reklama

CYKLOŠVEC s.r.o. novým dovozcem R.S.P.

Výrobky pro kolo i tělo. Oleje, čističe, mazadla a masážní prostředky tvoří široké portfolio produktů rakouské značky R.S.P.

Foto: Cyklošvec

Jednadvacátý rok existence má za sebou rakouská firma R.S.P., jejíž zakladatelé Peter a Gerhard Fernbachovi v roce 1988 netušili, jakého rozměru jejich podnikání nabude. Od prvních 250 klientů v Rakousku ale brzy začali své produkty vyvážet do Německa a Švýcarska, v roce 1996 již založili vlastní distribuční společnost. Dnes je značka R.S.P. zabydlená mimo celé Evropy a USA také v Rusku, Číně a na Taiwanu a vyrábí náplně do vidlic a tlumičů renomovaných světových výrobců jako je Fox nebo Magura. Na českém trhu je však k R.S.P. vázána další, a to poměrně zásadní, novinka – novým dovozcem produktů této značky je totiž písecká firma CYKLOŠVEC s.r.o.

Někteří ze čtenářů objevili vzorky produktů R.S.P. ve svých taškách při prezentaci na některém ze dvou závěrečných závodů Galaxy série, jejímž partnerem do dalších let se tato značka stala. Mezi bikery je rakouská značka ale známá i cestou úspěchů továrního R.S.P. World Cup Teamu, v jehož barvách startují i český sjezdař Michal Maroši a pátý muž MS ve fourcrossu Tomáš Slavík.

R.S.P. Ultra Bicycle Care, tedy plejádu cyklistických olejů, čističů a mazadel, lze použít nejen v servisech, ale jsou vhodné i pro vlastnoruční domácí základní údržbu. Univerzální teflonový olej Red Oil s obsahem PTFE je určený hlavně pro mazání řetězu a měničů pro suché počasí, je možné jej ale použít na všechny pohyblivé části. Alternativou do mokrých podmínek je Blue Oil, oba produkty jsou prodávány v balení 50 ml s kapátkem za 99 Kč. Dalšími produkty v kategorii maziv jsou pak spreje, jejichž obsah působí vodoodpudivě, antistaticky a po zaschnutí je odolný proti dešti. Univerzální suché mazivo Ultra Slide neobsahuje olej, vosk ani silikon, je doporučováno na řetěz a pohyblivé části bicyklu a je dodáván v nádobě o objemu 300 ml (259 Kč). Speciální suché mazivo Cera Glide se odlišuje keramickým aditivem (200 ml, 199 Kč).

logo R.S.P.

R.S.P. rovněž nabízí široké spektrum vazelín. Speciální vazelína pro vidlice, tlumiče, kluzná pouzdra a těsnění bez obsahu lithia nese název Ultra Slick (tuba 50 ml 179 Kč, 500 ml 929 Kč). V nabídce je ale také speciální montážní vazelína pro hliníkové a titanové součásti Blue Grease, která brání nechtěnému vrzání a srůstu materiálů (tuba 50 ml 289 Kč, 500 ml 1259 Kč). Korozi a vodě brání vazelína Soft Grease pro mazání bowdenů, mechanismů vícekoleček, měničů a ke kompletní montáži kol (tuba 175 ml přijde na 239 Kč, balení 1 kg 959 Kč) a také Ultra Grease s výbornou přilnavostí na namáhaná ložiska určená speciálně pro středová složení, náboje a ostatní ložiska (tuba 100 ml 169 Kč, 1000 ml 749 Kč).

Pro příznivce ekologických prostředků určených k mytí kol má R.S.P. také několik produktů v nabídce. Ultra Bioclean je ultrasilným čističem, který smývá olej, tuk a nečistoty a přitom neobsahuje kyseliny, louhy, žíraviny, emulgátory ani smáčedla (rozprašovač 500 ml vyjde na 259 Kč, třílitrové balení pak na 859 Kč). Speciálně na řetězy je určen čistící prostředek Ultra Clean, který vytváří antikorozivní film, a hodí se do všech praček na řetězy (500 ml 199 Kč, 3 litry 859 Kč). Bez fosfátů a halogenidů je biologicky odbouratelný a vodou ředitelný prostředek Power Cleaner (500 ml rozprašovač 199 Kč), který můžete bez obav používat na celé kolo. Jeho bohatá pěna je jemná, zároveň má silné čistící účinky a příjemně voní. Pro čištění kotoučů, povrchů brzdového obložení a ráfků se hodí Brake Cleaner (500 ml, 199 Kč), s neagresivním složením vyvinutým přímo pro kotoučové brzdy jízdních kol.

Tlumící oleje Ultra Shock Pro jsou vyvinuty dle požadavků předních jezdců. Jsou dodávány v barevně odlišených viskozitách, které lze mezi sebou míchat pro dosažení požadované funkce. Tyto kvalitní plně syntetické oleje s aditivy pro zlepšení funkce a snížení tření doporučuje pro odpružené vidlice a tlumiče společnost FOX Racing Shox a také servisní centra Fox Racing Shox v ČR, Německu, Rakousku, Belgii, Itálii, Slovensku, Slovinsku, ale i v mnoha dalších zemích. Balení 250 ml vyjde na 249 Kč, litr oleje stojí 669 Kč.

Ve vybavení pro dílnu ale najdeme i další prostředky jako čistící nástroj pro čištění dílů od maziv a špíny, mazací pistole pro dávkování vazelín v tubě nebo s nádobkou, pojistná lepidla na závity, zástěru nebo pumpy. Zajímavostí jsou také ochranné krémy na ruce, u nichž R.S.P. využívá svých znalostí ze sortimentu masážních prostředků.

