reklama

5 tipů, jak přežít dovolenou u moře, když nejste plážový typ

Ne všichni dokážou celou dovolenou proležet na pláži pod slunečníkem a sem tam se ovlažit v moři. Pokud k nim patříte i vy, nezoufejte. U moře toho můžete dělat mnohem víc než se jen opalovat. Máme pro vás 5 tipů, jak si takovou dovolenou užijete naplno.

Foto: NicoElNino / Shutterstock.com

1. Objevujte město

Ocitli jste se u moře, ale půlka osádky si chce jen užívat sluníčka na pláži? Pokud patříte k té druhé polovině, která by dovolenou trávila raději aktivně, vydejte se objevovat město. Většina turistických destinací u moře toho nabízí mnohem víc k prozkoumání než jen hezké pláže a teplé moře. Projděte se městem, zkuste bloudit uličkami a jistě objevíte skrytá místa a nejrůznější poklady, které město skrývá.

2. Zkuste vodní sporty

Skvělou aktivitou jsou vodní sporty. Oblíbenou se stala jízda na paddleboardu. Je poměrně lehké naučit se princip tohoto sportu – jednoduše se postavíte na prkno a pádlujete třeba podél pobřeží. Ovšem na moři to vůbec není lehké a možná se k tomu, že se na prkně na vlnách postavíte, za celou dovolenou nedostanete. Je to ale skvělý způsob, jak trávit dny na dovolené a možná trošku vyhecovat i ostatní, aby to zkusili s vámi. Co takhle se vsadit, kdo se postaví a udrží jako první?

Kromě paddleboardingu patří k oblíbeným aktivitám také surfing. Jestliže se nacházíte v destinaci, která má pro tento sport ideální podmínky, jistě na pláži najdete půjčovnu surfů a trenéra, který vás naučí, jak správně surfovat.

3. Půjčte si auto

Pokud jste už prozkoumali město, kde jste ubytovaní, není nic jednoduššího než si půjčit auto a porozhlédnout se i po okolí. Zejména jste-li na ostrově, bude se vám auto hodit. Můžete si tak v pohodlí zajet klidně na druhou stranu ostrova, projet všechny pláže, které tam najdete, nebo si jednoduše zajet do vedlejšího města a nasát jeho atmosféru, historii a kulturu.

V oblíbených evropských přímořských destinacích si místo auta půjčte kolo. Je to skvělý způsob, jak zůstat aktivní a zároveň poznávat město v pohodlí. S kolem se totiž dostanete téměř všude, na rozdíl od auta.

4. Najděte si zajímavá místa v okolí

Kolem vašeho „kotviště" je určitě spousta zajímavých míst – chrámy, vinice, parky, zoo či například aquapark. Najděte si, co se nachází v okolí vašeho města, a vydejte se objevovat další zajímavosti. Na návštěvu těchto míst si pak vyhraďte celý den a při prohlídce nikam nespěchejte. V aquaparku si užijí malí i velcí, prohlídku vinice zase můžete spojit s ochutnávkou a skvělým jídlem. Vždy si můžete svůj den naplánovat tak, aby byl každý spokojený.

5. Nasedněte na loď

U moře, zejména pak v místech, kde je mnoho menších ostrůvků nebo třeba zajímavé členité pobřeží, se můžete poohlédnout po plavbách. Menší jachty si pronajmete klidně celé pro sebe s kapitánem či bez něj (pokud máte kapitánské zkoušky a umíte řídit loď sami). Ty větší většinou pořádají plavby pro více lidí. Co takhle si trochu dopřát a strávit den na jachtě? Obeplujete pobřeží, zastavíte se u těch nejkrásnějších pláží, dopřejete si skvělé jídlo a budete si jednoduše užívat. Nikdy není na škodu si dopřát něco extra.

- inzerce -, 29.09.2022
Blogy

Jak jsem jel okolo Čech

 ()
Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil. Tento závod je ale jiný. Není pevně dána žádná trasa, jen průjezdné body, které pořadatelé vybírají dle různé tématiky (letos to byly rozhledny), a je jen na závodnících, jakou trasu si…
JohnyB | 23.10.2022

Bikepacking španělsky 4.část: Andalusie – z pouště Gorafe na pláž v Cabo de Gata

 ()
Bláto z lesa vymění naše kola za písek z pouště Gorafe a pobřeží v Cabo de Gata. Část čtvrtá. Vyrážíme z motelu u cesty v městečku Baza. Stavíme se nakoupit potraviny spolu s kamionisty a kousek cesty jedeme po Vía Verde de Sierra de Baza (bývalá trať železnice) směrem na poušť Gorafe. Na tuto část…
Kristina | 07.09.2022

Po zaniklých tratích kolem Tirschenreuthu

 ()
V bavorském pohraničí je několik zrušených železničních tratí, na nichž se vybudovaly cyklostezky. Záruka mírného sklonu naláká spoustu cyklistů včetně mě a Rendy. My konkrétně vyrazíme na dvě cyklostezky v okrese Tirschenreuth ve vládním obvodu Horní Falc. Zvolili jsme si třetí červnovou sobotu,…
Guiseppe | 27.08.2022

Bikepacking španělsky 3.část: Andalusie – Sierras de Cazorla, Segura y Las Villa

 ()
Z Castilla-La Mancha přejíždíme do Andalusie a pokračujeme přes největší chráněné území ve Španělsku. Část třetí. V Siles do půlnoci doplňujeme tekutiny v místním pohostinství v parku a následující den nás čeká Sierra de Segura a asi 80 km po CM-412. Po snídani na dětském hřišti provedeme menší…
Kristina | 08.08.2022

Dámská 2022 – Na břehu řeky Svratky kvete... cyklistika 16.7. až 19.7.2022

 ()
Polovina července se již stala tradičním časem Dámské. Tu letošní jsme naplánovaly už v zimě a po jedenácti letech jsme se vrátily na některá místa projetá v roce 2011. Svratecká vrchovina má stále co nabídnout, a proto je pěkné se vracet. Ve škole se zpíval lidový popěvek „na břehu Svratky roste…
HMS | 04.08.2022

O čem se mluví:

NEcyklo Ukrajina včera v 23:51
Vyjížďky, srazy, akce NEPETCHE - aneb kdo nepeče, jezdí na kole včera v 21:57
NEcyklo Co potěšilo, pobavilo 182 včera v 20:59
Trénink a zdraví Co vás vytočilo 145 včera v 20:44
Cestování na kole Praha - Řím, kudy ? včera v 20:33
Rada při výběru kola Co vás zaujalo 264 včera v 18:54
Lehokola Šlapky a tepelný komfort včera v 17:34
Cestování na kole Praha - Řím, kudy ? včera v 13:34
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

250 cyklistů (0 přihlášených)

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022

Bikepacking španělsky 4.část: Andalusie – z pouště Gorafe na pláž v Cabo de Gata

Bláto z lesa vymění naše kola za písek z pouště Gorafe a pobřeží v Cabo de Gata. Část čtvrtá. Vyrážíme z…
Kristina | 07.09.2022

Po zaniklých tratích kolem Tirschenreuthu

V bavorském pohraničí je několik zrušených železničních tratí, na nichž se vybudovaly cyklostezky. Záruka…
Guiseppe | 27.08.2022