reklama

Cyklotrasy 2.18

Počátkem roku 2010 vyšla nová verze Cyklotras 2.18, počítačového programu pro plánování a evidenci výletů na kole. Nová verze přináší přímé nastavování měřítka mapy a profilu, jednodušší aktualizace map, snadnější vyvolání informací o místě a cestě, nový způsob označování míst, pokročilejší export a import souborů GPX, lepší práci se soubory keší, několik novinek v editaci map a nové mapy Orlickoústecka, Nízkých Tater a Veľké Fatry.

Foto: Stanislav Ubík, Cykotrasy

Cyklotrasy jsou počítačový program určený pro PC s operačním systémem Windows. Dají se volně stáhnout a nainstalovat ze stránek www.cyklotrasy­.info, oddíl Stažení. V současné době obsahují 70 českých, 24 slovenských a 3 zahraniční cyklomapy. V mapách můžete plánovat Vaši vlastní trasu jednoduše tak, že poklepete na několik křižovatek, přes které trasa povede. K dispozici máte také jmenný rejstřík míst. Program hledá, na základě vašeho nastavení, trasu po silnicích, vozových cestách nebo značených lesních a polních cestách a pěšinách. Hledaná trasa může být nejkratší, s nejmenším nebo naopak největším stoupáním, optimalizovaná pro silnici, terén, značené cyklotrasy nebo turistické značky.

Při vytváření trasy vidíte její výškový profil, statistické údaje a itinerář trasy, včetně nadmořských výšek, převýšení a sklonu, zeměpisných poloh, značení, textů nebo fotografií vybraných míst. Hotové trasy program umožňuje ukládat, tisknout, exportovat do souborů webových stránek, souborů vhodných pro GPS (GPX, PLT, WPT) nebo vkládat do deníku výletů. V deníku můžete k výletu doplnit také údaje z vašeho tachometru, GPS, pulsmetru, či další vaše poznámky. Výlet můžete také vložit do veřejného deníku na internetové stránce http://denik.kle­not.cz/ . Cyklotrasy též umožňují vést evidenci oprav na kole, zobrazují v mapě skrýše z geocachingu a dovolují prohlížet záznamy z GPS.

Výběr z novinek verze 2.18:

 • V panelu nástrojů se dá měnit měřítko mapy a profilu pomocí rozbalovacích nabídek
 • Nový způsob označování míst v mapě
 • Informace o místě nebo cestě kliknutím levého tlačítka myši v mapě
 • Na webu vidí uživatel jen aktualizace map, které jsou novější, než ty instalované v jeho PC
 • V exportu do souborů GPX se dá nastavit diakritika a možnosti exportu WayPointů
 • Při importu souborů GPX se ukazuje i datum a čas
 • Při napojení výletu z deníku na soubor GPX se automaticky načte datum a čas
 • Otevírání více souborů geocachingu (LOC, GPX) najednou
 • Několik novinek pro tvůrce map
 • Nové mapy Orlickoústecka, Nízkých Trater a Velké Fatry.
 • Stávající mapy aktualizovány.

Další informace o Cyklotrasách najdete na webových stránkách www.cyklotrasy­.info.

Závěrem ještě dvě pozvánky. První je na festival Cyklocestování, který se uskuteční 6.-7. února ve Frýdku-Místku a 13.-14. února v Hradci Králové. Kromě poutavého povídání a promítání cykloturistů bude na tomto festivalu prezentován také program Cyklotrasy. Více informací na www.cyklocesto­vani.cz .

Druhá pozvánka se týká sociální sítě Facebook, kde jsme v listopadu založili stránku věnovanou událostem kolem našeho programu Cyklotrasy. Najdete ji na www.facebook.com/pa­ges/Cyklotrasy/209919605­239/ . Přijďte nás podpořit :-)

Fotogalerie

Stanislav Ubík, Cykotrasy, PR, 13.01.2010
Blogy

Grónsko – za Inuity, polárními psy a jedovatou kytkou

 ()
Arctic Circle Trail Trasa Arctic Circle Trail v Grónsku je považována za jeden z nejlepších výletů na dlouhou vzdálenost. Stezka se táhne téměř 200 kilometrů od okraje ledovce poblíž Kangerlussuaqu k rybářskému městečku Sisimiut na západním pobřeží. V závislosti na kondici a počasí její překonání…
šíp | 17.06.2020

Kolo jako pták Fénix

 ()
Někdy těsně po revoluci se v kolokrámu v Praze na Karlově náměstí konečně objevila kola. Do té doby to byla těžká podpultovka a já jsem se najednou, v době rané dospělosti, stal majitelem světle hnědého turistického kola Eska, s vlaštovkovými řídítky, jednotalířem a asi pětikolečkem. Bylo to úplně…
Brahma | 14.06.2020

Na kole na Praděd a zpět

 ()
Poměrně velká část naší rodiny jsou sportovci a na kole jezdíme i v pokročilejším věku. A dokud nohy ještě slouží tak, jak mají, vyhýbáme se elektrokolům velkým obloukem. Ke sportu samozřejmě vedeme i naše děti a posledních pár let dokonce vnoučata, která dostala první dětská kola. Při jedné…
Narator | 05.06.2020

Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

 ()
Asi před rokem, ani ne, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že s dětmi a koly vyrazíme do Gruzie, Arménie a Náhorního Karabachu. Po této oblasti jsme pokukovali dlouho. Nejprve se nám ale děti zdály moc malé, pak tam v pohraničí v roce 2016 vypukl krátký ale ozbrojený konflikt, v dalších letech…
Peggy | 24.04.2020

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

 ()
Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště daleko. Z Hamburku se to sice podél Labe zdálo na pláž kousek, ale na koupání to tam nebylo. Tak jsme to museli vzít na jih, přes státy Beneluxu, městečkem Schengen do Francie, pak podél Rýnu…
Peggy | 10.03.2020

O čem se mluví:

Ostatní – cyklo Jaké to bylo dneska 95 před okamžikem
NEcyklo Nejlepší vtip 43. před 17 minutami
Technické rady Rafkove versus kotoucove lankove brzdy dnes v 21:14
Cestování na kole batuv kanál dnes v 19:15
Bezpečnost na kole Bezpečný boční odstup 1,5m v legislativě dnes v 18:39
Vyjížďky, srazy, akce Letní slunovrat 2020 dnes v 18:30
Elektrokola Zadni motor 3.5-4.5kg dnes v 18:10
NEcyklo Co vás zaujalo 227. dnes v 17:08
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

365 cyklistů (20 přihlášených)

Grónsko – za Inuity, polárními psy a jedovatou kytkou

Arctic Circle Trail Trasa Arctic Circle Trail v Grónsku je považována za jeden z nejlepších výletů na dlouhou…
šíp | 17.06.2020

Kolo jako pták Fénix

Někdy těsně po revoluci se v kolokrámu v Praze na Karlově náměstí konečně objevila kola. Do té doby to byla…
Brahma | 14.06.2020

Na kole na Praděd a zpět

Poměrně velká část naší rodiny jsou sportovci a na kole jezdíme i v pokročilejším věku. A dokud nohy ještě…
Narator | 05.06.2020