reklama

Jak připravit opravdu povedený cyklovýlet?

Plánujete vyrazit na kola? Ať už chcete vyjet jen na pár hodin z domu nebo se chystáte na sportovní pobyt v horách, vždy se vyplatí věnovat plánování pozornost. O tom, jak připravit skvělý cyklovýlet, se dočtete v následujících řádcích. Prozradíme například, co byste nikdy neměli zapomenout přibalit nebo jak se můžete pokusit vyrovnat předním světovým cyklistům.

Foto: pixabay.com

Zkontrolujte předpověď počasí

Určitě nechcete, aby vás uprostřed cesty zastihla bouřka nebo silný déšť. Na lehký větřík a mrholení se samozřejmě můžete připravit, celodenní déšť by však z vašeho příjemného výletu udělal noční můru.

I když se na předpověď nelze vždy stoprocentně spolehnout, tak vám stejně poskytne alespoň malou nápovědu ohledně podmínek na den našeho výletu. Pokud zjistíte, že vám počasí nepřeje, zvažte přesunutí cyklovýletu na jindy.

Zatím naberete síly v pohodlí domova nebo na hotelovém pokoji, kde jste se ubytovali. Můžete třeba sledovat televizi nebo surfovat na internetu. Když navíc využijete Betano promo kód, získáte registrační bonus.

Naplánujte si vhodnou trasu

Před odjezdem se vyplatí pečlivě naplánovat trasu. Vyhnete se zbytečným zajížďkám, nepříjemnému bloudění a kyselým obličejům na tvářích vašich spolucestovatelů. Možná si říkáte, že cestu dobře znáte. Raději si však stejně zkontrolujte, zda na ni neprobíhá například uzavírka z důvodu silničních oprav.

Pokud berete cyklistiku opravdu vážně, máte možná na svém stroji nainstalovaný cyklopočítač. Do toho si můžete stáhnout řadu cyklistických aplikací, které vám umožní si perfektně naplánovat danou trasu.

Stále populárnější je také sociální síť Strava, bez které už zarytí fanoušci cyklistiky nedají ani ránu. Můžete se zde porovnávat s časy těch nejlepších cyklistů na světě, kteří zde sdílejí své výsledky. Najdete zde i oficiální trasy nejslavnějších závodů, jako je například Tour de France.

Co si s sebou přibalit?

Nejdříve si rozmyslete, co přibalit přímo na tělo v podobě vhodného oblečení. Přizpůsobte ho aktuálnímu počasí, vždy je však vhodné mít s sebou alespoň slabou bundu, která je odolná vůči větru i dešti. Samozřejmostí je pak kvalitní přilba.

Nicméně jednou z nejdůležitějších věcí, které byste si měli sbalit, je dostatek tekutin. Počítejte raději s trochu delším výletem, než jaký plánujete. Případně si rozmyslete, kde lze po cestě lahve doplnit.

Jelikož nikdy nevíte, kde se můžete zdržet, měli byste kolo také opatřit světly, i když vyrážíte za plného slunečního svitu. V batohu určitě najdete místo i na malou baterku, která se může opravdu hodit, pokud někde zabloudíte a mezitím padne tma. 

PR, 21.11.2022
Blogy

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

 ()
Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem větou, že tady noclehy nemusíme hledat, že naopak ony si najdou nás, naše štěstí zakřikla. Dosud jsme ještě neměli krizovku a ta přišla právě ten večer, kdy jsme za městečkem Chadžidimovo…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

 ()
Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už nechali doma :-) ) a oba jedou ještě docela ochotně.- Luděk má zbrusu nové kolo. Po loňských potížích (2x prasklá vidlice a jiné lahůdky) jsem mu dala nůž na krk, že pokud si nepořídí nový…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

 ()
PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák a zkusit něco ujet vlastní silou. Kam bylo jasné - k moři! Otázka byla jen jestli na sever, nebo na jih. A protože mě lákala výzva přejet Alpy, měl jsem jasno celkem brzy a začal jsem hledat…
PetrVobo | 11.07.2023

Rytířská cyklotoulka

 ()
Podmínky pro zahraniční výjezdy nebyly to léto zrovna příznivé, a tak jsme pro další vícedenní cyklotoulku s mou drahou polovičkou Marťou vybrali opět cíl v naší České kotlině: jeden ze symbolů naší vlasti, místo opředené bájemi a pověstmi, na kterém jsme ani jeden ještě nebyl. Ve středu, 30.…
JohnyB | 02.07.2023

Východní Balkán - 2. část - Jak se hledá kamarád, aneb Pošta pro tebe po Srbsku

 ()
Kdo četl naši knihu Cyklotoulky 3 po Balkáně, tak si možná vzpomene, že jsem tam Miroslavovi věnovala celou jednu kapitolu. Teď mu věnuji celou jednu kapitolu blogu. Všechna setkání na cestách, která se protáhnou přes noc, bývají nezapomenutelná. Miroslav a Nevena z Niše jsou ale jedni z těch…
Peggy | 17.06.2023

O čem se mluví:

Ostatní – cyklo Co vás zaujalo 270. dnes v 22:32
NEcyklo Covid 22 dnes v 22:28
Cestování na kole Montpellier dnes v 21:18
Lehokola Tak jsem viděl lehokolo - VII. dnes v 19:54
NEcyklo Ukrajina 31 dnes v 17:23
Vyjížďky, srazy, akce Podzimní sraz NaKole.cz, Lužany u Jičína dnes v 17:11
Ostatní – cyklo Stav našich vodníků - 3. dnes v 15:38
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

213 cyklistů (9 přihlášených)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023