Masážní prostředky edice R.S.P. BodyLine jsou dermatologicky testované a vyrábí se v Rakousku za přísných podmínek farmaceutických laboratoří. Před výkonem je vhodné použití „hřejivek" Muscle Pro Oil (100 ml 199 Kč, 500 ml 789 Kč) nebo Chill & Rain Oil (100 ml 199 Kč, 500 ml 629 Kč), který je možné použít i do deštivého počasí. K urychlení regenerace po výkonu naopak může svými chladivými účinky a esenciálním olejům podporujícím krevní oběh přispět Pro Agil Gel (200 ml 199 Kč, 500 ml 429 Kč), nebo relaxační sprchový gel Redlax Showergel (200 ml 139 Kč, 500 ml 259 Kč). Neutrální masážní emulze firma R.S.P. vyvinula dle požadavků terapeutů a masérů, vznikl tak masážní olej pro denní sportovní masáže Massageoil Neutral (500 ml 439 Kč) a dobře roztíratelná Massagelotion Neutral (500 ml 739 Kč). Nejen cyklisté, ale všichni sportovci mající kontakt kůže s oblečením nebo sportovním náčiním využijí balzámový krém Buttocks cream (199 Kč), který pokožku zvláčňuje a léčí poranění zejména citlivých partií v oblasti kontaktu se sedlem. Navíc funguje i preventivně, protože vytváří ochranný film. Zajímavostí je osvěžující roztok Waschlotion (500 ml, 429 Kč) pro rychlé vyčištění kůže bez použití vody. Stačí pár kapek na ruce nebo obličej.

R.S.P. používá a doporučuje Fox Racing Shox servisní centrum v ČR, Německu, Rakousku, Belgii, Itálii, Slovensku, Slovinsku, ale i v mnoha dalších zemích.
R.S.P. je novým partnerem Galaxy série 2009 a bude pokračovat s podporou závodů Galaxy série i v roce 2010.

Všechny produkty naleznete na webu dovozce, firmy CYKLOŠVEC s.r.o.:
www.cyklosvec­.cz/rsp

Fotogalerie

Karel Švec, www.cyklosvec.cz, 18.10.2009
Blogy

RUNDREISE 2018: Donau - Enns - SALZA - Mariazell - Walster - Traisen - Donau

 ()
Salza se mi zalíbila v r. 2010, když jsme na jejím břehu tábořili v kempu Weiberlauf, do něhož jsme odbočili z Ennské cyklostezky.Je to horská řeka v rakouském Štýrsku s udávanou délkou toku 88 km, pramenem severovýchodně od obce Ulreichsberg blízko Traisentalradweg, ústím do Enns u Grossreifling…
Quatsch | 17.05.2018

Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

 ()
Nejsem si jistý, zda sem tohle téma úplně patří, ale pro mě to v posledních týdnech bylo celkem aktuální, tak jsem se rozhodl o tom něco napsat. Třeba to někomu poradí, pomůže a třeba se i já dozvím něco novýho od vás :-) Měl jsem klasický problém – nechtěl jsem, aby kola překážela, ale zároveň…
StanaPavlicek | 01.05.2018

Město na kole - co mě štve a z čeho mám radost

 ()
Pocházím z menšího města a většinu roku jezdím na kole do práce a z práce. Je to cca 13 kilometrů jedním směrem, takže tak akorát pro ranní rozcvičku a naopak protažení po práci (kdo sedí v práci za počítačem, určitě chápe). Musím říct, že jsem zjistil, že mi právě jízda na kole dává dobrý pocit…
StanaPavlicek | 23.03.2018

Radoušovo bloudění

 ()
Stromy holé, půda zmrzlá, lesy tiché a mezi jejich kmeny se bělaly zbytky sněhu. Cyklistická sezona v nedohlednu a přitom já měl už takovou chuť vyrazit na nějaký závod. Sedl jsem tedy k počítači a ponořil se do hlubin internetu. A tu jsem ho objevil! Rudoušovo bloudění - zimní orientační závod.…
JohnyB | 16.03.2018

Moje příprava na novou cyklo sezónu

 ()
Tak to vypadá, že zima konečně končí, začíná jaro a s ním přichází nová cyklistická sezóna. Těšíte se jako já? A máte už své kolo připraveno? Jsem ten typ cyklisty, který jezdí na kole až do začátku zimy, ale na konci sezóny si už kolo nepřipravím na jaro. Prostě ho umyju, doma zaparkuju a seřízení…
StanaPavlicek | 13.03.2018

O čem se mluví:

Elektrokola Elektrokolo EASYBIKE MI5 26" dnes v 01:20
Ostatní – cyklo Jaké to bylo dneska? 73 včera v 23:00
NEcyklo Zaujalo 191. včera v 22:41
S dětmi na kole dětská sedačka v kombinaci s vozíkem včera v 22:14
NEcyklo léto na lodi? včera v 22:03
Komentáře k blogu GT - opět prasklý rám včera v 22:02
Technické rady delka ctyrhrane osy včera v 21:43
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

165 cyklistů (6 přihlášených)

RUNDREISE 2018: Donau - Enns - SALZA - Mariazell - Walster - Traisen - Donau

Salza se mi zalíbila v r. 2010, když jsme na jejím břehu tábořili v kempu Weiberlauf, do něhož jsme odbočili…
Quatsch | 17.05.2018

Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

Nejsem si jistý, zda sem tohle téma úplně patří, ale pro mě to v posledních týdnech bylo celkem aktuální, tak…
StanaPavlicek | 01.05.2018

Město na kole - co mě štve a z čeho mám radost

Pocházím z menšího města a většinu roku jezdím na kole do práce a z práce. Je to cca 13 kilometrů jedním…
StanaPavlicek | 23.03.2018