriálů – regionálního Brdman Adventure i celostátních iVelo Bike Marathon Série, Galaxy série či Cykloservis Maratonec roku. Navíc, jak už je zvykem, bude v rámci kratší trasy závodu vypsáno také mistrovství České republiky firemních týmů.

Protože se Krakatit koná uprostřed letních prázdnin, je myšleno i na ratolesti závodících rodičů. I malí cyklisté všech kategorií si budou moci zadovádět v sedlech svých odstrkovadel či kol, a to v rámci dětských závodů. Hostit je bude Anglický park dobříšského zámku a dle Coubertinova hesla bude každý z malých účastníků vítězem – odnese si malou pozornost od firmy Lego, partnera dětských závodů.

 

Trek MTB maraton Krakatit – stručná fakta

Datum: sobota 7. srpna 2010
Start a cíl: sportovní areál V Lipkách, Dobříš

Trasy: 
trasa A – dlouhá: 85 km, převýšení 2100 m
trasa B – krátká: 53 km, převýšení 1150 m

Trasy závodu vedou z 80 % po lesních a polních cestách brdského přírodního parku Hřebeny, 10% „single-trek“, 10% asfalt. Krátká trasa je svou náročností koncipována pro závodníky všech výkonnostních kategorií. Dlouhá trasa je určena pro závodníky s dobrou vytrvalostní i technickou průpravou.

Na dětské závodníky čeká tradiční velký Lego dětský závod organizovaný v Anglickém parku Dobříšského zámku.

Časy startů
trasa A – dlouhá v 10:30
trasa B – krátká v 11:15
Lego dětský závod v 11:35

Pořadatel:
MTBike o.s.
Laudova 1014/15
Praha 6, 163 00

Web: www.mtbike.cz

Ředitel závodu: Tomáš Tvrz, tel.: 602 323 989, krakatit@mtbi­ke.cz

Fotogalerie

Závodit mohou i děti Jeden ze sjezdů Krakatitu Loňský vítěz Robert Novotný
Tomáš Tvrz (PR), 28.06.2010
Blogy

Kavkaz s dětmi - část 10.

 ()
Průsmyk Zagari (2623 m) - Ušguli - Mestie Ráno uprostřed hor nás přivítalo sluncem, oblaky a takovým tím těžkým hutným vzduchem, jaký bývá v období bouřek. Hned po snídani jsme pokračovali ve stoupání. Zbývalo nám posledních 700 výškových metrů. Po cestě, která byla samý šutr, a po které se jet, až…
Peggy | 20.06.2021

Kavkaz s dětmi - část 9.

 ()
Podél řeky Tskhenistsqali a seznámení s Velkým Kavkazem Když už se na to sedlo dáte, tak už ho budete muset dojet, napsal mi kamarád Pavel, poté co jsem se mu svěřila s obavami, jak 2620 metrů vysoký průsmyk Zagari zvládneme. On ho, spolu s přítelkyní Mílou, zdolal v květnu v roce 2011, kdy samotné…
Peggy | 09.06.2021

Kavkaz s dětmi - část 8.

 ()
Z Tbilisi do Kutaisi Trasa z Tbilisi do druhého největšího gruzínského města byla vcelku obyčejná. Nedělo se nic, co by stálo za velké psaní. Každé ráno jsme sbalili stan, nasedli na kola, někde se naobědvali... a večer stany zase postavili na jiném místě. Prostě tak, jak se to na cyklovandrech…
Peggy | 03.06.2021

Okolo ČR - 2. část

 ()
Moje cyklistika je biková cyklistika. Postupně jsem se vyvíjel od totálního začátečníka, účastníka bikových maratonů až k poznání, že CESTA JE CÍL… a podle času a práce občas vyrážím na několikadenní „bikelaufy" jen sám a s „malou polní" (náhradní oblečení, trocha jídla). Takže pokračování…
vrubozubec | 28.05.2021

Okružní cesta přes nej-Z-bod

Píšu blog. Napíšu to na rovinu: Nic z toho nemám. Jen dobrý pocit, ale to bylo vždy. Dobrý pocit, podělení se o zážitky, mít zde možnost dozvědět se o cestách jiných cyklistů, inspirovat se, získat radu, přátelství, podiskutovat i o necyklo. Vím, já tu moc nediskutuji, mnohým se může zdát, že mě…
Quatsch | 26.05.2021

O čem se mluví:

Cestování na kole Do Bordeaux před 17 minutami
Technické rady evbike středový pohon zapojení pinů dnes v 11:49
NEcyklo Gumový pás 60x40cm pod pračku dnes v 11:05
Vyjížďky, srazy, akce Moravskoslezské setkání lehokol (MSSL) dnes v 09:44
Technické rady Pocitové lupání při šlapání dnes v 08:53
Vyjížďky, srazy, akce Letní slunovrat dnes v 05:55
Ostatní – cyklo Jaké to bylo? - 109 včera v 23:03
NEcyklo Covid včera v 22:44
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

253 cyklistů (15 přihlášených)

Kavkaz s dětmi - část 10.

Průsmyk Zagari (2623 m) - Ušguli - Mestie Ráno uprostřed hor nás přivítalo sluncem, oblaky a takovým tím…
Peggy | 20.06.2021

Kavkaz s dětmi - část 9.

Podél řeky Tskhenistsqali a seznámení s Velkým Kavkazem Když už se na to sedlo dáte, tak už ho budete muset…
Peggy | 09.06.2021

Kavkaz s dětmi - část 8.

Z Tbilisi do Kutaisi Trasa z Tbilisi do druhého největšího gruzínského města byla vcelku obyčejná. Nedělo se…
Peggy | 03.06.2021