reklama

Zažijte Chorvatsko jinak – na lodi a na kole po ostrovech Dalmácie!

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou? Co byste řekli na aktivní dovolenou na kole a zároveň relax na lodi s poznáváním přístavů? Máme pro Vás dobrý tip na nezapomenutelnou dovolenou.

Foto: AGM Travel

V posledních letech touha po aktivní dovolené stoupá. Lidé už se nechtějí na dovolené jenom „válet“. Jste jedním z nich? V tom případě se Vám bude určitě líbit tzv.: „cyklojachta“. Jedná se o kombinaci plavby lodí a cyklovýletů po chorvatských ostrovech.    

Jak to přesně probíhá?

Loď se stane na týden Vaším domovem, ale nemusíte se bát, kajuty jsou na lodní poměry vcelku prostorné. Snídaně a večeře se servíruje v lodním salónu, je zde i bar, kde si můžete objednat čepované pivo či jiné alko/nealko. Na lodi se o Vás postará chorvatská posádka (umí česky). Každé ráno po snídani průvodce podrobně vysvětlí cyklotrasy, možnosti občerstvení a další zajímavosti na trase. Každý dostane papírovou mapku, kam si vyznačí svou trasu. K dispozici je i elektronická mapka. Pak se vyráží na kolo.

Chorvatské ostrovy

Co když nemám kolo?

Kdo kolo nemá, nebo se mu v ten den na kolo nechce, zůstává na lodi, relaxuje na horní palubě v lehátku a užívá si výhledy z lodě během plavby. Loď postupně během dne zastaví na několika místech, kde je možnost si prohlédnout přístav, vykoupat se a loď pokračuje dále. V podvečer loď zakotví v přístavu a všichni se společně sejdou na lodi na večeři a následuje volný program – procházka po přístavu nebo posezení na zadní palubě, někdy i v doprovodu zpěvu a tance.

Jak vypadají kajuty?

Kajuty jsou 2lůžkové (manželská postel, nebo postele do L) a pro rodiny jsou k dispozici dvě 3lůžkové kajuty (manželská postel a palanda). Každá kajuta má vlastní příslušenství, tj. koupelnu s WC a také klimatizaci.

A co doprava?

Doprava je zajištěna autobusem s vlekem na kola. Pro větší pohodlí je možné si doobjednat sedadlo navíc. Kolo je bezpečně uloženo ve vleku a o jeho naložení/vyložení se starají řidiči. Autobus Vás dopraví z ČR přímo do místa nalodění/vylodění v Chorvatsku.

Chorvatské ostrovy na kole

Jaká jsou plavební trasy?

V nabídce jsou různé trasy od severu po jih Dalmácie (spodní část Chorvatska). Vyplouvá se nedaleko Splitu. Každá z plavebních tras je něčím zajímavá. Střídají se rušná místa s malými přístavy, kde je možné v poklidu posedět u sklenky vína a užít si západ slunce. Během dne na kole prozkoumáte vnitrozemí ostrova, zastavíte se v konobě na oběd, dáte si pljeskavici nebo rybu a pokračujete dále.

Kdy se pluje?

Termíny plaveb jsou od dubna do října. Můžete zažít jaro v Chorvatsku s minimem turistů, kdy na kolo není horko, nebo si prodloužit léto a vyjet do Chorvatska na přelomu září a října, kdy už pomalu končí sezóna a vládne příjemná atmosféra.  

Kde se dovím podrobnosti?

Pokud Vás tento typ dovolené zaujal, seznam zájezdů 2024 najdete na: www.agmtravel­.cz/zajezdy. O tento typ dovolené je velký zájem, proto zbývají na letošní sezónu poslední volná místa. Zájezdy se začínají prodávat vždy v říjnu na další léto, ihned po doplutí poslední lodě. Pokud tedy nenajdete Vámi preferovaný termín na letošní rok, sledujte stránky www.agmtravel.cz v říjnu a zarezervujte si kajutu na příští rok.

Na lodi je spokojen jak biker, tak turista, vegetarián i gastroturista :) Nenechte si ujít příležitost, jak poznat Chorvatsko jinak!

Chorvatsko na kole

Fotogalerie

- inzerce -, 29.03.2024
Vyzkoušejte
 (AGM Travel)
plavba na lodi
Autobusem
23 450 Kč
 (AGM Travel)
plavba na lodi
Autobusem
23 990 Kč
 (CK Mamut tour)

Slovinsko a Chorvatsko na kole

Chorvatsko, Itálie, Slovinsko
01.06.2024 - 7 dní
cyklistický
Autobusem
13 990 Kč
 (CK Mamut tour)

Alpe Adria na kole

Itálie, Rakousko
03.06.2024 - 7 dní
cyklistický
Autobusem
15 750 Kč
 (AGM Travel)
plavba na lodi
Autobusem
24 450 Kč
Do vaší knihovny
Blogy

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 6. část

 ()
Naše první třítisícovka Slibovali jim ráj na zemi a místo toho je čekala jen pustá step. Tak zní úvod příběhu bratrské pomoci zhruba tisícovky Čechů a Slováků, kteří se v letech 1925-32 vydali pomoci budovat Kyrgyzskou socialistickou republiku, tehdy už jako součást Sovětského svazu, v rámci…
Peggy | 20.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

 ()
5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku nechali v zádech a najednou to bylo krásné! Zelené kopce, jurty, krávy, koně. Konečně tak, jak jsem si to vysnila. V kamenitém sjezdu, kdy to kluci napálili a my se s Šárkou naopak zpozdily,…
Peggy | 10.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

 ()
4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme peníze na obživu, tak se nedivte, že se nám po jídle nechtělo „civilizaci" hned zase opouštět. Ještě jsme si chtěli někam zajít na kafe (tedy na čaj) a trochu otdychať. Moc možností tu…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

 ()
3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti alespoň malou satisfakci - byl tu jediný McDonald za celou cestu. Tedy - v Almatě jsou celkem asi čtyři a nám stačil jenom jeden, zas takoví fanoušci nejsme :-) ale mám na mysli, že pak nikde…
Peggy | 02.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

 ()
2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu v Biškeku, konzumovali večeři, první jídlo v Kyrgyzstánu, a rozhlíželi se u toho kolem sebe. Ne že bychom se v těch asijských obličejích vyznali, ale že se všude pohybovala jenom mládež, a…
Peggy | 28.04.2024

O čem se mluví:

Technické rady Rohloff výplet kola a převodník dnes v 17:10
Trénink a zdraví Co vás zaujalo 278 dnes v 14:29
NEcyklo Ukrajina 43 dnes v 11:56
Lehokola Tak jsem viděl lehokolo - VII. dnes v 11:48
Vyjížďky, srazy, akce Galasova Cyklojízda Č.372 – Mělník dnes v 10:21
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

189 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 6. část

Naše první třítisícovka Slibovali jim ráj na zemi a místo toho je čekala jen pustá step. Tak zní úvod příběhu…
Peggy | 20.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku…
Peggy | 10.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024