reklama

Jak připravit opravdu povedený cyklovýlet?

Plánujete vyrazit na kola? Ať už chcete vyjet jen na pár hodin z domu nebo se chystáte na sportovní pobyt v horách, vždy se vyplatí věnovat plánování pozornost. O tom, jak připravit skvělý cyklovýlet, se dočtete v následujících řádcích. Prozradíme například, co byste nikdy neměli zapomenout přibalit nebo jak se můžete pokusit vyrovnat předním světovým cyklistům.

Foto: pixabay.com

Zkontrolujte předpověď počasí

Určitě nechcete, aby vás uprostřed cesty zastihla bouřka nebo silný déšť. Na lehký větřík a mrholení se samozřejmě můžete připravit, celodenní déšť by však z vašeho příjemného výletu udělal noční můru.

I když se na předpověď nelze vždy stoprocentně spolehnout, tak vám stejně poskytne alespoň malou nápovědu ohledně podmínek na den našeho výletu. Pokud zjistíte, že vám počasí nepřeje, zvažte přesunutí cyklovýletu na jindy.

Zatím naberete síly v pohodlí domova nebo na hotelovém pokoji, kde jste se ubytovali. Můžete třeba sledovat televizi nebo surfovat na internetu. Když navíc využijete Betano promo kód, získáte registrační bonus.

Naplánujte si vhodnou trasu

Před odjezdem se vyplatí pečlivě naplánovat trasu. Vyhnete se zbytečným zajížďkám, nepříjemnému bloudění a kyselým obličejům na tvářích vašich spolucestovatelů. Možná si říkáte, že cestu dobře znáte. Raději si však stejně zkontrolujte, zda na ni neprobíhá například uzavírka z důvodu silničních oprav.

Pokud berete cyklistiku opravdu vážně, máte možná na svém stroji nainstalovaný cyklopočítač. Do toho si můžete stáhnout řadu cyklistických aplikací, které vám umožní si perfektně naplánovat danou trasu.

Stále populárnější je také sociální síť Strava, bez které už zarytí fanoušci cyklistiky nedají ani ránu. Můžete se zde porovnávat s časy těch nejlepších cyklistů na světě, kteří zde sdílejí své výsledky. Najdete zde i oficiální trasy nejslavnějších závodů, jako je například Tour de France.

Co si s sebou přibalit?

Nejdříve si rozmyslete, co přibalit přímo na tělo v podobě vhodného oblečení. Přizpůsobte ho aktuálnímu počasí, vždy je však vhodné mít s sebou alespoň slabou bundu, která je odolná vůči větru i dešti. Samozřejmostí je pak kvalitní přilba.

Nicméně jednou z nejdůležitějších věcí, které byste si měli sbalit, je dostatek tekutin. Počítejte raději s trochu delším výletem, než jaký plánujete. Případně si rozmyslete, kde lze po cestě lahve doplnit.

Jelikož nikdy nevíte, kde se můžete zdržet, měli byste kolo také opatřit světly, i když vyrážíte za plného slunečního svitu. V batohu určitě najdete místo i na malou baterku, která se může opravdu hodit, pokud někde zabloudíte a mezitím padne tma. 

PR, 21.11.2022
Blogy

Jak jsem jel okolo Čech

 ()
Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil. Tento závod je ale jiný. Není pevně dána žádná trasa, jen průjezdné body, které pořadatelé vybírají dle různé tématiky (letos to byly rozhledny), a je jen na závodnících, jakou trasu si…
JohnyB | 23.10.2022

Bikepacking španělsky 4.část: Andalusie – z pouště Gorafe na pláž v Cabo de Gata

 ()
Bláto z lesa vymění naše kola za písek z pouště Gorafe a pobřeží v Cabo de Gata. Část čtvrtá. Vyrážíme z motelu u cesty v městečku Baza. Stavíme se nakoupit potraviny spolu s kamionisty a kousek cesty jedeme po Vía Verde de Sierra de Baza (bývalá trať železnice) směrem na poušť Gorafe. Na tuto část…
Kristina | 07.09.2022

Po zaniklých tratích kolem Tirschenreuthu

 ()
V bavorském pohraničí je několik zrušených železničních tratí, na nichž se vybudovaly cyklostezky. Záruka mírného sklonu naláká spoustu cyklistů včetně mě a Rendy. My konkrétně vyrazíme na dvě cyklostezky v okrese Tirschenreuth ve vládním obvodu Horní Falc. Zvolili jsme si třetí červnovou sobotu,…
Guiseppe | 27.08.2022

Bikepacking španělsky 3.část: Andalusie – Sierras de Cazorla, Segura y Las Villa

 ()
Z Castilla-La Mancha přejíždíme do Andalusie a pokračujeme přes největší chráněné území ve Španělsku. Část třetí. V Siles do půlnoci doplňujeme tekutiny v místním pohostinství v parku a následující den nás čeká Sierra de Segura a asi 80 km po CM-412. Po snídani na dětském hřišti provedeme menší…
Kristina | 08.08.2022

Dámská 2022 – Na břehu řeky Svratky kvete... cyklistika 16.7. až 19.7.2022

 ()
Polovina července se již stala tradičním časem Dámské. Tu letošní jsme naplánovaly už v zimě a po jedenácti letech jsme se vrátily na některá místa projetá v roce 2011. Svratecká vrchovina má stále co nabídnout, a proto je pěkné se vracet. Ve škole se zpíval lidový popěvek „na břehu Svratky roste…
HMS | 04.08.2022

O čem se mluví:

NEcyklo Ukrajina včera v 23:51
Vyjížďky, srazy, akce NEPETCHE - aneb kdo nepeče, jezdí na kole včera v 21:57
NEcyklo Co potěšilo, pobavilo 182 včera v 20:59
Trénink a zdraví Co vás vytočilo 145 včera v 20:44
Cestování na kole Praha - Řím, kudy ? včera v 20:33
Rada při výběru kola Co vás zaujalo 264 včera v 18:54
Lehokola Šlapky a tepelný komfort včera v 17:34
Cestování na kole Praha - Řím, kudy ? včera v 13:34
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

262 cyklistů (0 přihlášených)

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022

Bikepacking španělsky 4.část: Andalusie – z pouště Gorafe na pláž v Cabo de Gata

Bláto z lesa vymění naše kola za písek z pouště Gorafe a pobřeží v Cabo de Gata. Část čtvrtá. Vyrážíme z…
Kristina | 07.09.2022

Po zaniklých tratích kolem Tirschenreuthu

V bavorském pohraničí je několik zrušených železničních tratí, na nichž se vybudovaly cyklostezky. Záruka…
Guiseppe | 27.08.2022